Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Тільки музика. Робимо системний блок ПК тихим, стаття. Журнал "Hi-Fi.ru"

Наша сеть партнеров Banwar

Зберегти і прочитати потім - Зберегти і прочитати потім -   У наших статтях про створення аудіосистеми на базі комп'ютера ми неодноразово згадували про необхідність зниження власного шуму системного блоку, адже розчути нюанси звучання можна тільки в тиші

У наших статтях про створення аудіосистеми на базі комп'ютера ми неодноразово згадували про необхідність зниження власного шуму системного блоку, адже розчути нюанси звучання можна тільки в тиші. У цій статті ми дамо докладні практичні поради.

Але для початку - напуття. По-перше, ця стаття адресована тільки власникам системних блоків ПК на базі Windows або Linux. Володарям стаціонарних комп'ютерів Apple Mac, як, втім, і користувачам ноутбуків, допрацьовувати особливо нічого - їх машини вже з заводу є малошумящими, а в ряді випадків доступ в надра корпусу перегороджує хитра конструкція корпусу або гарантійна пломба. По-друге, братися за тюнінг ПК має сенс тільки в тому випадку, якщо ви впевнені в своїх силах. За шкоду будь-якого роду редакція відповідальності не несе. По-третє, працювати слід лише при відключеному електроживленні комп'ютера, дотримуючись техніки безпеки і рекомендації виробників компонентів.

Сучасний системний блок - це складна конструкція, яка може видавати шум силами відразу декількох компонентів: від систем охолодження до накопичувачів даних. У ряді випадків для зниження шумності можна оптимізувати конструкцію наявного «заліза», але частіше простіше замінити голосистий модуль на інший. Так що, описуваний в статті тюнінг, як і будь-яке інше удосконалення, зажадає деяких капіталовкладень. Яких? Залежить від обсягу роботи, який визначається первісної конструкцією машини і глибиною тюнінгу. Орієнтовний розкид за витратами може скласти від 5 000 до 50 000 рублів, хоча в більшості випадків можна з легкістю вкластися в 15-20 тисяч. При цьому всіма силами прагнути до ідеалу ми не радимо. Так, зробити системний блок безшумним на 100% можна, але це буде коштувати дуже дорого, а головне - в цьому немає сенсу. Якщо, звичайно, не брати до уваги гордість за результат і можливість похвалитися ім. Адже будь-яке приміщення має фоновий шум, та й видалення слухача від корпусу ПК має значення. Тому застосування дорогих і вельми складних в монтажі систем рідинного охолодження, на наш погляд, недоцільно - як і покупка громіздких конструкцій для повністю пасивного охолодження. Хороша вібро і шумоізоляція корпусу, тихе активну повітряне охолодження компонентів і оптимізація системи зберігання даних - ось наш шлях, який дозволити досягти високого результату за прийнятні гроші. А тепер - докладніше про кожен етап тюнінгу.

Корпус системного блоку

Власне кажучи, сам «ящик» не шумить, але може пропускати шум розташованих усередині компонентів через щілини і вентиляційні отвори, а також озвучуючи корпусними панелями приходять вібрації. Повністю загерметизувати корпус не вийде, інакше електроніка всередині перегріється і згорить, тому головне завдання на етапі роботи з корпусом - задемпфировать його панелі від вібрацій і усунути зайві щілини.

Відмовляти економних користувачів від тюнінгу наявного корпусу не будемо, а перфекціоністам рекомендуємо почати з покупки нового корпусу. Він повинен бути великим (внутрішній обсяг знадобиться для тихих систем охолодження), масивним і з мінімальною кількістю зайвих отворів. В ідеалі, всю передню панель повинна приховувати дверцята - це додатковий рубіж акустичної захисту.

В ідеалі, всю передню панель повинна приховувати дверцята - це додатковий рубіж акустичної захисту

Також слід звернути увагу на охолодження: на корпусі повинні бути присутніми посадочні місця для встановлення вентиляторів діаметром не менше 120 мм, наявність протипилових сіточок вкрай вітається. Схему вентиляції внутрішнього обсягу треба організувати мінімальною кількістю вентиляторів, частіше досить оного-двох, які нагнітають повітря всередину, створюючи надмірний тиск. Так і ефективність охолодження підвищується (на відміну від розрідженого повітря), і поклади пилу в щілинах утворюватися будуть повільніше. При виборі корпусу можна не звертати уваги на те, які вентилятори поставляються в комплекті і чи є вони взагалі: тихі «Карлсон» з хорошим підшипником серед них зустрічаються рідко, частіше їх купують окремо, в середньому від $ 10 за штуку. Хороший вентилятор розміром 120-140 мм має аеродинамічний оптимізовану крильчатку і кріплення до корпусу через гумові ущільнювачі-шпильки (іноді вони пропонуються окремо), обертається зі швидкістю не вище 1200 об / хв, створюючи мінімум шуму і вібрацій.

Хороший вентилятор розміром 120-140 мм має аеродинамічний оптимізовану крильчатку і кріплення до корпусу через гумові ущільнювачі-шпильки (іноді вони пропонуються окремо), обертається зі швидкістю не вище 1200 об / хв, створюючи мінімум шуму і вібрацій

Якщо конструкція вентилятора спочатку допускає роботу в широкому діапазоні оборотів, то домогтися мінімальної швидкості обертання можна або регулюванням напруги вольтажа в налаштуваннях материнської плати (але вона є не скрізь), або підключенням вентилятора через спеціальний резистор (з деякими моделями він йде в комплекті), або за допомогою зовнішнього контролера швидкості обертання вентиляторів. Останній варіант найзручніший і ефектний зовні, але і самий витратний. Крім того, контролер займе одне вільне гніздо 3,5 "або 5,25".

Крім того, контролер займе одне вільне гніздо 3,5 або 5,25

Далі - обклеювання корпусу зсередини. У будь-якому великому магазині автозапчастин продаються листи вібро-і шумоізоляції для кузовів автомобілів. Перші являють собою еластичну фольгированную гуму товщиною 2-3 мм з клейовим шаром, другі, як правило, зроблені у вигляді листів поліуретану (3-7 мм завтовшки), теж самоклеящихся.

Перші являють собою еластичну фольгированную гуму товщиною 2-3 мм з клейовим шаром, другі, як правило, зроблені у вигляді листів поліуретану (3-7 мм завтовшки), теж самоклеящихся

Фольгированная гума гасить вібрації, роблячи стінки корпусу акустично інертними, ну а пористий матеріал, що наклеюється поверх гуми, глушить шум, не даючи йому покинути надра корпусу. Оптимальні місця обклеювання - вільна бічна стінка навпроти материнської плати, верхня і нижня панелі, частина передньої. Насправді, клеїти матеріал можна куди завгодно, якщо це не заважає нормальній роботі компонентів, їх заміні та обслуговування. Чим більше площа обклеювання, тим тихіше корпус. Зайві отвори (наприклад, невикористовувані вентиляційні решітки для опціональних кольорів) можна прикрити пластиковими заглушками, вирізаними з канцелярських папок, і заклеїти вібро шумоізоляцією. І ще раз повторимо, що вся обклеювання проводиться тільки зсередини корпусу. Зовні вона марна, та ще погіршує зовнішній вигляд пристрою.

Завершує процес зниження шумності корпусу покупка блоку живлення з тихохідним вентилятором діаметром 120-140 мм. Що стосується потужності БП, то вона залежить від начинки комп'ютера. Сучасній робочої станції достатньо енергоблоку на 500-600 Вт, геймерські машини вимагають більше. Знижувати швидкість обертання вентилятора наявного блоку живлення (особливо якщо це модель з крильчаткою 80 мм) не радимо, оскільки це може привести до його перегріву в жарку погоду або при високих навантаженнях.

охолодження процесора

Центральний процесор, виготовлений навіть за сучасними техпроцесами, виділяє чимало тепла при порівняно невеликій власній площі, тому потребує хорошого охолодженні. Недорогі компактні кулери з крильчаткою діаметром менше 90 мм і моделі з «коробочки» поставки відмітаємо відразу. Шукайте модель з великим радіатором, тепло на який передається по тепловим трубкам, а відводиться за допомогою тихохідного (900-1100 об / хв) вентилятора розміром 120 - 140 мм. Така конструкція, як правило, досить громіздка, зате ефективна і тиха.

відеосистема

Якщо ви не геймер, то вам майже напевно буде досить продуктивності вбудованого в процесор або материнську плату відеоядра, яке охолоджується конвекційним способом (без вентилятора), або дискретної відеокарти початкового рівня з пасивною системою охолодження. Таких рішень представлено чимало.

Таких рішень представлено чимало

накопичувачі даних

Жорсткий диск - джерело вібрацій, які передаються на корпус і перетворюються в звукові хвилі. Кращим виходом із ситуації буде перехід на твердотільні накопичувачі (SSD) з надійною пам'яттю типу MLC. Такий накопичувач об'ємом 240 Гбайт можна придбати сьогодні менш ніж за $ 100.

Якщо ж 240 Гбайт вам мало, а покупка другого або більш ємного SSD не вміщається в рамки бюджету, то згодиться комбінована схема: для операційної системи і може бути встановлена ​​ПО купується SSD об'ємом 120 Гбайт, а спеціально для зберігання мультимедійних файлів в пару до нього береться класичний HDD об'ємом 2-3 Тбайт, але зі швидкістю обертання не більше 5400 - 5900 об / хв. Потрібно радикально більше місця? Подумайте про винесення накопичувачів за рамки корпусу, тобто - про організацію мережевого сховища NAS в сусідній кімнаті або комірчині. Це дорого, зате зручно, адже разом з тишею ви отримаєте безпечний доступ до даних з будь-якої точки квартири і навіть світу. І таке рішення для музичного комп'ютера, що виконує функцію ще й робочої станції, на жаль, безальтернативно: системний блок з 2-3 повнорозмірними жорсткими дисками 7200 об / хв апріорі не буде тихим, чим би ви не обклеювали корпус.

От і все. Тепер залишається докупити хорошу звукову карту з колонками 2-0, або провести комплексне оснащення комп'ютера звуковий обвеской - і насолоджуватися музикою. Втім, є ще одна «засідка»: гучна меблі. В спеціальній статті ви знайдете рекомендації по виготовленню правильного робочого столу, який не буде псувати звучання тим, хто звик слухати музику сидячи за монітором.

Підготовлено за матеріалами журналу "Hi-Fi.ru", липень 2016 р www.hi-fi.ru

Яких?
Потрібно радикально більше місця?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов