Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Як перевірити ємність свинцево-кислотної акумуляторної батареї

  1. Так працює тестер акумуляторів:

Наша сеть партнеров Banwar

Будь-яка свинцево-кислотна акумуляторна батарея має дві основні характеристики: напруга і ємність, що визначають здатність віддавати кількість електричної енергії в заданих проміжках часу.

Періодичний контроль напруги і ємності акумуляторів дозволяють своєчасно виявити негативні процеси старіння батарей, запобігти можливості раптового відключення навантаження і уникнути ризиків виходу з ладу обладнання в електричній мережі.

Напруга і ємність вимірюються різними методами, серед яких є традиційні і сучасні.

Напруга акумуляторної батареї вимірюється приладами «вольтметр». Стандартні свинцево-кислотні акумулятори для ДБЖ виробляються з напругою 6 і 12 вольт. Перші зустрічаються досить рідко і практично не використовуються в джерелах безперебійного живлення, оскільки вони мають «моральне старіння».

Номінальна напруги робочого акумулятора знаходиться в межах від 11 до 13 вольт і залежить від стану заряду.

Звертаємо Вашу Увага: Слід враховувати наступний факт, що наявність напруги 12 вольт не гарантує наявності ємності, відповідно, працездатності і якості акумулятора.

Ємність акумулятора вимірюється в ампер часах і характеризує заряд віддається батареєю в межах робочої напруги. В процесі роботи, акумулятор схильний до природного старіння і втраті робочої ємності.

До традиційних методів вимірювання ємності відносять методи перевірки «вилкою навантаження», принцип якої заснований на вимірюванні напруги батареї, за підключеної еталонної навантаженні. Недоліком даного методу є необхідність повного заряду акумулятора для проведення вимірювань, відключення споживачів, під час вимірювання і відносна точність показань результатів вимірювань.

Недоліком даного методу є необхідність повного заряду акумулятора для проведення вимірювань, відключення споживачів, під час вимірювання і відносна точність показань результатів вимірювань

Нагрузочно-діагностичний прилад

Сучасні методи дозволяють визначати місткість акумуляторів спеціалізованими індикаторами ємності без відключення навантаження за пару секунд. Принцип вимірювання заснований на надсиланні сигналу спеціалізованої форми і визначення корисної площі свинцевих пластин батареї, що в свою чергу вказує на максимальну ємність акумулятора.

Індикатор ємності свинцевих акумуляторів (тестер акумуляторів) Кулон-12 / 6p

Можливість визначення ємності без відключення навантаження всього за пару секунд, без створення перешкод у електроніку пристрою роблять індикатори незамінним приладом в сфері ремонту та технічного обслуговування джерел безперебійного живлення.

Так працює тестер акумуляторів:

Контроль ємності акумуляторів перед продажем дозволяє продавати виключно якісні батареї і не турбуватися про стан їх працездатності від трьох до п'яти років.

Перевірити ємність акумулятора для ДБЖ в домашніх умовах можна просто підключивши автомобільну лампочку великої потужності (галогенку) - за яскравістю можна побічно судити про ступінь заряду акумулятора. Якщо перевірити напругу на клемах батареї - воно повинно бути не менше 11 вольт протягом пари хвилин. Слабке світіння лампи розжарювання або різке падіння напруги нижче 11 вольт при підключенні лампочки, свідчить про малий заряді батареї або втраті ємності в слідства старіння.

Також, можна зібрати прилад для перевірки ємності акумулятора в домашніх умовах, типу навантажувальної вилки:

Також, можна зібрати прилад для перевірки ємності акумулятора в домашніх умовах, типу навантажувальної вилки:

Схема пристрою для перевірки акумуляторів

Пропонований прилад має підвищену точність за рахунок застосування розширеної шкали. Вбудоване навантажувальний опір дозволяє перевіряти напругу і під навантаженням в режимі навантажувальної вилки. При використанні деталей даного типу і номіналу прилад буде мати звужений діапазон від 0 В до 10 В приблизно на чверть шкали, а іншу частину шкали буде займати діапазон від 10 В до 15 В, що значно підвищує точність вимірювань. Автомобільний акумулятор вважається повністю зарядженим при напрузі 14 В і повністю розрядженим при напрузі 11 В, але при низьких температурах ємність автомобільного акумулятора дещо зменшується, а напруга повного заряду буде більше. Для перевірки окремих банок акумулятора передбачена шкала на 3 В і інший висновок приладу.

Розширена шкала на 15В виходить завдяки падінню напруги на стабілітроні VD1 і діод VD2. При напрузі більше, ніж напруга відкривання стабілітрона пряме падіння напруги на діоді, струм через прилад збільшиться. Діод VD2 також захищає прилад від перевантаження при подачі напруги неправильної полярності.

Від номіналу резистора R4 залежить ширина вузького діапазону шкали приладу. Через нього невеликий струм буде проходити і при замкненому стабилитроне.

Резистор R1 дозволяє подавати на стабілітрон VD1 невеликий необхідний струм стабілізації. Опору резисторів R2 і R3 підібрані для мікроамперметра М4256 зі струмом повного відхилення 50 мкА. Від номіналу резистора R4 залежить ширина звуженого діапазону.

Резистор R5 навантажувальний опір великої потужності для перевірки акумулятора під навантаженням включається кнопкою SB1 або перемикачем на відповідний струм, а про підключення навантаження сигналізує лампа NL2. Струм навантаження залежить від величини навантажувального опору і розраховується за законом Ома:

I = U / R; R = U / I.

Обов'язково розраховуємо потужність, яку визначаємо за формулою:

P = UI

Оскільки стрілочний індикатор не реагує на підключення неправильної полярністю через діода VD2, про це буде сигналізувати лампа NL2. Всі лампи типу МН13,5-0,16, але можна використовувати і на меншу напругу з додатковим резистором або світлодіоди з послідовно підключеним резистором номіналом 1 - 2 кОм.

При заміні стабілітрона VD1 на стабілітрон з іншою напругою, а також зміні номіналів деяких резисторів можна використовувати прилад для перевірки акумуляторів іншого напруги як без навантаження, так і під навантаженням.

Фактично виходить схема навантажувальної вилки, яку можна виготовити своїми руками. Ємність акумулятора залежить від напруги заряду. Висока точність вимірювання при розширеній шкалою дозволяє досить точно визначити ступінь заряду, а значить і ємність перевіряється акумулятора.

Можливо, вам це буде цікаво:

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов