Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Установка витяжки на кухні своїми руками, монтаж вбудованої витяжки над газовою плитою без підключення до вентиляції

  1. Правила установки
  2. Висота установки витяжки над плитою
  3. Рекомендації по виконанню робіт
  4. Схема підключення витяжки
  5. Схема монтажу без підключення до вентиляції
  6. висновок

Наша сеть партнеров Banwar

Найчастіше, щоб встановити витяжку на кухні і підключити її до вентиляційної і електричної мережі, домовласники наймають майстрів. Їх робота коштує грошей, за винятком випадків, коли вам вдалося придбати побутовий прилад по акції з безкоштовним монтажем. Тим часом процедура установки і підключення виявилася настільки складна, її можна спокійно виконати і своїми руками. У цьому матеріалі ми розберемося, як потрібно правильно монтувати витяжки різних типів в приватному будинку або квартирі.

Правила установки

Незалежно від того, який витяжний агрегат ви придбали на свою кухню, існує ряд правил по його розміщенню, кріпленню, а також підключення до вентиляції і електромережі. У зв'язку з цим рада перший: уважно вивчайте інструкцію по експлуатації, що додається до виробу.

Зазвичай в ній не тільки перераховані всі правила монтажу та приєднання конкретної кухонної витяжки, а й наводиться схема, відповідно до якої це потрібно робити. Ми ж дамо більш загальні вказівки:

  • потрібно завчасно прокласти проводку і поставити розетку не далі, ніж 90 см від місця монтажу приладу. В ідеалі вона повинна мати заземлюючий контакт;
  • разом з витяжкою треба придбати повітропровід того ж діаметру, що і вихідний патрубок вироби. Зменшувати діаметр не рекомендується, це знизить продуктивність вентилятора;
  • при розміщенні кухонної витяжки над електричної або газовою плитою необхідно простежити, щоб їх осі збігалися;
  • монтаж вбудованого апарату проводиться після того, як всі шафи стоять на своїх місцях;
  • гофрований повітропровід для підключення до вентиляції можна ставити, коли відстань від приладу до витяжного отвору становить не більше 1 м;
  • для приєднання до витяжної шахті слід використовувати вентиляційну решітку з посадковим патрубком, як показано на фото:

Зменшувати діаметр не рекомендується, це знизить продуктивність вентилятора;   при розміщенні кухонної витяжки над електричної або газовою плитою необхідно простежити, щоб їх осі збігалися;   монтаж вбудованого апарату проводиться після того, як всі шафи стоять на своїх місцях;   гофрований повітропровід для підключення до вентиляції можна ставити, коли відстань від приладу до витяжного отвору становить не більше 1 м;   для приєднання до витяжної шахті слід використовувати вентиляційну решітку з посадковим патрубком, як показано на фото:

Пластикова решітка з приєднувальним патрубком грає важливу роль. Вона забезпечує роботу природної вентиляції в той час, коли витяжка відключена. Глухий перехідник без решітки ускладнить цю роботу, так як повітрю доведеться долати фільтри апарату. Однак, можна застосувати схему зі зворотним клапаном, про неї буде сказано нижче.

Гофровані труби дуже зручні в монтажі, але мають високий аеродинамічний опір, тому повітропровід довжиною понад 1 м стане впливати на продуктивність агрегату в цілому. До того ж гофру важко очищати від пилу. Довгі канали прийнято прокладати з гладких пластикових труб круглого або прямокутного перерізу, як це зроблено на фото:

Висота установки витяжки над плитою

Цей параметр велику важливість і нехтувати ним не можна. Кухонна витяжка, встановлена ​​занадто низько над газовою плитою, створить вам масу незручностей, хоча і буде діяти дуже ефективно. І навпаки, при великій висоті монтажу ви отримаєте максимальний комфорт під час приготування їжі. При цьому половина пари, що виділяється не потрапить під ковпак і стане поширюватися по кухні. Якщо вас примушують до цього умови інтер'єру, то слід купувати прилад підвищеної продуктивності.

Порада. У подібних випадках практикується установка витяжки похилого типу, її можна опускати нижче рівня підвісних шаф без шкоди для гармонії інтер'єру.

Відповідно до норм висота витяжного пристрою над плитою, що використовує природний газ, повинна становити не менше 65 см. Зрозуміло, що чітко витримати цей інтервал не завжди вдасться, тому на практиці шафи і вбудовані витяжки розміщують на відстані від 65 до 75 см до вручений поверхні . Інша річ - висота монтажу над плитою, що працює від електрики. Оскільки в цьому випадку не виділяється продуктів горіння, то вона може бути знижена до 47 см.

Рекомендації по виконанню робіт

За способом установки кухонні пристрої для видалення повітря діляться на такі види:

  • підвісні;
  • вбудовуються.

Найпростіше здійснити монтаж витяжки підвісного типу, сюди відносяться також камінні і острівні прилади. Різниця тільки в місці кріплення - до стіни або стелі. Коли воно визначено відповідно до розмірів вироби, можна приступати роботі, причому операцію найзручніше виконувати з помічником. Спочатку потрібно зняти всмоктувальну панель і жирові фільтри підвісного апарату, а потім удвох прикласти його до стіни, вивіривши за місцем.

Вирівнювати корпус чітко по рівню необов'язково, це не вплине на роботу агрегату. Важливо, щоб витяжка візуально висіла рівно по відношенню стін, шаф та інших меблів на кухні. Помічник підтримає її за корпус в потрібному положенні, а ви олівцем відзначите на стіні точки майбутніх отворів. Потім відкладіть апарат в сторону, просвердлите стіну в намічених місцях і забийте пластмасові дюбелі. Потім залишається тільки підвісити витяжку і приєднати її до вентиляції.

Порада. При закріпленні не варто відразу ж затягувати саморізи. Як правило, отвори в корпусі дозволяють регулювати його по висоті. Підвісивши прилад, варто ще раз візуально перевірити його стан, відкоригувати і потім затягнути саморізи.

Провести установку витяжки своїми руками ви можете і самостійно. Доведеться озброїтися рулеткою, ретельно виміряти і розмітити отвори на стіні, а потім вже приступати до свердління. Що стосується похилих і камінних витяжок, то тут додається робота по підгонці і кріпленню декоративного кожуха. У деяких ситуаціях його доводиться навіть підрізати, хоча правильніше вибрати виріб необхідної висоти ще в магазині.

У деяких ситуаціях його доводиться навіть підрізати, хоча правильніше вибрати виріб необхідної висоти ще в магазині

В якомусь сенсі ставити вбудовану витяжку легше. Вивіряти її по висоті не доведеться, оскільки вона монтується в шафу. Останній потрібно зняти і виконати 2 отвори під повітропровід, для чого знадобиться електричний лобзик. На крайній випадок можна обійтися і без нього, зробивши отвори квадратними за допомогою ножівки, вони все одно будуть не видно. Після чого шафа можна повісити назад, а потім прикрутити до нього витяжку.

Після чого шафа можна повісити назад, а потім прикрутити до нього витяжку

Схема підключення витяжки

Приєднати агрегат до електромережі нескладно, процедура полягає в установці розетки в зручному місці. Важливо, щоб провід не бовтався над плитою або в іншому місці, псуючи зовнішній вигляд вашої кухні. Інша справа - підключення витяжки до вентиляції. Найпростіший варіант - решітка з приєднувальним патрубком, що закріплюється в отворі вентиляційного каналу квартири. Гофра надаватися на патрубки і фіксується затискними хомутами. Стики не завадить обмотати самоклеящейся фольгою для герметичності.

Щоб встановити довгий воздуховод з пластика, треба заздалегідь проміряти відстань, намалювати схему і купити все елементи - прямі ділянки, коліна і трійники. Зібрати систему нескладно, деталі щільно вставляються одна в іншу. Спосіб годиться як для підвісної, так і вбудованою витяжки, коли шахта розташовується далеко від місця установки.

Спосіб годиться як для підвісної, так і вбудованою витяжки, коли шахта розташовується далеко від місця установки

Коли замість решітки з патрубком планується поставити глухий перехідник, то можна реалізувати схему зі зворотним клапаном. Для цього буде потрібно купити трійник і сам клапан, а потім змонтувати, як показано на малюнку:

Для цього буде потрібно купити трійник і сам клапан, а потім змонтувати, як показано на малюнку:

У приватних будинках вентиляція може бути організована інакше, без витяжної шахти. Тоді витяжка на кухні приєднується до збірного горизонтальному каналу, що йде з ванної.

Тоді витяжка на кухні приєднується до збірного горизонтальному каналу, що йде з ванної

Тут теж не обійдеться без зворотного клапана, інакше вентилятор пожене повітря з кухні у ванну. Як це правильно зробити, зображено на схемі:

Як це правильно зробити, зображено на схемі:

Схема монтажу без підключення до вентиляції

Установка цього типу приладів полегшується відсутністю воздуховода, який приєднується до загальної витяжної системи. Тут вся справа в фільтрації забрудненого повітря, він проходить очистку та повертається назад на кухню, а не викидається назовні. Різницю видно на наведеній нижче зображенні:

Відповідно, витяжки без підключення до вентиляції можна ставити в будь-якому місці приватного будинку або квартири, кріпити до стелі або стінах. Схема монтажу кухонної витяжки досить проста і полягає в способі кріплення. Методику підвішування до стіни ми виклали вище, а до стелі пристрій підвішується за допомогою спеціальних декоративних шпильок з кронштейнами.

При установці витяжного пристрою без підключення до вентиляції на стелю важливо правильно визначити місце кріплення підвісу. Доведеться ретельно заміряти все відстані, навіть розмітити контур корпусу на стелі. Перевірити суміщення контуру з плитою можна за допомогою схилу. Потім проводиться кріплення самого апарату і підключення до електромережі.

висновок

Як бачите, монтаж і підключення кухонної витяжки - не найскладніша процедура і може спокійно виконуватися своїми руками. Дещо більше часу і праці відніме прокладка прихованої проводки до приладу, підвішеному до стелі. В іншому труднощів бути не повинно. Про те, як зробити кухонну вентиляцію своїми руками , Читайте в нашій наступній статті.

Рекомендуємо:

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов