Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

16-й калібр - прекрасний вибір

Наша сеть партнеров Banwar

Пройшли роки, вже немає СРСР і нішу шістнадцятого калібру міцно зайняв калібр дванадцятий. Цьому сприяли, мабуть, збройові заводи, неухильно скорочується випуск зброї під цей калібр. А раз знижувалося виробництво зброї, патронів теж стали випускати набагато менше. Пройшли роки, вже немає СРСР і нішу шістнадцятого калібру міцно зайняв калібр дванадцятий

фото: Журавкова Антона

Кілька років тому навіть в Москві складно було знайти патрони 16-го калібру з потрібним номером дробу. Зараз ситуація змінюється на краще, знову почали випускати рушниці шістнадцятого калібру, та й в асортименті практично кожного великого виробника патронів є лінійка шістнадцятого калібру.

Однак як же конкретні марки патронів поводяться на різних полюваннях?

Все нижче є суто суб'єктивною думкою, що склалися в результаті реального використання двох рушниць шістнадцятого калібру на різних полюваннях (ІЖ-27Е 1990 року випуску, верхній ствол чок, нижній - получок і «Бекас-3» 1999 року випуску з двома змінними стволами - один довжиною 500 мм (циліндр), інший - 730 мм з трьома змінними дульними втулками - чок, получок, циліндр).

ЛІТНЯ ПОЛЮВАННЯ НА болотних-Лугова ДИЧЬ

Щороку, в кінці серпня, я їжджу в Рязанську область на полювання. Великі луги і болота надають прекрасне притулок для бекасів, деркачів і дупел. Мисливський пресинг в тих місцях невеликий - місцеві жителі «дріб'язок» за дичину не вважають, а приїжджі мисливці більше цікавляться качками, часто навіть не уявляючи, що за дичину водиться на болоті. Так як у мене немає собаки, єдина доступна полювання в такому випадку - «самотопом».

Подібна полювання висуває особливі вимоги до боєприпасів: якщо об'єкт полювання бекас, який рідко підпускає мисливця ближче вісімнадцяти - двадцяти метрів, то потрібно купчастий постріл з рівномірною осипом, дичину дрібна і навіть невеликі «вікна» в осипи на такій відстані легко можуть «обнести» птицю ; якщо деркач - ситуація протилежна, так як деркач сидить дуже міцно і стріляти часто доводиться з відстані сім-вісім метрів, відповідно, бій потрібен максимально розлогий, інакше при попаданні додому нести нічого, крім пари пір'їнок.

Спочатку я використовував на цьому полюванні ІЖ-27, а потім перейшов на «Бекас» з коротким стволом - він набагато легше і разворотістей, ніж ІЖ, ну, а стріляти два рази поспіль на цьому полюванні припадати не часто.

Бекас. Використовувалися патрони «Тайга» з дробом №№ 10 і 9, «Рекорд» з № 9, «Азот» з №9, «Rio» (Іспанія) з дробом №9, самостійно заряджені патрони з 28 г дробу №9 (порох « Сокіл », дріб - в пижі-контейнері вітчизняного виробництва).

Найгіршими виявилися патрони «Rio» - з ними був здобутий лише один бекас з дистанції близько вісімнадцяти метрів, решта п'ять або шість пострілів були безрезультатні. Ймовірно, причиною промахів служило низька якість пижів-контейнерів, що використовувалися в цих патронах, - мені вдалося знайти два з них, один мав деформований обтюратор, а інший два відірваних пелюстки контейнера.

Більше на полюванні я ці патрони не використав, залишки були відстріляні на стенді по мішені «Rabbit» з відстані десять-дванадцять метрів - кількість розбитих мішеней не відрізнялося від інших використаних марок патронів. Постріл цілком комфортний, віддача помірна. Один раз в «Бекас» була затримка - зачіп викидача зіскочив з закраїни, і гільзу вдалося витягти тільки шомполом.

В процесі експлуатації з'ясувалося, що «Бекас» «не любить» імпортні гільзи з латунним підставою - після пострілу все металеві частини гільзи, в тому числі закраину трохи роздуває, вона стає більш пологою і зуб викидача з неї зісковзує. В середньому така затримка відбувається один раз в 10 пострілів. Ситуація дещо покращилася після підпилювання зуба, але радикального рішення знайти мені поки не вдалося.

Кращий результат мені вдалося досягти з «Тайгой» - важливу роль зіграв, я думаю, 10 номер дробу. Бекаси мертво билися на дистанції до двадцяти п'яти - тридцяти метрів (далі не стріляв). Всього видобуто близько десятка птахів. Промахи були тільки з вини стрілка. Прекрасний патрон, за винятком уже зазначеної проблеми з латунним підставою гільзи - краще використовувати його в «переломках». Правда, схоже, у «Тайги» є проблеми - останнім часом патрони цієї марки знайти практично неможливо.

Решта патрони показали приблизно однакові результати - промахів, було, звичайно, більше ніж з «Тайгой» десяткою, але, тим не менш, однозначно віддати пальму першості не виходить. У «Рекорду» була одна осічка в нижньому стовбурі ІЖ-27 (вистрілив при повторному використанні - мабуть, проблема в глибині посадки капсуля, так як накол від першого пострілу був глибокий), а у «Азоту» - зустрічалися описані вже проблеми з зачепом.

Якщо вибирати за критеріями ефективності, то на першому місці «Тайга». Якщо для вас важлива ціна - тоді «Рекорд» або «самокрут» (особливо, якщо споряджати в стріляні гільзи). Однак у «Рекорду» є один недолік, якій при неуважності може обернутися пошкодженням стовбура - у багатьох партій патронів використовуються досить дивні капсулі «Жевело» - після пострілу капсуль развальцовивается, і ковадло вилітає в стовбур.

Однак у «Рекорду» є один недолік, якій при неуважності може обернутися пошкодженням стовбура - у багатьох партій патронів використовуються досить дивні капсулі «Жевело» - після пострілу капсуль развальцовивается, і ковадло вилітає в стовбур

фото: Сьоміна Михайла

Як правило, вона пролітає наскрізь, але одного разу я виявив її після пострілу лежить перед чоком в стовбурі. Якби я не продував ствол після кожного пострілу, вона цілком могла викликати місцеве роздуття ствола. Особливо уважним треба бути при використанні в магазинному зброю - там візуально ствол не проконтролюєш. Для тих, хто використовує стріляні гільзи повторно, такі патрони теж представляють певну проблему - вибити такий капсуль без деформації гільзи дуже складно.

Дупель. Статистика по дупелеві надзвичайно невелика, всього три трофеї. Два були взяті на дистанції близько двадцяти метрів «Рекордом» з дробом № 9 (з першого пострілу), один - на дистанції близько 35 метрів патроном «Азот» з дробом 7,5 (другим пострілом з чока ІЖ-27, перший постріл - промах , «самокрутним» патроном з дробом №9 з відстані метрів двадцять п'ять).

Деркач - це моя найчастіша здобич. Спочатку я використовував ІЖ-27 з дробом № 8-9 різних виробників ( «Рекорд», «Азот», «Позис», «Тайга»), але постріли по Коростельов з близької відстані настільки сильно розбивали дичину, а відпускати летить деркача подалі НЕ завжди вистачає витримки, що я повністю перейшов на свої патрони.

У гільзу засипається заряд пороху «Сокіл», зменшений на 0,1 грама від зазначеного на упаковці максимуму, потім досилається полімерний обтюратор, на нього - древесноволокнистий пиж, зверху - тонка прокладка, на неї - 7,5 грамів дробу №10 або 9, потім фетровий прокладка (цю операцію повторюємо ще 3 рази, але в останній раз кладемо вже картонну прокладку), потім закручуємо гільзу. Звичайно, це досить складно і займає багато часу, але, на жаль, «дисперсантів» не виробляє жодна з вітчизняних патронних фабрик.

Вищеописаний спосіб спорядження «дисперсійних» патронів є далеко не єдиним, проте саме він дає найбільш рівномірний осип при хорошому розсіюванні.

Найкращим поєднанням, на мій погляд, при полюванні на деркачів «самотопом», є використання «Бекаса» з коротким стволом і самостійно споряджених патронів - «дисперсантів». У тому випадку, якщо доводиться використовувати тільки фабричні патрони, краще вибирати варіант спорядження «стандарт» (без пижа-контейнера) - такі є у «Позис». Залишається сподіватися на появу промислово виготовлених «дисперсантів» (зі спеціальним розсіює пижом, кубічної або дисковидной дробом і т.д.).

Болотяна курочка - повадки їх такі, що нерідко підняти їх «на крило» взагалі не вдається - замість польоту курочки воліють тікати по листю водної рослинності. Найзручнішим способом полювання виявилося підкрадатися до них майже поповзом і швидко стріляти, поки не поховалися в траві.

Найкращим чином тут підходить ІЖ-27 - швидше зробити другий постріл, ніж з двостволки, неможливо, а в даному випадку він потрібен набагато частіше, ніж можна собі уявити, дистанція стрільби може бути близько тридцяти метрів, мета маленька.

Я використовував для полювання патрони «Рекорд» з дробом 8 і 9, «Позис» з №7, «Азот» з дробом 7,5.

Я використовував для полювання патрони «Рекорд» з дробом 8 і 9, «Позис» з №7, «Азот» з дробом 7,5

Деркач в другій половині жовтня - завидний трофей. Фото: Сьоміна Михайла

Найгірші результати дав «Позис» - мабуть, відсутність пижа-контейнера і порівняно великий номер дробу зіграли свою негативну роль - здобуті за все пара птахів, одна з яких була підранків, постріляних другим пострілом (тим же патроном). Крім того часто заважає велика кількість сміття, що утворюється при пострілі (уривки прокладок, залишки деревоволокнистих пижів), що летить в очі. Хоча в цілому патрон непоганий - віддача невелика, та й Екстрактується з «Бекаса» без проблем. Крім того, гільзи добре підходять для перезарядки - вони закручені, а не обтиснуті «зірочкою», як всі інші.

Найкращі результати при далеких постріли давали патрони «Рекорд» з дробом 8 і «Азот» з 7,5. Особливо відзначився «Азот» - один постріл - один трофей. У «Рекорду» було два подранка, один так і не знайдено. Ймовірно, на граничній дальності пострілу забійна сила дробу 8 і 9 замала, не рятує навіть велика щільність осипи.

Таким чином, для подібних полювань для мене найкращими на даний момент є патрони «Азот» з дробом 7,5. Ускладнена екстракція в даному випадку не має значення - в «переломному» зброю цей недолік не проявляється.

ЛІТНЬО-ОСІННІЙ ПОЛЮВАННЯ НА УТОК

Полювання на качок починається в серпні і закінчується з першим снігом.

Залежно від способу полювання, ймовірних трофеїв і сезону змінюється зброю і номер дробу.

Розберемо декілька найбільш частих варіантів.

З підходу - на початку сезону, поки качка ще не «настегана» і підпускає близько, найкращим варіантом для мене є використання ІЖ-27 - часто злітає весь виводок, і при вдалому збігу обставин є шанс вполювати одразу пару птахів. Незважаючи на те, що я давно користуюся «помпою», досягти достатньої для другого пострілу по розлітається Чирка швидкості мені не завжди вдається. Тому я вважаю за краще не експериментувати, і використовую двостволку.

Патрони я використав усіх можливих виробників - «Тайга», «Азот», «Рекорд», «Позис». Настільки явною статистики, як по болотної дичини, мені поки отримати не вдалося - незважаючи на те, що в вдалий день вдавалося зробити до півсотні пострілів і добути денну норму не тільки для себе, але і для своїх менш щасливих супутників.

Просто умови стрільби часто були настільки складними, що об'єктивно оцінити, що послужило причиною промаху - проблеми зі стрільбою або з патроном, просто неможливо. Єдино, що явно видно - патрони з контейнером краще, ніж без них, що автоматично відсуває «Позис» на останнє місце.

Для себе я емпірично вивів наступне поєднання - дріб №8 в нижньому стовбурі, 7,5-7 - у верхньому. Зазвичай я використовую «Рекорд» - стріляти доводиться багато, а він найдешевший з усіх при цілком прийнятним як.

З «під'їзду» - на початку сезону патрони ті ж, що і для «самотопом». Пізніше я міняю ІЖ-27 на «Бекас» з довгим стволом і чоком. Міркування тут такі - качки стали сторожки, злітають далеко, на межі пострілу. Вистрілити більше одного разу на дистанції поразки виходить украй рідко, тому цей єдиний постріл повинен бути максимально ефективний.

Найкращий результат у мене був з зарядженими самостійно патронами, що містять 32 грами дробу №6. Їх ефективність досягає приблизно 50-70% (на п'ять пострілів - дві-три птиці). Напевно, це не дуже хороший результат, але якщо врахувати, що качка б'ється на дистанції близько 40 метрів, ймовірно кращого можна досягти тільки з «магнумом».

Фабричні патрони рідко містять більше 29-30 грамів дроби і програють «самокруту». Найкращі результати (одна-дві качки на п'ять пострілів) у мене давали патрони «Тайга» і «Азот».

У каталогах іноземних патронних компаній є т.зв. «Лайт-магнуми», «полумагнуми» - тобто патрони зі збільшеною навішуванням дробу, але за рахунок використання спеціальних порохів їх можна використовувати в зброю під стандартні тиску. Ймовірно, можна сподіватися на появу подібних патронів і в асортименті вітчизняних виробників, але поки для пізньоосінній полювання на качок з зброї шістнадцятого калібру поза конкуренцією самостійно споряджені патрони.

Ймовірно, можна сподіватися на появу подібних патронів і в асортименті вітчизняних виробників, але поки для пізньоосінній полювання на качок з зброї шістнадцятого калібру поза конкуренцією самостійно споряджені патрони

Куріпки до пізньої осені дозволяють полювати з лягавим собакою. Фото: Сьоміна Михайла

На перельотах і прольоті - як правило, я використовую такий же набір ( «Бекас» + «самокрут»), що і пізньої осені на полюванні «з під'їзду». Однак використання самостійно споряджених патронів не настільки критично, як в попередньому випадку. З усього асортименту я віддаю перевагу «Рекорд» з сімкою на відкриття сезону, через місяць переходжу на шістку. Дріб більших номерів не використовую.

«Рекорд» є кращим вибором для мене тому, що біметалічне підставу гільзи дозволяє уникнути проблем з екстракцією (це важливо, тому що на прольоті огляд краще, ніж на всіх попередніх випадках, і є можливість без суєти пересмикнути затвор і вистрілити кілька разів) . Крім того, вони доступні за ціною.

Шістнадцятий калібр - прекрасний вибір для більшості російських полювань. Хотілося б, що б виробники не забували про нього. Однак необхідно пам'ятати, що зброя повинна створюватися під кожен конкретний калібр, а не адаптуватися з більших (як ІЖ-27, наприклад). Саме тоді знову буде справедливий старий російський мисливський афоризм: «Кращий калібр - важить як двадцятий, а б'є - як дванадцятий».

Євген Спиридонов 8 листопада 2013 00:00

Однак як же конкретні марки патронів поводяться на різних полюваннях?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов