Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Схема лабораторного блоку живлення з описом його роботи і регулюванням

Наша сеть партнеров Banwar

Лабораторний блок живлення перш за все призначений для подачі напруги живлення на розроблювані радіолюбительські схеми схем і повинен забезпечувати широкий інтервал регульованих струмів і напруг, мати захист від короткого замикання і від надмірного токового споживання. Лабораторний блок повинен бути завжди під рукою у кожного поважаючого себе радіоаматора Лабораторний блок живлення перш за все призначений для подачі напруги живлення на розроблювані радіолюбительські схеми схем і повинен забезпечувати широкий інтервал регульованих струмів і напруг, мати захист від короткого замикання і від надмірного токового споживання

На біполярному транзисторі VT1 зібрана схема модуля порівняння лабораторного блоку: з бігунка змінного опору R3 на базу першого транзистора проходить зразкове напруга, яке задається джерелом зразкового напруги на радіокомпонент VD5, VD6, HL1, R1. На емітерний перехід VT1 надходить вхідна напруга з дільника на опорах R14 і R15. В результаті порівняння обох рівнів, сигнал неузгодженості надходить на базу другого транзистора, який включений по схемі підсилювача струму і управляє силовим транзистором VT4.

Робота лабораторного блоку живлення в режимі КЗ

Якщо станеться випадкове коротке замикання в схемі лабораторного джерела або навантаження перевищить дозволену межу, збільшиться падіння напруги на потужному опір R8. В результаті чого третій транзистор відкриється і тим замкне базову ланцюг VT2, обмежуючи навантаження струм на виході блоку живлення. Сигналізує про перевантаження по струму світлодіод HL2.

Сигналізує про перевантаження по струму світлодіод HL2

Якщо буде потрібно відрегулювати навантаження струм, то можна в розрив ланцюга між резисторами R7 і R9 під'єднати змінний опір номіналом 250 Ом, причому бігунок його потрібно під'єднати до бази третього транзистора. Навантажувальний струму можна регулювати в діапазоні від 400 мА до 1,9 А.

Трансформатор можна використовувати будь-який з вторинною обмоткою на 20-40 вольт. Дросель L1 можна намотати на каркас діаметром 8 мм і 120 витків дроту ПЕЛ 0,6 мм.

Схема лабораторного блоку живлення з регулюванням на LM317

Майже універсальним блоком може стати простий лінійний БП 1,3 - 30 Вольт і струмового регулюванням від 0 до 5 Ампер, який буде працювати в режимі стабілізації напруги і струму. У разі необхідності їм можна буде, як зарядити акумуляторну батарею, так і живити радіолюбительську схему.

Нижче представлена ​​схема оригінал. На її базі ми і зробимо лабораторний блок своїми руками.

На її базі ми і зробимо лабораторний блок своїми руками

Схема виконана на операційному підсилювачі LM317, що працюють в режимі стабілізації, яким можна регулювати вольти в інтервалі від 1,3 до 37 В. Працюючи разом з потужним біполярним транзистором КТ818, схема може пропустити через себе пристойний струм. Стабілізатор струму і обмежувач в одній особі, так звана схема захисту БП, базується на мікросхемі LM301.

Приклад такої схеми і прочитати її роботу можна в культовій радіоаматорського книзі Хоровіц Хілл «Мистецтво схемотехніки» тому перший, сторінка 358.

В решті схемотехнической частини ми бачимо парочку фільтруючих конденсаторів, два діодних моста і вельми оригінальний спосіб включення вимірювальної головки. Також використовується досить застарілий транзистор КТ818.

Трохи подумавши, трохи змінили оригінал. Підвищили ємність на вході схеми, викинули компоненти вимірювальної головки і додали трохи захисних діодіков. КТ818 замінили більш функціональною парою недорогих транзисторів типу TIP36C, які з'єднали паралельно.

Настроювання й регулювання схеми блоку живлення необхідно здійснювати в декілька кроків: Перше включення повинно бути без схеми на LM301 і складеному транзисторі. Змінним резистором Р3 перевіряємо, як відбувається регулювання напруги. За це відповідають електронні компоненти LM317, Р3, R4 і R6, С9.

Якщо регулювання пройшла нормально, тоді до схеми підключаємо нашу пару транзисторів, бажано їх підібрати з максимально близькими параметрами hFE. Для правильної роботи схеми паралельно включеним біполярним транзисторам, в емітерний ланцюга повинні бути балансувальні опору R7 і R8. Номінал їх рекомендується підбирати, щоб б ток проходить через Т1 дорівнював струму через Т2, при цьому опір резисторів має бути мінімально можливим. На даному етапі до виходу саморобного джерела можна під'єднати навантаження, але ні в якому разі не влаштовувати режим короткого замикання, інакше транзистори майже відразу згорять, скоріше за все разом з LM317.

Наступним кроком підключимо схему зібрану своїми руками на мікросхемі LM301. Важливо перевірити, що на 4-му виведенні ОУ є потенціал в мінус 6 В. Якщо там плюс, то перевірте підключення діодного моста BR2 і належним чином під'єднано електролітичного конденсатор С2. Харчування операціонніка LM301 можна взяти з виходу БП.

Подальша настройка блоку зводиться до припасування опору Р1 під максимальний робочий струм. Як бачимо, зібрати цю схему лабораторного блоку живлення своїми руками досить просто, головне не допустити монтажних помилок.

Мною був використаний для схеми старий радянський трансформатор ТПП 306-127 / 220-50 між висновками 3 і 4, 8 і 9 його вторинних обмоток 20 Вольт, при струмі до 2,56 А, включивши їх паралельно отримаємо вже 5,12 А

Конструкцію БП розмістив на кількох макетних платах і запхав у відповідний саморобний корпус.

Трохи пізніше в голову прийшла ідея модернізувати схему і трохи розширивши робочий інтервал напруг від 0 В. В принципі, схема лабораторного джерела доповнилася лише невеликою кількістю радіо компонентів.

Як бачимо на схемі,, та ж мікрозбірка LM317 посилена парою потужних біполярніков TIP36C, обмеження і струмовий стабілізація також виконано на LM301. Але додався стабілізатор 7905 і додатковий дільник складається з резисторів R9 і Р4, який формує негативний потенціал на 1,2 В.

Для регулювання вольтажа за допомогою операційного підсилювача LM317 він нуля вольт на такій схемі лабораторного блоку живлення використовуємо опорна стабілізовану напругу мінус 1,2 Вольта.

З урахуванням того, що негативне харчування LM301 в нашій схемі і так стабілізовану за допомогою стабілізатора 7905, то нам потрібно доповнити конструкцію тільки делителем складається з R9 і Р4. А за допомогою Р4 вже можна легко отримати потрібні нам - 1,25 В.

Діоди D3 і D4. D3 захищають вхід блоку від сплесків зворотної полярності, тому що робота пристрою буде відбуватися в різних умовах експлуатації. Діод D4 захищає вихід мікросхеми LM317 від неприємної ситуації, коли потенціал на виході LM317 перевищує напругу на її вході.

За допомогою резистора Р2 буде доступний струмовий інтервал від 0 до 5 А.

Для тонкої настройки струму і напруги можна додати змінні опору номіналом близько 5% від основного регулятора. Наприклад, з Р3 можна послідовно приєднати змінний опір на 220 Ом, а з Р2 - резистор на 20 ком.

Креслення друкованої плати в форматі Sprint Layout можна взяти тут:

Невелика підбірка схем лабораторних блоків живлення з регулюванням від 0 до 30 вольт

Основа першої схеми лабораторного блоку живлення є операційний підсилювач TLC2272. Випрямлена напруга 38 вольт проходячи через фільтруючий конденсатором потрапляє на параметричний стабілізатор. Він зібраний на транзисторі VT1, діод VD5 і конденсаторі С2 і опорах R1, R2. Через цей стабілізатор включений операційний підсилювач.

Лабораторний біполярний БП

Діоди VD5 і VD8 встановлювати не обов'язково Опір резисторів R1 і R5 можна збільшити в три рази. Транзистор VT6 краще встановити кремнієвий, наприклад, КТ818В або КТ818Г. Між висновками 7, 1 мікросхем DA1 і DA2 і загальним проводом бажано встановити керамічні конденсатори ємністю 0,1 мкф. Сучасною заміною транзисторів МП114 і П309 в цьому пристрої можуть служити КГ502В, КТ502Г і КГ503В, КТ503Г відповідно. Для зменшення мультиплікативних завад кожну половину вторинної обмотки трансформатора Т1 корисно зашунтувати конденсатором ємністю 0,47 МКФ.

Переробка блоку живлення ATX в лабораторний

Наочне покрокове керівництво по переробки комп'ютерного БП в потужний лабораторний.

Схема лабораторного блоку живлення з регулюванням напруги від 2 до 28 вольт

Схема його дуже проста, але забезпечує отримання змінної напруги в діапазоні від 2 до 28В і постійної напруги від 3 до 37В. Напруга, що комутується вмикачем SA1, через понижуючий трансформатор Т1 з багатоступеневою вторинною обмоткою надходить на перемикач SA2, яким вибирається потрібний рівень вихідної напруги. Тумблер SA3 служить для включення постійної або змінної напруги. При обраному положенні "Змінна" напруга надходить, на контакти Х2 з включених секцій вторинної обмотки Т1. У положенні SA3 "ПОСТ" напруга випрямляється доданими мостом VD1- VD4, згладжується конденсатором С1 і подається на контакти ХЗ. За приладу PV1 контролюється вихідна напруга, світлодіод HL1 сигналізує про включення блоку в мережу.

Деталі: FU1 -предохранітель на 1 ... 2 A
SA1 - тумблер МТЗ (здвоєний), але можна використовувати однополюсний МТ1
Трансформатор Т1 - саморобний понижуючий з 10-ю відводами (1 - 2 В, 2 -6 В, 3 - 8 В, 4-11 В, 5-14 В, 6 - 17 В, 7 - 19 В, 8 - 23 В , 9 - 26 В, 10 - 28 В)
SA2 - галетним перемикач на 11 положень
SA3 - тумблер МТЗ
Діоди VD1 ... VD4 - КД202Д, встановлені на радіатори,
PV1 - вимірювальна головка марки М42100. Потрібний межа шкали встановлюється підбором опору R2

Потрібний межа шкали встановлюється підбором опору R2

Схема простого лабораторного блоку з регульованим вихідним напругою постійного струму від 1 до 9 В

Ця схема лабораторного блоку живлення здатна працювати з навантаженням, яка споживає до 1,6 А. Конструкція має захист від перевантаження і КЗ, а також захист від можливого підвищеного напруги мережі, що особливо актуально при проживанні в сільській місцевості.

Напруга мережі через запобіжник йде на первинну обмотку понижувального трансформатора. Знижений до 9 В напруга з другої обмотки проходить на мостовий випрямляч, на діодах Шотки VD2 - VD5. Пульсації напруги згладжуються великою ємністю С5, після чого йде на компенсаційний стабілізатор напруги, побудований з використанням дискретних компонентів.

Пульсації напруги згладжуються великою ємністю С5, після чого йде на компенсаційний стабілізатор напруги, побудований з використанням дискретних компонентів

Робота компенсаційного стабілізатора: Зі збільшенням вхідної напруги або зниженням струму навантаження вихідна напруга намагається збільшитися. Через це транзистор VT3 відкривається сильніше, отже, сильніше відкриється і VT1, який, шунтуючи затвор-витік польового транзистора VT2 і опір каналу стік-витік зростає, напруга на виході стабілізатора знижується. Регулювання вихідної напруги здійснюють змінним сопротівленіемс R9. Стабілітрон VD6 захищає польовий транзистор

Тумблером SB2 вибирають діапазон вихідних напруг 1 ... 4 В або 2,3 ... 9 В. Слід зазначити, що схем лабораторних блоків живлення з низьким вихідним напругою від 1 В небагато. Тумблером SB1 задають струм спрацьовування захисту. Світлодіод HL3 сигналізує про спрацював самовідновлюватися запобіжнику. Варистор RU1 захищає трансформатор і випрямляч від можливих сплесків напруги.

Над'яскравих світлодіодів HL1 і HL2 говорять про те, що блок живлення включений в мережу, а також, є підсвічуванням вольтметра.

Замість мікросхеми L7805ACV можна використовувати вітчизняну мікросхему КР142ЕН5 А, В, МС7805, МС32267, LM330T-5,0, LM2940T-5,0, LM9073. Замість стабілізатора L7808CV можна використовувати МС7808, UVI2940-8,0

Понижуючий трансформатор ТП112-3-1 з напругою ХХ на вторинній обмотці 11 В можна замінити на ТП114-2, ТП121-17. ТПП112-6. Понижуючий трансформатор типу ТПП-224м від старого імпульсного блоку живлення від вітчизняного комп'ютера «Електроніка МС».

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов