Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Заміна салонного фільтра: Калина, Пріора, Форд Фокус 3 і на інших автомобілях

  1. Для чого потрібен салонний фільтр в машині
  2. як влаштований
  3. З яких матеріалів виготовляються
  4. Чи можна зробити своїми руками
  5. Термін служби і як часто його міняти
  6. Чи можна мити салонний фільтр автомобіля
  7. Як підібрати салонний фільтр по марці автомобіля і за розмірами
  8. Як замінити салонний фільтр самому
  9. Заміна салонного фільтра на Лада Калина
  10. Заміна салонного фільтра на Лада Пріора
  11. Заміна салонного фільтра на Форд Фокус 3
  12. Висновки

Наша сеть партнеров Banwar

Напевно більшість власників сучасних автомобілів з кондиціонером або системою клімат-контролю чули про салонному фільтрі, який входить до числа витратних матеріалів. Автовиробник рекомендує проводити його заміну через певний інтервал, який, як правило, становить близько 15 тисяч кілометрів пробігу.

Автовиробник рекомендує проводити його заміну через певний інтервал, який, як правило, становить близько 15 тисяч кілометрів пробігу

Проте, далеко не кожен чітко розуміє необхідність самого салонного фільтра і потреба в його частої заміни - зокрема. Ми ж, у свою чергу, постараємося розібратися в даному питанні максимально докладно і розповісти про особливості заміни салонного фільтра на сучасному авто.

Для чого потрібен салонний фільтр в машині

Як випливає з назви, салонний фільтр застосовується для очищення повітря, що надходить в салон автомобіля. Так уже склалося, що перші салонні фільтри з'явилися приблизно в той же час, коли автовиробниками стали застосовуватися системи кондиціонування повітря в салоні.

Потреба в попередньому очищенні виникла для того, щоб тверді частинки, що знаходяться в повітрі, а також пилок та інші біологічні і мінеральні елементи не впливали на систему роботи кліматичної системи. Крім того, фільтр дозволяв частково затримувати хвороботворні мікроби, які проникали всередину салону автомобіля.

Відео - заміна салонного фільтра Ніссан Кашкай:

Перші салонні фільтри були дуже прості по своїй конструкції і виготовлялися зі звичайного паперу, точніше, целюлозних елементів. Вони ефективно очищали вступник повітря, проте не гарантували високу захисту від хвороботворних мікробів.

Пізніше в целюлозу стали додавати присадки на основі активованого вугілля, або здійснювали просочення фільтру спеціальними антибактеріальними складами, що дозволило вирішити дану проблему.

як влаштований

Конструкція сучасних салонних фільтрів недалеко пішла від перших моделей. По суті, фільтр являє собою пластикову раму прямокутної або будь-який інший форми. Усередині рами розміщуються целюлозні фільтруючі елементи, виконані у вигляді горизонтальних пластин, розташованих на однаковій відстані одна від одної. Потік повітря, проходячи крізь них, очищається від забруднень і направляється усередину кліматичної системи.

Фактично, салонний фільтр на свій конструктиву дуже близький до повітряного фільтру, розташованому перед впускним трактом. Така схожість цілком обумовлено однаковим призначенням - очищенням повітря.

При цьому сам фільтр також розташовується в пластиковому кожусі, який виконує функцію зовнішнього корпусу. Саме через його отвори до фільтру і подається повітряний потік.

З яких матеріалів виготовляються

Дуже часто можна чути про те, що салонний фільтр, а точніше, його фільтруючі елементи, виконаний з паперу.

Дійсно, найпоширеніші моделі таких фільтрів (і найдешевші) виготовляються з волокнистого матеріалу на основі целюлози - основного матеріалу, що застосовується в паперовій промисловості. Втім, назвати цей матеріал папером можна лише з великою натяжкою - целюлоза в фільтрі має високу пористість і легко пропускає набігає повітряний потік, затримуючи при цьому різні домішки.

Ще одним типом салонних фільтрів можна вважати вугільні, які забезпечують не тільки фільтрацію механічних частинок, але і знезараження повітря, що поступає. Тут також використовується целюлозний волокнистий субстрат, проте в його складі містяться частинки активованого вугілля - визнаного ефективного очищувача.

Відео - заміна салонного фільтра Тойта Королла (Toyota Corolla):

Фактично, конструкція такого салонного фільтра близька до тієї, що застосовується в касетах протигазів, тільки має меншу кількість фільтруючих елементів. До слова, при наявності протигазні касет, що мають форму металевого балона, цілком можна спорудити подібний салонний фільтр своїми руками, використовуючи який відслужив свій термін старий целюлозний елемент.

Також у продажу існують і готові варіанти подібних фільтрів, так само як і фільтруючі елементи для самостійної переробки, що нагадують пористу волокнисту тканину чорного кольору.

Чи можна зробити своїми руками

Для виготовлення вугільного салонного фільтра своїми руками вам буде потрібно:

  • старий салонний фільтр;
  • металева дрібнопориста сітка;
  • вугільний фільтруючий елемент від протигаза чи універсальний вугільний фільтр, що продається в магазинах для установки в кухонні витяжки;
  • клей, паяльник і трохи вільного часу.

Для виготовлення салонного фільтра з старого елемента видаляються всі внутрішні частини, включаючи перегородки з пластика і самі фільтруючі елементи. Після цього замість них упаюється або вклеюється металева сітка, яку необхідно попередньо вирізати за формою рами-підстави. Фільтруючий елемент розташовується поверх сітки і закріплюється, після чого фільтр встановлюється в звичайному порядку.

Термін служби і як часто його міняти

Як вже говорилося на початку цієї статті, більшість автовиробників рекомендують міняти повітряний фільтр кожні 15 тисяч кілометрів, поєднуючи цю процедуру з плановим технічним обслуговуванням автомобіля.

Власне кажучи, поки автомобіль знаходиться на дилерській гарантії, ця процедура і проводиться в рамках планових ТО. Однак пізніше багато автолюбителів задаються питанням, чи варто міняти салонний фільтр так часто?

Відповідь на це питання досить неоднозначний і залежить він, в першу чергу, від умов експлуатації транспортного засобу, а також кліматичних умов, в яких знаходиться автомобіль.

Для середньої смуги забруднення салонного фільтра носить «сезонний» характер. Наприклад, можна проїздити всю зиму і фільтр залишиться невинно чистим зважаючи мінімальної кількості забруднювачів в повітрі, і досить проїхати всього лише тисячу кілометрів по курних дорогах або в сезон цвітіння тополі, і ми отримаємо повністю забитий фільтруючий елемент.

Таким чином, вираховуючи інтервал заміни, має сенс тверезо оцінювати умови, в яких ви їздите.

У літній сезон міняти фільтр має сенс навіть при пробігу в 10 тисяч кілометрів, а можна і частіше, якщо доводиться постійно їздити по курних дорогах. У зимовий же період має сенс замінити елемент перед настанням холодів і проїздити до весни, після чого і зробити планову заміну.

Відео - заміна салонного фільтра Кіа Ріо (Kia Rio):

При цьому не забувайте, що забитий фільтр - розсадник хвороботворних мікробів, і вкупі із забрудненою системою кліматичної установки його використання може завершитися серйозними захворюваннями.

Визначити час заміни салонного фільтра можна шляхом його зовнішнього огляду - забруднене фільтр відрізняється темним кольором фільтруючих елементів і наявністю сторонніх елементів між пластинами.

Зробити це можна на автомобілях, у яких доступ до салонному фільтру виконаний за простою схемою. Однак далеко не всі моделі можуть цим похвалитися. З цієї причини першою ознакою забитого салонного фільтра можуть стати сторонні запахи в салоні автомобіля, а також сперте повітря. Поява даних «симптомів» красномовно свідчить про те, що салонний фільтр вимагає заміни.

Чи можна мити салонний фільтр автомобіля

Серед автолюбителів часто виникає питання про те, чи можна мити салонний фільтр автомобіля і повторно його використовувати? Адже дуже часто, дістаючи елемент з корпусу, буває помітно, що він має відносно небагато забруднень.

Проте, як показує практика, оці видно лише найбільші забруднюючі елементи, як то пилок, листя дерев, пил, пісок та інші. На ділі ж у фільтруючих елементах затримується велика кількість мікроскопічних часток, які і складають основну частину забруднення.

Вимити їх з фільтра практично неможливо, і повноцінно відновити характеристики фільтра подібною процедурою не вдасться. Крім того, процедура миття категорично протипоказана вугільним фільтрам, оскільки разом з брудом з фільтруючих елементів буде віддалятися і вугільний пил - основна «робоче середовище», в якій відбувається очищення повітряного потоку від забруднень.

Втім, для фільтрів на основі целюлози мийка також протипоказана, оскільки багато елементів мають в своєму складі просочення або антибактеріальні присадки, які також будуть видалені. Крім того, вплив вологи викличе деформацію елементів фільтра, і вони не будуть повноцінно виконувати свої фільтруючі функції.

Як висновок - мити салонний фільтр вкрай небажано. Тим більше, що ціна нових фільтрів невелика, а заміна не викликає ніяких труднощів навіть у людини, далекої від навичок автомобільного ремонту.

Як підібрати салонний фільтр по марці автомобіля і за розмірами

Перш ніж встановлювати в автомобіль салонний фільтр, слід точно дізнатися, чи використовується він на конкретній моделі автомобіля. Зробити це неважко, звернувшись до технічної документації на авто.

Варто пам'ятати, що дуже часто, особливо в бюджетних комплектаціях, автовиробники салонний фільтр не встановлюють, однак в автомобілі при цьому є місце і кріплення для його монтажу.

Подібна схема, наприклад, використовується в автомобілях Chevrolet Lanos (Zaz Chance) і деяких бюджетних комплектаціях Ford Focus. Також нерідкі випадки, коли салонний фільтр не встановлювався на заводі в деякі версії вітчизняної Лада Калина та Лада Пріора.

В такому випадку виконати установку салонного фільтра дуже просто - достатньо придбати фільтр, наявний в переліку витратних матеріалів для дорогих комплектацій і встановити в заздалегідь передбачене місце.

Відео - заміна салонного фільтра на ВАЗ 2110, 2111 і 2112:

Взагалі підбір салонного фільтра по марці автомобіля і розмірами слід здійснювати відповідно до рекомендацій заводу-виробника автомобіля. Пов'язано це з тим, що фільтри для автомобілів різних марок не уніфіковані між собою, і при покупці іншого елемента можуть виникнути складнощі з його установкою.

Інформацію про тип фільтра можна отримати в каталозі запасних частин до автомобіля з конкретним типом силового агрегату. Зробити це можна як безпосередньо в магазині автозапчастин (у продавців завжди є подібні каталоги), так і за допомогою пошуку в мережі Інтернет, використовуючи VIN-код автомобіля .

Набагато складніше, якщо конструкція того чи іншого автомобіля з самого початку не передбачала установки салонного фільтра, як наприклад, в більшості старих ВАЗівських моделей. В даному випадку багато автомобілістів, які бажають встановити салонний фільтр самостійно, підбирають близький за розмірами фільтруючий елемент і своїми руками допрацьовують повітрозабірник «грубки», куди його і монтують.

Подібна операція досить складна і вимагає наявності відповідних навичок і інструментарію. При цьому подібна доробка на автомобілі, що має заводську гарантію, може привести до того, що дилер може відмовитися від гарантійних зобов'язань, про що обов'язково слід пам'ятати.

Як замінити салонний фільтр самому

Схема заміни салонного фільтра серйозно відрізняється для автомобілів різних марок і моделей. Пов'язано це з тим, що форма, розміри і місце розташування салонного фільтра різняться в залежності від особливостей компоновки агрегатів в підкапотному просторі автомобіля.

Відео - заміна салонного фільтра Шкода Октавія кузов А5:

Проте, цю операцію цілком можна виконати самостійно, скориставшись незначним кількістю інструментарію. При цьому в більшості випадків для здійснення процедури заміни потрібно лише викрутка, за допомогою якої знімаються пластикові фішки, службовці кріпленням пластикового облицювання.

Після її зняття і відкривається доступ до фільтру. Для прикладу розглянемо заміну салонного фільтра на найбільш популярних автомобілях російського ринку - Лада Калина, Лада Пріора і Форд Фокус 3 і подивимося відео, наочно демонструє дану процедуру.

Заміна салонного фільтра на Лада Калина

У Лада Калина фільтруючий елемент салонного фільтра розташовується під правою пластикової облицюванням, розташованої в нижній частині вітрового скла в районі склоочисників. Для виконання процедури заміни фільтра потрібно ключ типу «Torx T-20» і звичайні хрестоподібна і шліцьова викрутки.

Відео - заміна салонного фільтра Лада Калина:

Для того, щоб зняти облицювання, необхідно демонтувати пластикові заглушки-пробки, які закривають головки гвинтів, якими облицювання і прикріплена. Зробити це можна шліцьовій викруткою.

Для відкручування пари гвинтів потрібно вищезгаданий ключ Torx-20 або викрутка, що має в комплекті змінні біти. Після цього слід відкрити капот і відкрутити ще три кріпильних гвинта. Потім пластикове облицювання акуратно демонтується. Робити це треба акуратно, щоб не пошкодити тендітні пластикові елементи.

Завершивши демонтаж пластикової накладки, слід з використанням хрестоподібної викрутки відкрутити гвинт, що кріпить трубку склоомивача, а також пару гвинтів кришки, що закриває доступ до фільтруючому елементу.

Після демонтажу гвинтів кришка акуратно знімається невеликим переміщенням вправо і вгору. Процедуру потрібно виконувати акуратно і, бажано, в рукавичках, щоб не порізати руки об гострі пластикові краю отвору. Потім слід розсунути фіксують фільтруючий елемент засувки і витягти його.

Установка нового фільтру проводиться в зворотній послідовності, як і витяг старого. Однак, встановлюючи свіжий фільтр, слід звернути увагу на напрямок руху повітряного потоку крізь фільтр, зазначеного стрілкою. При монтажі вона повинна бути спрямована вниз, що забезпечить коректне функціонування фільтра. Також варто звернути увагу, щоб засувки чітко встали на своє місце і зафіксували елемент в пазу. Після цього кришка і пластикове облицювання встановлюються в зворотному порядку.

Заміна салонного фільтра на Лада Пріора

Заміна салонного фільтра на Лада Пріора трохи простіше, ніж аналогічна операція на Калині. Однак слід пам'ятати, що ця процедура відрізняється для машин зі встановленою кондиціонерів і без оного. Пов'язано це з тим, що фільтри розташовані в різних місцях.

Відео - заміна салонного фільтра Пріора (без кондиціонера):

На Лада Пріора без кондиціонера салонний фільтр розташовується під декоративною пластиковою заглушкою зліва в районі лобового скла. Для зняття накладки вам буде потрібно хрестова викрутка. Спочатку слід відкрити капот автомобіля, після чого вам буде потрібно зняти накладки, що закривають доступ до фільтру.

Відео - заміна салонного фільтра на Лада Пріора (без кондиціонера):

Після цього слід викрутити три кріпильні болти, що закривають кришку салонного фільтра і зняти її. Посадочне місце після зняття старого фільтруючого елемента має сенс пропилососити, після чого встановити новий салонний фільтр (код деталі посилання - 1 987 432 435). В цілому дана процедура займає близько десяти хвилин неспішної роботи.

Для Лада Пріора, оснащеної кондиціонером, процедура виявляється ще простіше. Для заміни фільтруючого елемента (код деталі - TSP0325328) також буде потрібно хрестова викрутка і п'ять хвилин часу.

Відео - заміна салонного фільтра на Лада Пріора з кондиціонером:

Салонний фільтр в моделі з кондиціонером розташовується у вертикальному пазу практично в центрі підкапотного простору. Для доступу до фільтруючому елементу слід відкрутити пару болтів, які фіксують шумоізоляцію.

Після цього шумоізоляція відгинається і витягується старий фільтр. Новий фільтр трохи згинається перед установкою і плавно вводиться в паз замість старого, після чого шумоізоляція повертається на місце і знову фіксується парою болтів.

Заміна салонного фільтра на Форд Фокус 3

Салонний фільтр (код деталі - 712 319 0006) на Форд Фокус 3 розташований інакше, ніж на попередніх моделях. Він знаходиться безпосередньо в салоні автомобіля, праворуч від центральної консолі, в ногах у переднього пасажира.

Відео - заміна салонного фільтра Форд Фокус 3:

Для здійснення заміни фільтруючого елемента достатньо звичайної хрестової викрутки. Доступ до фільтру проводиться через невеликий люк в пластиковій обшивці розміром приблизно 3 на 3 сантиметри. Цей люк демонтується, після чого видаляється кліпса накладки.

Після цього відкривається доступ до внутрішньої частини консолі і засувок кріплення кришки фільтруючого елемента, розташованим в правій частині. Після їх від'єднання кришка знімається і витягується старий фільтр. Установка нового фільтруючого елемента і збірка здійснюються в зворотному порядку.

Висновки

Таким чином, розглянувши призначення салонного фільтра і аспекти його заміни на автомобілях найбільш популярних марок, ми прийшли до висновку, що дана процедура може бути здійснена своїми силами людиною, навіть не мають великого досвіду в ремонті. Для її проведення не буде потрібно спеціального інструменту, і досить лише знати місце розміщення елементу, що фільтрує, а також послідовність дій при заміні.

При цьому своєчасна заміна салонного фільтра дозволить уникнути не тільки погіршення якості повітря в салоні, але і появи в системі вентиляції хвороботворних бактерій.

Наостанок варто сказати про вибір самого салонного фільтра. Вибираючи новий елемент, має сенс віддавати перевагу деталі, рекомендованої виробником і поставляється офіційно. Китайські аналоги далеко не завжди відрізняються високою якістю, а доступна ціна «оригіналу» робить його покупку обтяжливою у фінансовому плані.

Крім того, при наявності вибору має сенс купувати вугільні фільтри, які відрізняються кращими властивостями, що фільтрують. Незначна різниця у вартості з лишком компенсується їх споживчими характеристиками.

З огляду на всі вищезазначені аспекти, ви легко зможете зробити правильний вибір, а також провести всі робочі процедури з мінімальними витратами часу і сил.

Не всі водії знають   як дізнатися куди евакуювали машину   , Якщо ви припаркувалися з порушенням ПДР Не всі водії знають як дізнатися куди евакуювали машину , Якщо ви припаркувалися з порушенням ПДР.

Нова дорога на Пітер з Москви радує якістю , Але не вартістю проїзду по ній.

Про що забороняють знака дорожнього руху https://voditeliauto.ru/voditeli-i-gibdd/pdd/dorozhnye-znaki/zapreshhayushhie.html з поясненнями по кожному з них.

Відео - заміна салонного фільтра Ніссан Х Трейл (Nissan X-Trail):


Додати свою рекламу

Додати свою рекламу

Додати свою рекламу

Додати свою рекламу

Однак пізніше багато автолюбителів задаються питанням, чи варто міняти салонний фільтр так часто?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов