Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Зброя правильного мисливця - Охотнікі.ру

  1. Зброя правильного мисливця З особливим почуттям згадується мені одностволка ІЖ-18Е 12-го калібру...
  2. Зброя правильного мисливця

Зброя правильного мисливця

Наша сеть партнеров Banwar

З особливим почуттям згадується мені одностволка ІЖ-18Е 12-го калібру - просте рушницю: ложе з фарбованої берези, металеві поверхні без гравіювання або інкрустації, покриті звичайним воронінням. Воно навіть не було новим, а дісталося від попереднього господаря, сторожа в радгоспі. Але це нічого не значило для мене, так як це було моє перше рушницю.

Але це нічого не значило для мене, так як це було моє перше рушницю

Зручне розташування важеля замикання і кнопки запобіжника позитивно позначається на безпеці при поводженні зі зброєю.

З цією рушницею пов'язані і перша полювання, і вступ в охотобщества, і перша здобута качка. Вибачте за шаблонне порівняння, але це як перше кохання. Бувалі мисливці говорили, що саме з подібним рушницею потрібно вчитися полювати.

Рушниця була значно дешевше серійних вітчизняних двостволок, не кажучи вже про пятізарядках або імпортному зброю. Слова наставників я в той час пов'язував саме з ціною. Думав, поки молодий, поохочусь з дешевої одностволку, а якщо полювання по-справжньому захопить мене, куплю хорошу вертикалку.

Через багато років я зрозумів, чому більшість моїх однолітків починали полювати саме з одностволку ІЖ-18. По-перше, це, мабуть, найпростіше і в той же час дуже надійне рушницю. По-друге, відсутність прикрас і проста ложа дозволяють зосередитися тільки на полюванні без остраху пошкодити зброю. А наявність лише одного стовбура вчить покращувати навички стрільби.

Знаючи, що у тебе один єдиний постріл, десять разів подумаєш, як і коли стріляти. Багато з них були свідками полювань, коли молоді і особливо азартні стрілки після першого невдалого пострілу бездумно спустошували магазини своїх пятізарядок навздогін летить зграї качок.

Однозарядне одноствольну мисливську рушницю ІЖ-18 випускається з 1964 року на Іжевському механічному заводі. Це рушниця не тільки ввібрала в себе кращі конструктивні рішення своїх попередників: ІЖ-5, ЗК, ИЖК, ІЖ-17, ЗКБ, ІЖБ, але і порадувало введенням нових напрацювань. Підвищилася надійність ударно-спускового механізму, безпеку при поводженні зі зброєю, знизилася маса рушниці.

Характеристики міцності дозволили виробникові позиціонувати ІЖ-18 як зброю з тривалим терміном інтенсивної експлуатації. Гарантований настрел рушниці становить не менше 8 тисяч пострілів, на відміну від 6 тисяч у попередніх моделей.

Гарантований настрел рушниці становить не менше 8 тисяч пострілів, на відміну від 6 тисяч у попередніх моделей

Сцени полювання і рослинний орнамент - типові сюжети гравіювання мисливської зброї.

Спочатку ІЖ-18 випускали у всіх калібрах, широко застосовувалися в СРСР: у 12, 16, 20, 28, 32-м. Патронники рушниць були рассверлени під гільзу довжиною 70 мм. У 32-му калібрі вони свердлили під латунну гільзу, а в інших - під паперову.

ІЖ-18 швидко і легко розбирається на три основні частини: колодку з прикладом, стовбур і цівку. Для цього достатньо відокремити цівку, відсунувши її засувку, натиснути важіль відмикання, розташований позаду спусковий скоби, і відокремити ствол від колодки. Стовбур з'єднаний з колодкою шарнірно і утримується підствольним гаком і торцевою частиною цівки. Замикання стовбура в колодці відбувається за рахунок фіксації V-подібною виїмки подствольного гака клиноподібної передньою частиною важеля замикання.

На мій погляд, система, що забезпечує безпеку при поводженні з рушницею, бездоганна. «Вісімнадцятий» має блокування, що унеможливлює постріл, якщо рушниця виявиться не повністю закритим.

Зброя забезпечено кнопковим запобіжником, розташованим позаду спускового гачка, блокуючим у включеному стані спусковий гачок з шепталом. Рушниця має покажчик зведення курка, розташований зверху на колодці. Він добре видно, а в темний час доби помітний на дотик. Курок в разі зриву з бойового взводу, при падінні рушниці або від сильного удару по колодці автоматично постане на запобіжний взвод.

Курок в разі зриву з бойового взводу, при падінні рушниці або від сильного удару по колодці автоматично постане на запобіжний взвод

фото Моткова Володимира

Конструкція рушниці передбачає плавний спуск курка. Для цього на зведеному рушницю необхідно до упору натиснути важіль замикання, потім натиснути на спусковий гачок і плавно відпустити важіль замикання.

Ударно-спусковий механізм «іжа» простий і надійний. Курок внутрішній, виконаний окремо від бойка. Зведення курка відбувається при натисканні на важіль замикання. Якщо необхідно звести курок, рушниця не обов'язково переламувати - досить натиснути на важіль замикання до характерного клацання. Після пострілу відбувається відбій курка, бойок відходить у вихідне положення.

Прицільні пристосування ІЖ-18 складаються з виступу колодки і циліндричної мушки. Ложа рушниці виготовляється з берези або бука і має шийку пістолетної, рідше прямий форми.

З метою поліпшення характеристик зброї в процесі випуску базову модель ІЖ-18 піддавали різним змінам. Починаючи з 1970 року, рушницю випускали не тільки з екстрактором, а й з ежектором під маркуванням ІЖ-18Е.

Важіль перемикання режимів ежектора розташований у вікні нижньої частини колодки, що дозволяє при необхідності відключати його. Для цього потрібно перевести важіль в заднє положення. При наступному переломі рушниці ежектор включається автоматично. З 1983 року після модернізації, яка торкнулася механізму кріплення стовбура і стовбурної коробки, до назви зброї додалася літера «М». Рушниці ІЖ-18М, ІЖ-18ЕМ отримали посилені цівку і шийку ложа.

В подальшому до зброї додали автоматичний запобіжник (ІЖ-18МА), двухрежимний ежектор, здатний відключатися не тільки в разовому режимі, але і в постійному (ІЖ-18МА). Дивно, але спочатку «безкурковка» ІЖ-18 виготовлялася навіть в модифікації із зовнішнім розташуванням курка під маркуванням ІЖ-18МК.

Спеціальні види рушниць ІЖ-18ЕМ-М "Спортинг» випускалися не тільки для полювання, але і для стендової стрільби. Виробники подбали також про юних мисливців і жінок: полегшене ІЖ-18М-М "Юніор» 20-го калібру мало більш короткий ствол, меншу вагу і гумовий потиличник-амортизатор на прикладі. Рушниця під маркуванням ІЖ-18МАХ виготовлялося на експорт.

Рушниця під маркуванням ІЖ-18МАХ виготовлялося на експорт

Характеристики стовбура дозволяють використовувати широкий діапазон боєприпасів.

Розширювався і перелік калібрів, з'явилися рушниці під .410-й калібр. З 1992 року почався випуск рушниць з патронниками довжиною 76,2 мм, під патрони «магнум». Не можна не згадати період, коли якість випущених рушниць різко знизилося.

У гонитві за низькою вартістю покажчик взводу курка почали робити з пластмаси, а запобіжну скобу відливали з легкоплавкого і нетривкого металу. З метою спрощення конструкції або в спробі зробити її більш технологічною прибрали брандтрубку, а бойок зафіксували поперечної шпонкою. Спусковий гачок став вузьким і незручним.

Але в історії ІЖ-18 є сторінка, що наповнює мене гордістю за нашу країну. Йдеться про нарізна варіанті ІЖ-18. Його передісторія така. На Іжевському механічному заводі раніше випускали стовбури для австрійської спортивної гвинтівки Steyr-Manlicher. Найімовірніше, з метою розширення лінійки «вісімнадцятих» було вирішено випустити нарізну версію - дивний гібрид дешевої одностволки і дуже якісного нарізної стовбура.

Рушниця була розроблена колективом конструкторів під керівництвом Валерія Загребіна на Іжевському механічному заводі в 1994 році. Думаю, самі розробники були здивовані, коли Baikal (під такою назвою рушницю ІЖ-18МН йшло на експорт) виявився в класі престижних однозарядних штуцерів для спортивного полювання Kipplaufbuchsen.

Подібна зброя на Заході випускали штучно, за індивідуальними замовленнями, а його вартість становила десятки тисяч доларів. З'явився на ринку ІЖ-18МН Baikal відразу склав серйозну конкуренцію однокласникам завдяки мінімальній вартості. Правда, якість декоративного оздоблення нашого штуцера не витримувала ніякої критики.

Правда, якість декоративного оздоблення нашого штуцера не витримувала ніякої критики

фото Моткова Володимира

На Заході подібна зброя прикрашалося знаменитими граверами і художниками, до вибору дерева для приклада підходили так, немов створювали твір мистецтва. Однак співвідношення ціни і якості все ж змушувало багатьох західних стрільців робити вибір на користь нашого штуцера. Міцність і надійність конструкції зброї, балістичні характеристики нарізної стовбура практично не викликали нарікань.

Звичайно, зброя вимагало доопрацювання, і з'явилися спеціалізовані фірми із задоволенням взялися виконувати забаганки клієнтів, переодягаючись ІЖ-18МН в добротне і дороге дерево, покриваючи приклад і колодку різьбленням, гравіруванням та інкрустацією, роблячи більш «м'якої» роботу ударно-спускового механізму. І все одно наш штуцер навіть після доопрацювання знаходився на нижній межі цінової категорії в класі Kipplaufbuchsen.

Чим же відрізняється ІЖ-18МН від звичайного ІЖ-18? Посилено колодка зброї, метал піддадуть додатковій термічній обробці. Стильний ствол з шістнадцятьма гранями, закрученими по довжині на півоберта, укріплений в казенній муфті. На ній зроблені пази для установки кронштейна оптичного прицілу.

Стовбур має відкритий регульований приціл. Ударно-спусковий механізм залишений майже без зміни, якщо не брати до уваги зменшення діаметра передньої частини бойка і отвори під нього в щитку колодки. Нарізний ІЖ проходив випробування під різні патрони: 7,62x39, 7,62x54R, 7,62x51 (.308 Win.), 7,62x63 (.30-06 Spr.), 8x57 IRS, 7,62x53R (Fin.), 7x57R , 7x65R, 9,3x74R, 5,6x50R, 22WMR, 9,3x74R. Велика частина калібрів була зроблена на догоду західним ринку і виготовлялася лише на експорт. У Росії Baikal найчастіше зустрічається під патрони 7,62x51 (.308 Win.), .223 Rem, рідше - під 7,62x54R.

Зброя часто йде в комплекті зі змінним гладкоствольною стволом, що перетворює штуцер в компактне багатоцільове мисливська зброя. Досить кількох секунд для зміни нарізної стовбура на гладкий і навпаки. Це дозволяє мисливцеві з одним лише Іж-18МН мати комплекс озброєння для виконання самих різних завдань.

Це дозволяє мисливцеві з одним лише Іж-18МН мати комплекс озброєння для виконання самих різних завдань

Гарний приклад - це не тільки якісна деревина цінної породи, а й показник високої майстерності заводчан.

Культура полювання в сучасній Росії далека від досконалості. Часто вибір зброї пов'язаний з Багатозарядний і підвищеної вогневою міццю. Багато мисливців керуються принципом «не першим, так п'ятим пострілом звіра дістану». Саме з цієї причини престижним вважається мати многозарядкі.

Можливо, варто звернути ще раз свій погляд на рушницю Іж-18. Може бути, саме це зброя здатна відродити багатовікові традиції полювання, коли цінувався не тільки видобутий звір, скільки точний - королівський - постріл.

Андрій Пасюта 8 березня 2013 00:00

Зброя правильного мисливця

З особливим почуттям згадується мені одностволка ІЖ-18Е 12-го калібру - просте рушницю: ложе з фарбованої берези, металеві поверхні без гравіювання або інкрустації, покриті звичайним воронінням. Воно навіть не було новим, а дісталося від попереднього господаря, сторожа в радгоспі. Але це нічого не значило для мене, так як це було моє перше рушницю.

Але це нічого не значило для мене, так як це було моє перше рушницю

Зручне розташування важеля замикання і кнопки запобіжника позитивно позначається на безпеці при поводженні зі зброєю.

З цією рушницею пов'язані і перша полювання, і вступ в охотобщества, і перша здобута качка. Вибачте за шаблонне порівняння, але це як перше кохання. Бувалі мисливці говорили, що саме з подібним рушницею потрібно вчитися полювати.

Рушниця була значно дешевше серійних вітчизняних двостволок, не кажучи вже про пятізарядках або імпортному зброю. Слова наставників я в той час пов'язував саме з ціною. Думав, поки молодий, поохочусь з дешевої одностволку, а якщо полювання по-справжньому захопить мене, куплю хорошу вертикалку.

Через багато років я зрозумів, чому більшість моїх однолітків починали полювати саме з одностволку ІЖ-18. По-перше, це, мабуть, найпростіше і в той же час дуже надійне рушницю. По-друге, відсутність прикрас і проста ложа дозволяють зосередитися тільки на полюванні без остраху пошкодити зброю. А наявність лише одного стовбура вчить покращувати навички стрільби.

Знаючи, що у тебе один єдиний постріл, десять разів подумаєш, як і коли стріляти. Багато з них були свідками полювань, коли молоді і особливо азартні стрілки після першого невдалого пострілу бездумно спустошували магазини своїх пятізарядок навздогін летить зграї качок.

Однозарядне одноствольну мисливську рушницю ІЖ-18 випускається з 1964 року на Іжевському механічному заводі. Це рушниця не тільки ввібрала в себе кращі конструктивні рішення своїх попередників: ІЖ-5, ЗК, ИЖК, ІЖ-17, ЗКБ, ІЖБ, але і порадувало введенням нових напрацювань. Підвищилася надійність ударно-спускового механізму, безпеку при поводженні зі зброєю, знизилася маса рушниці.

Характеристики міцності дозволили виробникові позиціонувати ІЖ-18 як зброю з тривалим терміном інтенсивної експлуатації. Гарантований настрел рушниці становить не менше 8 тисяч пострілів, на відміну від 6 тисяч у попередніх моделей.

Гарантований настрел рушниці становить не менше 8 тисяч пострілів, на відміну від 6 тисяч у попередніх моделей

Сцени полювання і рослинний орнамент - типові сюжети гравіювання мисливської зброї.

Спочатку ІЖ-18 випускали у всіх калібрах, широко застосовувалися в СРСР: у 12, 16, 20, 28, 32-м. Патронники рушниць були рассверлени під гільзу довжиною 70 мм. У 32-му калібрі вони свердлили під латунну гільзу, а в інших - під паперову.

ІЖ-18 швидко і легко розбирається на три основні частини: колодку з прикладом, стовбур і цівку. Для цього достатньо відокремити цівку, відсунувши її засувку, натиснути важіль відмикання, розташований позаду спусковий скоби, і відокремити ствол від колодки. Стовбур з'єднаний з колодкою шарнірно і утримується підствольним гаком і торцевою частиною цівки. Замикання стовбура в колодці відбувається за рахунок фіксації V-подібною виїмки подствольного гака клиноподібної передньою частиною важеля замикання.

На мій погляд, система, що забезпечує безпеку при поводженні з рушницею, бездоганна. «Вісімнадцятий» має блокування, що унеможливлює постріл, якщо рушниця виявиться не повністю закритим.

Зброя забезпечено кнопковим запобіжником, розташованим позаду спускового гачка, блокуючим у включеному стані спусковий гачок з шепталом. Рушниця має покажчик зведення курка, розташований зверху на колодці. Він добре видно, а в темний час доби помітний на дотик. Курок в разі зриву з бойового взводу, при падінні рушниці або від сильного удару по колодці автоматично постане на запобіжний взвод.

Курок в разі зриву з бойового взводу, при падінні рушниці або від сильного удару по колодці автоматично постане на запобіжний взвод

фото Моткова Володимира

Конструкція рушниці передбачає плавний спуск курка. Для цього на зведеному рушницю необхідно до упору натиснути важіль замикання, потім натиснути на спусковий гачок і плавно відпустити важіль замикання.

Ударно-спусковий механізм «іжа» простий і надійний. Курок внутрішній, виконаний окремо від бойка. Зведення курка відбувається при натисканні на важіль замикання. Якщо необхідно звести курок, рушниця не обов'язково переламувати - досить натиснути на важіль замикання до характерного клацання. Після пострілу відбувається відбій курка, бойок відходить у вихідне положення.

Прицільні пристосування ІЖ-18 складаються з виступу колодки і циліндричної мушки. Ложа рушниці виготовляється з берези або бука і має шийку пістолетної, рідше прямий форми.

З метою поліпшення характеристик зброї в процесі випуску базову модель ІЖ-18 піддавали різним змінам. Починаючи з 1970 року, рушницю випускали не тільки з екстрактором, а й з ежектором під маркуванням ІЖ-18Е.

Важіль перемикання режимів ежектора розташований у вікні нижньої частини колодки, що дозволяє при необхідності відключати його. Для цього потрібно перевести важіль в заднє положення. При наступному переломі рушниці ежектор включається автоматично. З 1983 року після модернізації, яка торкнулася механізму кріплення стовбура і стовбурної коробки, до назви зброї додалася літера «М». Рушниці ІЖ-18М, ІЖ-18ЕМ отримали посилені цівку і шийку ложа.

В подальшому до зброї додали автоматичний запобіжник (ІЖ-18МА), двухрежимний ежектор, здатний відключатися не тільки в разовому режимі, але і в постійному (ІЖ-18МА). Дивно, але спочатку «безкурковка» ІЖ-18 виготовлялася навіть в модифікації із зовнішнім розташуванням курка під маркуванням ІЖ-18МК.

Спеціальні види рушниць ІЖ-18ЕМ-М "Спортинг» випускалися не тільки для полювання, але і для стендової стрільби. Виробники подбали також про юних мисливців і жінок: полегшене ІЖ-18М-М "Юніор» 20-го калібру мало більш короткий ствол, меншу вагу і гумовий потиличник-амортизатор на прикладі. Рушниця під маркуванням ІЖ-18МАХ виготовлялося на експорт.

Рушниця під маркуванням ІЖ-18МАХ виготовлялося на експорт

Характеристики стовбура дозволяють використовувати широкий діапазон боєприпасів.

Розширювався і перелік калібрів, з'явилися рушниці під .410-й калібр. З 1992 року почався випуск рушниць з патронниками довжиною 76,2 мм, під патрони «магнум». Не можна не згадати період, коли якість випущених рушниць різко знизилося.

У гонитві за низькою вартістю покажчик взводу курка почали робити з пластмаси, а запобіжну скобу відливали з легкоплавкого і нетривкого металу. З метою спрощення конструкції або в спробі зробити її більш технологічною прибрали брандтрубку, а бойок зафіксували поперечної шпонкою. Спусковий гачок став вузьким і незручним.

Але в історії ІЖ-18 є сторінка, що наповнює мене гордістю за нашу країну. Йдеться про нарізна варіанті ІЖ-18. Його передісторія така. На Іжевському механічному заводі раніше випускали стовбури для австрійської спортивної гвинтівки Steyr-Manlicher. Найімовірніше, з метою розширення лінійки «вісімнадцятих» було вирішено випустити нарізну версію - дивний гібрид дешевої одностволки і дуже якісного нарізної стовбура.

Рушниця була розроблена колективом конструкторів під керівництвом Валерія Загребіна на Іжевському механічному заводі в 1994 році. Думаю, самі розробники були здивовані, коли Baikal (під такою назвою рушницю ІЖ-18МН йшло на експорт) виявився в класі престижних однозарядних штуцерів для спортивного полювання Kipplaufbuchsen.

Подібна зброя на Заході випускали штучно, за індивідуальними замовленнями, а його вартість становила десятки тисяч доларів. З'явився на ринку ІЖ-18МН Baikal відразу склав серйозну конкуренцію однокласникам завдяки мінімальній вартості. Правда, якість декоративного оздоблення нашого штуцера не витримувала ніякої критики.

Правда, якість декоративного оздоблення нашого штуцера не витримувала ніякої критики

фото Моткова Володимира

На Заході подібна зброя прикрашалося знаменитими граверами і художниками, до вибору дерева для приклада підходили так, немов створювали твір мистецтва. Однак співвідношення ціни і якості все ж змушувало багатьох західних стрільців робити вибір на користь нашого штуцера. Міцність і надійність конструкції зброї, балістичні характеристики нарізної стовбура практично не викликали нарікань.

Звичайно, зброя вимагало доопрацювання, і з'явилися спеціалізовані фірми із задоволенням взялися виконувати забаганки клієнтів, переодягаючись ІЖ-18МН в добротне і дороге дерево, покриваючи приклад і колодку різьбленням, гравіруванням та інкрустацією, роблячи більш «м'якої» роботу ударно-спускового механізму. І все одно наш штуцер навіть після доопрацювання знаходився на нижній межі цінової категорії в класі Kipplaufbuchsen.

Чим же відрізняється ІЖ-18МН від звичайного ІЖ-18? Посилено колодка зброї, метал піддадуть додатковій термічній обробці. Стильний ствол з шістнадцятьма гранями, закрученими по довжині на півоберта, укріплений в казенній муфті. На ній зроблені пази для установки кронштейна оптичного прицілу.

Стовбур має відкритий регульований приціл. Ударно-спусковий механізм залишений майже без зміни, якщо не брати до уваги зменшення діаметра передньої частини бойка і отвори під нього в щитку колодки. Нарізний ІЖ проходив випробування під різні патрони: 7,62x39, 7,62x54R, 7,62x51 (.308 Win.), 7,62x63 (.30-06 Spr.), 8x57 IRS, 7,62x53R (Fin.), 7x57R , 7x65R, 9,3x74R, 5,6x50R, 22WMR, 9,3x74R. Велика частина калібрів була зроблена на догоду західним ринку і виготовлялася лише на експорт. У Росії Baikal найчастіше зустрічається під патрони 7,62x51 (.308 Win.), .223 Rem, рідше - під 7,62x54R.

Зброя часто йде в комплекті зі змінним гладкоствольною стволом, що перетворює штуцер в компактне багатоцільове мисливська зброя. Досить кількох секунд для зміни нарізної стовбура на гладкий і навпаки. Це дозволяє мисливцеві з одним лише Іж-18МН мати комплекс озброєння для виконання самих різних завдань.

Це дозволяє мисливцеві з одним лише Іж-18МН мати комплекс озброєння для виконання самих різних завдань

Гарний приклад - це не тільки якісна деревина цінної породи, а й показник високої майстерності заводчан.

Культура полювання в сучасній Росії далека від досконалості. Часто вибір зброї пов'язаний з Багатозарядний і підвищеної вогневою міццю. Багато мисливців керуються принципом «не першим, так п'ятим пострілом звіра дістану». Саме з цієї причини престижним вважається мати многозарядкі.

Можливо, варто звернути ще раз свій погляд на рушницю Іж-18. Може бути, саме це зброя здатна відродити багатовікові традиції полювання, коли цінувався не тільки видобутий звір, скільки точний - королівський - постріл.

Андрій Пасюта 8 березня 2013 00:00

Зброя правильного мисливця

З особливим почуттям згадується мені одностволка ІЖ-18Е 12-го калібру - просте рушницю: ложе з фарбованої берези, металеві поверхні без гравіювання або інкрустації, покриті звичайним воронінням. Воно навіть не було новим, а дісталося від попереднього господаря, сторожа в радгоспі. Але це нічого не значило для мене, так як це було моє перше рушницю.

Але це нічого не значило для мене, так як це було моє перше рушницю

Зручне розташування важеля замикання і кнопки запобіжника позитивно позначається на безпеці при поводженні зі зброєю.

З цією рушницею пов'язані і перша полювання, і вступ в охотобщества, і перша здобута качка. Вибачте за шаблонне порівняння, але це як перше кохання. Бувалі мисливці говорили, що саме з подібним рушницею потрібно вчитися полювати.

Рушниця була значно дешевше серійних вітчизняних двостволок, не кажучи вже про пятізарядках або імпортному зброю. Слова наставників я в той час пов'язував саме з ціною. Думав, поки молодий, поохочусь з дешевої одностволку, а якщо полювання по-справжньому захопить мене, куплю хорошу вертикалку.

Через багато років я зрозумів, чому більшість моїх однолітків починали полювати саме з одностволку ІЖ-18. По-перше, це, мабуть, найпростіше і в той же час дуже надійне рушницю. По-друге, відсутність прикрас і проста ложа дозволяють зосередитися тільки на полюванні без остраху пошкодити зброю. А наявність лише одного стовбура вчить покращувати навички стрільби.

Знаючи, що у тебе один єдиний постріл, десять разів подумаєш, як і коли стріляти. Багато з них були свідками полювань, коли молоді і особливо азартні стрілки після першого невдалого пострілу бездумно спустошували магазини своїх пятізарядок навздогін летить зграї качок.

Однозарядне одноствольну мисливську рушницю ІЖ-18 випускається з 1964 року на Іжевському механічному заводі. Це рушниця не тільки ввібрала в себе кращі конструктивні рішення своїх попередників: ІЖ-5, ЗК, ИЖК, ІЖ-17, ЗКБ, ІЖБ, але і порадувало введенням нових напрацювань. Підвищилася надійність ударно-спускового механізму, безпеку при поводженні зі зброєю, знизилася маса рушниці.

Характеристики міцності дозволили виробникові позиціонувати ІЖ-18 як зброю з тривалим терміном інтенсивної експлуатації. Гарантований настрел рушниці становить не менше 8 тисяч пострілів, на відміну від 6 тисяч у попередніх моделей.

Гарантований настрел рушниці становить не менше 8 тисяч пострілів, на відміну від 6 тисяч у попередніх моделей

Сцени полювання і рослинний орнамент - типові сюжети гравіювання мисливської зброї.

Спочатку ІЖ-18 випускали у всіх калібрах, широко застосовувалися в СРСР: у 12, 16, 20, 28, 32-м. Патронники рушниць були рассверлени під гільзу довжиною 70 мм. У 32-му калібрі вони свердлили під латунну гільзу, а в інших - під паперову.

ІЖ-18 швидко і легко розбирається на три основні частини: колодку з прикладом, стовбур і цівку. Для цього достатньо відокремити цівку, відсунувши її засувку, натиснути важіль відмикання, розташований позаду спусковий скоби, і відокремити ствол від колодки. Стовбур з'єднаний з колодкою шарнірно і утримується підствольним гаком і торцевою частиною цівки. Замикання стовбура в колодці відбувається за рахунок фіксації V-подібною виїмки подствольного гака клиноподібної передньою частиною важеля замикання.

На мій погляд, система, що забезпечує безпеку при поводженні з рушницею, бездоганна. «Вісімнадцятий» має блокування, що унеможливлює постріл, якщо рушниця виявиться не повністю закритим.

Зброя забезпечено кнопковим запобіжником, розташованим позаду спускового гачка, блокуючим у включеному стані спусковий гачок з шепталом. Рушниця має покажчик зведення курка, розташований зверху на колодці. Він добре видно, а в темний час доби помітний на дотик. Курок в разі зриву з бойового взводу, при падінні рушниці або від сильного удару по колодці автоматично постане на запобіжний взвод.

Курок в разі зриву з бойового взводу, при падінні рушниці або від сильного удару по колодці автоматично постане на запобіжний взвод

фото Моткова Володимира

Конструкція рушниці передбачає плавний спуск курка. Для цього на зведеному рушницю необхідно до упору натиснути важіль замикання, потім натиснути на спусковий гачок і плавно відпустити важіль замикання.

Ударно-спусковий механізм «іжа» простий і надійний. Курок внутрішній, виконаний окремо від бойка. Зведення курка відбувається при натисканні на важіль замикання. Якщо необхідно звести курок, рушниця не обов'язково переламувати - досить натиснути на важіль замикання до характерного клацання. Після пострілу відбувається відбій курка, бойок відходить у вихідне положення.

Прицільні пристосування ІЖ-18 складаються з виступу колодки і циліндричної мушки. Ложа рушниці виготовляється з берези або бука і має шийку пістолетної, рідше прямий форми.

З метою поліпшення характеристик зброї в процесі випуску базову модель ІЖ-18 піддавали різним змінам. Починаючи з 1970 року, рушницю випускали не тільки з екстрактором, а й з ежектором під маркуванням ІЖ-18Е.

Важіль перемикання режимів ежектора розташований у вікні нижньої частини колодки, що дозволяє при необхідності відключати його. Для цього потрібно перевести важіль в заднє положення. При наступному переломі рушниці ежектор включається автоматично. З 1983 року після модернізації, яка торкнулася механізму кріплення стовбура і стовбурної коробки, до назви зброї додалася літера «М». Рушниці ІЖ-18М, ІЖ-18ЕМ отримали посилені цівку і шийку ложа.

В подальшому до зброї додали автоматичний запобіжник (ІЖ-18МА), двухрежимний ежектор, здатний відключатися не тільки в разовому режимі, але і в постійному (ІЖ-18МА). Дивно, але спочатку «безкурковка» ІЖ-18 виготовлялася навіть в модифікації із зовнішнім розташуванням курка під маркуванням ІЖ-18МК.

Спеціальні види рушниць ІЖ-18ЕМ-М "Спортинг» випускалися не тільки для полювання, але і для стендової стрільби. Виробники подбали також про юних мисливців і жінок: полегшене ІЖ-18М-М "Юніор» 20-го калібру мало більш короткий ствол, меншу вагу і гумовий потиличник-амортизатор на прикладі. Рушниця під маркуванням ІЖ-18МАХ виготовлялося на експорт.

Рушниця під маркуванням ІЖ-18МАХ виготовлялося на експорт

Характеристики стовбура дозволяють використовувати широкий діапазон боєприпасів.

Розширювався і перелік калібрів, з'явилися рушниці під .410-й калібр. З 1992 року почався випуск рушниць з патронниками довжиною 76,2 мм, під патрони «магнум». Не можна не згадати період, коли якість випущених рушниць різко знизилося.

У гонитві за низькою вартістю покажчик взводу курка почали робити з пластмаси, а запобіжну скобу відливали з легкоплавкого і нетривкого металу. З метою спрощення конструкції або в спробі зробити її більш технологічною прибрали брандтрубку, а бойок зафіксували поперечної шпонкою. Спусковий гачок став вузьким і незручним.

Але в історії ІЖ-18 є сторінка, що наповнює мене гордістю за нашу країну. Йдеться про нарізна варіанті ІЖ-18. Його передісторія така. На Іжевському механічному заводі раніше випускали стовбури для австрійської спортивної гвинтівки Steyr-Manlicher. Найімовірніше, з метою розширення лінійки «вісімнадцятих» було вирішено випустити нарізну версію - дивний гібрид дешевої одностволки і дуже якісного нарізної стовбура.

Рушниця була розроблена колективом конструкторів під керівництвом Валерія Загребіна на Іжевському механічному заводі в 1994 році. Думаю, самі розробники були здивовані, коли Baikal (під такою назвою рушницю ІЖ-18МН йшло на експорт) виявився в класі престижних однозарядних штуцерів для спортивного полювання Kipplaufbuchsen.

Подібна зброя на Заході випускали штучно, за індивідуальними замовленнями, а його вартість становила десятки тисяч доларів. З'явився на ринку ІЖ-18МН Baikal відразу склав серйозну конкуренцію однокласникам завдяки мінімальній вартості. Правда, якість декоративного оздоблення нашого штуцера не витримувала ніякої критики.

Правда, якість декоративного оздоблення нашого штуцера не витримувала ніякої критики

фото Моткова Володимира

На Заході подібна зброя прикрашалося знаменитими граверами і художниками, до вибору дерева для приклада підходили так, немов створювали твір мистецтва. Однак співвідношення ціни і якості все ж змушувало багатьох західних стрільців робити вибір на користь нашого штуцера. Міцність і надійність конструкції зброї, балістичні характеристики нарізної стовбура практично не викликали нарікань.

Звичайно, зброя вимагало доопрацювання, і з'явилися спеціалізовані фірми із задоволенням взялися виконувати забаганки клієнтів, переодягаючись ІЖ-18МН в добротне і дороге дерево, покриваючи приклад і колодку різьбленням, гравіруванням та інкрустацією, роблячи більш «м'якої» роботу ударно-спускового механізму. І все одно наш штуцер навіть після доопрацювання знаходився на нижній межі цінової категорії в класі Kipplaufbuchsen.

Чим же відрізняється ІЖ-18МН від звичайного ІЖ-18? Посилено колодка зброї, метал піддадуть додатковій термічній обробці. Стильний ствол з шістнадцятьма гранями, закрученими по довжині на півоберта, укріплений в казенній муфті. На ній зроблені пази для установки кронштейна оптичного прицілу.

Стовбур має відкритий регульований приціл. Ударно-спусковий механізм залишений майже без зміни, якщо не брати до уваги зменшення діаметра передньої частини бойка і отвори під нього в щитку колодки. Нарізний ІЖ проходив випробування під різні патрони: 7,62x39, 7,62x54R, 7,62x51 (.308 Win.), 7,62x63 (.30-06 Spr.), 8x57 IRS, 7,62x53R (Fin.), 7x57R , 7x65R, 9,3x74R, 5,6x50R, 22WMR, 9,3x74R. Велика частина калібрів була зроблена на догоду західним ринку і виготовлялася лише на експорт. У Росії Baikal найчастіше зустрічається під патрони 7,62x51 (.308 Win.), .223 Rem, рідше - під 7,62x54R.

Зброя часто йде в комплекті зі змінним гладкоствольною стволом, що перетворює штуцер в компактне багатоцільове мисливська зброя. Досить кількох секунд для зміни нарізної стовбура на гладкий і навпаки. Це дозволяє мисливцеві з одним лише Іж-18МН мати комплекс озброєння для виконання самих різних завдань.

Це дозволяє мисливцеві з одним лише Іж-18МН мати комплекс озброєння для виконання самих різних завдань

Гарний приклад - це не тільки якісна деревина цінної породи, а й показник високої майстерності заводчан.

Культура полювання в сучасній Росії далека від досконалості. Часто вибір зброї пов'язаний з Багатозарядний і підвищеної вогневою міццю. Багато мисливців керуються принципом «не першим, так п'ятим пострілом звіра дістану». Саме з цієї причини престижним вважається мати многозарядкі.

Можливо, варто звернути ще раз свій погляд на рушницю Іж-18. Може бути, саме це зброя здатна відродити багатовікові традиції полювання, коли цінувався не тільки видобутий звір, скільки точний - королівський - постріл.

Андрій Пасюта 8 березня 2013 00:00

Чим же відрізняється ІЖ-18МН від звичайного ІЖ-18?
Чим же відрізняється ІЖ-18МН від звичайного ІЖ-18?
Чим же відрізняється ІЖ-18МН від звичайного ІЖ-18?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов