Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Вибір кулера для процесора Intel

  1. Вибір редакції
  2. Учасники тестування
  3. Cooler Master Vortex TX (RR-UMR-P9U1)
  4. Gigabyte Neon Cooler 775 Pro (GH-ED521-MF)
  5. Gigabyte G-Power Lite (GH-PDU22-SC)
  6. Cooler Tech CT-HP-FC
  7. Cooler Tech CTC-R775-FC
  8. Cooler Tech CT-4in1-FC
  9. TYCO 3-1542010-4
  10. Висновок

Наша сеть партнеров Banwar

Володимир Леонов

Вибір редакції

Учасники тестування

Cooler Master Hyper 48 (KHC-L91)

Cooler Master Vortex TX (RR-UMR-P9U1)

Gigabyte Neon Cooler 775 Pro (GH-ED521-MF)

Gigabyte G-Power Lite (GH-PDU22-SC)

Cooler Tech CT-HP-FC

Cooler Tech CTC-R775-FC

Cooler Tech CT-4in1-FC

TYCO 3-1542010-4

висновок

Практично всі матеріали про тестування процесорних кулерів присвячені їх оверклокерським можливостям або продуктивності, при цьому часто навіть не згадується про рівень шуму, який кулер виробляє при роботі з високим навантаженням. Але ж серед користувачів комп'ютерів далеко не всі використовують оверклокинг, та й середнє завантаження ПК, як правило, далека від 100%. Тому для більшості інтерес представляє саме можливість безшумної роботи при невисокій і середньому навантаженні.

астоящем стаття планувалася як звичайний звіт про тестування кулерів, але несподівані висновки, до яких ми прийшли при виборі материнської плати для стенду, змусили нас переглянути підхід до підготовки матеріалу астоящем стаття планувалася як звичайний звіт про тестування кулерів, але несподівані висновки, до яких ми прийшли при виборі материнської плати для стенду, змусили нас переглянути підхід до підготовки матеріалу. Істотні відмінності в поведінці одного і того ж кулера на різних материнських платах, помічені при виборі материнської плати, підказали, що слід проводити тестування пар «кулер - материнська плата», а не кольорів окремо.

Основний упор при виборі кулера ми робили на забезпечення безшумності роботи комп'ютера, не забуваючи про достатню охолодженні. Під достатнім охолодженням малося на увазі, що можна охолодити процесор до 50 ° С при збереженні невисокого рівня шуму, а не домагатися досягнення 40-45 ° С за рахунок збільшення рівня шуму.

Для ускладнення роботи кулера ми взяли один з найгарячіших сьогодні процесорів - Intel Pentium 4 Extreme Edition 3,73 ГГц з TDP рівним 115 Вт.

Вимога безшумної роботи накладає обмеження не тільки на кулер, але і на інші компоненти системи. Для комплектування стенду ми взяли блок живлення, оснащений регульованим вентилятором діаметром 120 мм, і відеокарту з пасивним охолодженням. В результаті стенд придбав наступну конфігурацію:

  • материнська плата - Gigabyte GA-8N-SLI Pro;
  • відеокарта - ASUS EAX1300Pro Silent;
  • блок живлення - Zalman ZM460-APS;
  • жорсткий диск - Seagate ST3120827AS;
  • пам'ять - 2 x 1 Гбайт DDR2-667 Kingmax KLCD48F-A8EB5-ECAS.

Робота проводилася під управлінням операційної системи Microsoft Windows XP Professional SP2.

В якості материнської плати ми вибрали Gigabyte GA-8N-SLI Pro, побудовану на чіпсеті NVIDIA nForce4 SLI Intel Edition і надає користувачеві широкі можливості по управлінню вентилятором процесорного кулера. В BIOS можна встановити один з трьох режимів регулювання (AUTO, Voltage, PWM), а після установки утиліти управління EasyTune 5 з'являються додаткові параметри, що дозволяють регулювати частоту обертання вентилятора в залежності від температури процесора (див. Малюнок).

Ми використовували установки, що дозволяють повну зупинку вентилятора при температурі нижче 30 ° С і включають максимальну частоту обертання вентилятора при температурі 62 ° С.

Ми використовували установки, що дозволяють повну зупинку вентилятора при температурі нижче 30 ° С і включають максимальну частоту обертання вентилятора при температурі 62 ° С

Утиліта EasyTune 5, керуюча вентилятором

Рідкісна материнська плата має такі широкі можливості управління обертанням вентилятора, однак, як показало подальше тестування, алгоритми управління вентилятором мають свої особливості і, на наш погляд, потребують доопрацювання. Так, при регулюванні по напрузі (Voltage) процес має яскраво виражений імпульсний характер - зі змінними тривалістю і амплітудою імпульсу, при цьому сусідні значення цих параметрів можуть дуже сильно відрізнятися. В результаті швидкість обертання вентилятора змінюється практично щомиті, що призводить до неприємних завивання.

При PWM-регулювання вентилятор обертається більш рівномірно, проте імпульсний характер все ж помітний. Крім того, в діапазоні скважности імпульсів від 0 приблизно до 45% шпаруватість змінюється плавно, а потім різко перескакує на 100%.

Вибір материнської плати проводився з використанням кулера Cooler Master Hyper 48, у якого відповідно до технічної документації швидкість обертання вентилятора змінюється в межах від 1400 до 3200 об. / Хв при регулюванні PWM.

Спочатку ми взяли материнську плату Intel D955XBK. Кулер справлявся з охолодженням процесора на всіх режимах, але регулювання швидкості обертання вентилятора не виконувалася, і при високому навантаженні система працювала практично без запасу по температурі. Незалежно від навантаження на процесор швидкість обертання вентилятора залишалася рівною приблизно 1600 об. / Хв, хоча середня температура процесора збільшувалася з 57 ° С при 50-відсоткової навантаженні до 62 ° С при 75-відсоткової і 66 ° С - при 100-процентній навантаженні. Швидкість обертання не збільшувалася навіть при тротлінг, який включається, якщо обмежити приплив повітря до вентилятора. Така поведінка нам не сподобалося, та й BIOS материнської плати дозволяла тільки дозволити або заборонити керування вентилятором, тому ми вирішили взяти іншу материнську плату - MSI 975X Platinum.

Характер поведінки кулера Cooler Master Hyper 48 на цій материнській платі не змінився. Регулювання швидкості обертання вентилятора теж не працювала. При будь-якому навантаженні вентилятор обертався зі швидкістю близько 1850 об. / Хв, а середня температура процесора, в залежності від навантаження, становила 42, 44 і 46 ° С. Правда, результати виміру температури, швидше за все, були занижені, оскільки при спробі розігнати вентилятор шляхом обмеження доступу повітря тротлінг з'явився при температурі 55-56 ° С, що не могло відповідати дійсності. Ймовірно, через помилки в BIOS показання датчика виявлялися невірними; від цієї плати нам теж довелося відмовитися.

Вимірювання рівня шуму проводилося за допомогою шумоміра CENTER 322, встановленого на штативі на відстані близько 40 см від кулера, при цьому положення пристрою вимірювання у всіх випадках залишалося незмінним. Всі вимірювання виконувалися за відсутності дискових операцій - щоб уникнути впливу шумів жорсткого диска. Оцінюваний рівень шуму висловлювався в децибелах, виміряних по фільтру А (дБА). Фоновий рівень шуму не перевищував 30 дБА. Звичайно, результати вимірювань рівня шуму за такою методикою можна порівнювати з характеристиками, які приводилися виробниками, але цілком можна використовувати для коректного порівняння тестованих моделей.

Завантаження процесора для оцінки ефективності систем охолодження виконувалася за допомогою утиліти S & M v.1.7.6. Імітувалась робота комп'ютера в трьох режимах:

  • середнє завантаження (офісні і Web-додатки, утилізація процесора ~ 50%);
  • високе завантаження (ресурсомісткі і ігрові програми, утилізація процесора ~ 75%);
  • максимальне завантаження (утилізація процесора - 100%).

Слід зазначити, що в двох перших режимах утиліта S & M створює змінний рівень навантаження, більш точно імітує роботу процесора, а згадані вище значення - це середній рівень завантаження, створюваної в ході тесту.

Прогрів в кожному з режимів виконувався протягом 15 хв. Температура процесора і частота обертання вентилятора реєструвалися за допомогою утиліти EVEREST v. 2.60.500 Beta (частота запису в лог-файл - 1 раз в 5 с). Відсутність тротлінга при високому навантаженні контролювалося за допомогою утиліти RightMark CPU Clock Utility v.1.8.

При тестуванні всіх кольорів використовувалася одна і та ж термопаста - КПТ-8.

Для спостереження за роботою управління вентилятором в режимі PWM (Pulse Width Modulation) застосовувався осцилограф загального призначення.

Результати тестування наведені в таблиці.

Результати тестування наведені в таблиці

Результати тестування кулерів

Вибір редакції

з розглянутих в цій статті кольорів кращі результати при роботі з материнською платою Gigabyte GA-8N-SLI Pro, на наш погляд, продемонстрували Cooler Master Hyper 48 і Gigabyte G-Power Lite, яким ми присвоїли знак «Вибір редакції» з розглянутих в цій статті кольорів кращі результати при роботі з материнською платою Gigabyte GA-8N-SLI Pro, на наш погляд, продемонстрували Cooler Master Hyper 48 і Gigabyte G-Power Lite, яким ми присвоїли знак «Вибір редакції».

Кулер Cooler Master Hyper 48 має дуже хорошу продуктивність, але і коштує досить дорого, тому його можна рекомендувати для застосування у високопродуктивних системах.

Відмінною особливістю кулера Gigabyte G-Power Lite є невелика маса і можливість додаткового охолодження компонентів, розташованих поруч з процесорним роз'ємом. Його відносно невисока вартість дозволить забезпечити гарне охолодження при невеликих фінансових витратах.

Учасники тестування

Cooler Master Hyper 48 (KHC-L91)

Кулер Hyper 48 відноситься до розряду універсальних систем охолодження - входить в комплект поставки набір кріплення дозволяє застосовувати його для охолодження процесорів як Intel (Socket 478 / LGA775), так і AMD (Socket 754/939/940). Кріплення виконується з використанням накладки жорсткості на зворотну сторону материнської плати, що вимагає зняття плати для установки кулера, але знижує її деформацію. Через великих розмірів радіатора закручувати гвинти незручно (але робити це часто і не доведеться).

Hyper 48 повністю виготовлений з міді (виняток становить алюмінієва рамка для кріплення вентилятора). Підстава являє собою товсту мідну пластину з виступом в формі кола. Поверхня виступу добре відполірована. Радіатор утворений відходять вертикально від заснування 23 тонкими мідними пластинами, до яких в верх-ній частині додається ще вісім пластин меншого розміру (по чотири з двох сторін). Для поліпшення розподілу тепла по радіатора підставу пов'язане з верхньою частиною пластин чотирма тепловими трубками діаметром 6 мм. Кулер має не дуже великі розміри - 105x94x97 мм, але досить значну масу - 828 г (з урахуванням вентилятора і захисної решітки), що слід враховувати при виборі.

В конструкції застосовується вентилятор типорозміру 92x92x25 мм з регулюванням швидкості обертання (за паспортом - від 1400 до 3200 об. / Хв), який підключався до материнської плати чотирьохконтактним роз'ємом. Вентилятор виконаний на підшипнику ковзання поліпшеної конструкції (зі спіральною канавкою для поліпшення мастила, Rifle bearing) і має термін служби 50 тис. Ч.

Ми перевірили роботу кулера при двох режимах управління вентилятором (AUTO і PWM). Кулер легко впорався з охолодженням процесора у всіх режимах, при цьому частота обертання була далека від максимальної і шум був незначний. Однак слід зазначити велику різницю в роботі вентилятора в залежності від режиму регулювання. Так, при роботі в режимі PWM частота обертання вентилятора під час тестів змінювалася в межах 1562-1985 об. / Хв, а зменшення шпаруватості імпульсів до якогось значення (контролер плати може знижувати шпаруватість до нуля) вже не впливало на частоту обертання вентилятора. Для того щоб змусити вентилятор розкрутитися до максимальних обертів, довелося обмежити приплив повітря, притиснувши до грат вентилятора футляр від CD-диска. В результаті обороти вентилятора піднялися до 3500 об. / Хв, а рівень шуму склав 58 дБА.

З регулюванням управління AUTO поведінку вентилятора різко змінилося. В цьому режимі PWM-контроллер материнської плати відключився (встановилося постійне напруження - шпаруватість 100%) і виконувалося управління по напрузі. Швидкість обертання вентилятора в цьому режимі регулюється від нуля. При включенні холодного комп'ютера відразу після запуску утиліти EasyTune вентилятор зупиняється і залишається в такому положенні до прогріву процесора, а потім частота обертання не піднімається вище 1000 об. / Хв. В результаті в режимі спокою і при навантаженні 50 і 75% кулер створює при роботі значно менше шуму. І тільки при 100-процентній навантаженні рівень шуму в окремих піках (через імпульсного характеру регулювання) виявляється більше, ніж при регулюванні в режимі PWM. При цьому температура процесора при регулюванні в режимі AUTO всього на 2-3 ° С вище, ніж при регулюванні в режимі PWM.

На наш погляд, для цього кулера краще використовувати режим AUTO і тільки при тривалій роботі з максимальним навантаженням слід перемикатися на режим PWM.

Cooler Master Vortex TX (RR-UMR-P9U1)

У комплект поставки універсального кулера Vortex TX входить кріплення для установки на процесорні роз'єми Socket A / 370/462/478/754/939/940 / LGA 775, що дозволяє застосовувати його для охолодження широкого спектру процесорів Intel і AMD. Кріплення виконується з використанням накладки жорсткості на зворотну сторону материнської плати, що вимагає зняття плати для установки кулера, але знижує її деформацію. Накладка зроблена універсальної і має велику площу. При установці на деяких материнських платах під неї можуть потрапити сильно виступаючі висновки конденсаторів і, незважаючи на наявну на накладці захисну плівку, такі висновки, щоб уникнути короткого замикання потрібно обрізати.

Радіатор складається з мідного сердечника з круглим підставою і розходяться в різні боки 184 тонких, злегка вигнутих мідних ребер. Підстава не відполірована, але оброблено досить добре. Вентилятор з прозорого пластика має розмір 95x95x25 мм, оснащений чотирьохконтактним роз'ємом і регулюванням швидкості обертання методом PWM (по паспорту від 1800 до 3200 об. / Хв). Вентилятор виконаний на підшипнику ковзання поліпшеної конструкції (зі спіральною канавкою для поліпшення мастила, Rifle bearing) і має термін служби 40 тис. Годин.

За розмірами кулер майже не відрізняється від боксового кулера Intel - 95x95x65 мм, а його маса - близько 470 г (з урахуванням вентилятора).

За розмірами кулер майже не відрізняється від боксового кулера Intel - 95x95x65 мм, а його маса - близько 470 г (з урахуванням вентилятора)

Кулер справляється з охолодженням настільки потужного процесора у всіх режимах, проте при 100-процентній навантаженні середня частота обертання вентилятора близька до максимальної. Характер роботи вентилятора сильно залежить від встановленого в BIOS режиму регулювання.

Так, при роботі в режимі PWM частота обертання вентилятора під час тестів змінювалася в межах 2109-3516 об. / Хв, а рівень шуму - в межах 42,4x54 дБА, залишаючись значним навіть при відсутності завантаження процесора. Частота обертання вентилятора при відсутності навантаження занадто висока, проте зменшення шпаруватості імпульсів до якогось значення (контролер плати може знижувати шпаруватість до нуля) вже не впливає на частоту обертання.

З регулюванням управління AUTO поведінку вентилятора різко змінюється.

Згідно зі свідченнями осцилографа, PWM-контроллер материнської плати в цьому режимі не працює (встановилося постійне напруження - шпаруватість 100%) і управління виконується за напругою. При цьому швидкість обертання вентилятора регулюється від нуля, і при включенні холодного комп'ютера відразу після запуску утиліти EasyTune вентилятор може зупинитися. З прогріванням процесора частота обертання вентилятора зростає, але при відсутності навантаження не піднімається вище 1100 об. / Хв, при цьому рівень шуму дуже незначний.

З підвищенням навантаження негативно проявляється імпульсний характер регулювання частоти обертання вентилятора. На слух це сприймається як періодичні завивання і дуже дратує. В режимі регулювання PWM вентилятор обертається більш рівномірно, через що здається, що він працює тихіше (незважаючи на більш високі нижні значення рівня шуму).

Для цього кулера краще використовувати режим регулювання PWM, хоча при роботі без навантаження він буде шуміти сильніше.

Gigabyte Neon Cooler 775 Pro (GH-ED521-MF)

Кулер Neon Cooler 775 Pro призначений для роботи виключно з процесорами Intel з роз'ємом LGA775. Він являє собою модернізовану версію боксових кулерів, що поставляються в комплекті з процесорами Intel. Суть модернізації полягає в невеликому збільшенні висоти радіатора і використанні іншого вентилятора з плавним регулятором швидкості обертання (за паспортом - від 1700 до 3500 об. / Хв). В іншому все те ж саме: масивний мідний сердечник, алюмінієвий радіатор з роздвоюється на кінцях ребрами, пластикові пістони-кріплення. Регулятор оборотів являє собою змінний резистор з вимикачем, встановлений на планці для монтажу замість плати розширення.

Регулятор оборотів являє собою змінний резистор з вимикачем, встановлений на планці для монтажу замість плати розширення

Вентилятор з блакитною пластмаси на шарикопідшипнику має розмір 115x115x25 мм, його ресурс роботи становить 40 тис. Ч. До материнської плати він підключається за допомогою чотирьохконтактного роз'єму. На вентиляторі встановлені чотири сині світлодіоди, яскравість світіння яких збільшується з ростом швидкості обертання. Ті, хто має прорізи бічні стінки і краю лопатей зроблені похилими. Передбачається, що така конструкція повинна сприяти охолодженню не тільки радіатора, але і компонентів материнської плати.

Кулер впорався з охолодженням одного з найпотужніших процесорів у всіх режимах, проте виявився найгучнішим. При високій швидкості обертання шум схожий на свист вітру.

Характер роботи вентилятора сильно залежить від встановленого в BOIS режиму регулювання.

При регулюванні в режимі PWM кулер помітно шумить при всіх навантаженнях, швидкість обертання вентилятора не опускається нижче 2200 об. / Хв.

При регулюванні в режимі AUTO і відсутності навантаження кулер майже не шумить, але вже при середніх навантаженнях (50 і 75%) дуже чутно імпульсна завивання.

На наш погляд, цей кулер не варто використовувати з материнською платою Gigabyte GA-8N-SLI Pro.

Gigabyte G-Power Lite (GH-PDU22-SC)

Універсальний кулер G-Power Lite призначений для охолодження процесорів як Intel (Socket 478 / LGA775), так і AMD (Socket 754/939). Крім кріпильних елементів, в комплект поставки входять тюбик з фірмовою термопастою і обмежувач швидкості обертання вентилятора, який при бажанні можна встановити між роз'ємом материнської плати і роз'ємом вентилятора). Обмежувач являє собою звичайний резистор, який трохи знижує подається на вентилятор напругу. Для установки кулера потрібно зняття материнської плати.

Кулер має Рідко зустрічається зараз Виконання. ВІН складається з мідного нікельованого Підстави и алюмінієвого радіатора (61 пластина, 92x90x24 мм), піднесеного над підставою. Три теплові труби діаметром 6 мм об'єднують конструкцію і одночасно переносять тепло від основи до радіатора. До радіатора чотирма засувками кріпиться вентилятор з типорозміром 92x92x25 мм, який підключається до материнської плати трьохконтактні роз'ємом. Конструкція дозволяє при необхідності легко замінити вентилятор на будь-який інший такого ж типорозміру. Вентилятор виконаний на підшипнику ковзання (EVR Sleeve) і має термін служби 40 тис. Ч.

Повітряний потік спрямований так, що, пройшовши через ребра радіатора, він рівномірно обтікає навколишні процесор компоненти, значно зменшуючи температуру у всій області системної плати, що знаходиться поблизу процесора.

Повітряний потік спрямований так, що, пройшовши через ребра радіатора, він рівномірно обтікає навколишні процесор компоненти, значно зменшуючи температуру у всій області системної плати, що знаходиться поблизу процесора

Розміри кулера разом з радіатором - 105x105x107 мм, а маса - всього 430 г, що помітно знижує механічну навантаження на системну плату. Максимальна швидкість обертання вентилятора становить 2400 об. / Хв (без обмежувача) і 2000 об. / Хв (з обмежувачем). Шум на максимальній швидкості - менше 45 дБА. До материнської плати вентилятор підключається трьохконтактні роз'ємом. Основна відмінність моделі Lite від кулера G-Power Pro - використання трьох теплових труб замість чотирьох.

Кулер легко впорався з охолодженням потужного процесора. Навіть при максимальному навантаженні він мав великий запас по швидкості обертання вентилятора, управління якою виконувалось за напругою. Відмінностей в роботі вентилятора в залежності від встановленого в BIOS режиму регулювання (AUTO або Voltage) не було виявлено.

Cooler Tech CT-HP-FC

Універсальний кулер CT-HP-FC призначений для охолодження процесорів як Intel (Socket 478 / LGA775), так і AMD (Socket 754/939/940). Крім кріпильних елементів, в комплект поставки входить тюбик з термопастою. На плати з роз'ємом LGA775 він кріпиться пластиковими кліпсами - як боксового кулер.

Кулер складається з двох частин: мідної теплос'емной пластини, за яку кулер кріпиться до материнської плати, і піднесеного над нею мідного радіатора. Чотири теплові труби діаметром 6 мм, припаяні до теплос'емной пластині, об'єднують конструкцію і одночасно переносять тепло від основи до радіатора. Радіатор складається з 48 мідних пластин овальної з вирізом форми. Для більшої міцності зовнішні платини мають товщину 1,0 мм, а решта - 0,4 мм. До радіатора кріпиться вентилятор типорозміру 70x70x16 мм, який підключається до материнської плати трьохконтактні роз'ємом.

Радіатор розташований так, що повітряний потік прямує трохи в сторону від материнської плати (приблизно в зону додаткового вентилятора на задній стінці корпусу). Розміри кулера - 110x95x130 мм.

Кулер легко впорався з охолодженням потужного процесора - навіть при максимальному навантаженні він мав великий запас по швидкості обертання вентилятора, управління якою виконувалось за напругою. Максимальна швидкість обертання вентилятора - близько 4200 об. / Хв. Шум на максимальній швидкості - менше 50 дБА. Відмінностей в роботі вентилятора в залежності від встановленого в BIOS режиму регулювання (AUTO або Voltage) не спостерігалося.

Як недолік цього кулера можна назвати обраний напрям потоку повітря, що сприяє утворенню застійної зони в районі стабілізаторів живлення процесора, що може привести до їх перегріву. Цей недолік особливо проявляється при роботі з потужними процесорами. Варто також відзначити невисоку якість обробки теплос'емной пластини.

Cooler Tech CTC-R775-FC

Кулер CTC-R775-FC призначений для роботи виключно з процесорами Intel з роз'ємом LGA775. До материнської плати він кріпиться пластиковими кліпсами - так само як боксового кулер. У комплект поставки входить тюбик з термопастою.

Радіатор виготовлений з 41 мідної пластини товщиною 0,4 мм. Пластини стиснуті в центральній частині за допомогою двох болтів, а краї рівномірно розподілені по колу. Зверху, в поглибленні пластин, кріпиться вентилятор діаметром 65 мм і висотою 17 мм. До материнської плати вентилятор підключається трьохконтактні роз'ємом. Кулер має невеликі розміри - 90x90x65 мм, що дозволяє використовувати його в малогабаритних корпусах.

Кулер впорався з охолодженням потужного процесора, але при високому навантаженні швидкість обертання вентилятора доходила до максимальної і робота супроводжувалася помітним шумом. Управління швидкістю обертання вентилятора виконувалося по напрузі. Відмінностей в роботі вентилятора в залежності від встановленого в BIOS режиму регулювання (AUTO або Voltage) не спостерігалося.

Cooler Tech CT-4in1-FC

Універсальний кулер CT-4in1-FC призначений для охолодження процесорів як Intel (Socket 478 / LGA775), так і AMD (Socket 462/754). Крім кріпильних елементів, в комплект поставки входить пакетик з термопастою. Кріплення виконується з використанням накладки жорсткості на зворотну сторону материнської плати. Це вимагає зняття плати для установки кулера, але знижує її деформацію.

Радіатор виготовлений з 41 мідної пластини товщиною 0,4 мм. Пластини стиснуті в центральній частині за допомогою двох болтів, а краї рівномірно розподілені по колу. Зверху, в поглибленні пластин, кріпиться вентилятор діаметром 65 мм і висотою 17 мм. До материнської плати вентилятор підключається трьохконтактні роз'ємом. Кулер має невеликі розміри: діаметр - 100 мм, висота - 70 мм, що дозволяє використовувати його в малогабаритних корпусах.

З охолодженням потужного процесора кулер не впорався. Навіть при 50-відсоткової навантаженні спостерігався тротлінг, а при навантаженні в 100% тест автоматично зупинився через перегрів. При високій швидкості обертання вентилятор помітно шумить.

Управління швидкістю обертання вентилятора виконувалося по напрузі. Відмінностей в роботі вентилятора в залежності від встановленого в BIOS режиму регулювання (AUTO або Voltage) не спостерігалося.

TYCO 3-1542010-4

Кулер TYCO 3-1542010-4 призначений для роботи виключно з процесорами Intel з роз'ємом LGA775. Кріплення виконується гвинтами з використанням накладки жорсткості на зворотну сторону материнської плати. Це вимагає зняття плати для установки кулера, але знижує її деформацію.

Конструктивно кулер складається з мідного сердечника діаметром 32 і висотою 35 мм, до якого методом пайки прикріплені металеві ребра. На що була у нас кулере пайка була виконана не надто якісно, ​​було видно непропаянние місця. Ребра утворені складеної змійкою металевою стрічкою з прорізами, оберненої навколо сердечника.

Зверху встановлений вентилятор з лопатями діаметром 85 мм і висотою 25 мм, який підключається до материнської плати чотирьохконтактним роз'ємом.

Розміри кулера: діаметр - 95 мм, висота - 70 мм.

Кулер впорався з охолодженням процесора на всіх режимах, проте температура процесора трималася на досить високому рівні. При 100-відсоткової навантаженні кулер працював практично без запасу.

На відміну від інших протестованих кулерів з регулюванням швидкості обертання по PWM, робота кулера TYCO 3-1542010-4 практично не залежала від обраного в BIOS режиму регулювання (AUTO або PWM).

Висновок

роведення тестування показує, що можливості повітряного охолодження процесорів далеко не вичерпані роведення тестування показує, що можливості повітряного охолодження процесорів далеко не вичерпані. Однак підкреслимо ще раз - це результати тестування кулерів в зв'язці саме з материнською платою Gigabyte GA-8N-SLI Pro. Кулер, що показав прекрасні результати на одній материнській платі, може погано працювати на інший.

Вибираючи материнську плату для побудови малошумящего комп'ютера, необхідно звернути особливу увагу на наявні у плати можливості управління вентилятором системи охолодження процесора. При цьому не варто забувати і про фірмових утиліти

управління, що входять в комплект материнської плати. Гарна утиліта управління дозволяє помітно впливати на поведінку вентилятора при невеликих ресурсах системи.

Необхідно пам'ятати, що для досягнення найкращих показників роботи деяких кольорів з точки зору мінімізації рівня шуму слід використовувати різні методи регулювання швидкості обертання вентилятора в залежності від очікуваної завантаження процесора.

КомпьютерПресс 5'2006


 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов