Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Як вибрати шини на літо і зиму

  1. Типорозмір. Індекси навантаження і швидкості шин
  2. малюнок протектора
  3. маркування шин
  4. балансування шин
  5. Ротація шин: секрет рівномірності зносу
  6. Контроль тиску шин
  7. Розвал-сходження
  8. Рекомендації щодо зниження зносу шин
  9. Знайдіть свій шиномонтаж

Наша сеть партнеров Banwar

Кожен елемент конструкції автомобіля розробляється інженерами з метою досягнення максимальних показників безпеки та комфорту

Кожен елемент конструкції автомобіля розробляється інженерами з метою досягнення максимальних показників безпеки та комфорту. Не є винятком і шини : Їх розмір, тиск і інші параметри рекомендуються виробником для кожної конкретної моделі авто. Але для того щоб довідатися, які шини краще, автолюбителю необхідно самостійно врахувати безліч чинників: від сезону експлуатації до власної манери водіння.


Виробниками автогуми пропонуються три типи автомобільних шин:

  • літні;
  • зимові;
  • всесезонні (універсальні).

Сезонність шин визначається складом гумової суміші, особливостями малюнка протектора і іншими технічними рішеннями, призначеними для забезпечення оптимальних експлуатаційних характеристик автомобіля при певних погодних умовах.

літні шини (Для експлуатації в теплу пору року) відрізняє підвищена міцність складу протектора і зносостійкість, навіть якщо вони контактують з гарячим покриттям. Малюнок вибирають відповідно до типу дорожнього полотна, по якому переважно переміщується автомобіль. У малюнку протектора шосейних літніх шин превалюють поздовжні канали, що зменшують опір коченню, і діагональні - для відводу води від плями контакту при їзді на мокрому покритті.

Зимові шини м'якші - це необхідність, зумовлена ​​особливостями гуми тверднути і ставати тендітною при зниженні температури навколишнього середовища. Протектор відрізняється великим числом поперечних каналів, що поліпшують зчіпні характеристики, збільшеним розміром канавок для відведення сніжної маси і їх кількістю. До того ж на розділені канавками блоки завдано неглибокий зигзагоподібні малюнок, також підвищує зчеплення в умовах зимової погоди.

всесезонні шини по м'якості гумової суміші знаходяться між літніми та зимовими варіантами. Малюнок протектора - компроміс між зчіпними властивостями, коченням, керованістю, гальмівними характеристиками автомобілів з літніми та зимовими шинами. При високих температурах універсальні шини дуже швидко стираються (хоч і повільніше зимових), а при негативних - схильні до зниження еластичності. Оптимальною є температура експлуатації всесезонной шини, що знаходиться в районі нульової позначки.

ошиповані шини - це різновид зимових шин, найкомфортніше почуваються на зледенілих дорогах завдяки наявності вбудованих в протектор металевих шипів. Але регулярне використання таких шин на твердих сухих дорогах загрожує швидким зносом шипів і пошкодженнями дорожнього покриття.

Типорозмір. Індекси навантаження і швидкості шин

Типорозмір - це буквено-цифрову комбінацію, що характеризує тип конструкції шини та її розмір. Типорозмір включає наступні позначення:

  1. Тип конструкції шини: R - радіальне розташування корду каркаса (діагональна конструкція не має буквеного позначення);
  2. Ширина профілю - відстань між крайніми протилежними точками бортів накаченной, але не навантаженої шини;
  3. Серія профілю - висота профілю, виражена у відсотках від його ширини;
  4. Посадковий діаметр - діаметр диска, для якого призначена шина; позначається Rx, де x - діаметр колісного диска в дюймах.

Слідом за типорозміром виробник шини традиційно вказує в маркуванні індекс швидкості і навантаження. Правильно вибирати шини, починаючи з індексу навантаження - показника, що визначає несучу здатність одного колеса. Для цього повна маса автомобіля (сума спорядженої маси, максимального ваги вантажу і всіх пасажирів) ділиться на чотири. Відповідно до отриманої цифрою по таблиці індексів навантаження шин (таблицю легко можна знайти в інтернеті) визначається індекс навантаження.

Індекс швидкості вказує на максимальну швидкість, при якій тривала експлуатація автомобіля, що знаходиться під нормальним навантаженням, не приведе до небезпечних деформацій і руйнувань шин. Літерне відповідність (індекс) необхідної швидкості також визначається по таблиці.


малюнок протектора

Малюнок протектора являє собою сукупність каналів, від розташування і глибини яких безпосередньо залежить поведінка автомобіля на автодорогах різних типів при певних метеоумовах.

  • Поздовжні канавки мінімізують опір коченню, підвищують курсову стійкість, знижують рівень відтвореного шуму. Шини з переважанням поздовжніх канавок (при середніх зчіпних характеристиках) оптимальні для швидкісного руху по твердому покриттю.
  • Чим більше кількість поперечних канавок і їх ширина, тим ефективніше здійснюються зчеплення з поверхнею і відведення води, бруду, сніжної «каші». Саме тому зимові шини краще вибрати з яскраво вираженим поперечним малюнком, особливо, якщо автомобіль переважно експлуатується у «позашляхових» умовах.
  • Малюнок, в якому поздовжні і поперечні (діагональні) канавки не зливаються один з одним, називається універсальним. Така схема розташування забезпечує збалансовані характеристики (тягові, гальмівні, опір відведенню автомобіля в сторону) на будь-яких покриттях. Блоковий рисунок шини, утворений з'єднаними між собою канавками, кращий для їзди по грунтових дорогах. На твердому дорожньому полотні дані вироби шумні і схильні до нерівномірного зносу.

Малюнок протектора може бути ненаправленим (симетричним і асиметричним) і спрямованим (симетричним і асиметричним).

  • Симетричний ненаправленої малюнок є досить універсальним. Такий малюнок визначає можливість автомобіля пересуватися по дорогах з будь-яким покриттям, застосовується як до літніх покришок, так і до зимовій гумі. Покришками з симетричним спрямованим протектором найчастіше комплектуються нові автомобілі.
  • Асиметричний ненаправленої малюнок протектора орієнтований на максимальну продуктивність при високих швидкостях і динамічний маневрування. Такий малюнок найчастіше використовується при створенні шин класу UHP, спортивних шин, елітної гуми для спортивних автомобілів і автомобілів сегмента "преміум".
  • Спрямований симетричний малюнок. Шини з таким протектором також монтуються на будь-яке колесо, але вимагають дотримання напрямку обертання. Використання таких шин підвищує тягові характеристики автомобіля.
  • Спрямований асиметричною малюнок шини не тільки орієнтований в певну сторону, але і має відмінності між зовнішньою і внутрішньою частинами. Дані шини самі тихі, а з їх установкою автомобіль стає більш «слухняним» на високій швидкості.

маркування шин

Крім основних відомостей, на які вказують типорозмір, індекси швидкості і навантаження, розташована на наклейці маркування шин містить масу корисної інформації.

  • Клас економічності (від A до G): визначається рівнем опору коченню і, як наслідок, здатність економити паливо.
  • Ефективність гальмування на мокрому покритті (зчеплення з мокрою дорогою): виражається індексами від «A» до «G».
    A - максимальний показник, найбезпечніші (мінімальний гальмівний шлях);
    G - мінімальний показник, менш безпечні за рахунок збільшення гальмівного шляху.
    Для легкових автомобілів індекси «D» і «G» не використовуються.
  • Клас шумності: рівень виробленого шуму, вимірюваний в децибелах.

Загальноприйнятими також є написи-покажчики на самих шинах: напрямок обертання (ROTATION), сторона установки (LEFT, RIGHT, INSIDE, OUTSIDE), температурний режим (TEMPERATURE), коефіцієнт зчеплення (TRACTION) і т. Д. Традиційно на шині вказуються сезонність і погодні умови, для яких вона призначена: AS, Any Season, All Season, R + W (всесезонні); Winter, малюнок-«сніжинка» (зимові); M + S (для бруду і снігу) і ін.

Прокол? RunFlat!

побачивши напис RunFlat , У вільному перекладі позначає «їзду на плоскому колесі», знайте: в разі проколу шини дозволять дістатися до найближчого шиномонтажу без підкачки і побоювання за те, що по дорозі вони прийдуть в повну непридатність.

Вироби окремих виробників можуть маркуватися по-різному і дещо відрізнятися технологією виробництва. Але всіх їх об'єднують загальні принципи конструкції:

  • посилені борту;
  • наявність підсилюючих елементів каркасу;
  • особливий склад гумової суміші бортів і протектора.


Використання шин з технологією RunFlat має певні обмеження. Після проколу слід виключити перевищення швидкісного режиму і різке маневрування. Тому для їх установки вкрай бажано наявність в автомобілі певних систем безпеки: курсової стійкості і контролю тиску в шинах.

балансування шин

Заміна гуми (сезонна, з метою ремонту дисків або покришок або внаслідок її повного зносу) повинна супроводжуватися балансуванням кожного колеса. Чим же викликана необхідність балансування?

Головною умовою «ідеального» обертання колеса є збіг центру його маси з геометричним центром. Але на практиці центр маси не пройшов балансування колеса практично завжди зміщений. Причини - неоднорідність щільності складу матеріалів колісних дисків і шин, відхилення в лінійних розмірах, пошкодження. Неотбалансірованное колесо видає характерне биття при обертанні.

Балансування проводиться на спеціальному верстаті в процесі обертання колеса. Старий центр ваги зміщують до осі обертання, для чого фахівцем встановлюється коригувальний вантаж: конкретної маси і в строго визначеному місці. Вантажі набиваються на обід дисків (переважно - штампованих) або приклеюються на внутрішню поверхню.

Відбалансувало колесо обертається без биття. В результаті знижується знос підшипників і інших вузлів підвіски, поліпшується зчеплення з дорогою, скорочується гальмівний шлях, зменшується знос покришок і витрата палива. Нарешті, їзда без вібрацій стає комфортніше.

Ротація шин: секрет рівномірності зносу

Нерівномірний знос шин призводить до зниження курсової стійкості автомобіля. Особливу небезпеку це становить в моменти екстреного гальмування, коли машину може непередбачувано «відвести» в сторону.

При повній справності автомобіля і його експлуатації відповідно до рекомендацій виробника знизити нерівномірність зносу дозволить періодична перестановка шин відповідно до типу приводу авто.

  • На передньопривідних автомобілях при ротації рекомендується задні шини поставити на місце передніх, змінивши боку установки. Передні можна міняти місцями або залишити на колишніх сторонах.
  • Схема ротації шин на повно- і задньопривідних авто також може перехресної або реалізовуватися з заміною сторін одних тільки передніх коліс при установці назад.
  • Передні шини з направленим малюнком міняють місцями з задніми, які встановлені на тій же стороні.
  • Якщо розмір шин на колесах передньої і задньої осей відрізняється, між собою змінюють передні колеса і відповідним чином надходять з колесами задньої осі.

Ротацію коліс доцільно поєднати з заміною масла, оскільки рекомендовані інтервали між проведенням даних заходів приблизно рівні.

Контроль тиску шин

Тиск в шинах рекомендується автовиробником для кожної моделі авто і вантажу, який автомобіль несе на борту. Необхідно розуміти, що до негативних наслідків може призвести як надмірне, так і недостатнє тиск.

  • Надмірно високий тиск призводить до швидкого зносу центральній частині покришки. Підвищуються вібрації і рівень шуму. Зростає навантаження на ходову частину автомобіля.
  • При низькому тиску втрачається гострота рульового управління і стійкість курсу. Швидко зношується бокова частина покришки і помітно підвищується витрата палива.

Таким чином, рекомендований тиск - це не примха виробника. Підвищений на 0,2-0,3 атм тиск можна встановлювати напередодні перевезення вагомих вантажів, знижений - перед їздою по пересіченій місцевості з метою підвищення амортизаційних властивостей. Головне - не забути привести його до норми.

Розвал-сходження

Колеса справного автомобіля, встановлені під правильними кутами:

  • ефективно гасять вібрації, знижуючи навантаження на рульове управління;
  • забезпечують максимальну площу плями контакту з дорожнім покриттям і, як наслідок, більшу стійкість в кренах, а також кращу керованість;
  • виключають відхилення автомобіля від курсу.

Їзда на неправильно встановлених колесах - найкоротший шлях в магазин за новими шинами. Робити розвал-сходження в обов'язковому порядку слід після кожного ремонту рульового управління і підвіски, якщо заміна деталей може вплинути на кути установки автомобільних коліс. Рекомендований інтервал між регулюваннями збігається з періодом між сезонної заміною гуми.

Рекомендації щодо зниження зносу шин

  • Встановлюйте шини, типорозмір яких відповідає моделі авто.
  • Працюйте з шини відповідно до сезону, для якого вони призначені (якщо обов'язок установки зимової гуми регулюється ПДР, то відповідальність за її заміні на літню лягає на совість автовласника).
  • Слідкуйте за справністю автомобіля.
  • Своєчасно здійснюйте балансування і регулювання кутів установки коліс.
  • Підтримуйте тиск на рекомендованому виробником рівні. Контролюйте тиск частіше в умовах перепадів температури повітря.
  • Зверніть увагу на свою манеру водіння. Уникайте екстрених гальмувань, входжень в круті повороти на великій швидкості, наїздів на різні предмети і перешкоди, притиснуті до бордюрів і т. Д.
  • Дотримуйтесь швидкісного режиму.
  • Негайно усувайте дрібні механічні пошкодження (проколи, порізи і т. Д.).

Правильне зберігання шин

Колеса в збірці (шини на дисках) можна зберігати в горизонтальному вигляді, уклавши один на одного, або в підвішеному стані.

Щоб уникнути деформацій шин без дисків не допускається їх штабелювання і підвішування при зберіганні. Шини слід зберігати у вертикальному положенні, попередньо очистивши від забруднень. Рекомендується періодично змінювати точку опори (повертати шини), щоб мінімізувати дисбаланс.

При виборі місця зберігання слід віддати перевагу темним сухим приміщенням. Літні шини краще зберігати в опалюваних, зимові - в провітрюваних приміщеннях. З додаткових коштів, що продовжують термін служби шин, слід зазначити спеціальні склади і індивідуальні захисні чохли.

Знайдіть свій шиномонтаж

Придбати якісні шини - тільки півсправи. Не менш важливо шини поставити відповідно до технології монтажу і обслуговувати у кваліфікованих фахівців.

Пошук шиномонтажу на кшталт вибору сімейного лікаря: ретельно підбирають, але користуються послугами довгі роки. Якими ж ознаками володіє хороший шиномонтаж?

  • Наявність повного набору інструментів і обладнання, що проходить регулярну перевірку на технологічну точність.
  • Чистота в приміщенні навіть у період максимального завантаження. Охайність майстрів.
  • Обов'язкова очищення коліс перед балансуванням.
  • Суворе дотримання технології: використання ручного інструменту при затягуванні настановних болтів, правка без застосування залізних молотків і газових пальників і т. Д.
  • Установка рекомендованого виробником тиску у всіх класах, навіть якщо здійснювався ремонт одного з них.
  • Демонстрація результатів роботи і готовність відповісти на будь-яке питання замовника.
  • Документальне оформлення роботи, надання гарантійних зобов'язань.

Знання в області підбору, експлуатації, зберігання, обслуговування покришок допоможуть продовжити термін їх служби і зробити експлуатацію автомобіля більш комфортним і безпечним. Вибір і якість самих шин - турбота онлайн-гіпермаркету 21vek.


купити шини

Рейтинг статті:

рейтинг: 5 голосів: 21

Прокол?
Чим же викликана необхідність балансування?
Якими ж ознаками володіє хороший шиномонтаж?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов