Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Тюнер для гітари - настройка гітари по тюнерам-приладів

  1. точність вимірювання
  2. Рідкокристалічний і світловий індикатори
  3. хроматичні тюнери
  4. Налаштування на певну ноту
  5. Калібрування (зміщення частоти)
  6. моделі тюнерів
  7. KORG GA-30
  8. KORG GT-3
  9. YAMAHA YT-120
  10. YAMAHA YT-150
  11. BOSS TU-70
  12. KORG CA-30
  13. YAMAHA YT-250

Наша сеть партнеров Banwar

Тепер розглянемо повноцінні тюнери для настройки гітари у вигляді приладів - ті, що продаються в магазинах і салонах

Тепер розглянемо повноцінні тюнери для настройки гітари у вигляді приладів - ті, що продаються в магазинах і салонах. Вигідна відмінність такого гітарного тюнера від програми - це можливість взяти його з собою: на вечірку, на дачу або на пікнік; куди б ви не поїхали з гітарою, у вас не виникне проблем з її налаштуванням. Якщо у Вас електро-акустична гітара, то цей прилад дозволить налаштувати її навіть в галасливому приміщенні. Ця стаття була написана на додаток до лекції про способи швидкого та якісного настройки гітари (Перший курс Національної Академії Гітари).

перша стаття про тюнери була присвячена програмам для комп'ютера. А зараз ми перейдемо до тюнерів у вигляді повноцінних приладів для настройки гітари. Ми розберемо різні види тюнерів на конкретних прикладах, а після ви вже самостійно зможете зорієнтуватися в магазині, навіть якщо побачите моделі, яких тут немає. Оскільки ми вибираємо тюнер не для професійного налагоджувальника, а для початківця гітариста, ми взяли для огляду моделі гітарних тюнерів відомих виробників з ціною максимум 50 доларів.

Головне, про що вам слід пам'ятати при покупці тюнера для гітари: ціна не завжди відображає точність, якої можна досягти при налаштуванні. Ціна тюнера сильно залежить від тих можливостей, які він надає. Тому коротко про те, що може бути, і чого може не бути в тюнері.

зміст:

  1. точність вимірювання
  2. Рідкокристалічний і світловий індикатори
  3. хроматичні тюнери
  4. Налаштування на певну ноту
  5. Калібрування (зміщення частоти)
  6. моделі тюнерів

точність вимірювання

Кожна нота має свою стандартну частоту звучання. Тюнери розрізняються між собою точністю, з якою вони можуть виміряти частоту звучання струни.

На жаль, висока точність вимірювання тюнера аж ніяк не гарантує вам настільки ж точного налаштування гітари.

По-перше, частота, з якої звучить струна, "плаває" в певному діапазоні. Перша струна теоретично повинна бути налаштована на частоту 329.63 Гц. Але на практиці струна звучить не ідеально рівно, а в якомусь інтервалі, тому налаштувати ви зможете її, наприклад на 328-330 Гц.

По-друге, навіть при ідеальній налаштування відкритої струни звучання тієї ж струни, притиснутою, скажімо, на п'ятому ладу, може бути вже не ідеальним. Адже точність установки ладів не ідеальна, особливо це стосується недорогих інструментів.

Тому, якщо ви не є щасливим володарем дорогою гітари, особливо серйозно гнатися за точністю вимірювання не варто. Будь-яка модель відомої фірми забезпечить хорошу настройку гітари для навчання і гри в колі друзів.

до змісту ↑

Рідкокристалічний і світловий індикатори

Перше, що кинеться в очі при покупці: одні тюнери мають рідкокристалічний дисплей зі шкалою і індикатором-стрілкою на ньому, інші - світлову шкалу з індикаторів, один з яких загоряється, показуючи частоту настройки.

Налаштовуючи гітару по дисплею, ви домагаєтеся, щоб стрілка потрапила в центральне положення. Якщо стрілка відхиляється вправо або вліво, ви натягаєте або послабляєте струну відповідно до показань приладу.

У тюнери зі шкалою індикаторів роль стрілки виконує світло, "бігає" за шкалою. При налаштуванні необхідно домогтися, щоб світився центральний індикатор (зазвичай іншого кольору); відхилення "бігає вогника" від центру вправо або вліво - сигнал про те, що струну треба налаштовувати.

Що зручніше? Складно сказати. Мабуть, рідкокристалічний дисплей більш функціональний, але мені особисто зручніше настроювати гітару по "бігає вогнику" світлових індикаторів. У будь-якому випадку, це тільки особисті переваги.

до змісту ↑

хроматичні тюнери

Недорогі гітарні тюнери мають шість заздалегідь встановлених частот, відповідних правильному налаштуванні шести струн гітари. Відповідно, такий тюнер дозволяє налаштувати (виміряти) п'ять нот: ми (для першої та шостої струни), сі, сіль, ре і ля.

Хроматичний тюнер дозволяє налаштувати струну на будь-яку з 12-ти нот, а не тільки відповідно до стандартного ладом гітари; ці ж тюнери можуть бути використані для настройки інших інструментів. Саме в останньому випадку, тобто коли ви хочете налаштовувати по тюнеру не тільки гітару, має сенс купувати хроматичний тюнер.

При виконанні на гіатре деяких творів буває необхідно налаштувати струну нижче, наприклад, шосту струну налаштувати на ноту ре (D) замість ми (E), а іноді знизити лад всієї гітари, всіх шести струн. В цьому випадку хроматичний тюнер зручніше. Втім, можна домогтися того ж результату на звичайному гітарному тюнері, тільки налаштовувати треба не відкриту струну, а притиснуту на першому або другому ладу.

до змісту ↑

Налаштування на певну ноту

У деяких тюнерах існує можливість вибору ноти (або струни) на яку проводиться настройка.

Для початківця гітариста це може бути зручним. Справа в тому, що зазвичай тюнери працюють в автоматичному режимі, самостійно визначаючи ноту, яка звучить, і "запалюючи" відповідний індикатор. Але ж кожна нота зустрічається на грифі (і за його межами) кілька разів. Тому, якщо ви натягаєте шосту струну і намагаєтеся налаштувати її до ноти ми великої октави, ви спочатку дотягнете її до ноти ля контроктави (А), потім сі контроктави (В), потім пройдете через ноту ре великої октави (D) і тільки потім дотягнете струну до ми (E). Тюнери не роблять різниці між октавами, визначаючи тільки ноту, а не висоту її звучання. Тому спочатку загориться індикатор п'ятої струни (A), потім другий струни (B), четвертої струни (D) і тільки потім - шостий (E). Спочатку таке "нелогічне" мелькання індикаторів може збити з пантелику, тому ручний режим, коли можна вибрати конкретну ноту і налаштовувати тільки на неї, допоможе.

Але через деякий час ручний режим стане даремний: освоївшись з індикаторами гітарист не буде кожен раз натискати на кнопку тюнера для перемикання струни.

до змісту ↑

Калібрування (зміщення частоти)

Дозволяє змістити частоту, на яку налаштовується нота, щодо стандартної частоти.

Часто така можливість використовується при грі на декількох інструментах. Наприклад, ви вирішили зіграти дуетом на гітарі та фортепіано, але виявилося, що фортепіано налаштоване зі зміщенням. Нота ля звучить не на частоті 440 Гц, а, скажімо, на 437 Гц. Щоб гітара звучала в унісон з фортепіано, ви встановлюєте калібрування частоти на 437 Гц і налаштовуєте гітару.

Якщо ваш тюнер не дозволяє встановлювати калібрування вручну, настройку доведеться робити за шкалою. Струна настроюється таким чином, щоб стрілка (індикатор частоти) вказувала нема на середину шкали, а правіше / лівіше. Звичайно, такий спосіб менш точний і зручний.

Є й інші можливості тюнерів. Наприклад, існують підлогові тюнери для електрогітар у вигляді "педалей", які можна включити ногою при виступі на сцені. Є тюнери для настройки спеціальних гітар. Втім, для нас, на початку нашого навчання, це поки надмірності.

Тому перейдемо до моделей.

до змісту ↑

моделі тюнерів

Недорогі і добре підходять для старту моделі - це гітарні тюнери з шістьма заздалегідь встановленими частотами, відповідними правильному налаштуванні шести струн гітари. Вони не можуть виміряти і налаштувати будь-яку ноту, лише ноти E (ми) - B (сі) - G (сіль) - D (ре) - A (ля) - E (ми), але якщо ви граєте тільки на гітарі - це саме те, що вам потрібно.

KORG GA-30

Ціна у офіційного дилера (A & T Trade) - 21 дол.
Недорогий цифрової гітарний тюнер з великими для свого класу можливостями.
Крім налаштування на стандартний лад гітари, дозволяє знижувати звучання всіх або окремої струни на 1-5 півтонів (установка робиться вручну для кожної струни). Таким чином, не будучи офіційно хроматичним тюнером, прилад бере найголовніше від них - можливість зниження ладу окремих струн.
Є звуковий режим, при якому тюнер видає для кожної струни звук потрібної частоти, а гітарист сам налаштовує гітару по звуку - за принципом камертона.
Визначення нот автоматичне, ручного регулювання ноти немає. Зсув відносно стандартної частоти (калібрування) не встановлюється, може бути зроблена тільки за шкалою приладу.

KORG GT-3

Ціна у офіційного дилера (A & T Trade) - 30 дол.
Простий гітарний тюнер зі світловою шкалою налаштування. Визначення ноти автоматичне. Ніяких додаткових функцій.

YAMAHA YT-120

Ціна у офіційного дилера ( "Слами") - 39 дол.
Простий гітарний тюнер зі світловою шкалою налаштування. Визначення ноти автоматичне. Ніяких додаткових функцій.

YAMAHA YT-150

Ціна у офіційного дилера ( "Слами") - 42 дол.
Більш просунута, в порівнянні з попередньою, модель. Цифровий гітарний тюнер з рідкокристалічним дисплеєм. Працює як в автоматичному режимі, так і в режимі ручного вибору настроюється ноти. Є можливість калібрування частоти.

BOSS TU-70

При пошуку в Мережі виявлено ціни від 37 до 49 дол.
Цифровий гітарний тюнер. Дозволяє визначати сруну автоматично і встановлювати вручну. Є калібрування частоти.

* * *

Для тих, хто хоче налаштовувати по тюнеру не тільки гітару, або бажає мати можливість нестандартної настройки гітари, призначені хроматичні тюнери:

KORG CA-30

Ціна у офіційного дилера (A & T Trade) - 24 дол.
Забезпечує налаштування всіх 12-ти нот на стандартних частотах, а також калібрування частоти. Тільки автоматичне вимірювання ноти, з відображенням звучала ноти на дисплеї; ручного вибору настроюється ноти немає. Може працювати в звуковому режимі, коли тюнер не вимірює, а видає звук потрібної частоти через динамік для настройки інструменту "по слуху".

YAMAHA YT-250

Ціна у офіційного дилера ( "Слами") - ... дол.
"Хроматичний" варіант тюнера YT-150. Дозволяє налаштувати стандартні ноти, при цьому працює як в автоматичному режимі, так і в режимі ручного вибору настроюється ноти. Є можливість калібрування частоти.

Додаткову інформацію по зазначеним моделям можна отримати на офіційних сайтах:
KORG - на російською сайті KORG або сайті дилера A & T Trade
YAMAHA - на загальному сайті компанії Yamaha (На англ.) Або сайті дилера Slami
BOSS - на сайті Roland Corporation US (На англ.)

Тут так само хотілося б сказати, що тюнер дуже добре допомагає не тільки правильно налаштувати гітару, а й розвинути свій музичний слух . Звичайно, за умови, що Ви правильно використовуєте тюнер і завжди займаєтеся на ідеально налаштованої гітарі. Якщо ж Ваша гітара "не будує" або на ній важко грати, то варто оцінити її на відсутність серйозних проблем в конструкції (Заводський брак або наслідки неправильного поводження), які іноді сильно ускладнюють заняття гітарою і, особливо, обтяжують навчання на ній.

Ми бажаємо Вам займатися завжди на ідеально налаштованої гітарі, так як це вкрай важливо для Вашого правильного розвитку і якісного освоєння багатьох прийомів гри на гітарі! Використання тюнерів-приладів допоможе Вам якісно настрівать Вашу гітару. Проте дуже важливо поступово навчитися ідеально настроювати гітару на слух, тому що це робить дуже серйозний вплив на розвиток тонкого музичного слуху. А як Ви розумієте, саме тонкий і добре розвинений слух дуже серйозно впливає на якість гри на музичному інструменті, і в тому числі на гітарі!

Ми так само бажаємо Вам хорршо, грамотно і красиво навчитися грати на гітарі! Наприклад так:

Якщо Ви хочете грати так само - ми допоможемо Вам досягти такого рівня гри на гітарі !

* * *

Ось і все на сьогодні. Можливо, ви виявите в гітарному салоні і інші моделі, ми будемо раді, якщо ви розповісте про них в нашому г ітарном форумі

De Niss

Примітка: Включені в цю статтю фото є власністю компаній Korg, Yamaha, Roland Corp. і не можуть копіюватися без дозволу компаній-правовласників.

до змісту ↑

Що зручніше?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов