Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Запобіжний клапан для водонагрівача

  1. призначення
  2. Конструктивні особливості
  3. Принцип роботи
  4. функції
  5. види
  6. Запобіжний або зворотний?
  7. Якщо запобіжний клапан не встановлений
  8. Рекомендації по вибору
  9. установка
  10. Як перевірити справність?

Наша сеть партнеров Banwar

Робота водогрійного обладнання безпосередньо пов'язана зі зміною рівня тиску в системі. Його регулювання необхідна для безпечного функціонування електричного накопичувального бойлера. Сучасні водонагрівачі оснащені автоматичним захистом від високого тиску в баку. Проте, запобіжний клапан для водонагрівача є необхідним при забезпеченні безпечної роботи.

призначення

Пристрій накопичувального бойлера засноване на підтримці певного обсягу гарячої води, який автоматично заповнюється при її використанні. При відсутності відтоку з ємності електричний ТЕН продовжує працювати. Гаряча вода розширюється, її сила впливу всередині бака підвищується.

Вода відноситься до речовин, які практично не стискаються. При підвищенні температури до 80⁰ З вона збільшується в об'ємі на 2-3%. Надмірна натиск всередині резервуара може пошкодити його, створити аварійно-небезпечну ситуацію.

Для зняття надмірної водяного напору використовується захисний пристрій безпеки - запобіжний клапан. Встановлюється на патрубку для введення холодної води в бойлер. Через нього виводиться зайвий обсяг назовні. При нормалізації напору всередині резервуара захисний механізм закривається, відтік зайвого об'єму припиняється.

Конструктивні особливості

Пристрій запобіжного клапана для водонагрівача:

  • корпус
  • Штуцер для скидання
  • спускний важіль
  • Два тарілчастих клапана з протилежним напрямком спрацьовування
  • Пружина запобіжного клапана
  • Пружина зворотного клапана

корпус   Штуцер для скидання   спускний важіль   Два тарілчастих клапана з протилежним напрямком спрацьовування   Пружина запобіжного клапана   Пружина зворотного клапана

Конструктивно запобіжний клапан виглядає як два циліндра, розміщених перпендикулярно один до одного. Великий циліндр має на кінцях різьбову частину для монтажу до водонагрівача і водопровідної труби. Усередині циліндра розміщений зворотний клапан, що підтискається пружиною.

Перпендикулярний до великого циліндр менше по діаметру. Одним боком він входить в порожнину великого циліндра. На іншій стороні встановлена ​​заглушка або ручка примусового скидання тиску. У порожнині малого циліндра є дренажний патрубок з тарілчастим клапаном протилежного напрямку спрацьовування.

Конструктивно виглядає як два циліндра, розміщених перпендикулярно один до одного. Великий циліндр має на кінцях різьбову частину для монтажу до бойлера і водопровідної труби. Усередині циліндра розміщений зворотний клапан, що підтискається пружиною.

Перпендикулярний до великого циліндр менше по діаметру. Одним боком він входить всередину великого, на іншій стороні встановлена ​​заглушка або ручка примусового скидання водяного напору. Всередині порожнини малого циліндра є дренажний патрубок з тарельчатой ​​конструкцією протилежного напрямку спрацьовування.

Принцип роботи

Запобіжний захисний клапан - пристрій прямої дії. Коли резервуар водогрійного пристрої наповнюється, сила впливу рідини віджимає тарільчасте клапан, даючи можливість заповнити ємність.

Після заповнення бака водяний напір всередині побільшає, під його впливом зворотний клапан великого циліндра закриється, перешкоджаючи відтоку назад через водопровідну систему. У міру зменшення рідини всередині резервуара її сила впливу поступово знижується. Зворотний клапан віджимається, відновлюючи заповнення бака.

Збільшення температури підвищує рівень напору. Під його впливом, вище допустимого значення, спрацьовує тарілчаста конструкція маленького циліндра, відкривається дренажний отвір, зайвий обсяг виводиться назовні. Тиск всередині системи вирівнюється, зворотний повертається до початкового стану.

функції

  1. Перешкоджає зворотному відтоку рідини з накопичувального резервуара.
  2. Виводить зайвий обсяг з водонагрівальної ємності для стабілізації внутрішнього тиску.
  3. Нівелює перепади напору всередині системи центрального водопостачання.
  4. Важіль примусового скидання можна використовувати для зливу при проведенні технічного обслуговування.
  5. Продовжує термін служби електричного Тена, водогрійного обладнання.
  6. Економить електроенергію, запобігаючи роботу Тена вхолосту.
  7. Охороняє від аварійно-небезпечної ситуації перегріву, вибуху накопичувального бойлера.

види

Відрізняються такими моментами:

  • Спускний важіль. Він потрібен для перевірки справності роботи механізму, бажано перевіряти один раз на місяць. Піднявши важільний прапорець, можна спустошити накопичувальну ємність. Важливо звернути увагу на пристрій прапорця. Деякі моделі виробляються з маленьким гвинтом, закріпленим на важелі - для запобігання випадкового відкриття, спустошення резервуара.
  • Стрілка на корпусі, позначення номінального робочого тиску предохряняющего механізму. Рекомендується купувати пристрої саме з даними позначеннями на корпусі, щоб підібрати оптимальний варіант.
  • Штуцер для зливу. Виробляються різної форми. Переважно довгаста, ступінчаста форма, щоб зручніше було надягати відвідної шланг, обжимати хомутом при необхідності.
  • Без спускного важеля. Придбавши цю модифікацію, слід звернути увагу на наявність різьбовій кришки. Вона дозволить в подальшому проводити обслуговування (видаляти засмічення, накип, забруднення). Це більш кращий варіант.
  • Для бойлерів великої місткості (від 60 літрів) випускаються інші моделі з додатковими механізмами: кульовий кран, манометр, штатна різьблення штуцера. Дані моделі більш різноманітні за видовим складом. Можна підібрати найбільш прийнятний варіант. Вартість на них значно зростає в порівнянні зі стандартними аналогами, може навіть досягати рівня ціни дешевого нагрівального обладнання.

Запобіжний або зворотний?

Установка зворотного замість запобіжного може привести до неприємних, небезпечним для життя наслідків.

Зворотний буде перешкоджати відтоку гарячої води з резервуара бойлера через водопровідну систему. Рідина прогрівається до максимальної температури, її сила впливу всередині бака підвищується. Якщо терморегулятор вийде з ладу, температура продовжить підвищуватися разом з тиском, що збільшить точку кипіння.

При скиданні зайвого об'єму через водопровідний кран точка кипіння повернеться до 100⁰ С, але температура в резервуарі і раніше буде значно вище. Миттєве закипання залишилася рідини, виділення великої кількості пара приведуть до сильного вибуху, який зашкодить водонагрівальне обладнання, стіни приміщення.

Якщо запобіжний клапан не встановлений

Без встановленого оберігає механізму водонагрівач не працюватиме справно.

При постійному обсязі всередині накопичувальної ємності підвищення температури викличе зростання сили впливу. Досягнувши значення, яке перевищить рівень напору мережі центрального водопостачання, вона почне виштовхувати гарячу рідину через водопровід. Якщо не відкривати кран гарячої води, нормальний тиск всередині резервуара буде регулюватися викидом її в патрубок з холодною. Водонагрівальне обладнання витратить електроенергію даремно.

При зниженні напору в водопостачальної системі (зниження навантаження на водонапірних станціях вночі, аварія, ремонтні роботи) труба, що підводить виявиться порожньою. Гаряча вода з накопичувального бака водонагрівача виллється через спорожнілий патрубок. У моделей без автоматичного регулювання роботи електричного нагрівача (або з несправне працюючою автоматикою) ТЕН буде гріти вхолосту, що призведе до його перегорання.

Рекомендації по вибору

  • Слід вибирати пружинний механізм. Він відрізняється надійністю, хорошим опором.
  • Рекомендується враховувати особливості водопровідної системи, при необхідності встановити редуктор для регулювання напору подається з мережі центрального водопостачання води.
  • Потрібно враховувати пропускну здатність захисного механізму.
  • Необхідно співвіднести максимально допустимий рівень напору в водонагрівальної системі з робочим напором оберігає механізму. Якщо тиск останнього буде низьким, вода з нього буде постійно текти. При високому - не спрацьовуватиме при підвищенні тиску води вище допустимого рівня.

Як замінити ТЕН у водонагрівачі? Покрокові рекомендації >>>

установка

  1. Водонагрівач необхідно відключити від електричної мережі, спустошити накопичувальну ємність.
  2. Клапанний механізм встановити на патрубок з холодною водою. Один кінець з'єднати з трубою, інший вмонтувати в бойлер. Необхідно стежити за напрямком руху води (позначено на корпусі стрілкою).
  3. При необхідності встановити до клапанної конструкції водний редуктор для стабілізації напору води з системи центрального водопостачання.
  4. З'єднати дренажний відвід механізму гнучким шлангом з каналізаційною системою. Для відстеження справної роботи рекомендується підводити прозорий шланг.
  5. При прихованому монтажі за водонагрівальних обладнанням забороняється:
    - встановлювати запірні пристрої між бойлером і клапанним механізмом безпеки;
    - робити відстань від нього до бойлера понад два метри.

При прихованому монтажі за водонагрівальних обладнанням забороняється:   - встановлювати запірні пристрої між бойлером і клапанним механізмом безпеки;   - робити відстань від нього до бойлера понад два метри

Як перевірити справність?

Перевірити справність можна, включивши водонагрівач (кран з гарячою водою при цьому не відкривати) чекати повного нагріву води до гранично можливої ​​температури. Через деякий час з оберігає захисного механізму повинна капати зайва вода.

Клапан не спрацює, якщо:

  • несправний кран гарячого водопостачання (тиск буде скидатися через нього);
  • термостат встановлений на 30-40⁰ С (вода не буде прогріватися до тієї міри, щоб натиск всередині резервуарній місткості досягло допустимої позначки);
  • робочий тиск клапанного пристрою захисту високе, не відповідає продуктивної потужності водогрійного обладнання (максимально допустимий тиск в місткості резервуарі не буде достатньо, щоб спрацював оберігає клапанний механізм. Може мати небезпечні наслідки).

Вода з клапанного пристрою повинна періодично відводитися. Якщо цього не відбувається і всі перераховані випадки виключені, несправний сам запобіжник. Його потрібно замінити на новий, попередньо перевіривши його працездатність.

Запобіжний механізм повинен встановлюватися на водонагрівальної обладнанні для забезпечення довгої, безперебійної, безпечної роботи пристрою. Слід вибирати найбільш підходящий за всіма конструктивними і функціональними параметрами варіант, інакше його діяльність буде неефективною, і навіть небезпечною. При цьому необхідно періодично проводити перевірку його справності, приблизно один раз на місяць. При виявленні несправності потрібно замінити непрацюючий клапан на новий.

Дуже небезпечно його самостійне удосконалення, заміна зворотним клапанним механізмом. Це призведе до неприємних наслідків, через які, цілком ймовірно, доведеться замінити придбаний водонагрівач новим.

Запобіжний або зворотний?
Як замінити ТЕН у водонагрівачі?
Як перевірити справність?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов