Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Висновок основних фізичних операцій

  1. Р. Коллер
  2. 7.3 Висновок основних фізичних операцій

Р. Коллер

тисячу дев'ятсот сімдесят-шість

Наша сеть партнеров Banwar

"Введення, уявлення про метод. Синтез функцій"

"Розробка структур функцій і операцій"

7.3 Висновок основних фізичних операцій

Важливим кроком на шляху до методу конструювання з'явився висновок щодо того, що процеси в технічних системах можна звести до кінцевого числа елементарних операцій. Для виведення цих основних операцій важливо те уявлення, що в технічних системах можуть бути тільки потоки енергій, матеріалів або сигналів, які будь-яким чином передаються і / або змінюються (перетворюються) відповідними системами.

(У зв'язку з цим під поняттям "сигнал" слід розуміти проходження активної фізичної величини в часі. Серед таких тут повинні розглядатися всі фізичні величини, пов'язані з енергією, або всі складові енергії. Такими, наприклад, є: електрична напруга, електричний струм, сила , шлях, тиск, світловий потік, звук і т.д. Активні сигнали являють собою величини потоків, вони можуть передаватися з одного місця в інше. на противагу цьому, пасивні сигнали не мають енергії, вони не можуть передаватьс я, тобто вони перш перетворюються в активні сигнали. Прикладами пасивних сигналів є картини, форми, перфострічки, змінне електричне опір і т.д. У зв'язку з цим потоки сигналів в першу чергу слід розглядати як потоки енергії, для реалізації сигнальних пристроїв в конструюванні зміст інформації цих потоків має другорядне значення). Під поняттям операція, в протилежність поняття функція, слід розуміти лише сам процес (при цьому не представляє інтересу питання, "що" під "що" має бути перетворено). Тоді як під поняттям функція в першу чергу слід розуміти зв'язок причин - наслідки між вхідний і витівкою величиною, тобто "що" під "що" має бути перетворено. У зв'язку з цим під фізичної функцією слід розуміти завдання щодо того, яка фізична величина завдяки якому процесу в яку іншу величину повинна бути перетворена.

Запис у вигляді математичних символів GA => GB дозволяє з'ясувати, що, наприклад, енергія виду А повинна перетворюватися в енергію виду B в результаті процесу "Перетворення". Стрілка означає те ж саме, що і "Перетворення", вона вказує на те, в результаті якого виду діяльності повинен бути реалізований цей процес. Стрілку слід розглядати як операнд вищеназваного вираження функції, подібно до того як знак додавання (+) може бути операндом звичайної математичної функції і, розглянутий сам по собі, не дає ніяких відомостей про те, які величини повинні підсумовуватися один з одним.

Висновок 12 окремих основних операцій виходить з двох наступних основних умов:

1. У технічних системах можуть змінюватися або залишатися незмінними тільки властивості і стану енергій, сигналів і матеріалів. Властивості і стану енергій і сигналів або їх складові, як, наприклад, сила, напруга, електричний струм і т.д. ясно описуються шляхом вказівки параметрів (одиниці вимірювання, числового значення і напрямки в разі, якщо мова йде про векторних одиницях виміру і числових значеннях, якщо мова йде про скалярною величиною). Таким чином, у фізичних величин в технічних системах може змінюватися тільки одиниця виміру, числове значення і, за певних умов, напрямок, інших можливостей не існує. Зміна одиниці вимірювання фізичної величини зазвичай завжди пов'язане зі зміною властивості. Зміна властивостей також можна розуміти як зміна якості енергії, матеріалу, сигналу або їх потоків. Зміна числового значення (кількості) фізичної величини має називатися зміною стану. Висловлюючись інакше, під зміною стану слід розуміти зміна величини властивості (кількості або якості). Як пізніше буде викладено ще докладніше, звідси випливають три основні операції: перетворення, збільшення і зміна напрямку для енергії, матеріалу і сигналу.

2. Енергія, або її складові, як, наприклад, сила, напруга, електричний струм і т.д. сигнали і матеріали, що проходять через технічні системи, формально можуть розглядатися як річки з природними потоками, які аналогічні властивостям:

- існування потоку передбачає наявність відповідного джерела і місця впадання;
- між джерелом і місцем впадання потоку потрібно проводить простір;
- потік, що йде врозріз спочатку на всі боки, може зосереджуватися (зводитися збиратися) на певному прямому напрямку;
- потік може направлятися уздовж заданого шляху;
- рух потоку може перериватися і знову поновлюватися;
- потік в певному середовищі може продовжувати поступальний рух в одному напрямку або коливатися;
- потік в кількісному відношенні: може розділятися або з'єднуватися;
- потік, який являє собою комбінацію з двох або кількох окремих потоків, що відрізняються певними фізичними відмінними характеристиками, згідно з цими різними характеристиками, може поділятися;
- нарешті, потік може накопичуватися або виводитися.

Виходячи з названих можливих властивостей потоку і умови, що кожна зміна властивості, що відрізняється в якісному відношенні, має відповідати основній операції, виводяться, зокрема, основні сім операцій: збір (концентрація), управління, переривання, коливання, поділ, роз'єднання і накопичення. Для створення потоку формально необхідний відповідний джерело і місце впадання, слід нагадати про так званому джерелі напрямки у електричних систем, а також потрібно провідність простору, що знаходиться між джерелом і місцем впадання.

Узагальнюючи сказане, з уявлення про потік, з 7 названими можливими змінами властивостей потоку і з операціями "випромінювання" і "провідність", необхідними для створення потоку, виходить 9 основних операцій. Разом з основними операціями "перетворення", "збільшення" і "зміна напрямку" в сукупності виходять 12 основних фізичних операцій (рисунок 7.3.1). Формально кожна зміна властивості, стану або напряму можна знову зробити зворотним, тобто з теоретичних і практичних міркувань до кожної з цих основних операцій доцільно приєднувати протилежну основну операцію, а саме, наприклад, до операції "перетворення" - "зворотне перетворення", "збільшення "-" зменшення ", а" зміна напрямку "- подальше" зміна напрямку ", якому відповідав би перехід до початкового напрямку.

Прикладами операцій "перетворення" і "зворотне перетворення" можуть служити електричний генератор або електродвигун. Зубчаста представляє чудовий приклад для операцій "збільшення" і "зменшення" значення векторної фізичної величини (число оборотів або крутний момент) і для зміни напрямку вектора (кутова швидкість).

Загалом, кожна основна операція має вхід і вихід. Відповідно до цього висновку, відповідні операційні символи мають дві сполучні риси (двухполюсник). Багатьма з. названих тут основних операцій можна управляти за допомогою допоміжної величини. Згідно трехполюсніку, керовані основні операції повинні позначатися символом з трьома сполучними рисами. Ця можливість управління основною операцією, практично грунтується на тому, що основні операції в більшості випадків реалізуються завдяки використанню фізичних ефектів, закон вимірювання яких представляє функцію не тільки одного, а двох або декількох незалежних параметрів (y = f (x1; x2; x3; ... )), які можуть використовуватися для управління.

Отже, основна операція може мати один або кілька входів управління (може бути трехполюсніком, чотириполюсником, або багатополюсника). Пневматичні підсилювачі, безступінчаті передачі, системи важелів із змінним передавальним відношенням (малюнок 7.3.2.) Та інші представляють собою технічні системи, в яких реалізована керована основна операція "Збільшення". Системи, в яких реалізується керована основна операція "Збільшення", зазвичай називаються підсилювачами. Існують також основні операції (порівняй малюнок 7.3.1.), Якими неможливо управляти.

Випромінювання - поглинання (джерело - місце впадання)

Потік енергії, матеріалу або сигналу постійно вимагає наявності відповідного джерела і місця впадання. Процеси, пов'язані з наявністю джерела і місця впадання і відповідні їм, повинні характеризуватися поняттями "Випромінювання" і "Поглинання". Прикладами функції "випромінювання" (джерело) є всі природні джерела енергії, матеріалів або сигналів (сонце, гідроенергія, є екологічно безпечними і т.д.). У технічних системах місцем впадання енергії, матеріалу або сигналу в більшості випадків служить навколишнє середовище. Людина змушена передбачати наявність місць впадання тільки в тих випадках, коли б могла піти неприпустима навантаження з боку, навколишнього середовища.

Звуковбирні стінки в машинах або покриття в атомних реакторах, які поглинають випромінювання, можуть служити практичними прикладами для операції "Поглинання" (місце впадання) (дивись також малюнок 7.3.3).

Малюнок 7.3.2: Елементарна функція "Збільшення сили" і її реалізація при використанні ефекту важеля (приклад).

Операції, які необхідні для виникнення потоку, називаються "Випромінювання" і "Поглинання", тому вони повинні розглядатися як основні операції та характеризуватися, як такі. Ще слід зауважити, що "Випромінювання" і "Поглинання" є протилежними операціями (рисунок 7.3.1). Для практичного конструювання обидві мають порівняно невелике значення (При розробці електричної схеми електричний джерело напруги точно також, в більшості випадків, аналогічним чином набуває лише формальне значення), але формально для існування потоку вони завжди повинні бути.

Під випромінюванням і поглинанням (джерело / місце впадання) слід розуміти дві основні операції, протилежні одна одній, які представляють собою необхідні умови для створення потоку, енергії, матеріалу або сигналів.

Згідно з визначенням і назвою, джерелом і місцем впадання повинні рахуватися всі природні і технічні джерела енергії, матеріалів або сигналів, пли місця впадання енергії, матеріалів або сигналів.

Провідність - ізолювання.

Для виникнення потоку наявності самого джерела і місця впадання (для розгляду найкраще уявити собі природним джерело) ще недостатньо, більш того, область між джерелом, місцем впадання повинна "проводити" відповідний вид енергії, матеріалу або сигналу. Щоб уникнути непорозуміння слід зауважити, що "Провідність" тут слід розуміти в сенсі "проводить", а не в сенсі "проведення" (трубопроводу). Отже, конструктор при конструюванні повинен провести необхідні заходи з тим, щоб щось могло "протікати".

Операція, протилежна провідності - "Ізоляція". Тому "Провідність", і "Ізоляція" точно також повинні розглядатися як основні операції технічних систем. Прикладами для функції "Провідність", стосовно до звуку, є простір, заповнений повітрям або іншим середовищем, а також саме середовище при поширенні електромагнітних хвиль (радіо, світло). Кожухи, прокладки, автомобільні кузова і т.д. є прикладами для функції "Ізоляція" (рісуснок 7.3.3).

Провідність і ізолювання представляють собою дві основні операції, протилежні одна одній, які служать для того, щоб забезпечити можливість поширення потоку енергії, матеріалу або сигналу або перешкодити його поширенню.

Збір - Розсіювання

Природний або технічний потік, що бере свій початок з джерела, за своєю природою прагне поширитися в усіх напрямках. З тим, щоб цьому запобігти, в технічних системах повинні бути проведені операції, які в подальшому будуть називатися "Збір" або "Фокус«. Технічними пристроями для реалізації основної операції "Збір" є воронки для рідин, параболічні дзеркала, фокусують лінзи (оптика), а також антени радіолокаційних станцій для збору "електромагнітних" хвиль. Прикладами операції "Розсіювання" можуть служити телевізійний екран з дифузним відображенням і дощувальна установка для поливання газонів (рисунок 7.3.3).

"Збір" (фокусування) або "Розсіювання" представляють собою дві основні операції, протилежні одна одній, які служать для того, щоб потік енергії, матеріалу або сигналу, що поширюється в усіх напрямках, змусити протікати в одному напрямку (або змусити перетинатися в одній точці світлові промені (електромагнітні хвилі) або спрямовувати неуважно в усіх напрямках зорієнтований потік енергії, матеріалу або сигналу (промінь).

Проведення - Не проведення

Потоки енергії, матеріалів або сигналів, якщо вони вже один раз були сфокусовані, за своєю природою знову прагнуть поступово розсіятися в усіх напрямках. Далі, названі потоки в технічних системах зазвичай повинні проводитися за певним шляху.

Практичними прикладами для основної операції "Проведення" є, системи трубопроводів і струмопровідні електричні системи. У вельми простих випадках, в технічних системах з потоками матеріалів, можна відмовитися від терміна "Проведення" в істинному розумінні слова (Не проведення, вільний рух). Прикладами непроводімих потоків матеріалів можуть служити вільно падаюча струмінь води або летить куля (рис. 7.3.3).

Проведення і непроведення представляють собою дві основні операції, протилежні одна одній. Проведенням повинна називатися така операція, яка служить для того, щоб підтримувати в даному стані вже сконцентрований (накопичений) потік енергії, матеріалу або сигналу, причому він рухається з пункту А до іншого пункту В за певним заданим шляхом (напрямна траєкторія руху).

Не проведення означає те, що на потоки енергії, матеріалів або сигналів, в їх природному напрямку руху або поширення в технічних системах не надається ніякого впливу.

Оскільки для проведення енергії, матеріалу або сигналу часто також застосовуються однакові фізичні ефекти або однакові технічні елементи, що і при зміні напрямку, то відповідний елемент, згідно бажаної функції, повинен називатися проводять елементом або елементом зміни напрямку. Световод може прімёняться для проведення світлового пучка або для зміни напрямку пучка променів; точно таку ж функцію, наприклад, виконує гумовий шланг для води і інші провідні елементи. Той факт, що існують фізичні ефекти або елементи конструкцій, які, в залежності від вибору, можуть виконувати дві або декілька основних операцій, обгрунтований тим, що вони часто мають не одне, а кілька властивостей (для цього дивись розділ 12.3).

Перетворення - Зворотне перетворення.

Перетворення і зворотне перетворення - це дві основні операції або елементарні функції, протилежні один до одного. Цими поняттями повинні називатися всі операції, які викликають зміну властивостей енергії, матеріалу або сигналу.

Перетворення енергії: оскільки властивість енергії зазвичай змінюється з її формою прояву, то під перетворенням енергії слід розуміти перетворення одного виду енергії в інший. Як різних видів енергії вважаються теплова, кінетична, електрична, потенційна, звукова, оптична, хімічна та інші види енергії (рисунок 7.3.3).

Під зміною речовин слід розуміти зміна властивості, тобто додавання або зникнення властивості речовини. Такі зміни властивостей речовин, наприклад, можуть відбуватися в результаті зміни агрегатного стану речовини (тверде, рідке, газоподібне). Наступними прикладами зміни властивостей речовин є провідні або непровідні, нормально проводять або надпровідні, магнітні або немагнітні речовини. Перетворення хімічних речовин зазвичай завжди пов'язані зі зміною властивостей одного або декількох відповідних речовин. Речовина "обробляється" таким чином, що воно після цього процесу виявляє чіткіше додаткове властивість, якого вона не мала перш, або втрачає властивість, яке воно мало раніше (Малюнок 7.3.4).

Під перетворенням сігналів слід розуміті такий процес, при якому змінюється вид ЕНЕРГІЇ, Який утворює величину сигналу (Порівняй визначення "Перетворення енергії"). Оскількі для величин сігналів має значення не вид ЕНЕРГІЇ, а лишь складових ЕНЕРГІЇ, як, например, електрична напряжение, шлях, сила и т.д., то дійснім такоже вважається Наступний Висновок: під перетворенням сігналів слід розуміті таку операцію, при Якій одна фізична віхідна величина (причина) Певного вимірювання превращается в віхідну величину (наслідок) Іншого віміру (рисунок 7.3.5). Прикладами, в яких перетворюються сигнали, є відомі електричні, оптичні і пневматичні прилади лінійних вимірювань.

Збільшення - Зменшення

Збільшенням або зменшенням повинні називатися всі операції, які збільшують або зменшують величину (числове значення) векторної або скалярної фізичної величини. Системи важелів (зубчасті передачі) або клиновидні системи (кулачкові передачі) є чудовими прикладами для основної операції "Збільшення" або "Зменшення" сили або шляху. Унаслідок законів збереження енергії або речовини в зв'язку з цим недоцільно переносити основні операції: "Збільшення" або "Зменшення", на що відносяться до них потоки речовин або енергій, а, навпаки, тільки на числові значення окремих фізичних параметрів властивостей або станів, за допомогою яких описуються відповідні види енергій, речовини або сигналу.

Малюнок 7.3.4 .: Елементарна функція "Перетворення речовини" і відповідний приклад "Намагнічення речовини".

Малюнок 7.3.5 .: Елементарна функція "Перетворення електричного сигналу (напруга / струм) в механічний сигнал (шлях)" і можливість реалізації за допомогою електромагніту.

Під збільшенням або зменшенням величин енергетичних рівнів слід розуміти дві операції, протилежні одна одній, у яких змінюється лише величина (числове значення) стану. Прикладами основної операції збільшення або зменшення величин енергетичних рівнів є передачі з регульованим числом обертів, а також передачі з регульованим крутним моментом, або передачі, що знижують крутний момент, а також електричні трансформатори (рисунок 7.3.3). Параметрами стану, наприклад, можуть бути шлях, сила, тиск, об'єм, температура і т.д., тобто всі складові енергії. Системи, у яких зростання величини енергетичного рівня або сигналу може регулюватися, і у яких визначається відношення (коефіцієнт посилення) в межах між регульованою і вихідною величиною, зазвичай називається підсилювачами. Прикладами цього є відомі електричні, механічні та пневматичні підсилювачі (рисунок 7.3.6).

Під "Збільшенням" або "зменшенням" параметрів речовин слід розуміти операцію, при якій змінюється значення параметра властивості речовини (збільшується або зменшується). Наприклад, змінами значень параметрів властивостей речовин можуть бути підвищення або зниження електропровідності (рисунок 7.3.7) або зміна відбивної здатності.

Під "Збільшенням" або "зменшенням" сигналів "слід розуміти операцію, при якій змінюється лише значення параметра стану фізичної величини, що утворює сигнал. Оскільки потоки сигналів з фізичної точки зору, по суті, являють собою потоки енергій, то для" Збільшення "або" зменшення "сигналів, по суті є прийнятним те ж саме визначення що і для потоків енергій. Регульовані операції" Збільшення "зазвичай характеризуються як підсилювачі. як приклади можуть служити відомі механічні, електрично е і пневматичні підсилювачі (рисунок 7.3.6).

Зміна напрямку - зміна напрямку

Зміною напрямку слід називати операцію, яка служить для того, щоб змінювати напрямок векторної фізичної величини; параметр і значення відповідної величини залишаються при цьому незмінними. Прикладами перетворень потоків енергій, сигналів або матеріалів є колінчаті важелі, передачі з конічними шестернями або зубчасті передачі, дзеркала, призми, відбивні пластини і т.д. Па малюнку 7.3.3 показано кілька прикладів зміни напрямку потоку енергії або зміни напрямку потоку сигналів. Під зміною напрямку слід розуміти процес, при якому змінюється напрямок векторної фізичної величини.

Малюнок 7.3.6 .: Регульована елементарна функція "Збільшення" (або "посилення"), а також система для збільшення сили (зліва) і електричної напруги (праворуч).

Малюнок 7.3.7 .: Регульована елементарна функція "Збільшення" або "Зменшення" параметра властивості речовини. Приклад: електричний опір матеріалу змінюється пропорційно силі F, що діє на нього.

Трубопроводи, світловоди, транспортери і т.д., які зазвичай застосовуються як провідні елементи, також можуть вважатися прикладами для функції "Зміна напрямку". Для відповідності вирішальною є бажана операція.

Вирівнювання - Коливання

Будь-що проводиться потік в будь-який момент часу має певний напрям (напрямок руху). Потік може або постійно зберігати свій напрямок, або коливатися. Операції "Коливання" відповідають два протилежні напрямки потоку, причому перехід від одного напрямку потоку до іншого відбувається, відповідно, в певний момент часу (момент звернення). Операцію, яка з вагається потоку викликає виникнення потоку з певним напрямком, слід називати "Вирівнювання". Цією основною протилежної операції відповідає перехід від зорієнтованого до хиткому потоку, її слід називати "Коливання". Вузли, в яких вирівнюються потоки енергій і речовин, це, наприклад, електричні випрямлячі, муфти вільного ходу, зворотні запірні клапани та інші. Прикладом операції "Коливання" може служити шарнірний четирехзвеннік з обертовим приводним кривошипом і вагається веденим ланкою (кривошипно коромисла).

"Вирівнювання" і "Коливання" представляють собою дві операції, протилежні одна одній, які служать для того, щоб перетворювати коливається потік енергій або речовини в зорієнтований потік або зорієнтований потік перетворювати в коливається потік.

У зв'язку з цим основні операції "Вирівнювання" і "Коливання" не ідентичні сигналам або потокам сигналів, оскільки факт коливання або незмінності фізичної величини, відповідно, може відповідати двом різним видам інформації. Тому ці основні операції можна доцільно застосовувати для фізичних величин, а не для величин, які використовуються в техніці зв'язку.

Зв'язок - Переривання (Вимкнення)

Наведений потік енергії, речовини або сигналу може також перериватися і потім знову поновлюватися. Обидві ці операції, що вимагають певних видів діяльності слід називати "Переривання" і "Зв'язок". Згідно з визначенням, їх слід розуміти як основні операції та їх, наприклад, можна використовувати при конструюванні вимикачів, з'єднувальних муфт, запірних клапанів, затворів і т.д. (Рисунок 7.3.3). У звичайному слововживанні ці обидві операції, найчастіше також називатися просто "Вимкнення".

"Зв'язком" і "переривання" слід називати дві операції, протилежні одна одній які називають перенесення або переривання потоку енергії, речовини та сигналу між двома пунктами перетину проводить лінії.

З'єднання - Роз'єднання

Два потоку енергій, речовин або сигналів, які відрізняються один від одного значенням якої-небудь фізичної величини (вага, щільність, забарвлення, амплітуда, частота, довжина хвилі і т.д.) можна з'єднувати один з одним або, на підставі їх характерних ознак , можна роз'єднувати один від одного. Заходи, які необхідні для цього, є основними операціями і їх слід називати "З'єднання" і "Роз'єднання". Змішувачі та модулятори представляють приклади операції "З'єднання". Види діяльності, яким відповідає операція "Роз'єднання", проявляються, наприклад, в центрифугах, кольорових світлофільтрах, термофільтр, спектрометрах, в фільтруючих або сортувальних пристроях (рисунок 7.3.3).

"З'єднанням" і "Роз'єднання" слід називати дві операції, протилежні одна одній, які служать для того, щоб з'єднувати потоки енергій, речовин або сигналів з різними параметричними значеннями характеристик або роз'єднувати їх один від одного. В цьому випадку операцію завжди слід називати "Роз'єднання" або "З'єднання", якщо необхідно роз'єднати або з'єднати обидва потоку, виходячи з різних параметричних значень фізичних характеристик (щільність, атомна вага, агрегатний стан, довжина хвилі, геометрична форма і т. Д.) . На противагу цьому служить операція, при якій потоки поділяються тільки за кількістю як, наприклад, поділ потужності в передачах з розподілом потужності. Далі "З'єднанням" і "Роз'єднання" слід також характеризувати всі операції, при яких з'єднуються або розділяються енергія і речовина, енергія і сигнали, або речовина і сигнали. Наприклад, в системах гарячого водопостачання або парового опалення речовина (вода) пов'язана з тепловою енергією. Теплова енергія з водним потоком переноситься в приміщення підлягає опалення, і в нагрівальному елементі (радіаторі) передається навколишньому середовищу, тобто в результаті процесів теплопровідності, конвекції і радіації речовина і теплова енергія в радіаторі поділяються. Іншими прикладами операцій, при яких речовина і енергія поділяються або з'єднуються, можуть вважатися гідравлічні двигуни. Шестерні насос або шестерінчастий гідромотор є точними прикладами операцій "З'єднання" або "Поділ" речовини і кінетичної енергії (рисунок 7.3.8).

Збірка - Поділ

Якщо потоки енергій, речовин або сигналів з'єднуються або розділяються не за якісними, а за кількісними ознаками, тобто поділяються щодо їх кількості, то відповідні операції необхідно визначати як основні операції та називати їх "Збірка" або "Поділ". Зокрема можна ще проводити відмінність між такими операціями, при яких речовини з'єднуються без особливої ​​участі з боку (сипучий матеріал, рідини), і можна проводити відмінність між такими видами діяльності, які включають особливу технологічну операцію для створення жорсткого з'єднання, як, наприклад, зварювання , пайка і т.д. Прикладами функції "Збірка" і "Поділ" енергій або речовин є так звані передачі з розподілом потужності, диференціали, електричні або водопровідні мережі, а також операції зварювання, пайки і різання (рисунок 7.3.3).

"Збиранням" і "Розділенням" слід називати всі операції, які служать для того, щоб з'єднувати або розділяти за кількістю подібні потоки енергій, речовин або сигналів. У сенсі "подібний" повинні також розглядатися два різних матеріалу, які зварюються один з одним.

При детальному розгляді речовин можна ще проводити відмінність між такими приватними операціями, при яких речовина розділяється, але в сенсі положення в просторі розташовується концентровано (розділяти), і можна проводити відмінність між такими приватними операціями, при яких речовина розділяється і розташовується окремо в просторі (розподіляти ).

Накопичення - видача

Нарешті, різні види енергій, речовини і сигнали також можуть накопичуватися або відкликатися з накопичувача (сховища). операції,

Малюнок 7.3.8 .: Елементарна функція "З'єднання" і "Роз'єднання" потоку енергії і речовини. Приклади: гідравлічний насос і гідравлічний двигун

необхідні для цього, слід визначати як основні операції та характеризувати їх як "Накопичення" або "Видача" (випуск). Прикладами основної операції "Накопичення енергії" є маховики, ресори, підйомні вантажі, водосховища, батареї, ресивери стисненого повітря, електричні конденсатори і т.д. Прикладами накопичувачів речовин можуть служити резервуари, баки, газові балони та інші. Прикладами накопичувачів сигналів є відомі перфокарти, перфострічки, магнітні запам'ятовуючі пристрої, що запам'ятовують пристрої на лінії затримки, напівпровідникові та інші пристрої, що запам'ятовують. У техніці зв'язку зазвичай ще прийнято розрізняти довготривалим і короткочасним запам'ятовують. Далі, в накопичувачах речовин і сигналів ще доцільно проводити відмінність між активними і пасивними накопичувачами. Активні накопичувачі - це такі, які разом з речовиною і сигналом, що підлягають накопиченню, накопичують також ще енергію, так що речовина або сигнали за викликом можуть вибиратися без витрат енергії з боку.

Прикладами активних накопичувачів речовин є рівні рідин, розташовані над нульовим рівнем (змивні бачки); прикладом активного накопичувача сигналів може служити заряджений конденсатор. Пасивними накопичувачами сигналів є, наприклад, перфокарти і перфострічки. "Накопичення" і "Видачею" слід називати всі операції, які служать для того, щоб зберігати (накопичувати) обмежений або необмежений за часом потік енергії, речовини або сигналу, з тим, щоб після певного часу або після будь-якої тривалості за часом знову мати його у розпорядженні. "Накопичення" і "Видача" представляють собою дві основні операції, протилежні одна одній. Узагальнюючи сказане, можна отримати основні фізичні операції, показані на малюнку 7.3.1, до яких можна звести всі процеси в технічних системах і з яких можна побудувати всі складні системи.

Таким чином, раніше описаний метод передбачає перетворення конкретної постановки задачі в одну структуру, що складається з названих основних фізичних, математичних і логічних операцій, які ще слід назвати в розділах 7.4. і 7.5. Як більш детально показано в розділі 8, виявляється можливим вказати правила і допоміжні методи для конструктивної реалізації цих, так званих основних фізичних операцій.

продовження
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов