Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

З'єднання проводів зварюванням

Наша сеть партнеров Banwar

Крім описаних раніше способів з'єднання проводів (дивіться статтю   Способи з'єднання проводів: від скруток до пайки   ), Досить широко останнім часом застосовується зварювання Крім описаних раніше способів з'єднання проводів (дивіться статтю Способи з'єднання проводів: від скруток до пайки ), Досить широко останнім часом застосовується зварювання.

Зварене з'єднання краще всіх інших: з його допомогою найпростіше отримати досить надійний і якісний контакт. Тому термін безвідмовної роботи електропроводки виходить дуже великим.

Зараз проводка найчастіше виконується мідним дротом, алюмінієвий дріт намагаються не застосовувати. Тому далі мова піде в основному про зварювання мідних проводів.

Зварювання мідних проводів можна виробляти як змінним, так і постійним струмом при напрузі 12 - 36В, при цьому слід передбачити можливість регулювання струму зварювання. Найбільш підходящим для зварювання проводів слід вважати зварювальний апарат інверторного типу.

Зварювальні апарати інверторного типу

Переваги інверторних апаратів широко відомі. Перш за все, це малі габарити і вага, а деякі моделі мають в комплекті ремінь для носіння через плече. Це дозволяє повісити апарат на ремені через плече і піднявшись по сходах-драбині проводити зварювання скруток в распаячних коробці.

зварювальні інвертори , Як правило, мають широкий діапазон регулювання зварювального струму. Дуга у таких апаратів дуже стійка, добре запалюється при малих токах зварювання, тому навіть малодосвідчений зварювальник дуже скоро може досягти чудових результатів, отримати хорошу якість зварних з'єднань.

Також до достоїнств інверторних апаратів слід віднести мале енергоспоживання в порівнянні зі звичайними трансформаторними сварочніка. Тому цілком можливо підключення до побутової електропроводці: чи не буде спостерігатися мигання світла і збоїв в роботі різної побутової апаратури, що не буде скарг сусідів.

Сварка мідних проводів так само небезпечна, як і звичайна сварка стали. Повною мірою зберігається небезпека «нахапатися зайчиків» і отримати опіки від розплавленого металу. Тому роботи зі зварювання проводів слід проводити в зварювальної масці, зварювальних рукавицях. Спецодяг також повинна передбачати роботу зі зварюванням. Крім того, необхідно дотримуватися всіх заходів пожежної безпеки і правила техніки безпеки, як при звичайних зварювальних роботах.

Для зварювання мідних проводів застосовуються спеціальні вугільні обмедненной електроди, які часто називають «олівець». При відсутності таких спеціальних електродів можна використовувати звичайний вугільний стрижень від непридатною батарейки. При цьому зварювальний струм, в залежності від діаметра і кількості зварювальних проводів можна рекомендувати, хоча б орієнтовно, в межах, як зазначено нижче.

Зварювальний струм 70А достатній для зварювання двох мідних проводів перетином 1,5 мм2, для трьох таких же проводів потрібно 80 - 90А. Для двох - трьох проводів перетином 2,5 мм 2 струм досягає вже 80 - 100А, а для трьох-чотирьох 100 - 120А.

Наведені цифри слід вважати орієнтовними, оскільки мідь, яка використовується в проводах, в залежності від виробника за складом і властивостями різниться досить значно. Відповідно будуть різнитися і режими зварювання.

Оптимальним вважається той режим, коли електрод не прилипає до місця зварювання, а дуга буде стійкою. Це поєднання досягається вже в процесі роботи досвідченим шляхом. Приблизно такими межами слід керуватися, купуючи інверторний зварювальний апарат. Якщо апарат передбачається використовувати лише для подібних робіт, то більш потужний не буде потрібно.

Технологія зварювання проводів

Власне зварювання складається з декількох технологічних операцій. Спочатку з проводів слід зняти оболонку і ізоляцію, після чого виконати скручування . Отриману скрутку підрізати так, щоб кінці всіх проводів були на одному рівні, а довжина скрутки вийшла б не менше 50 мм.

Після цього на скручування встановлюється мідний тепловідвідний затиск, і підключається «маса» зварювального апарату. Після цих операцій до кінця скрутки підносять торець зарядженого в держак вугільного «олівця» і виробляють зварювання. В результаті на кінці скручування повинен утворитися акуратний кульку розплавленої міді, після чого зварювання слід припинити. Щоб не розплавити ізоляцію проводів час зварювання кожної скрутки не повинно перевищувати 1 - 2 сек. Після того, як зварені скручування охолонуть, їх слід ізолювати за допомогою ізоляційної стрічки або, що більш сучасно, за допомогою термоусадочної трубки .

Саморобні апарати для зварювання проводів

Інверторні апарати для зварювання скруток дуже гарні, але їм притаманний один недолік, мабуть, єдиний. Це висока ціна. Тому придбання такого апарату стає доцільним, коли виконання зварювальних робіт проводиться регулярно, а не від випадку до випадку, наприклад в умовах спеціалізованих електротехнічних бригад і підприємств. Якщо ж планується просто заміна електропроводки в двох або трьох кімнатній квартирі власними силами, то цілком можливо обійтися саморобним зварювальним апаратом, навіть просто трансформатором, що підходить потужності.

В якості такого трансформатора цілком підійде трансформатор серії ТБС (Трансформатор Бронєвой Станочний), показаний на малюнку 1.

Малюнок 1 . Трансформатор серії ТБС

Для зварювання проводів цілком підійде трансформатор потужністю не менше 600 Вт і напругою вторинної обмотки 9 - 36В. До вторинної обмотці підключається тримач електроду і затиск для підключення «маси».

Сварка здійснюється вугільним електродом (стрижень з батарейки) таким же способом, як було написано вище для инверторного зварювального апарату. Власне весь процес той же самий: від зачистки проводів і до торкання скручування вугільним стрижнем і подальшої ізоляції скруток.

При відсутності такого трансформатора його нескладно виготовити самостійно. Для цього буде потрібно Ш - образне трансформаторне залізо з площею сердечника НЕ ​​мерее 30 см2. При площі 30 см2 і мережевій напрузі 220В первинна обмотка містить 293 витка, виконаних обмотувальним проводом діаметром 0,8 - 1,0 мм.

Вторинна обмотка намотується в три дроти діаметром 3 мм, або більш тонким в чотири - п'ять проводів, але тільки щоб загальна площа була не менше 15 - 20 мм 2. При напрузі вторинної обмотки 10В вона повинна при зазначеному залозі містити 13 витків.

Якщо немає саме такого заліза, то кількість витків можна визначити за наведеними нижче формулами.

W1 = 40 * U1 / S

W2 = 40 * U2 / S

За цими формулами визначається число витків для первинної та вторинної обмоток, де S - площа сердечника, 40 - емпіричний коефіцієнт (може лежати в межах 40 - 60, чим краще залізо, тим менше цифра), U1 напругу мережі (220В), U2 - необхідний напруга вторинної обмотки. До речі, ця формула підходить для розрахунку будь-якого трансформатора, не обов'язково зварювального.

Так само, як і в попередньому випадку, буде потрібно зварювальний маска або окуляри і рукавиці, інакше опіки розплавленим металом або «зайчики» в очах гарантовані. Для спрощення процесу зварювання можна скористатися спеціальним затискачем, показаним на малюнку 2.

Малюнок 2. Пристосування для зварювання скруток

Конструкція пристосування нескладна і зрозуміла з рисунка. Напруга від зварювального трансформатора за допомогою проводів 2 підводиться до верхньої (рухливий важіль) і нижньої (підстава) частинам, сполученим між собою ізоляційною пластиною 3, за допомогою шарніра 4. На підставі закріплений вугільний електрод 1 з поглибленням для флюсу, в якості якого використовується звичайна бура, що продається в аптеках.

Провід 2 повинні бути якомога коротше, а перетин мати по можливості максимальне, не менше, ніж перетин вторинної обмотки трансформатора. Мережевий вимикач повинен знаходитися якомога ближче, краще, якщо це буде прохідний вимикач на дроті, як у торшера.

Процес зварювання в цьому випадку виглядає так. Спочатку смушевим затискачем на рухомому важелі закріплюється зварювана скручування. У поглиблення вугільного електрода засипається флюс, важелі стискаються рукою. Після цього подається напруга на зварювальний трансформатор, і в поглибленні вугільного електрода під шаром флюсу утворюється кулька. Трансформатор після цього слід відключити і почекати, поки кулька охолоне прямо в пристосуванні.

Час зварювання, як правило, визначається практично, тому спочатку слід потренуватися на непотрібних обрізках проводів. За допомогою цього механізму можливе зварювання алюмінієвих проводів, а також алюмінію і міді. Методи виконання скруток для цього випадку показані на малюнку 3.

Малюнок 3. Скручування для зварювання проводів

Про апарати точкового зварювання читайте тут . У статті описані кілька саморобних конструкцій таких апаратів для домашніх майстрів.

Борис Аладишкін

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов