Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Як правильно варити зварюванням: ази, технологія, вибір струму, техніка ручного дугового зварювання

  1. ази електрозварювання
  2. види електрозварювання
  3. Технологія зварювальних робіт
  4. Як навчитися варити зварюванням
  5. Як підключати електрод
  6. Початок зварювання: запалюємо дугу
  7. нахил електрода
  8. рухи електрода
  9. Як правильно зварювати метал
  10. Як вибрати струм для зварювання

Наша сеть партнеров Banwar

У приватному будинку, на дачі, в гаражі і навіть в квартирі - скрізь є чимало робіт, що вимагають зварювання металу. Особливо гостро ця потреба відчувається в процесі будівництва. Тут особливо часто потрібні щось підварити або відрізати. І якщо відрізати ще можна болгаркою, то надійно з'єднати металеві деталі крім зварювання нічим. А якщо будівництво ведеться своїми руками, то і зварювальні роботи цілком можна зробити самостійно. Особливо в тих місцях, де краса шва не потрібно. Про те, як правильно варити зварюванням, розповімо в цій статті.

ази електрозварювання

Зміст статті

Зварне з'єднання металу на сьогодні - найнадійніше: шматки або деталі сплавляються в єдине ціле. Відбувається це в результаті впливу високих температур. Більшість сучасних зварювальних апаратів для розплавлення металу використовують електричну дугу. Вона розігріває метал в зоні впливу до температури плавлення, причому відбувається це на невеликій площі. Так як використовується електрична дуга, то і зварювання називається електродугової.

У приватному будинку, на дачі, в гаражі і навіть в квартирі - скрізь є чимало робіт, що вимагають зварювання металу

Це не зовсім правильний спосіб зварювання)) Як мінімум, вам потрібна маска

види електрозварювання

Електрична дуга може утворюватися як постійним, так і змінним струмом. Змінним струмом варять зварювальні трансформатори, постійним - інвертори.

Робота з трансформатором - більш складна: струм змінний, тому зварна дуга «скаче», сам апарат - важкий і громіздкий. Ще чимало напружує шум, який видає при роботі і дуга і сам трансформатор. Є ще одна неприємність: трансформатор сильно «садить» мережу. Причому спостерігаються значні перепади напруги. Цьому обставині дуже не раді сусіди, та й ваша побутова техніка може постраждати.

Інвертори в основному працюють від мережі 220 В. При цьому вони мають невеликі габарити і вага (прядка 3-8 кілограмів), працюють тихо, майже не впливають на напругу. Сусіди і не дізнаються, що ви почали користуватися зварювальним апаратом, якщо тільки не побачать. До того ж, так як дуга викликана постійним струмом, вона не стрибає, її простіше перемішати і контролювати. Так що якщо ви вирішили навчитися зварювати метал, починайте зі зварювального інвертора. Про вибір инверторного зварювального апарату читайте тут.

Технологія зварювальних робіт

Для виникнення електричної дуги необхідні два струмопровідних елемента з протилежними зарядами. Один - це металева деталь, а другий - електрод.

Електроди, які використовуються для ручної зварки, являє собою сердечник з металу, покритий спеціальним захисним складом. Бувають ще графітові і вугільні неметалеві зварювальні електроди, але вони використовуються при спеціальних роботах і починаючому зварнику навряд чи стануть в нагоді.

При торканні електрода і металу, що мають різну полярність, виникає електрична дуга. Після її появи, в тому місці, куди вона спрямована, починає плавитися метал деталі. Одночасно плавиться метал стрижня електрода, переносячи з електричною дугою в зону плавлення: зварену ванну.

Одночасно плавиться метал стрижня електрода, переносячи з електричною дугою в зону плавлення: зварену ванну

Як утворюється зварна ванна. Без розуміння цього процесу ви не зрозумієте, як варити метал правильно (Щоб збільшити розмір картинки клацніть по ній правою клавішею мишки)

У процесі також горить захисне покриття, частково плавлячи, частково випаровуючись і виділяючи деяку кількість розжарених газів. Гази оточують зварену ванну, захищаючи метал від взаємодії з киснем. Їх склад залежить від типу захисного покриття. Розплавлений шлак також покриває метал, сприяючи ще й підтримці його температури. Щоб правильно варити зварюванням, необхідно стежити за тим, щоб шлак покривав зварену ванну.

Зварений шов виходить при русі ванни. А рухається вона при переміщенні електрода. В цьому і полягає весь секрет зварювання: потрібно з певною швидкістю пересувати електрод. Важливо також в залежності від потрібного типу з'єднання правильно підбирати його кут нахилу і параметри струму.

У міру остигання металу на ньому формується кірка шлаку - результат горіння захисних газів. Вона також захищає метал від контакту з киснем, що містяться в повітрі. Після охолодження його оббивають молотком. При цьому розлітаються гарячі осколки, тому захист очей є обов'язковою умовою (надягайте спеціальні окуляри).

Про те, як зробити з балона або бочки мангал можна прочитати тут . Якраз попрактікуетесь.

Як навчитися варити зварюванням

Починається все з підготовки робочого місця. Безпеки під час роботи з електрозварюванням необхідно приділяти підвищену увагу: тут є можливість отримати травму і від електрики, і від високих температур. Тому до підготовки поставтеся серйозно.

Навчається варити електрозварюванням зручніше на товстому шматку металу: на ньому краще практикуватися. Крім нього і зварювального апарату, знадобляться краги (товсті рукавички) і маска зварювальника . Також необхідна щільна одяг, що захищає все тіло, міцне взуття товстої шкіри. Вони повинні витримувати попадання іскри і окалини. Потрібна будуть також молоток і металева щітка для того, щоб збивати шлак. Для захисту очей при цьому потрібні будуть окуляри.

Як підключати електрод

Зварювальні роботи для початківців простіше буде проводити, якщо взяти універсальний електрод діаметром 3 мм (3,2 мм, якщо точно). Вони коштують дорожче, але працювати з ними легше. Після того як ви навчитеся варити метал, можна буде спробувати використовувати більш дешеві, але починати краще з цих.

Електрод вставляється в утримувач, закріплений на одному з зварювальних кабелів. Є два типи фіксаторів - пружинний і гвинтовий. Якщо держатель електрода пружинний, натискаєте на клавішу на ручці і в що з'явилося гніздо вставляєте електрод. При гвинтовому затиску ручка обертається. Розкручуєте її, вставляєте електрод і затискаєте. У будь-якому випадку він не повинен хитатися. Встановивши електрод можна підключати кабелі.

На зварювальному апараті постійного струму є два виходи: позитивний і негативний. Також є два зварювальних кабелю:

  • один закінчується металевим затискачем-фіксатором - приєднується до деталі;
  • інший - власником для електрода.

Яку полярність підключати для зварювання залежить від типу роботи. Якщо говорити про інверторах, то частіше плюс підключають на деталь, а мінус подають на електрод. Такий варіант включення називають прямою полярністю. Але є перелік робіт, при яких подають зворотну полярність: мінус - на деталь, плюс - на електрод (наприклад, для зварювання нержавійки).

Але є перелік робіт, при яких подають зворотну полярність: мінус - на деталь, плюс - на електрод (наприклад, для зварювання нержавійки)

Пряма і зворотна полярність підключення на зварювальному инвертор

Пряма полярність забезпечує кращий прогрів металу, що і необхідно для більшої частини сполук. Це пояснюється тим, що електрони рухаються від негативно зарядженого полюса - при прямій полярності це електрод - до позитивного - деталі. При цьому вони додатково передають металу свою енергію, підвищуючи його температуру.

Початок зварювання: запалюємо дугу

Як підключити електрод до инвертору розібралися. Тепер про те, як запалити дугу. Виникає вона при безпосередньому контакті електрода і деталі. Є два способи:

  • чірканьем;
  • постукуванням.

З назви все ясно: в одному випадку потрібно провести електродом уздовж шва (щоб не залишилося слідів), у другому - кілька разів стукнути по деталі кінчиком електрода.

Коли електрод новий, його кінчик оголений, розпалювання відбувається легко. Якщо він вже був в роботі, навколо стрижня утворилася стінка в кілька міліметрів із захисного покриття. Це покриття потрібно відбити, кілька разів стукнув кінчиком по деталі.

Обидва способи розпалювання використовуються, тут вибирає кожен, кому як зручно. Цей навик - перший, який вам доведеться освоїти, якщо ви хочете навчитися користуватися електрозварюванням.

Тому берете кілька електродів, товстий шматок металу, і намагаєтеся запалити дугу. Як тільки у вас стало, виходити, можна приступати до наступного етапу навчання.

нахил електрода

Основне положення електрода - нахилене трохи до себе - на кут від 30 ° до 60 ° (дивіться малюнок). Величину нахилу підбирають в залежності від необхідного зварного шва і від виставленого струму. Орієнтуються на стан зварної ванни.

Перше положення називається «кутом назад». В цьому випадку ванна і розплавлений шлак рухається за кінчиком електрода. Його кут нахилу і швидкість руху повинні бути такими, щоб шлак встигав накривати розплавлений метал. У такому положенні отримуємо прогрів металу на велику глибину.

Техніка ручного дугового зварювання: положення електрода кутом вперед і кутом назад

Бувають ситуації, коли метал сильно розігрівати не потрібно. Тоді кут нахилу змінюється на протилежний, шов і ванна «тягнуться» за електродом. У цьому випадку глибина прогріву виходить мінімальною.

рухи електрода

Відповісти на питання «як правильно варити електрозварюванням» просто: потрібно контролювати зварену ванну. Для цього необхідно утримувати електрод на відстані 2-3 мм від поверхні металу і контролювати стан і розмір зварної ванни. Ось в цьому і полягає майстерність зварника.

Складність полягає в тому, що одночасно доводиться контролювати кілька параметрів:

  • рухати електрод по одній з показаних на фото траєкторій,
  • в міру випалювання опускати його трохи нижче, зберігаючи постійну відстань у 2-3 мм;
  • стежити за розмірами і станом зварної ванни, прискорюючи або сповільнюючи руху електродом;
  • стежити за напрямком шва.

Рухи кінчика електрода показані на малюнку. Бажаючим навчитися електрозварювання для домашнього застосування все їх освоювати не потрібно, але два-три рухи вам знадобляться: для різних ситуацій, швів і металів.

Бажаючим навчитися електрозварювання для домашнього застосування все їх освоювати не потрібно, але два-три рухи вам знадобляться: для різних ситуацій, швів і металів

Ще один елемент техніки ручного дугового зварювання: кінчик електрода повинен рухатися по одній з цих траєкторій (або з якоїсь схожої)

Як навчитися варити електрозварюванням? Відпрацьовувати руху на товстому шматку металу. Виходять тоді не шви, а валики. Цей етап - початковий. На ньому ви освоїте елементарні навички зварника: навчитеся контролювати відстань від кінчика електрода до деталі, і при цьому, рухати його по заданій траєкторії, стежити за зварною ванною і шлаком в ній.

Для цього берете товстий метал, крейдою прокреслюють на ньому лінію: по ній потрібно буде укласти валик. Розпалюєте дугу і починаєте освоювати руху, навчаючись одночасно контролювати ванну. У вас вийде не з першого, і, навіть, ні з десятого разу. Електродів винищить, напевно, з десяток. Коли техніка ручного дугового зварювання буде відпрацьована: валик буде рівномірним, ширина і висота його постійними (або майже), можна пробувати з'єднувати деталі.

Коли техніка ручного дугового зварювання буде відпрацьована: валик буде рівномірним, ширина і висота його постійними (або майже), можна пробувати з'єднувати деталі

Схожі валики повинні виходити у вас. Так ви зможете навчитися правильно варити зварюванням електродами

Як зробити альтанку на металевому каркасі читайте в цій стати е, а тут описано з троительство сараю на металевому каркасі.

Як правильно зварювати метал

Навчиться правильно тримати електрод і рухати ванну для хорошого результату недостатньо. Необхідно знати, деякі тонкощі поведінки металів, що сполучаються. А особливість полягає в тому, що шов «тягне» деталі, через що їх може перекосити. В результаті форма вироби може сильно відрізнятися від задуманої.

В результаті форма вироби може сильно відрізнятися від задуманої

Технологія електрозварювання: перед початком накладення шва, деталі з'єднують прихватками - короткими швами, розташованими на відстані 80-250 мм один від одного

Тому перед роботою деталі закріплюють струбцинами, стяжками і іншими пристосуваннями. Крім того роблять прихватки - короткі поперечні шви, прокладені через кілька десятків сантиметрів. Вони скріплюють деталі, надаючи виробу форму. При зварюванні стиків їх накладають з двох сторін: так виникають напруги компенсуються. Тільки після тих підготовчих заходів починають зварювання.

Про типах зварних швів і з'єднань (горизонтальні, вертикальні, стельові) і про те, як їх правильно варити читайте тут.

Як вибрати струм для зварювання

Навчитися варити електрозварюванням неможливо, якщо не знати, який виставляти струм. Він залежить від товщини зварювальних деталей і використовуваних електродів. Їх залежність представлена ​​в таблиці.

Але при ручній зварці все взаємопов'язане. Наприклад, в мережі впав напругу. Видати необхідний струм інвертор просто не може. Але навіть в цих умовах працювати можна: можна повільніше рухати електрод, домагаючись гарного прогріву. Якщо і це не допомогло, міняєте тип руху електрода - кілька разів проходячи по одному місцю. Ще один спосіб - поставити тонше електрод. Комбінуючи всі ці методи можна добитися хорошого зварного шва навіть в таких умовах.

Як правильно варити зварюванням ви тепер знаєте. Залишилося відпрацювати навички. Вибирайте зварювальний апарат, купуйте електроди і зварювальну маску і приступайте до практики.

Щоб закріпити інформацію, подивіться відео-урок по зварюванню.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов