Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Сонячний колектор замість бойлера - досвід кременчужанина

  1. Як сонячний колектор гріє воду взимку
  2. Як працює «сонячний» колектор
  3. «Сонячне» обладнання по «теплому» кредиту
  4. «Сонячне» обладнання можна встановити і в багатоповерхівці

Наша сеть партнеров Banwar

Житель приватного сектора Сергій вирішив замінити свій бойлер, який «тягне» третину від енергоспоживання всього будинку, обладнанням, яке використовує енергію сонця. Причому воно нагріває воду не тільки в сонячні весняно-літні дні, а й взимку. Як працює така гелиосистема? Скільки вдасться заощадити, і коли окупляться інвестиції? «Телеграф» відправився в гості до господаря сонячного колектора, щоб разом з ним протестувати альтернативне джерело підігріву води.


Новомодне обладнання змонтовано на даху приватного будинку. Вакуумний колектор отримує «сонячні ванни», а потім система перетворює енергію сонця в тепло. Воно нагріває воду в баку до заданої температури - система регулюється автоматикою. Зараз за рахунок сонця кременчужанин щодня отримує до 200 літрів гарячої води. Але цей обсяг не лімітований: можна спроектувати систему під свої потреби - і на 50, і на 100, на 300 і більше літрів.

- До цього у мене стояв електричний 2-кіловатний бойлер, який постійно працював на постачання будинку гарячою водою. Він тягнув близько третини від загального місячного енергоспоживання, - ділиться з нами кременчужанин. - Буквально кілька тижнів тому я встановив сонячний колектор, який замінив бойлер. Зараз я тестую цю систему. Вода в системі нагрівається до 45-72 градусів. Помітили, що 150 літрів нам з дружиною вистачає, поки в гості не приїжджають діти. Зараз думаємо підключити до системи додатковий резервуар. Навесні-влітку сонячного світла напевно вистачить для підігріву води, щоб не включати електропідігрів. Думаю, за рахунок економії електроенергії нам вдасться окупити вкладення протягом 4-5 років.


Якщо на вулиці похмура погода, дощ і холод, воду просто догріває електрикою. Для цього в баку встановлений тен, який можна підключити в будь-який момент. Але так як навіть в похмуру погоду сонячний колектор нагріває воду до 30-40 градусів, для підігріву води до 60-ти знадобиться менше електрики, ніж гріти холодну воду з-під крана. За принципом часткового нагріву води ця система буде працювати і взимку. Сергій обіцяє нам розповісти, як сонячний колектор покаже себе в морози. І по закінченню наступного опалювального сезону ми напишемо, наскільки виправдалися прогнози, і скільки в цілому склала реальна економія.

Як сонячний колектор гріє воду взимку

Детальніше про роботу сонячного вакуумного колектора ми розпитали Дмитра Левченко, фахівця з альтернативних джерел тепла і енергетиці.
- До якої температури підігрівається вода за допомогою геліосистеми?
- Це залежить від побажань замовника. Європейський стандарт - 60 градусів. Але в Україні зазвичай її просять відрегулювати до 70-80 градусів. Встановлювати нагрів води до більш високих температур небезпечно: це вже практично окріп, яким можна обпектися.


- Є таких систем взимку, коли на вулиці «мінус»?
- ККД такої геліосистеми в холодну пору року, безумовно, знизиться. Але, тим не менш, вона працює і при мінливій хмарності, і при мінусовій температурі. Наприклад, в сонячний день навіть при -10 градусах вода нагрівається до +35 градусів. Тобто, нам залишається догреть її до потрібних +60 градусів за допомогою дублюючого джерела. Це може бути електричний тен або будь-яке джерело гарантованого тепла, що працює на газі або твердому паливі. Це в будь-якому випадку економніше, ніж нагрівати холодну воду, що ллється з-під крана. В цілому, 70% споживання гарячої води можливо від енергії сонця, інші 30% - за рахунок підігріву води іншими джерелами тепла.


- Зорієнтуйте, як правильно розрахувати витрати гарячої води для приватного будинку?
- В середньому, 1 людина споживає на добу 50 л гарячої води. Але це якщо ми говоримо про користування душем. Наприклад, 200 літрів гарячої - це, по суті одна набрана ванна гарячої води. Тому, перед установкою системи вивчається питання розбору води: скільки людина живе в будинку, користуються вони ванній чи ні. Мінімально можна встановити систему на 50 літрів. Верхня межа не лімітований, залежить від потреб замовника.


- Який період окупності такої системи з вакуумним сонячним колектором?
- Чим більше витрата гарячої води, тим швидше окупляться інвестиції. Так, в пансіонаті, де розбір води близько тонни на місяць, термін окупності до року. А для побутових користувачів, в середньому, близько 5-8 років.

Як працює «сонячний» колектор

Як працює «сонячний» колектор


Геліосистема складається з:
Вакуумного колектора (1), повітрявідводчика (3), одноконтурной сонячної станції з регулятором і насосом (4), бака-накопичувача (5), розширювального бака для геліосистеми (6), термостатичного змішувача (7), рідини для системи (10), контролера (9), а також комплекту кріплень і з'єднувача колекторів (2, 8).


Колектор монтують на похилу покрівлю (35-60 градусів), оптимальний варіант - установка з південного боку.


- Колектор віддає тепло в бак непрямого нагріву. По суті, це бойлер, в якому нагрівальним елементом виступає змійовик, - пояснює Дмитро Левченко. - Усередині нього тече етиленгліколь - рідина, що не, спеціально розроблена для геліосистем. Також в системі встановлений контролер, який знімає показання температури і управляє насосом. Як тільки температура в баці знижується нижче заданих параметрів, автоматично включається циркуляційний насос. Після досягнення заданої температури насос відключається, і система входить в режим стагнації.

$ 2500.

- вартість устаткування, що дає 200 л гарячої води в день (температура - + 60-80 градусів, в залежності від побажань).

В тему:

«Сонячне» обладнання по «теплому» кредиту

Таке обладнання потрапляє під програму «Теплих кредитів» - держава компенсує 35% витрат. Правда, компенсація стосується вартості тільки самого обладнання: за монтажні роботи ви платите самі. Сергій розповідає, що загальна вартість геліосистеми з монтажними роботами - близько 66 тис грн. Банк видав кредит в розмірі близько 45 тис грн. З них держава компенсувала 35% від суми кредиту - це 14 тис.грн. Частину, що залишилася кредиту можна виплачувати протягом 3 років або погасити його достроково.

10,6 тис грн

- економія, отримана завдяки оформленню «теплого кредиту» (погашеного достроково, з урахуванням початкового внеску і різних комісій)

«Сонячне» обладнання можна встановити і в багатоповерхівці

- Де можлива установка таких систем?
- Це можуть бути як приватні будинки, так і більш великі об'єкти. Наприклад, гуртожиток, пансіонат, дитячий сад. Такі системи активно встановлюють не тільки на півдні, але і в більш північних широтах, наприклад, Австрії та Німеччини. У нашій країні жителі західного регіону більше знайомі з європейським досвідом використання таких систем.


- Чи можлива установка геліосистеми в багатоповерхівці?
- Так, можлива. Ми плануємо через 1-2 місяці експериментально запустити першу таку систему в Кременчуці. Сонячний колектор буде кріпитися до нижньої частини балкона, а бак, розрахований на 150 літрів води, контролер і насосну групу розташуємо всередині квартири. Але реалізація такої системи можлива в тому випадку, коли балкон виходить на південну сторону. І, звичайно, це зажадає узгодження проекту з різними службами.


- Чи може така система використовуватися для опалення будинку?
- Так, але за умови, що є альтернативне джерело гарантованого нагріву: тепловий насос, твердопаливний, електричний або газовий котел. І також потрібно враховувати, що надлишки цієї енергії влітку доведеться утилізувати. Наприклад, нагрівати за допомогою геліосистеми воду в басейні. Або ж спочатку проектувати систему опалення та гарячого водопостачання в парі - геотермальний тепловий насос і вакуумний колектор.

Як працює така гелиосистема?
Скільки вдасться заощадити, і коли окупляться інвестиції?
До якої температури підігрівається вода за допомогою геліосистеми?
Є таких систем взимку, коли на вулиці «мінус»?
Зорієнтуйте, як правильно розрахувати витрати гарячої води для приватного будинку?
Який період окупності такої системи з вакуумним сонячним колектором?
Чи можлива установка геліосистеми в багатоповерхівці?
Чи може така система використовуватися для опалення будинку?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов