Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Заміна вікон на пластикові своїми руками - наскільки це реально?

  1. Замір і замовлення
  2. Демонтаж старих вікон
  3. Підготовка до встановлення вікон своїми руками
  4. Установка пластикових вікон своїми руками

Наша сеть партнеров Banwar

Заміна вікон на сучасні   склопакети в металопластикової рамі   - це хороший спосіб знизити витоку тепла в квартирі або будинку, тим самим зменшивши витрати на опалення (та й кондиціонування влітку - теж) Заміна вікон на сучасні склопакети в металопластикової рамі - це хороший спосіб знизити витоку тепла в квартирі або будинку, тим самим зменшивши витрати на опалення (та й кондиціонування влітку - теж). Безліч компаній пропонують виготовлення вікон будь-якого розміру, з будь-яким видом профілів і склопакетів. Однак незалежно від виробника профілю і склопакета, установка вікна найчастіше коштує однаково. Щоб заощадити на цій процедурі - багато хто цікавиться, чи можна встановити пластикові вікна самостійно. Тому спробуємо розібратися, наскільки це реально.

Читайте також: Як вибрати холодильник в машину

Щоб зрозуміти, чи можлива самостійна установка пластикових вікон, потрібно оцінити рівень своїх навичок. Адже хтось вміє управлятися дрилем не гірше будівельника з шостим розрядом, а для кого-то рівно повісити поличку - не найпростіше завдання. Розглянемо всі нюанси самостійної установки металопластикових вікон поетапно.

Замір і замовлення

Процедура встановлення металопластикових вікон починається з замірів прорізів і замовлення цих самих вікон у виробника. Можна довірити процедуру професіоналові з фірми, і він точно підбере потрібний розмір. Які вікна замовити краще - залежить від фінансових можливостей і характеристик отвору. Якщо ставити вікна в цегляний або бетонний отвір, без дерев'яного короба - п'ятикамерний профіль однозначно краще, так як він трохи ефективніше. Трикамерний варіант обійдеться дешевше, але і тепло пропускає сильніше. Зате перевага такого профілю - менша товщина, що актуально при установці пластикового вікна замість дерев'яного, з мінімальним обсягом доробок.

При самостійному вимірі, в першу чергу, потрібно враховувати товщину рами. Якщо вона становить менше 6 см - п'ятикамерний профіль може виглядати з отвору назовні, і нічого хорошого в цьому немає. Для таких випадків потрібні трикамерні рами відповідної товщини.

Читайте також: Як економити на опаленні квартири

Якщо при установці пластикових вікон планується прибрати дерев'яний короб старого вікна - отримати точні розміри прорізу досить проблематично. Особливо це стосується жителів багатоповерхівок, які живуть вище 1 поверху. Зовні до вікна ж не підібратися, а зсередини - може знадобитися трохи довбати штукатурку, щоб дістатися до цегли / бетону. Іноді можна подивитися в технічну документацію на житло, там вказані характеристики віконних прорізів.

При виконанні вимірів дерев'яних коробів (якщо їх демонтаж не планується) - потрібно озброїтися не просто довгою лінійкою або рулеткою, а лінійкою-рівнем. Дерев'яні короби мають властивість деформуватися, їх геометрія порушується, виникають перекоси. Особливо до цього схильні одноповерхові приватні будинки старої споруди, а у подібних будівель 50-70-х років забудови, виконаних за монолітною технологією (глиняний розчин або інші подібні матеріали) і облицьованих цеглою - це дуже часта проблема.

Читайте також: Який котел вигідніше - газовий або електричний?

Якщо планується встановлювати пластикові вікна в «голі» цегляні (бетонні, блокові, кам'яні) отвори - при замірах слід брати 0,5-1,5 см запасу з кожної сторони, на утеплювач (монтажну піну ) І для забезпечення рівної установки при непомітних перекоси. Тобто, якщо отвір має розміри 110х140 см - вікно повинно бути 107-109х137-139 см.

При наявності більш істотного перекосу (особливо, якщо буде проводитися установка в старий дерев'яний короб) - запас повинен бути більше: 1,5-3 см. Замір потрібно проводити не методом прикладання рулетки по периметру отвору, а під будівельний рівень, дотримуючись горизонтальний і вертикальний становище. Якщо взяти мало запасу - навіть незначний перекіс (близько 1-2 градусів) не дозволить вставити раму.

Сім разів відміряй - один раз відріж: перед тим, як самостійно встановити пластикові вікна, цей заповіт потрібно дотримуватися з тим же повагою, що і державні закони. Помилка тут може обійтися набагато дорожче, ніж штраф за парковку авто або куріння в недозволеному місці. Так що всі виміри потрібно повторити не по одному разу. І краще - замовити трохи менше, ніж переборщити з розміром. Великий зазор усувається збільшенням кількості піни, а ось якщо вікна завеликі - доведеться пиляти і довбати отвір.

Великий зазор усувається збільшенням кількості піни, а ось якщо вікна завеликі - доведеться пиляти і довбати отвір

Читайте також: Як економити на опаленні будинку електрикою - маленькі хитрощі для великого зиску

Демонтаж старих вікон

Перед тим, як встановлювати пластикові вікна самостійно, потрібно підготувати плацдарм для маневрів. Старі слід витягти з короба, і розчистити майданчик. Найбільш оптимальний варіант демонтажу великих важких рам полягає в попередньому отриманні стекол. Для цього потрібно буде воювати невеликими плоскогубцями або кліщами, шпателем або стамескою. Насамперед слід прибрати нижній штапик, потім - бічні, і лише потім - верхній. Прибрати скло допоможе спеціальна присоска (ціна - близько 100 грн). Коду скла демонтовані - раму можна міцно схопити руками і витягнути з отвору.

Якщо шар фарби і шпаклівки на штапиках такий, що в ньому вже можна проводити археологічні дослідження, і колупатися в товщі цього «культурного шару» немає бажання витягнути невелике вікно (до 1х1,5 м) можна вручну, відкривши кватирку і взявшись за неї. Якщо це неможливо - можна прикрутити поперек рами рейку на довгі саморізи, і використовувати її як ручку, потягнувши вікно на себе.

Читайте також: Крутіше, ніж швейцарський ніж: для чого можна використовувати дриль

Якщо вікна потрібно ставити в цегляний отвір, прибравши дерев'яний короб - також доведеться неабияк попрацювати монтуванням, ломиком, молотком і іншим інструментом. Немає сенсу описувати порядок робіт, але якщо коротко - слід витягнути дерев'яний короб з цегляного / кам'яного / блочного / бетонного отвору. Після цього поверхню отвору потрібно очистити від нерівностей, виступів будматеріалу (після установки вікна його потрібно буде штукатурити).

Підготовка до встановлення вікон своїми руками

В першу чергу, для самостійної установки пластикових вікон потрібні такі інструменти, матеріали і спорядження:

  • Рівень будівельний. Він повинен бути довгий, але не довше меншої сторони отвору. без цього інструменту неможливо вирівняти рами в прорізі.
  • Перфоратор і шуруповерт (бажано). Потрібні для підготовки отворів під кріплення і фіксації рами в прорізі.
  • Присоска для скла. Необхідна для роботи зі склопакетами вікон, в конструкції яких є глухі (не відкриваються) частини.
  • Шпатель і гумовий молоточок. Потрібні для установки вікон, що не відкриваються (частково або повністю), для вилучення склопакета.
  • Рукавиці. Обов'язкова частина екіпіровки для будь-яких будівельних робіт.
  • Прозора маска або окуляри. Для захисту від пилу під час свердління отворів в камені, цеглі, бетоні і т.д ..
  • Анкера, дюбелі для установки пластикових вікон в отвір з твердого строматеріала, саморізи - для дерев'яного короба. Рекомендована кількість - не менше 4-5 шт на погонний метр профілю.
  • Піна монтажна. Для утеплення щілин. Кількість балонів залежить від обсягу робіт. Балона 750 мл вистачає на закладення сантиметрового зазору з довжиною 10 метрів (досвід автора). Тобто, 1 балона вистачить утеплити по периметру 2 вікна, розміром 1х1,5 м.
  • Розчинник для піни. Потрібен для видалення крапель піни з поверхонь, на яку вона потрапила випадково.

Читайте також: Ударний дриль або перфоратор? вибираємо правильно

Перед установкою потрібно зняти стулки, якщо вікно відкривається. Для цього потрібно у верхній петлі вибити вниз шпильку, за допомогою цвяха / самореза / болта і гумового молотка. Далі потрібно відкрити раму і рухом вгору зняти її з нижньої петлі.

Якщо вікно глухе - потрібно витягти склопакет. Для цього потрібно вставити шпатель між рамою і штапіком, а потім, постукуючи по шпателю гумовим молотком, витягнути штапик. Спершу витягується нижній, потім бічні, і останнім - верхній. Бажано помітити, який штапик звідки, і запам'ятати, де у склопакета верх і низ, внутрішня і зовнішня сторона. Перевертати його, ставити не в тій орієнтації - вкрай небажано.

Перевертати його, ставити не в тій орієнтації - вкрай небажано

Важливий момент! Якщо вікна монтуються НЕ через раму, а фіксуються за допомогою металевих смуг, встановлених на заводі - нічого розбирати не потрібно. Для полегшення роботи можна зняти стулки, але глухі вікна можна і не розбирати, так як сверловку профілю проводити не потрібно.

Для полегшення роботи можна зняти стулки, але глухі вікна можна і не розбирати, так як сверловку профілю проводити не потрібно

Читайте також: Побутова бензопила: що вибрати?

Коли рама вільна - її потрібно підготувати: зробити сверловку отворів під кріпильні металовироби. Обов'язково повинні бути отвори біля місць стиків вертикальних і горизонтальних частин рами. Частота отворів - не рідше, ніж через кожні 25 см. Після сверловки раму потрібно приміряти в отвір, за допомогою рівня виставити її правильно і намітити в отворі отвори для сверловки. В отвори слід вставити дюбеля / муфти анкерних болтів. Їх бажано зафіксувати за допомогою штукатурки.

Якщо потрібно встановити пластикове вікно в дерев'яний короб - нічого намічати не треба, фіксація здійснюється саморізами. Після сверловки, в такому випадку, можна переходити до установки.

Читайте також: Як вибрати шуруповерт?

Установка пластикових вікон своїми руками

Увага! Якщо установка вікон проводиться в багатоповерхівці, на висоті 2 поверху і вище, і потрібно буде ставати на підвіконня - працювати без страховки небезпечно! Потрібно передбачити засоби захисту для того, щоб не випасти з вікна. Найпростіший варіант - міцний страхувальний пояс, за допомогою міцного (зусилля на розрив - не менше 1 тонни) металевого / синтетичного троса прикріплений до надійної точки (на худий кінець - до металевої труби системи водяного опалення).

Також не рекомендується проводити такі роботи в поодинці (хоча б з тієї причини, що поставити на місце важку стулку або склопакет буде важко). Якщо ви не впевнені в своїх силах або не можете забезпечити захист умов праці - краще довіритися професіоналам.

Читайте також: Світлодіодні лампи: історія, види, як вибрати, як розрахувати потужність

Перший етап встановлення металопластикових вікон своїми руками - монтаж рами. Її потрібно встановити в отвір і, використовуючи рівень, переконатися у відсутності перекосів по всіх трьох осях (по вертикалі, горизонталі, і щодо площини стіни). Перекіс може привести до поступового пошкодження склопакета, якщо на нього буде тиснути профіль. Якщо отвір має перекіс - для вирівнювання вікна знизу потрібно підставити невеликі гумові, пластикові, дерев'яні клини біля точок кріплення.

Якщо отвір має перекіс - для вирівнювання вікна знизу потрібно підставити невеликі гумові, пластикові, дерев'яні клини біля точок кріплення

Другий етап при самостійній установці вікон - фіксація. Перед цим дюбеля або розширювальні муфти анкерів потрібно вставити в просвердлені отвори, до кінця. За допомогою шуруповерта вкрутите дюбель-цвяхи, анкерні болти або саморізи (в дерев'яний короб), не перетягуючи. Головка повинна щільно прилягати до пластику профілю, але не продавлювати його. Спершу закручуються нижні металовироби, потім рама повторно вирівнюється під рівень по вертикальних осях, і тільки після закручуються бічні і верхні гвинти.

Спершу закручуються нижні металовироби, потім рама повторно вирівнюється під рівень по вертикальних осях, і тільки після закручуються бічні і верхні гвинти

Читайте також: Топ-5 дрилів на Price.ua

Третій крок в ході монтажу пластикових вікон своїми руками - утеплення зазорів. Для цього рекомендується використовувати якісну піну, розпилюються пістолетом. Запенівая щілини, потрібно пам'ятати, що монтажна піна має властивість розширюватися при застиганні, тому надто рясно видавлювати її не треба (вилізе багато надлишків). Якщо піна потрапила, куди не треба, поки вона не застигла - можна скористатися спеціальним розчинником. Якщо момент упущений - доведеться чекати висихання і шкребти її гострим ножем. А ось від пластику профілів металопластикових вікон - піна легко відшаровується після застигання, сильно шкребти її не доводиться.

Перш, ніж ставити стулки і склопакети - потрібно трохи дати піні усохнути. Оптимальний режим роботи такої:

  1. Установка і запенивание першої рами.
  2. Розбирання другого вікна, установка і запенивание другий рами.
  3. Повернення до першого вікна, його остаточна зборка.
  4. Установка і ущільнення третього вікна.
  5. Остаточне складання другого вікна.
  6. Повторювати п. 2 - 5, поки не закінчаться вікна.

Читайте також: Як заощадити на опаленні газом

Четвертий етап при самостійному монтажі склопакетів - фінішна збірка вікна. Найлегше з вікнами, що складаються з однієї або декількох стулок, які не мають глухих частин. Їх збірка складається в установці нижньої петлі на штир навісу, закриванні стулки і забиванні шпильки верхньої петлі гумовим молотком.

Їх збірка складається в установці нижньої петлі на штир навісу, закриванні стулки і забиванні шпильки верхньої петлі гумовим молотком

З глухими вікнами кілька важче: потрібно повертати склопакети на місце. Перед цим потрібно подивитися, де у пакета верх і низ, внутрішня і зовнішня сторони, щоб не переплутати. Пакет краще брати присоскою, бажано, щоб помічник в рукавицях (крайками скла легко порізатися) підстраховував, притримуючи пакет. Встановивши його на місце в раму, потрібно поставити верхній штапик в щілину, і легкими ударами гумового молоточка вставити його в проріз, поступово рухаючись. Потім аналогічно встановлюються бічні і нижній штапики. З глухими вікнами кілька важче: потрібно повертати склопакети на місце

П'ятий етап - регулювання запірного механізму (якщо потрібно: може знадобитися відрегулювати замки і навіси), установка ручок та іншої фурнітури. Не рекомендується ставити накладки на петлі, а також здирати захисний скотч, до проведення штукатурних і малярських робіт (інакше потім новеньке вікно доведеться ще й відмивати).

Читайте також: Який котел вигідніше - газовий або електричний?

Шостий етап, заключний - установка підвіконь і інших елементів оздоблення, малярні, штукатурні роботи. Надлишки затверділої монтажної піни видаляються гострим тонким ножем, поверхні вирівнюються і піддаються фінішної обробки. Навіть якщо квартира розташована на висоті - бажано обробити шар зовні, так як піна має властивість втрачати свої первинні властивості під впливом сонячного ультрафіолету.

Читайте також

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов