Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Як зробити точкове зварювання або споттер своїми руками з зварювального апарату, акумулятора або мікрохвильовки для кузовного ремонту: схема і відео

  1. Як функціонує споттер?
  2. Що треба знати про застосування пристрою?
  3. Інструкції з описом
  4. З зварювального пристрою
  5. З зварювального інвертора
  6. з мікрохвильовки
  7. з акумулятора
  8. Техніка безпеки
  9. Відео «Проста схема для складання саморобного споттера»

Наша сеть партнеров Banwar

Споттер - один з видів зварювальних пристроїв. Завдяки цьому обладнанню можна зробити точкове зварювання важкодоступних місць, наприклад, на кузові машини. Щоб не витрачатися на покупку устаткування, можна спорудити споттер своїми руками. Про принцип роботи і складання устаткування ви дізнаєтеся з цієї статті.

зміст

Откритьполное зміст

[Приховати]

Як функціонує споттер?

Перш ніж розібрати, як спорудити саморобний споттер для кузовного ремонту, розглянемо схему пристрою з описом. На первинну складову трансформатора надходить напруга, що проходить через діодний міст V5-V8. Друга діагональ пристрою приєднується до тиристорному компоненту V9. Величина напруги, управляється деталлю, подається з пристрою Т1, яке повинно мати невисокою потужністю.

Коли живлення від побутової мережі надходить на схему, відбувається заряд конденсаторного елемента С1, напруга надходить від вторинного компонента Т1 від діодного моста V1-V4 і замкнутих висновків перемикача S3. Напруга буде відсутній на вторинній обмотці, оскільки V9 в цей час закритий. Через первинну обмотку струм також не зможе надходити. Натискаючи на кнопку вимикача S3, можна відключити конденсаторне пристрій від зарядного ланцюга і активувати проводку керування тиристорним компонентом. Через електрод деталі протікає струм розряду конденсаторного пристрою, а також опір, що сприяє відкриттю компонента.

Споттер - один з видів зварювальних пристроїв

Схема саморобної споттера

Короткочасний сигнал надходить через первинну складову, його довжина залежить від ємності конденсатора С1, а також виставленого значення опору R1. На вторинної складової деталі утворюється потужний струм, сила якого може збільшуватися до 500 ампер, якщо тривалість сигналу складе 0,1 сек. Але імпульс може бути коротким або довгим, все залежить від резисторного елемента R1. Коли конденсатор розрядиться, тиристорний компонент закриється, а схема повернеться в початкове положення. Якщо контакти на вимикачі S3 переключити, то конденсаторне пристрій повернеться в зарядний режим.

З яких компонентів складається обладнання:

  1. Трансформатор. Придбати цю деталь для збірки важко, легше його зробити своїми руками. Щоб розробити девайс, потрібно муздрамтеатр, величина його перетину складе не менше 400 мм 2. Для виготовлення первинної обмотки підійде провід з перетином 2,5 мм 2, а число витків буде близько двохсот. Для створення вторинної складової необхідний кабель з перетином 50 мм2 або вище, потрібне число витків складе сім штук. Як варіант, допускається експлуатація шини потрібних габаритів з ізоляційним шаром. Для забезпечення безпеки між компонентами робиться ізоляція, як ізолятор застосовується електротехнічний картон. При його відсутності підійде лакоткань або папір, але її треба покласти в кілька шарів і заздалегідь обробити парафіном. Вихідні контакти деталей мають довжину, якої вистачить для під'єднання до вихідних елементів, а також компонентів електричного кола живлення обмотки.
  2. Трансформатор харчування електричного кола, на схемі компонент маркується як Т1. Величина напруги на вторинній обмотці елемента дорівнює 12 В. Допускається створення допоміжної обмотки, вона використовується для того, щоб контролювати наявність напруги.
  3. Тиристорний елемент ПТЛ-50. Знайти цю деталь може бути проблематично, допускається застосування ідентичних запчастин. Значення зворотного напруги складе мінімум 220 вольт, а параметр струму буде дорівнює не менше 50 ампер.
  4. Діодний міст V5-V8. Компонент можна зібрати своїми руками з різних діодних компонентів. Показник напруги на виході буде дорівнює мінімум 220 вольтів, а величина струму - від 50 ампер і вище.
  5. Діодний збірка. Значення напруги складе не менше 12 вольт.
  6. Знадобиться один резисторний елемент R1 з номінальним параметром 100 Ом. Величина потужності розсіювання не має значення, конденсаторний елемент повинен бути електролітичним, параметр ємності - 1000 мкФ, а рівень напруги - 25 вольт.

Канал Спецтехніка і транспорт розповів про те, як правильно користуватися споттер.

Що треба знати про застосування пристрою?

Що врахувати при експлуатації пристосування:

  1. Треба контролювати роботу устаткування.
  2. Якщо виявлені несправності, для ремонту зверніться до фахівців.
  3. Всі компоненти управління рекомендується вивести на основну панель. Це дозволить управляти пристроєм за зручністю.
  4. Загальна довжина кабелів повинна бути не більше 2,5 м.
  5. Перед застосуванням обладнання поверхню машини зачищається від слідів корозії або старої фарби. Це дозволить надійно з'єднати два шматки металу.
  6. До поверхні, яка підлягає рихтування, перед початком робіт приєднується заземлення.
  7. До поверхні перед зварюванням кріпиться фіксатор, він застосовується для приєднання обладнання.
  8. До привареного фіксатора треба здійснити захоплення пістолетом, потім проводиться вирівнювання поверхні. Для якісної корекції можуть використовуватися додаткові компоненти, наприклад, зворотний молоток. Його використання актуально при великій товщині металу.
  9. Після зварювання приварені кріплення видаляється, а місце його установки обробляється шлифмашиной.

Інструкції з описом

Нижче розберемо, як зробити споттер з функцією автостарту і таймера з зварювального апарату і інших пристроїв, а також як зробити розрахунок всіх робочих параметрів.

Щоб організувати опцію таймера, купите реле часу.

З зварювального пристрою

Процедура створення споттера для рихтування з напівавтомата починається з підготовки основних компонентів:

  • трансформаторне пристрій на зразок того, яке використовується в апаратах Ресанта або інших, величина струму у вторинній обмотці складає 1500 ампер;
  • модуль управління, що використовується для зміни тривалості сигналу;
  • зворотний молоток;
  • інструмент для вилучення з комплектів шайб для прилягання до поверхні.

Канал KapotOR в ролику продемонстрував процедуру складання споттера.

Якщо знайти трансформаторний вузол і модуль управління проблематично, ці компоненти можна зібрати самому:

  1. Величина потужності первинної обмотки пристрої Т2 складе близько 10-15 кВт. При наявності готового механізму визначити потужність обмотки неважко.
  2. Десять витків товстого дроту намотуються на обмотку. Здійснюється завмер параметра напруги при запущеному трансформаторі. Число треба поділити на десять, в результаті ви отримаєте напруга, яке видає обмотка з одного витка. Їх загальна кількість забезпечить механізм напругою на 7-9 вольт. Врахуйте, що для вторинної складової застосовується жила, перетин якої складе не менше 75 мм 2. Завдяки цьому забезпечується створення робочої величини струму до 1500 А, обмотка не нагріватиметься і втрачати потужність.
  3. Щоб зробити силовий блок, потрібно девайс Т1 з доданими мостом, останній працює на елементах типу Д226Б. Компонент призначений для підзарядки керуючого конденсаторного елемента. Допускається використання будь-яких трансформаторних пристроїв, наприклад, від побутової техніки. Величина напруги на виході складе в діапазоні від 12 до 24 вольт.
  4. Ємнісний елемент С1 призначений для відкриття і закриття тиристорного компонента V9, він використовується в якості ключа для керуючого модуля. Коли користувач тисне на пусковий перемикач S3, тиристорний елемент відкривається, в результаті чого на Т2 через діодний міст підключений до джерела живлення. Імпульсна зварювання закінчується при розряді конденсаторного компонента С1. Останній застосовується для закриття тиристорного компонента, а також припинення надходження напруги на обмотку Т2. Залежно від резисторного компонента R1 довжина сигналу може бути різною. Врахуйте, що сам імпульс проходить одноразово, його тривалість не залежить від того, як довго ви тиснете на перемикач S3.
  5. До контактів девайса приєднуються проводи, по ним ток подається на інструмент апарату. Перетин електричного кола буде не менше, ніж на кабелі вторинної складової.
  6. Вся конструкція поміщається в корпус, пристрій треба надійно зафіксувати. Якщо в якості корпусу використовується коробка з металу, то її обов'язково слід заземлити.

Пам'ятайте, що споттер під час роботи споживає до 15 кВт потужності, тому його треба використовувати в електромережі, відповідної значенням.

Канал AVTO CLASS розповів, як зібрати спотер з апарату змінного струму.

З зварювального інвертора

Для виконання завдання будуть потрібні такі матеріали:

  • один двенадцатівольтний привід, який зможе забезпечити кнопкове перемикання реле, допускається експлуатація механізму від побутової техніки;
  • тиристор, призначений для роботи з напругою 200 В;
  • одне реле на 30 А;
  • діодний міст;
  • перемикач для активації і відключення устаткування;
  • контактна група, розрахована на роботу з напругою 220 В.

Виготовлення проводиться так:

  1. З підготовленого апарату треба демонтувати вторинний шар.
  2. Потім треба підрахувати, яка кількість витків знадобиться для одного вольта. Для розрахунку потрібно намотати дріт на первинну складову. Коли обмотка намотана, треба зробити вимір величини вольт, величина ділиться на кількість зроблених витків.
  3. Після з вторинного елемента треба зробити шину. Перетин дроту обмотки складе від 16 мм 2, а параметр напруги варіюється в районі 6 вольт. При використанні меншого перетину шину доведеться поділити на різні частини. Всі складові елементи фіксуються за допомогою скотча.
  4. Для збірки будуть потрібні дві шини, оснащений ізоляційної обмотки, причому шар проводиться поступово. Спочатку наноситься шар ізоляційної стрічки, потім скотч, після чого знову изолента. На відкритих краях обмотки можна встановити клепки.
  5. Потім проводиться установка шин на трансформаторне пристрій. Процес може викликати складності, особливо, якщо ви ніколи раніше не стикалися з необхідністю виконання такого завдання. Може знадобитися допомога іншої людини або інструментів, наприклад, молотка. Трансформаторне пристрій і первинний елемент не потрібно фіксувати міцно один до одного. Треба тільки забезпечити рівну посадку шини при монтажі та пошкодити частину.
  6. Проводиться вимір параметра потужності. Якщо ця величина відповідає нормованим показникам, то процедура складання практично завершена. При наявності відхилень спробуйте поміняти підключення електроланок до первинного компоненту.

В'ячеслав Вітер показав, як зібрати споттер з інвертора на прикладі моделі Kaiser NBC-250.

Одним з важливих елементів апарату вважається трансформатор. Процес його збірки представляє найбільш складний етап. Особливо треба приділити увагу процедурі намотування, вона займає чимало часу і сил. Намотувати обмотку треба мідної або алюмінієвої дротом. Обов'язково зробіть ізоляцію зі спеціальної трансформаторної паперу або лакоткани. Щоб фіксація матеріалу була надійною, папір слід обробити парафіном.

Допускається складання пістолета з напівавтомата, тільки в конструкцію доведеться внести певні коригування. Усередині пристрою треба зафіксувати латунну вісь, а крокодили виконуються з відрізка труби, діаметр якої складе 2 см. Електроланцюг, яка буде використовуватися для з'єднання трансформаторного механізму і пістолета, матиме перетин, аналогічне шині, або більше.

з мікрохвильовки

Щоб зібрати споттер з мікрохвильової печі необхідний блок трансформаторного пристрої, а також керуючий модуль.

Процедура складання здійснюється так:

  1. З сердечника мікрохвильовій печі забирається вторинна обмотка. Для її видалення можна скористатися канцелярським ножем. Видаліть всі залишки з пристрою, але будьте обережні, щоб не пошкодити сердечник.
  2. Виготовляється обмотка. Спочатку робиться первинна складова, треба зробити двісті витків з кабелю з перетином 2,5 мм 2. Потім треба зробити вторинний компонент, для цього робиться сім витків, перетин дроту буде не менше 50 мм 2.
  3. Для створення ізоляції можна використовувати технічний картон.
  4. Неважливо, який різновид трансформаторного пристрої застосовується для виготовлення. Головна умова - другий контур повинен працювати з напругою 12 вольт.
  5. Наступним етапом буде збірка модуля. Після складання девайс підключається до споттер.
  6. Якщо треба, додайте в конструкцію подовжувачі.

з акумулятора

Щоб зробити апарат, підготуйте:

  1. АКБ. Допускається застосування стартерного пристрою, його ємність буде не менше 60 Ач. Акумуляторна батарея повинна бути робочою, що не зношеної і не розрядженою. АКБ повинен зберегти не менше 60% заряду.
  2. Пускательное пристрій. Допускається використання будь-якого перемикача або кнопки, яка не буде фіксуватися і зможе витримати більше 5 ампер струму.
  3. Втягує реле від стартерного пристрою. Підійде елемент з несправною механічної складової. Соленоїд, а також контактна група повинні бути працездатними.
  4. Сполучна електроланцюг, компонент вважається одним з основних в конструкції. Перетин кабелю, який ви будете використовувати, складе від 500 до 100 мм 2, оскільки при функціонуванні споттера через компонент буде проходити до однієї тисячі ампер струму. Керуючий кабель для самого реле можна застосовувати з невеликою перетином.
  5. Буде потрібно елемент для рихтування, наприклад, молоток, шайба або пуллер.

Збірка споттера здійснюється так:

  1. Довжина застосовується проводу повинна бути не більше півтора метра. Чим коротше буде кабель, тим меншим буде показник втрат при функціонуванні споттера. Допускається використання зварювальних кабелів. Якщо перетин елементів маленьке, можливо їх паралельне підключення. І позитивна, і негативна електроланцюзі мають однакову довжину. Треба заздалегідь придбати надійні крокодили, які зможуть працювати з сотнями ампер струму.
  2. Контакти АКБ треба захистити, щоб забезпечити надійність з'єднання. Якщо при підвищеному навантаженні буде спостерігатися іскріння, це призведе до появи окислення, що сприяє збільшенню загального опору проводів.
  3. В розрив позитивної електроланцюзі треба включити контакти втягує реле. Елемент монтується ближче до акумулятора, допускається його фіксація на корпусі, щоб забезпечити компактність обладнання в цілому. На цьому етапі важливо захистити пристрій від замикання позитивного і негативного контактів батареї. При покупці реле краще вибрати запчастина з розбірним корпусом. При функціонуванні споттера контакти будуть підгоряти, їх доведеться періодично чистити. Якщо шток, яким оснащено реле, не можна закріпити, то треба продумати обмежувальне пристрій, який запобіжить можливість випадання рухомого компонента. Негативний контакт приєднується до електричного кола з корпусом пристрою. Позитивний подається через пусковий перемикач на керуючий елемент.
  4. Перемикач для управління пристроєм фіксують на Рихта інструменті, для цього застосовується ізолююча прокладка. Значення напруги на обладнанні складе не більше 10-12 вольт, електричний захист не потрібна.
  5. Негативний провід фіксується до зачищеною до металу складової поверхні. Для кріплення використовується мідний контакт.

Техніка безпеки

Які нюанси в питаннях безпеки треба враховувати при використанні споттера з АКБ:

  1. Підвищені навантаження приведуть до виходу з ладу батареї. При Прихоплювання насадки до металу за фактом трапляється замикання. Величина струму, яка проходить через батарею, збільшиться до 1500 А. А звичайний стартерний акумулятор розрахований на роботу не більше, ніж з 600 амперами. Через це пластини пристрою можуть перегріватися, що призводить до їх сульфатации і пошкодження. Може закипіти і розчин електроліту при проходженні високого струму. При інтенсивному використанні споттера треба робити перерви, щоб акумулятор охолов. Слідкуйте за його температурою і контролюйте величину напруги залишкового заряду.
  2. Споттер бажано обладнати вольтметром, це дозволить здійснювати моніторинг за напругою при його роботі. Якщо робочий параметр буде зменшуватися до критичного, буде потрібно підзарядка батареї. Через високу величини струму оснащувати споттер запобіжними елементами недоцільно.
  3. Якщо припікання контактів до робочої поверхні тривалий, це зіпсує метал, в ньому можна зробити дірку. При критично високих температурах можливий спалах лакофарбового покриття. Прихоплювання краще здійснювати короткими сигналами тривалістю не більше однієї секунди.

Відео «Проста схема для складання саморобного споттера»

Канал AKA KASYAN в ролику розповів про особливості складання та показав, як проводиться виготовлення обладнання в домашніх умовах.

Як функціонує споттер?
Що треба знати про застосування пристрою?
Що треба знати про застосування пристрою?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов