Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

WikiZero - Вихрові струми

Наша сеть партнеров Banwar

open wikipedia design. open wikipedia design

Ілюстрація виникнення струмів Фуко в рухомій в постійному магнітному полі проводить (металевій) пластині C. Вектор магнітної індукції B показаний зеленими стрілками, вектор V швидкості руху пластин - чорними стрілками, силові лінії вектора щільності електричного струму I - червоним кольором (ці лінії замкнуті, "вихрові").
Джерелом магнітного поля є постійний магніт, його фрагмент показаний вгорі малюнка сірим кольором. Вектор магнітної індукції B спрямований від північного (N) полюса магніту, магнітне поле пронизує пластину. У матеріалі пластини, що входить під магніт, тобто зліва, магнітна індукція змінюється в часі, зростає (d Bn / d t> 0), і відповідно до законів Фарадея і Ома в матеріалі пластини виникає (наводиться, "індукується") замкнутий (вихровий) електричний струм. Цей струм тече проти годинникової стрілки і, згідно із законом Ампера, створює своє власне магнітне поле, вектор магнітної індукції якого показаний синьою стрілкою, спрямованої перпендикулярно площині протікання струму, вгору.
Справа, в матеріалі пластини, віддаляється від магніту, магнітне поле теж змінюється в часі, проте воно слабшає, і силові лінії виникає справа ще одного електричного струму спрямовані за годинниковою стрілкою.
Точно під магнітом "лівий" і "правий" вихори струмів спрямовані в одну і ту ж сторону, щільність сумарного електричного струму максимальна. На рухомі в цій області електричні заряди, потік яких утворює електричний струм, в сильному магнітному полі діє сила Лоренца, спрямована (за правилом лівої руки) проти вектора швидкості V. Ця сила Лоренца гальмує пластину C. Взаємодія магнітного поля магніту і магнітного поля індукованих струмів призводить до того, що результуюче розподіл потоку магнітного поля в околиці полюса N магніту відрізняється від випадку нерухомої пластини C (і залежить від швидкості V), хоча сумарний потік вектора магнітної індукції залишається незмінним (за умови, що матеріал магніту і пластини C не входить в насичення). Цей термін має також інші значення див. Струм .

Вихрові струми, або струми Фуко (в честь Ж. Б. Л. Фуко ) - вихровий [1] індукційний [2] об'ємний електричний струм [3] , Що виникає в електричних провідниках при зміні в часі потоку діючого на них магнітного поля.

Вперше вихрові струми були виявлені французьким ученим Д. Ф. Араго (1786-1853) в 1824 р в мідному диску, розташованому на осі під обертається магнітною стрілкою. За рахунок вихрових струмів диск приходив в обертання. Це явище, назване явищем Араго, було пояснено кілька років по тому M. Фарадеем з позицій відкритого ним закону електромагнітної індукції: обертається магнітне поле наводить в мідному диску вихрові струми, які взаємодіють з магнітною стрілкою. Вихрові струми були детально вивчені французьким фізиком Фуко (1819-1868) і названі його ім'ям. Фуко також відкрив явище нагрівання металевих тіл, що обертаються в магнітному полі, вихровими струмами.

Токи Фуко виникають під дією змінюється у часі (змінного) магнітного поля [4] і по фізичній природі нічим не відрізняються від індукційних струмів, що виникають в проводах і вторинних обмотках електричних трансформаторів.

Оскільки електричний опір масивного [5] провідника може бути мало, то сила індукційного електричного струму, обумовленого струмами Фуко, може досягати надзвичайно великих значень. Відповідно до правилом Ленца струми Фуко в обсязі провідника вибирають такий шлях, щоб в найбільшій мірі протидіяти причини, що викликає їх перебіг. Тому, зокрема, рухомі в сильному магнітному полі хороші провідники відчувають сильне гальмування, обумовлене взаємодією струмів Фуко із зовнішнім магнітним полем. Цей ефект використовується для демпфірування рухомих частин гальванометрів, сейсмографів та інших приладів без використання сили тертя, а також в деяких конструкціях гальмівних систем залізничних поїздів.

Теплова дія струмів Фуко використовується в індукційних печах , Де в котушку, що живиться високочастотним генератором великої потужності, поміщають провідне тіло, в якому виникають вихрові струми, що розігрівають його до плавлення. Подібним чином працюють індукційні плити , В яких металевий посуд розігрівається вихровими струмами, які створюються змінним магнітним полем котушки, розташованої усередині плити.

За допомогою струмів Фуко здійснюється прогрів металевих частин вакуумних установок для їх дегазації.

Відповідно до правилом Ленца вихрові струми протікають всередині провідника за такими шляхами і напрямками, щоб своєю дією можливо сильніше противитися причини, яка їх викликає. Внаслідок цього при русі в магнітному полі на хороші провідники діє гальмівна сила, яка викликається взаємодією вихрових струмів з магнітним полем. Цей ефект використовується в ряді приладів для демпфірування коливань їх рухомих частин.

У багатьох випадках струми Фуко можуть бути небажаними. Для боротьби з ними приймаються спеціальні заходи: з метою запобігання втрат енергії на нагрівання сердечників трансформаторів , Ці сердечники набирають з тонких пластин, розділених ізолюючими прошарками (Шихтовка). поява феритів зробило можливим виготовлення цих сердечників суцільними.

вихрострумовий контроль - один з методів неруйнівного контролю виробів з струмопровідних матеріалів.

  1. Термін вихровий означає, що силові лінії струму замкнуті.
  2. Індукційним називають електричний струм, створюваний (наводиться) в провіднику за рахунок взаємодії провідника зі змінним в часі магнітним (електромагнітним) полем, а не за рахунок дії включених в розрив ланцюга джерел струму і ЕРС (гальванічних елементів і т.п.).
  3. Часто використовується термін струми в множині, оскільки струми Фуко є електричний струм в обсязі провідника, і на відміну від індукційного струму у вторинній обмотці трансформатора важко вказати єдину "електричний ланцюг" для струму, єдину замкнуту траєкторію руху електричних зарядів в товщі провідника.
  4. Строго кажучи - під дією змінного електромагнітного поля
  5. Тобто володіє великою площею поперечного струму перетину
  • Сивухин Д. В .: Загальний курс фізики, тому 3. Електрика. 1977
  • Савельєв І. В .: Курс загальної фізики, тому 2. Електрику. 1970
  • Неруйнівний контроль: довідник: У 7т. За заг. ред. В. В. Клюєва. Т. 2: У 2 кн.- М.: Машинобудування, 2003.-688 с .: іл.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов