Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Зварювальний апарат своїми руками

Наша сеть партнеров Banwar

Виходячи з власного досвіду і практики інших саморобних конструкторів, вважаю також доречним підкреслити, що струм холостого ходу у добротного зварювального трансформатора, розрахованого на підключення до побутової 220-вольтової мережі, повинен бути порядку 0,5-1 А. При меншому значенні цього параметра падає потужність, при більшому - гріється муздрамтеатр, а разом з ним і весь ЕСА.
Не можу також не відзначити: якщо підключення «сварочніка» планується до мережі з напругою 220-380 В, то поверх первинної обмотки вкрай бажано мати додаткову, 160-вольтную (необхідне число витків уточнюється по вольтметру), після якої йде вже вторинна, зварювальний.
Корпус такого саморобного зварювального апарату можна виконати, наприклад, з перфорованого металевого листа товщиною 1-1,5 мм. У підставі його встановлюється на ізоляційних підставках сам тороидальний трансформатор, що фіксується зверху притискною планкою-ізолятором з двома шпильками М10. Перфорацію діаметром 20 мм - для створення природної припливної вентиляції, необхідної нашому «сварочніка».


Рис.1. Саморобний зварювальний апарат в зборі:
1 - опора-амортизатор (4 шт.); 2 - кронштейн-шпилька М10 з двома шайбами і парою гайок (4 компл.); 3 - облицювання з прорізами для вентиляції: 4 - шпилька М8 з двома шайбами і парою гайок (2 компл); 5 - підстава з вентиляційними отворами; 6 - ізолююча підкладка (текстоліт гетинакс або дерев'яна дощечка s10-15, 4 шт.); 7 - магнітопровід (від електродвигуна потужністю 3-5 кВт); 8 - ізоляційна підкладка (склотканина, 2-3 шари); 9 - первинна мережева обмотка (220-380 В, струм холостого ходу 0,5-1 А); 10 - додаткова обмотка, розрахована на 160 В; 11 - вторинна зварювальний обмотка; 12 - захисна оболонка зварювального трансформатора (склотканина, 2-3 шари); 13 - косинка (4 шт.); 14 - ручка для перенесення (металева труба 20x3, 2 шт.) 15 - притискна планка (текстоліт, гетинакс або дерев'яна дощечка s10-15); 16 - клемна панель (13-мм стеклотекстолит або іншу термостійку ізолятор); 17 - світлоіндикатор (тиратрон МТХ-90 з 60-кілоомним МЛТ-0,25 або «неонка» ТН-02 з послідовно з'єднаним резистором близько 120 кОм); 18 - клема 220 В (2 шт.): 19 - зварювальний клема (болт М10 з двома гайками, парою шайб і гайкою «баранчик», латунь або мідь, 2 компл.); 20 - «кінцевик» зварювальної обмотки (мідь або латунь, лист s1,5, 2 шт.);
матеріал дет. поз. 3,5 і 13 - металевий лист s1-1,5; тип і кількість деталей кріплення для облицювання і клемної панелі не показані
До основи кріпиться (наприклад, на гвинтах і кронштейнах-куточках) облицювання: теж з металевого листа, але вже з «прорізний» перфорацією. Відстань між стінками і трансформатором має бути, як свідчить практика, не менше 30 мм - знову-таки для полегшення умов повітряного охолодження.
Зверху корпус ужестчается косинками, до яких кріпляться скоби-ручки. Основу кожної з таких ручок становить труба 20x2 мм з бічними отворами діаметром 10,3 мм у кінців, в які вставляються шпильки М10 і приварюються через торцеве вікно.
На завершальній стадії складання встановлюється панель з 10-мм склотекстоліти (або іншого настільки ж термостійкого ізолятора) з розташованими на ній мережевими і більш потужними зварювальними клемами, а також світлоіндикатор "On". В якості останнього може використовуватися тиратрон МТХ-90 з 60-кілоомним резистором або «неонка» МН3 (ТН-0,2) з послідовно з'єднаним МЛТ-0,25 опором 120 кОм.
Для регулювання струму при зварюванні рекомендується застосовувати саморобний реостат. Основа - 100-мм відрізок асбоцементной труби діаметром 200-250 мм. Як резистентної обмотки використовується пружина (сталева хромо ванадиевая дріт діаметром 3-4 мм, навівка - на циліндричній болванці діаметром 40 мм), наприклад, від сівалки.


Рис.2. Кільцевій реостат зварювального апарату:
1 - підстава-ізолятор (асбоцементная труба); 2 - резистентна обмотка (циліндрична пружина від сівалки, сталева хромованадіевой дріт діаметром 3-4, навівка діаметром 40, кінці отожжени і після установки за місцем загнуті під болт М8); 3 - клема (болт М8 з гайкою і двома шайбами, 2 компл.); 4 - зварювальний кабель з «кінцевиком»; 5 - ручка для перенесення (сталева смуга 40x2); 6 - зварювальний кабель з двома «кінцевиками»; 7 - обжимка-ізолятор (гумовий шланг 20x3, L50); 8 - ножовий контакт (мідна смуга 25x5, L110)
Кінці пружини-заготовки нагріваються до червоного, пропускаються в просвердлені для них отвори всередину асбоцементной труби-підстави і плоскогубцями вигинаються під болт М8. Початок вийшла резистентної обмотки з'єднується зі зварювальним 1-м кабелем за допомогою саморобної клеми, що складається з болта М8, гайки і двох шайб. Ну а регульований токос'ём здійснюється за допомогою мідного ножа-регулятора, що вставляється між витками пружини реостата.
Звичайно ж, не зайве оснастити ЕСА і досить потужним випрямлячем, що дозволить виконувати якісне зварювання на постійному струмі. Як свідчить практика, найбільш прийнятними виявляються технічні рішення, в основі яких - так званий випрямний міст на діодах, здатних віддавати в навантаження прямий струм не менше 100 А. З метою кращого охолодження кожен з напівпровідникових вентилів бажано постачати радіатором, що має площу тепловіддачі близько 200 см2 .
Досить хороші експлуатаційні характеристики, наприклад, у випрямного моста, що складається з двох груп потужних різнополярних діодів В200 і ВЛ200, конструктивне виконання яких (з «анодним» або, навпаки, «катодних» відведенням тепла і мають відмінні корпусу, відповідно, зеленого або малинового кольору ) дозволяє легко поєднувати їх в суперкомпактний блок з «плюсом-мінусовій» і «мінуси-плюсової» контактно-радіаторними групами, між якими встановлюється гумова прокладка.
Для надійного підпалювання дуги зазвичай використовують конденсатор або дросель. Однак останній краще в силу властивих йому високих енергоемкостних і експлуатаційних якостей. Сама ж конструкція залежить від використовуваного муздрамтеатру. Найбільш доступним для багатьох є «залізо» згорілих трансформаторів. Точніше - пакети типових конфігурацій з електротехнічної сталі.


Рис.3. Схема випрямно-дросельного блоку


Рис.4. Варіанти зварювального дроселя на стержневом муздрамтеатрі (а) і на броньовий (б), складанням з двох типових стрижневих сердечників:
1 - магнітопровід (пакет, набраний з найбільш доступних пластин трансформаторної сталі); 2 - ізолююча прокладка (2-3 шари скло ізоляційної стрічки); 3 - обмотка (35-40 витків кабелю із загальним перетином мідних жил 25 мм2 або алюмінієвих 35-40 мм 2); 4 - стягнутий кронштейн (металевий куточок 15x15 або 25x25, 4 шт.); 5 - стяжка (шпилька з двома гайками та шайбами Гровера, 4 або 8 компл.)
Непогані дроселі виходять, зокрема, коли в якості муздрамтеатру для них - стрижневий сердечник шириною 30 мм і товщиною пакету 150-250 мм (від старого блоку електроживлення) або два спарених, пристосованих як своєрідний броньовий з пакетом товщиною 100-150 мм. Обмотка містить від 35 до 40 витків добре ізольованого проводу (токопроводящей шини, кабелю) перетином 35-40 (алюміній) або 25 (мідь) мм2. Гідність: можна використовувати будь-який електрод.
Саме такі дроселі легко вбудовувати в випрямлячі або оформляти у вигляді окремих блоків. Якщо доводиться займатися зварюванням побагато та до того ж використовувати 4-мм електроди, то не обійтися без примусового повітряного охолодження. При цьому сам вентилятор бажано встановлювати безпосередньо на випрямлячі зварювального апарату.
В останньому авторському варіанті довелося піти на установку потужніших радіаторів від 500-амперних діодів. В результаті вийшов саморобний зварювальний апарат, який за своїми техніко-експлуатаційних параметрів здатний бути, що називається, на рівних із зварювальними апаратами промислового виготовлення.

А.Певнев, м Димитровград, Ульяновська обл.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов