Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Що таке пакетний вимикач (підключення, схема, принцип роботи)

  1. Сфера використання
  2. Типи і характеристики
  3. Особливості конструкції і принцип дії
  4. підключення
  5. Огляд моделей і виробників
  6. аналоги
  7. Поширені помилки при підключенні

Наша сеть партнеров Banwar

Аналогом вимикачів-автоматам, нехай і дещо застарілим, є прилад, який називається пакетним вимикачем. Такий пристрій раніше застосовувалося для розподілу потоку електроенергії, точніше - повного переривання подачі електрики в квартиру. Застарів прилад через недостатню довговічності - частому перегорання після перепадів напруги. Але для вирішення виробничих і побутових завдань використання пікетники актуально і в наш час. Читайте також статтю ⇒ Як підключити вимикач світла.

Сфера використання

Вимикачі-пікетники - електротехнічні вироби, що використовуються для з'єднання клем, їх підключення і витключенія в побутових маловольтних лініях. Застосовуються при номінальному робочій напрузі змінного струму до 380 В і постійного - до 200 В з робочою частотою від 50-60 до 400 Гц. Пристрій не відносять до захисних приладів високої ефективності, але завдяки низькій вартості і простоті вони заслужили популярність у споживачів.

Пристрій не відносять до захисних приладів високої ефективності, але завдяки низькій вартості і простоті вони заслужили популярність у споживачів

Пакетні вимикачі завдяки простоті конструкції і дешевизні часто використовуються в побутових електромережах

Пікетники часто можна побачити:

  • в електрощитках і пультах, що експлуатуються в умовах низьковольтного струму, як змінного, так і постійного;
  • в побутових електромережах;
  • для рідкого застосування - в комутаційних апаратах з ручним приводом;
  • для виключення і виключення окремих електроприладів, за функціонуванням яких потрібен постійний зовнішній контроль.

Типи і характеристики

Головною відмінністю пакетика від дифавтомати слід назвати відсутність можливості відключення першого від місцевої мережі живлення. Від значних перепадів напруги пристрій виходить з ладу.

Від значних перепадів напруги пристрій виходить з ладу

Вимикач пакетний марки ПВ 2 16 володіє відносно невеликими розмірами

Раніше пікетники оснащувалися всі квартири і індивідуальні будинки, так як альтернативи їм просто не існувало, так само як і розроблених методик, за допомогою яких виконувалося б контролювання надходить в оселі електроенергії. В наші дні прилади все частіше витісняються дво- або триполюсними автоматами.

Пакетні вимикачі виробляються в декількох виконаннях:

  • відкритому;
  • закритому;
  • герметичному.

Пристрої відкритого типу нічим не захищені, так як підлягають встановленню в попередньо організованих місцях - металевих ящиках і щитках, інших точках розташування, в яких потрібно їх монтаж. Такі прилади дуже чутливі до рівня вологості і пилу, їх контакти пошкоджуються від впливу твердих частинок.

Закриті перемикачі пристосовані до експлуатації в електросистемах з малим напругою - не вище 440 В, максимум - 660 В. Також випускаються спеціальні моделі, здатні контролювати навантаження в системах більшої потужності. За аналогією з автовимикачами потужні пікетники для ручного відключення подачі електроенергії також оснащуються важелем. Такий ручник дозволяє переключити між собою контакти і з'єднати (роз'єднати) клеми.

Захищені пікетники поміщаються в спеціальну оболонку, що служить також і корпусом пристроїв. Прилади можуть монтуватися поза щитових ящиків, так як їх контакти вживають запобіжних засобів від проникнення бруду та пилу.

Також можна зустріти пікетники у вибухозахищеному або герметичному виконанні. Корпус пристроїв виготовляється з пластика і алюмінію, що забезпечує довговічну і надійний захист від впливу пилу і вологи.

На відміну від приладів в звичайному виконанні, герметичні моделі можуть монтуватися навіть зовні будівель.

На відміну від приладів в звичайному виконанні, герметичні моделі можуть монтуватися навіть зовні будівель

Пакетний вимикач в пластиковому корпусі марки ВПКМ 3-40 в герметичному виконанні

Особливості конструкції і принцип дії

Пакетні триполюсні вимикачі оснащуються пластиковими дисками в кількості чотирьох штук. Кожен з цих диск має виріз, в який встановлено клеми. Ці деталі зовні схожі на ножі. Також є і спеціальний пружинний контакт, який здійснює з'єднання і роз'єднання окремих клем.

Запуск пружини здійснюється переміщенням важеля, який контролює функціонування всієї системи, механізми якої стягуються один з іншим за допомогою шпилькових з'єднання.

Конструкція пакетного вимикача із зазначенням основних елементів, поміченими номерними позиціями

Конструкція вимикача складається з таких елементів:

  1. переміщається контакту;
  2. диска;
  3. ножових вставок для дисків;
  4. шпильок, що використовуються для приєднання;
  5. контролюючої роботи приладу рукоятки, приєднаної до пружинному механізму.

Завдяки високій швидкості реагування, пристрої ефективно погашають утворюється електричну дугу.

Схожість з роботою УЗО: пружинний механізм виконує миттєве відключення подачі електричної енергії. Принцип роботи вимикачів багато в чому схожий з функціонуванням рубильників, однак при цьому пристрої володіють істотно меншими габаритами.

Незважаючи на високу швидкість реагування, вимикачі-пікетники занадто швидко зношуються. Унаслідок оперативного реагування на виниклі мережеві несправності, більшість наявних в конструкції механізмів не можуть витримати темп роботи.

Звичайний вимикач в середньому здатний перенести вимикання струму близько 100 разів. У вузькоспеціалізованих автоматів термін дії в 2 рази більший - близько 200 разів. При цьому протягом години має відбуватися не більше 50 циклів зміни режиму функціонування.

Пакетні вимикачі однофазні виготовляються в декількох варіантах виконання: 10 і 25 А з напругою 220 В. Двофазні - на 10 і 20 А.

Пікетники трифазні деяких моделей можуть встановлюватися для мереж 380 В, але сила струму при цьому у них повинна бути дорівнює 16 і 6 А.

Нерідко зустрічаються універсальні пікетники, які виконують одночасно функції виключення і перемикання струму.

Нерідко зустрічаються універсальні пікетники, які виконують одночасно функції виключення і перемикання струму

Пакетний вимикач на 16 А моделі ВП 2-16 відрізняється невеликими габаритами

Управління режимами функціонування пікетники здійснюється в такій послідовності.

Після зміни положення важеля змінюється спрямованість полюсів. Орієнтуючись на нього, подача струму або припиняється (при роз'єднанні клем), або починає надходити через контакти при їх з'єднанні.

Рада №1: Ремонт пристроїв полягає в заміні пружинного механізму або важеля - найбільш рухомих елементів.

підключення

Як приклад можна розглянути схему підключення пікетники до однофаз лічильнику.

Як приклад можна розглянути схему підключення пікетники до однофаз лічильнику

Вже згадана як приклад схема підключення пакетного вимикача до однофаз лічильнику

Наведена на малюнку схема передбачає, що від лічильника виходять кабелі нуля і фази. До відповідних контактів вимикача підключаються відповідні дроти. Слід врахувати, що лічильники іноземного виробництва можуть мати відмінне кольорове маркування проводів.

Спочатку слід зачистити дроти і закріпити їх у гвинтових затискачах пристрою. Для зручності з'єднання затискачі трохи зміщені щодо один одного. Деякі моделі приладів передбачають скручування проводів в кільця.

Рада №2: Підключення пікетники слід виконувати тільки в розрив фази. Якщо в підключається моделі є заземлюючий контакт, підключення його слід виконувати окремим кабелем, що не є робочим нулем.

При підключенні пристрою до трифазної мережі пікетники може мати два положення: з роз'єднаними або замкнутими фазами. Підключення проводів до контактів здійснюється з одного боку приладу з чітким дотриманням черговості фаз. Провід з навантаженням приєднуються зі зворотного боку приладу в такій же послідовності, але з дотриманням діагональної протилежності.

Використання пакетних вимикачів раціонально в тих ланцюгах, в яких передбачено часте перемикання харчування. Однак при цьому частота їх повинна перевищувати 300 раз / год. Читайте також статтю ⇒ Як розібрати вимикач світла.

Розміри приладів допускають їх установку в щитовій допомогою DIN-Рейки. Пристрої доведеться закріплювати за допомогою саморізів, так як в застарілих моделях, на відміну від сучасних діфавтомат, спеціальна засувка відсутня.

Огляд моделей і виробників

Виробництвом пікетники займаються і вітчизняні, і іноземні компанії. Основні технічні характеристики популярних моделей з приведенням орієнтовної ціни представлені в таблиці.

МодельПроизво-никХарактеристикиОрієнтовна вартість, руб.

ПВ2-40 TDM ELectric Напруга до 380 В змінного струму 50, 60Гц і 400Гц і до 220В постійного струму 355 Tdm Sq0723-0035 TDM ELectric Кількість полюсів: 2, Напруга: 220, Номінальний струм: 16, Кількість фаз: 1 165 ПВ 3-16 М1 ВО «Електротехнік» Напруга до 380 В змінного струму частотою 50, 60 Гц і 400Гц і до 220В постійного струму 320 ВП2-16 М1 «Реле і Автоматика» Номінальний струм (А) 16

Напруга, В 220/380

300

аналоги

Більш сучасними способами захисту, чинним приблизно за тією ж схемою, що і пікетники, є установка таких приладів:

  • УЗО, призначених для недопущення струмових витоків;
  • автовиключалетей, є наступною ланкою після пікетники в процесі еволюції захисних приладів;
  • діфавтомат, одночасно виконують функції ПЗВ і автовимикачі;
  • контакторів - електромагнітних реле особливого типу.

Поширені помилки при підключенні

Найбільш частою помилкою недосвідчених електриків є установка пакетного вимикача не в розрив фази.

Не менш часто пікетники встановлюються в запорошених і вологих місцях при недостатньому рівні пило- та вологозахисту.

Читайте також статтю: → « Перевірка автоматичних вимикачів ».

Оцініть якість статті:

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов