Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Зарядний пристрій імпульсна для автомобільного акумулятора своїми руками: схема ЗУ для АКБ

  1. характеристика приладу
  2. Пристрій і принцип роботи
  3. Особливості підбору обладнання
  4. Поради по експлуатації
  5. Інструкція по виготовленню імпульсного ЗУ своїми руками
  6. Фотогалерея «Схеми для виготовлення ЗУ»
  7. Відео «Проста інструкція з виготовлення імпульсного ЗУ своїми руками»

Наша сеть партнеров Banwar

розряд акумуляторної батареї - це досить поширена проблема, з якою стикаються багато наших співвітчизників. Для відновлення працездатності АКБ її необхідно зарядити, для цієї мети в продажу можна знайти безліч видів зарядних приладів. З яких елементів складається зарядний пристрій імпульсна для автомобільного акумулятора і як його спорудити своїми руками - докладніше про це читайте нижче.

зміст

Откритьполное зміст

[Приховати]

характеристика приладу

Прилади для зарядки акумулятора можуть бути трансформаторними або імпульсними. Перші сьогодні практично неактуальні через їх великих розмірів і ваги, а також недоліків, відповідно, затребуваність імпульсних ЗУ для АКБ тільки зростає.

Пристрій і принцип роботи

Призначення такого приладу полягає у відновленні заряду батареї.

Пристрій девайса наступне:

  • трансформаторний імпульсний механізм;
  • випрямний вузол;
  • стабілізатор;
  • пристрою індикації заряду;
  • керуючий модуль, який здійснює контроль за роботою ЗУ.
розряд   акумуляторної батареї   - це досить поширена проблема, з якою стикаються багато наших співвітчизників

ИЗУ для автомобільної АКБ від виробника BOSCH

Якщо ви порівняєте імпульсний зарядний пристрій з трансформаторним, то побачите, що всі компоненти, які входять до складу першого, значно менше за розміром і вагою. Саме тому прилади такого типу отримали популярність серед співвітчизників, тим більше, що їх цілком можна спорудити в домашніх умовах.

Якщо говорити про принцип дії, то безпосередньо сам процес заряду може здійснюватися:

  • напругою постійним струмом;
  • напругою з незмінними параметрами;
  • ще один спосіб - комбінований.

Найбільш оптимальним, а також правильним з точки зору теорії є другий варіант, оскільки саме він дозволяє повністю контролювати процес заряду. У тому випадку, якщо ви плануєте досягти максимального рівня заряду, в ході процесу також слід враховувати і значення розряду акумулятора. Метод постійного струму - не найкращий спосіб, оскільки в даному випадку мова йде про швидкий процес заряду. При такій напрузі через пластини батареї проходить високий струм, в результаті чого є ймовірність руйнування пластин АКБ. А це, в свою чергу, призведе до її непрацездатності, адже відновити пластини не вийде (автор відео - канал deonich tex).

Що стосується останнього способу - комбінованого, то він вважається одним з найбільш сприятливих для конструкції акумулятора. В даному випадку через батарею в першу чергу проходить постійний струм, який згодом змінюється на змінний, коли батарея буде практично заряджена. Після цього струм поступово знижується, його значення зменшується майже до нуля, що сприяє стабілізації напруги в цілому. За твердженням багатьох електриків, цей варіант дає можливість якщо не запобігти, то як мінімуму знизити ймовірність википання розчину електроліту в банках батареї. Відповідно, це сприяє і запобігання можливості виділення газів.

Особливості підбору обладнання

Є кілька особливостей підбору девайса:

  1. По-перше, більшість наших співвітчизників при покупці розраховують на те, що зарядний пристрій при необхідності зможе відновити працездатність повністю сів акумулятор. Незважаючи на те, то імпульсний зарядний пристрій - це досить технологічний прилад, не факт, що воно зможе виконати цю функцію. Купуючи девайс в магазині, обов'язково потрібно уточнити, чи зможе ЗУ впоратися із завданням відновлення повністю розрядженою батареї.
  2. По-друге, необхідно враховувати значення максимального струму, який буде проходить через акумуляторну батарею під час зарядки. Тут же необхідно брати до уваги і рівень напруги, з яким буде здійснюватися зарядка АКБ . Купуючи імпульсний зарядний пристрій, бажано, щоб прилад мав функцію автоматичного відключення якої підтримки, вона має використовуватися в тому випадку, коли АКБ зарядиться (автор відеоогляду імпульсної зарядки - канал Oops of ZikValera).

Поради по експлуатації

Використовуючи зарядні пристрої для акумуляторів автомобілів, необхідно керуватися елементарними правилами експлуатації.

Для початку потрібно запам'ятати, що при використанні ЗУ важливо дотримуватися послідовність дій:

  1. Спочатку АКБ витягується з авто.
  2. Потім перевіряється стан батареї - зовнішній вигляд, корпус, при необхідності очищаються клеми.
  3. Потім викручуються пробки банок батареї, якщо потрібно, рівень електроліту в банках заповнюється шляхом додавання в систему дистильованої води.
  4. Після цього до клем АКБ покдлючаются щупи зарядного пристрою з дотриманням полярності.
  5. І тільки після цього ЗУ включається в побутову мережу.

При виставленні налаштувань ЗУ потрібно також враховувати такі моменти:

  1. Значення сили струму - цей параметр можна відрегулювати, щоб зробити це, слід врахувати, наскільки АКБ розряджена. Якщо рівень розряду становить всього 25%, то при включенні приладу значення сили струму може збільшитися.
  2. Напруга. В процесі заряду значення напруги має бути не вище 14.4 В, в іншому випадку це може відбитися на роботі автоаккумулятора надалі.
  3. Час, протягом якого батарея повинна заряджатися. Практично всі сучасні ЗУ оснащуються дисплеями, а також світловими індикаторами, за якими можна визначити ступінь заряду пристрою. Якщо ж індикатори відсутні, то обчислити час зарядки можна за допомогою значення струму. Якщо ви помітили, що на впродовж 2 годин сила струму залишається на одному рівні, це може сказати про те, що АКБ повністю зарядилася.

Заряджати акумулятор більше доби не можна, оскільки це призведе до википання розчину електроліту в банках. А це, в свою чергу, може стати причиною замикання на пластинах.

Інструкція по виготовленню імпульсного ЗУ своїми руками

Проста схема для виготовлення імпульсної зарядки

Зробити ЗУ для автоакумулятор можна в домашніх умовах, розглянемо процес виготовлення девайса зі схемою IR2153. У цій схемі немає двох конденсаторних елементів, підключених до середньої точки, замість них встановлюється електроліт. За цією схемою можна виготовити девайс, який спочатку був розрахований на невисоку потужність, але якщо ви хочете отримати більш потужне ЗУ, то можете трохи змінити схему, додавши в неї потужні компоненти.

  1. Схема імпульсного зарядного пристрою має на увазі використання ключів 8N50, які оснащуються захисним корпусом. Також вам будуть потрібні і діодні мости, їх не обов'язково купувати в магазині, можна взяти зі старого БП комп'ютера. Якщо у вас немає можливості дістати такі діоди, то в принципі, міст можна зробити з випрямних діодних елементів, потрібно чотири штуки.
  2. Не менш важливим етапом є облаштування мережі живлення, для реалізації вам знадобиться резисторний елемент для гасіння струму, найбільш оптимальним варіантом буде резистор на 18 кОм. За резисторного компонентом встановлюється випрямляч, який монтується на діоді. В даному випадку живлення від побутової мережі буде передаватися на плату, це нам підходить. На самому харчуванні потрібно буде встановити електроліт, а його також треба буде з'єднати з конденсаторним елементом - можна використовувати керамічний пристрій або плівкове. Конденсатор в обов'язковому порядку потрібно додати в схему, оскільки це дозволить максимально згладити можливі перешкоди в роботі ЗУ.
  3. Трансформаторний вузол можна взяти зі старого комп'ютерного БП, важливо переконатися в тому, що він робочий. Пристрої, які ставляться в блоки живлення, оптимально підходять для виготовлення ЗУ, так як вони видають хороший струм на виході. Діодні елементи трансформатора повинні бути в будь-якому випадку імпульсними, так як звичайні деталі будуть не в змозі працювати в умовах високої частоти.
  4. Що стосується фільтруючого елемента, то його використання не є обов'язковим, але все ж додати фільтр можна. Також в схему можна додати термистор на 5 Ом і встановити його перед фільтром, це дозволить домогтися максимального зниження перешкод. До слова, термістор також можна демонтувати з комп'ютерного БП.
  5. Не забудьте встановити і електролітичний конденсаторний компонент, при його виборі необхідно керуватися співвідношенням 1 Вт - 1 мкФ (автор відео про покроковому виготовленні ЗУ - канал Паяльник TV).

На перший погляд ця схема може здатися досить складною, але в цілому в її реалізації немає нічого складного. Якщо ви все зробите правильно і врахуєте всі моменти і рекомендації, то процес виготовлення не викличе складнощів, навіть якщо ви ніколи раніше не стикалися з таким завданням.

Фотогалерея «Схеми для виготовлення ЗУ»

Нижче представлені складніші схеми для виготовлення зарядних пристроїв. Якщо ви володієте навичками, то можете використовувати ці схеми.

Відео «Проста інструкція з виготовлення імпульсного ЗУ своїми руками»

У ролику нижче представлена ​​проста і наочна інструкція з виготовлення імпульсного ЗУ в домашніх умовах з описом схеми і всіх основних робочих моментів (автор відео - канал Blaze Electronics).

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов