Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Своїми руками зварювальний інвертор на тиристорах: інструкція по збірці

  1. Зварювальний інвертор: особливості та функції апарату
  2. Конструкція зварювального інвертора і його особливості
  3. Переваги використання інвертора
  4. Схеми інвертора своїми руками
  5. Інструкція по збірці апарату

Наша сеть партнеров Banwar

Зварювальний інвертор - це досить популярний апарат, який є необхідним і в домашньому господарстві, і на промисловому підприємстві. Це не дивно, адже ті джерела живлення, якими користувалися раніше (перетворювачі, трансформатори, випрямлячі), володіли багатьма недоліками. Серед них можна назвати масу і габарити, велику енергоємність, але маленький діапазон регулювання режиму зварювання і низьку частоту перетворення. Зробивши своїми руками зварювальний інвертор на тиристорах, ви отримаєте потужний блок живлення для необхідних робіт. Також це допоможе істотно заощадити вам кошти, хоча все одно потребуватиме певних трудових і матеріальних витрат. Зварювальний інвертор - це досить популярний апарат, який є необхідним і в домашньому господарстві, і на промисловому підприємстві

Схема тиристорного сварочног інвертора з частотою до 1000Гц.

Зварювальний інвертор: особливості та функції апарату

Робота інвертора полягає в тому, щоб перетворювати змінний мережевий струм в його постійний високочастотний аналог.

Це відбувається в кілька етапів. До випрямного блоку з мережі йде струм. Там, після трансформації, напругу з змінного стає постійним. А інвертор виробляє зворотне перетворення, тобто надходить постійна напруга знову стає змінним, але з уже більш високою частотою. Після цього напруга знижується трансформатором, через вихідний випрямляч відбувається модифікація цього параметра в високочастотне постійна напруга.

Конструкція зварювального інвертора і його особливості

Завдяки тому що в конструкції апарату відсутні важкі деталі, він є дуже компактним і легким. У неї входять наступні складові:

У неї входять наступні складові:

Пристрій простого інвертора з перехресними зв'язками.

  • інвертор;
  • мережевий і вихідний випрямлячі;
  • дросель;
  • високочастотний трансформатор.

Навіть початківці зварювальники можуть працювати з такими апаратами. Їх застосовують як в побуті, так і в будівельній сфері або в автосервісах. Завдяки тому що є присутнім регулювання робочих режимів, варити можна і тонкі, і товсті метали. А підвищені умови горіння дуги і формування зварного шва дають вам можливість варити зварювальними інверторами будь сплави, чорні та кольорові метали, використовуючи всі можливі технології їх зварювання.

Переваги використання інвертора

В області зварного обладнання такі апарати користуються особливим попитом через безліч своїх переваг і достоїнств. Зробивши інвертор своїми руками, ви отримаєте:

Зробивши інвертор своїми руками, ви отримаєте:

Пристрій зварювального інвертора.

  • можливість варити складні кольорові метали і конструкційні стали;
  • захист від програвав, коливань напруги, перевантажень по струму;
  • високу стабільність зварного струму навіть при тому, що напруга може коливатися в мережі;
  • якісно сформований шов;
  • при зварюванні практично не буде розбризкування;
  • горіння дуги буде стабілізованою в заданому ключі, навіть якщо спостерігається зовнішнє несприятливий вплив;
  • багато інших корисних в роботі функції.

Схеми інвертора своїми руками

Взявши за основу те, як будується схема і як управляється сам процес инверторного перетворення, виділяють кілька видів апаратів, які є найбільш поширеними у використанні. Варіанти повного моста і напівмоста відносяться до двох двотактним схемами, а «косою» міст - до однотактной. Схема повного моста, яку називають двотактної, працює з двополярного імпульсами. Вони подаються на ключові транзистори (які є парними), а ті замикають і відкривають електричний ланцюг.

Вони подаються на ключові транзистори (які є парними), а ті замикають і відкривають електричний ланцюг

Схема інвертора «косою» міст.

Полу мостова схема буде відрізнятися від попереднього варіанту тим, що споживання струму у неї підвищений. Як ключі виступають транзистори, що працюють за тією ж двотактної моделі. На кожен з них подається половина вхідної напруги мережі. Потужність інвертора, в порівнянні з току з повним мостом, становить половину значення. Подібна схема має свої переваги в малопотужних пристроях. До того ж можна використовувати групу транзисторів, а не один дуже потужний.

Останній варіант - «косою» міст. Це інвертори, які працюють по однотактному принципом. Тут ви будете мати справу з однополярним імпульсами. Одночасне відкриття транзисторних ключів виключить можливість короткого замикання. Але серед недоліків цієї схеми виділяють подмагничивание муздрамтеатру трансформатора.

Подивіться на одну зі стандартних схем інвертора. Це конструкція за проектом Ю.Негуляева. Щоб зібрати такий апарат в домашніх умовах, потрібно ваше бажання, готовність до роботи і необхідна елементна база, яку ви зможете або знайти на радіоринку, або випаять зі старої побутової техніки.

Інструкція по збірці апарату

Стандартна схема інвертора за проектом Ю.Негуляева

Візьміть 6-міліметрову плиту з дюралюмінію. Приєднайте до неї все віддають тепло провідники й проведення. Врахуйте, що тут провід не потрібно оперізувати термоизолирующим матеріалом. Використовуючи стару схему (наприклад, комп'ютера), вам не доведеться окремо шукати транзистори і тиристори.

Далі підготуйте спеціальний високопотужний вентилятор (ви можете скористатися навіть автомобільним радіатором). Він буде обдувати все, включаючи резонансний дросель. Не забудьте притиснути останній до вашої основі за допомогою прокладки ущільнювача.

Для виготовлення самого дросельного приладу візьміть шість мідних сердечників. Їх можна знайти на ринку або зробити самому з деталей непотрібного старого телевізора. Притисніть діоди до основи схеми, а потім приєднайте до них стабілізатори напруги і ізоляційні ущільнювачі.

Ставлячи трансформатор, заізоліруйте провідникові пучки за допомогою ізоляційної стрічки або фторопластовою смуги. Розведіть провідники в різні боки, щоб вони не контача і не викликали збоїв в роботі. На польовому транзисторі знадобиться провести монтаж силового поля, щоб продовжити працездатність вашого інвертора. Для цього візьміть мідний дріт 2-міліметрового перетину. Залужжя його, обмотайте в кілька шарів звичайної ниткою. Так ви захистите ваш провідник від різних пошкоджень і при пайку, і при зварюванні. Щоб закріпити монтаж, використовуйте ізолюючі п'ятки. Так ви ще й перенесете на них навантаження з транзисторів.

Дюралюмінієві пластини послужать як своєрідні прокладок для того, щоб притиснути до радіатора транзистори і тиристори. Ви можете прикріпити їх за допомогою невеликих гвинтів.

Подбайте про вторинної обмотці, тому що так у вас буде краще функціонувати вентиляція трансформатора. Виводите її при необхідності на циліндри з фериту. Ще одним варіантом може послужити средневолновой приймач харчування, а звідти енергія піде до сердечникам і далі за схемою.

Не забудьте і про налаштування зварювального інвертора для того, щоб апарат функціонував справно.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов