Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

рушниці мисливські

Наша сеть партнеров Banwar

Р у жья ох про тнічьі, ручна вогнепальна зброя, призначена для добування звірів і птахів. До 17 в. для полювання з оцінки гуманітарної ситуації рушниці , З 17 в. - спеціальні одностовбурні і потім (з 1738) двостволки Р. о., Легші в порівнянні з військовими рушницями; до 19 в. вони заряджалися з дуловою частини стовбурів за допомогою шомпола і називалися шомпольний. Пороховий заряд у них запалав за допомогою ґнотових, ударно-кременевих, а потім ударно-капсульного замків. Кращі рушниці виготовлялися в Іспанії і Швеції. Були поширені одностовбурні і двостволки (рідше триствольного) куркові (з зовнішніми курками) і в невеликих кількостях безкуркові (з внутрішніми курками) рушниці. У 30-х рр. 19 в. з'явилися перші зразки (французький зброяр Лефоше, 1833; німецький зброяр Дрейзе, 1836) Р. о., заряджають з «казенної» (найближчої до шийки ложі) частини стовбура унітарним патроном . Кращі казнозаряднимі рушниці (одностовбурні і двостволки, нарізні та гладкоствольні) випускалися у Франції, Бельгії, Великобританії, Німеччини. Хороші рушничні майстри були в Росії. Ці Р. о. у міру їх вдосконалення отримали широке поширення і на початку 20 ст. витіснили шомпольні.

Сучасні Р. о. діляться на гладкоствольні, нарізні та комбіновані або пульно-дробові. За призначенням розрізняють рушниці для спортивної (аматорської) полювання, промислового полювання і спортивної стрільби на стенді. У більшості рушниць при відкриванні стовбури відкидаються вниз, що дозволяє заряджати їх з казенної частини, в якій розташовані патронники. Основні частини Р. о .: стволи, колодка (коробка) з ударно-спусковим і запірними механізмами, ложа і цівка (рис. 1).

Стовбури виготовляють з високоякісної спеціальної сталі; їх розрізняють по довжині (від 65 до 85 см), сверловке каналів і калібру. Найбільш довгі стовбури мають, як правило, рушниці великих калібрів. У двоствольних рушниць стовбури розташовані поруч в горизонтальній або у вертикальній (один над іншим) площинах (рис. 2). У гладких (дробових) стовбурах є патронник з перехідним конусом до каналу, канал ствола і дульне звуження (зване чоком), призначене для підвищення точності бою дробом. Стовбури без дульного звуження називаються циліндричними. Залежно від величини дульного звуження розрізняють: поліпшений циліндр - звуження одно 0,15 мм; 1/4 чока - 0,25 мм; 1/2 чока (получок) - 0,5 мм; чок - 1,0 мм; посилений чок - 1,25 мм. Для підвищення точності бою з Р. о. з гладкими стволами кулею інколи в дульних сужениях роблять широкі гвинтові нарізи. Стовбури з такими нарезами називаються «парадоксами». калібри (діаметри каналів стовбурів) у нарізної зброї вказуються в мм або в дюймах, у гладкоствольної - в умовних числах (12, 16, 20 і т.д.) і в мм. Відповідно до угоди ряду європейських країн встановлені граничні розміри патронників і каналів стовбурів дробових рушниць (див. Табл.).

калібр ствола

Мінімальний розмір, мм

Максимальний розмір, мм

12

16

20

24

28

32

18,2

16,8

15,7

14,7

13,8

12,7

18,6

17,2

16,1

15,1

14,2

13,1

Колодка (коробка) є основою для з'єднання стволів з ложею і розміщення замикаючого, ударно-спускового і запобіжного механізмів. Більшість рушниць з відкидними стволами (переламувати) мають колінчату колодку, рушниці одностовбурні з нерухомим стволом і деякі інші - коробку, що виконує ті ж функції, що і колодка. З'єднання стовбурів з колодкою (коробкою) см. На рис. 2. Рушниці із зовнішніми курками називаються курковими (курки зводяться перед пострілом вручну), а з внутрішніми (більш поширеними) - безкуркові (механізм зведення розташований усередині колодки). У більшості Р. о. встановлюються автоматичні запобіжники, що підвищують безпеку поводження з рушницею, і интерсепторами (перехвативатели курків), що виключають постріл при випадковому зриві курків з бойових взводів без натискання на спусковий гачок. На деяких моделях рушниць є сигнальні пристрої, які вказують зведеному або невзведённое стан рушниці.

Ложа призначена для упору в плече при пострілі і для зручності поводження з рушницею; виготовляється з міцних порід дерева (горіх, бук, береза). Як правило, ложа відокремлена від цівки колодкою (коробкою) і складається з приклада, шийки і головки. На торці прикладу знаходиться потиличник з металу, пластмаси або гуми. Шийка ложі може бути прямою, напівпістолетною або пістолетної форми. Передня її частина називається голівкою, в яку врізається колодка (коробка) рушниці зі всіма механізмами і закріплюється в ній.

Цівка забезпечує шарнірне з'єднання ствола з колодкою (у рушниць з відкидними стволами) і зручність утримання рушниці при стрільбі. У деяких рушниць з нерухомими стволами, в основному нарізних, цівку становить одне ціле з ложею і є її продовженням. У багатьох моделей рушниць в цівку встановлюється ежекторний механізм, автоматично викидає після пострілу (при відкриванні рушниці) гільзу використаного патрона.

В СРСР Р. о. різних типів випускають головним чином Тульський і Іжевський заводи. Невелика кількість спортивних і мисливських рушниць виготовляє Центральне конструкторсько-дослідницьке бюро спортивно-мисливської зброї. Заводи, крім серійних моделей рушниць, виготовляють також штучні рушниці, що володіють підвищеними балістичними і експлуатаційними якостями, з ретельною обробкою деталей і налагодженням механізмів і з більш складною гравіюванням. З іноземних фірм, що випускають Р. о., Найбільш відомі: «Джеймс - Пердью», «Голанд - Голанд», «Черчілль» (Великобританія); «Динаміт - Нобель», «Зауер» (ФРН); «Меркель», «Зимсон», «Зауер» (НДР); «Браунінг», «Франкот» (Бельгія); «Беретта», «Франчі» (Італія); «Ремінгтон», «Вінчестер», «Саведжі» (США) і ін.

Гладкоствольні Р. о., Призначені для стрільби дробом, картеччю і спеціальними свинцевими кулями, складають найбільш численну групу (рис. 3). Використовуються для спортивної і промислового полювання. При полюванні на середнього і дрібного звіра і птицю стрілянина ведеться переважно дробом на дистанцію 35-50 м, для полювання на великого звіра застосовують патрони зі свинцевою кулею типу Якана, Бреннеке і ін. Ці Р. о. бувають одностовбурні і двостволки, куркові і безкуркові, однозарядні і багатозарядні. Серед одностовбурних Р. о. - самозарядні з нерухомим стволом (перезарядження відбувається за рахунок використання енергії відводяться з каналу порохових газів) і з рухомим стволом (перезаряджаються за рахунок енергії віддачі, що виникає при пострілі). Самозарядні Р. о. мають трубчасті магазини ємністю 2-4, рідше до 7 патронів. В СРСР до 30-х рр. випускалися рушниці дробів: одностовбурні магазинні системи Фролова, Бердана, Мосіна, Геха (перероблені з військової гвинтівки) і ІЖБ-5, двостволки - курок модель «Б» і бескурковую модель ІЖБ-36. Автоматичні рушниці були іноземного виробництва: «Браунінг» (Бельгія), «Вінчестер» і «Ремінгтон» (США), «Шегрен» (Швеція). З кінця 40-х рр. в СРСР стали випускати одностовбурні рушниці системи Казанського - моделі ЗК і ЗКБ, безкуркові двостволки рушниці моделей «А» і МЦ-6 (з вертикально спареними стволами). Із сучасних одностовбурних рушниць відомі ІЖ-17 із зовнішнім, ІЖ-18 і ІЖ-18Е з внутрішнім курком 12, 16, 20, 28 і 32 калібрів; самозарядна рушниця МЦ-21 калібрів 12, 16 і 20. До двоствольним Р. о. відносяться: куркові - Т03-63 16-го і Т03-66 12-го калібрів; безкуркові - ІЖ-26, ІЖ-26Е, ІЖ-58М 12-го і 16-го калібрів, Т03-34 і ТОЗ-34Е 12-го калібру, ІЖ-27 і ІЖ-27Е 12-го і 16-го калібрів. З рушниць штучного виготовлення відомі двостволки безкуркові рушниці моделей: МЦ-10, МЦ-110-12, МЦ-111-12, МЦ-5-20, МЦ-6-12, МЦ-7-12.

Особливу групу складають мисливські спортивні гладкоствольні рушниці для стрільби по швидко рухомих мішенях-тарілочках в спортивних тирах-стендах. Рушниці для стрільби на траншейному стенді мають: довжину стовбурів 75-82 см; спеціальні дульні звуження в каналах стволів, що забезпечують поразку мішеней на відстані до 50 м; широку вентильований прицільну планку на стовбурах; масивні ложу і цівку зі спеціальними виступами для руки і під щоку; ударно-спусковий механізм з одним спусковим гачком і спеціальним запобіжником, що виключає випадкові постріли. Рушниці для стрільби на круглому стенді мають таку ж конструкцію, за винятком довжини стволів, що становить 65-67,5 см, і спеціальних дульних розширень «розтрубів», що забезпечують поразку мішеней на відстані до 25 м. Для спортивної стрільби на стенді використовуються рушниці моделей: МЦ-11-02, МЦ-109, МЦ-9-02, МЦ-6, МЦ-8, ІЖ-25.

Нарізні Р. о. призначені для промислового і спортивного полювання. Мають канали стволів з нарізами, що представляють собою поглиблення, що йдуть по всьому каналу ствола по гвинтовій лінії. Число нарізів в стовбурі, їх глибина, ширина і крутість залежать від призначення рушниці і твердості металу, з якого виготовлена ​​куля. Найбільш часто у Р. о. в стовбурі 4-6 нарізів. Відомі нарізні Р. о. різних типів: штуцери одностовбурні і двостволки, куркові і безкуркові, з опускаються при відкриванні рушниці стволами, калібрів від 5,2 до 15,2 мм, гвинтівки однозарядні і магазинні з подовжньо і вертикально ковзаючими затворами, перезаряджати рукою, або самозарядні, калібрів від 5,6 до 12 , 7 мм. Гвинтівки з укороченими стволами (50-60 см) називаються карабінами. Нарізні рушниці з оптичними прицілами дозволяють вражати цілі на відстані до 500 м. З нарізних рушниць відомі моделі штуцерів: МЦ-7-09 і МЦ-109-09 з вертикально спареними стволами, МЦ-10-09 з горизонтальними стовбурами, карабіни - «Барс», «Лось» (5-зарядні), «Ведмідь» (4-5-зарядні з автоматичною перезарядкою патронів) (рис. 4).

Комбіновані Р. о. застосовуються для промислового і спортивного полювання. Широко поширені рушниці, що мають один гладкий і один нарізний стволи, так звані «двійники», і рушниці з 2 гладкими і 1 нарізним стволом - «трійники» (рис. 5). Рушниці мають пристосування для установки оптичних прицілів, що забезпечують стрілянину кулею на відстані до 300 м. До комбінованих рушниць відносять також пульно-дробові гладкоствольні (одностовбурні і двостволки) Р. о. зі сверловкой стовбурів «парадокс». З комбінованих Р. о. поширені моделі: ІЖ-56-3 «Білка» з верхнім нарізним стволом 5,6 мм і нижнім дробовим нарізною 28-го калібру; триствольного рушницю МЦ-30-09 з верхніми стволами 12-го калібру і нижнім нарізним стволом калібру 9 мм. У таких же рушниць інколи верхні стволи - під нарізні патрони калібру 9 мм (з'єднані в горизонтальній площині), нижній ствол - гладкий, під патрон 12-го калібру.

Кожен завод ставить свої заводські і випробувальні клейма, що розташовуються на казенній частині і на подушках стовбурів, на колодці, стовбурних гаках і на інших металевих частинах. На радянських рушницях зазвичай вказуються: рік першого випуску (наприклад, «1925 по 1928» або «з 1928» або тільки «1945»), заводська марка, рік виготовлення і номер рушниці, калібр і довжина патронника (наприклад, «До 16 '70 »означає: калібр 16, довжина патронника 70 мм), діаметр патронника і стовбурів (в мм), тип сверловки стовбурів (написи« цок »,« п-чок »,« цил »), випробування на стрілянину бездимним порохом (напис Nitro або «Нітро»), рід гільзи, під яку зроблені патрони (наприклад, «бум»), і інші дані. Наявність випробування на міцність відзначається буквою «у» в гуртку чи трапеції, а на кучність - буквою «до» в гуртку. У зарубіжних рушницях заводські клейма включають позначення марки стали, а також емблему фірми.

Літ. : Бутурлін С. А., дробу рушницю і стрільба з нього, 8 видавництво., М. - Л., 1937; Маркович В. Е., Ручна вогнепальна зброя, т. 1, Л., 1937; його ж, Довговічність мисливської рушниці, М., 1956; Товстоп'ят О. І., Мисливські рушниці і боєприпаси до них, 2 вид., М., 1954; На допомогу мисливцеві, М., 1940; Довідник мисливця, М., 1964; Основи спортивного полювання, М., 1970; Спортивно-мисливська зброя і патрони. [Каталог], М., 1965: Крейцер Б. А., Стрілянина на траншейному стенді, 2 вид., М., 1967.

В. Н. Тихонов.

Тихонов

Мал. 3. Гладкоствольні рушниці: 1 - одноствольное бескурковую рушницю ІЖ-18; 2 - одноствольное магазинне самозарядна рушниця МЦ-21; 3 - двоствольну бескурковую рушницю «Меркель» з вертикально спареними стволами; 4 - двоствольну курок рушниці з горизонтально спареними стволами.

Гладкоствольні рушниці: 1 - одноствольное бескурковую рушницю ІЖ-18;  2 - одноствольное магазинне самозарядна рушниця МЦ-21;  3 - двоствольну бескурковую рушницю «Меркель» з вертикально спареними стволами;  4 - двоствольну курок рушниці з горизонтально спареними стволами

Мал. 5. Комбінована трехствольное рушницю-карабін «Ведмідь».

Комбінована трехствольное рушницю-карабін «Ведмідь»

Мал. 2. З'єднання стовбурів з коробкою: вгорі - стовбури розташовані вертикально; внизу - стовбури розташовані горизонтально.

З'єднання стовбурів з коробкою: вгорі - стовбури розташовані вертикально;  внизу - стовбури розташовані горизонтально

Мал. 1. Основні частини мисливської рушниці: 1 - мушка; 2 - стовбури; 3 - антабка; 4 - прицільна планка; 5 - цівку; 6 - колодка; 7 - важіль (ключ) замикання стовбурів; 8 - шийка ложі; 9 - ложа; 10 - спускова скоба; 11 - спускові гачки; 12 - щока ложі; 13 - запобіжник.

Основні частини мисливської рушниці: 1 - мушка;  2 - стовбури;  3 - антабка;  4 - прицільна планка;  5 - цівку;  6 - колодка;  7 - важіль (ключ) замикання стовбурів;  8 - шийка ложі;  9 - ложа;  10 - спускова скоба;  11 - спускові гачки;  12 - щока ложі;  13 - запобіжник

Мал. 4. Нарізна рушниця-карабін «Ведмідь».

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов