Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Як користуватися цифровим мультиметром

  1. Мультиметр зовнішній вигляд і роз'єми
  2. Основні операції з мультиметром
  3. Замір струму
  4. Замір опору
  5. прозвонка
  6. Техніка безпеки при роботі з мультиметром

Наша сеть партнеров Banwar

Мультиметр - це один з недорогих вимірювальних приладів, яким користуються як професіонали, так і любителі ремонтують домашню проводку і електроприлади Мультиметр - це один з недорогих вимірювальних приладів, яким користуються як професіонали, так і любителі ремонтують домашню проводку і електроприлади. Без нього будь-електрик почувається як без рук. Раніше для вимірювання напруги, струму, опору потрібно три різних інструменту. Зараз все це можна заміряти за допомогою одного універсального девайса. Користуватися цифровим мультиметром дуже легко.

Основні два правила які потрібно запам'ятати:

  • куди правильно підключати вимірювальні щупи
  • в яке становище встановлювати перемикач для замірів різних величин

Мультиметр зовнішній вигляд і роз'єми

На фронтальній частині тестера всі написи виконані англійською мовою, та ще з використанням абревіатури На фронтальній частині тестера всі написи виконані англійською мовою, та ще з використанням абревіатури.

Що означають дані написи:

  • OFF - прилад відключений (щоб батарейки приладу не розрядилися, встановлюйте перемикач в це положення після вимірів)
  • ACV - вимірювання змінного U
  • DCV - вимірювання постійного U
  • DCA - вимірювання постійного струму
  • Ω - замір опору
  • hFE - завмер характеристик транзисторів
  • значок діода - прозвонка або перевірка діодів

Перемикання режимів відбувається за допомогою центрального поворотного перемикача. На самому початку використання цифрового мультиметра рекомендується відразу ж зазначити мітку покажчика на перемикачі контрастною фарбою. Наприклад ось так: Перемикання режимів відбувається за допомогою центрального поворотного перемикача

Більшість поломок приладу якраз пов'язане з неправильним вибором положення перемикача.

Харчування здійснюється від батарейки типу крона. До речі по роз'єму для підключення крони можна побічно судити про те, зібраний тестер в заводських умовах або де то в китайських «кооперативах». При якісній зборці, приєднання відбувається через спеціальні роз'єми призначені для крони. У менш якісних випадках застосовуються звичайні пружинки.

Мультиметр має кілька роз'ємів для підключення щупів і всього два щупа Мультиметр має кілька роз'ємів для підключення щупів і всього два щупа. Тому важливо правильно підключати щупи для вимірювання певних величин, інакше можна легко спалити прилад.

Щупи як правило різного кольору - червоного і чорного. Щуп чорного кольору підключають до гнізда з написом COM (в перекладі - «загальний»). Червоний щуп в два інших роз'єму. Роз'єм 10ADC застосовується, коли необхідно заміряти силу струму від 200мА до 10А. Роз'єм VΩmA використовується для всіх інших вимірів - напруги, струму до 200мА, опору, прозвонки. Щупи як правило різного кольору - червоного і чорного

Основне нарікання викликають саме заводські щупи йдуть в комплекті з приладом. Майже кожен другий власник мультиметра рекомендує їх замінити на більш якісні. Правда при цьому вартість їх може бути порівнянна з вартістю самого тестера. В крайньому випадку їх можна вдосконалити шляхом посилення в місцях вигину проводів та ізоляції наконечників щупів. Основне нарікання викликають саме заводські щупи йдуть в комплекті з приладом

Якщо ж ви хочете собі якісні силіконові щупи з купою наконечників, то замовити їх з безкоштовною доставкою можна на АліЕкспресс тут . Якщо ж ви хочете собі якісні силіконові щупи з купою наконечників, то замовити їх з безкоштовною доставкою можна на АліЕкспресс   тут

Раніше широко застосовувалися і стрілочні тестери. Деякі електрики навіть віддають переваги їм, вважаючи їх більш надійними. Однак рядовим споживачам користуватися ними через велику похибки шкали вимірювання менш зручно. Крім того, при роботі стрілочних мультиметром, обов'язково потрібно вгадувати полярність контактів. У цифрових при неправильному підключенні до полюсів, показання будуть просто відображатися зі знаком мінус. Це штатний режим роботи, який не зіпсує мультиметр. Раніше широко застосовувалися і стрілочні тестери

Основні операції з мультиметром

Замір напруги

Як використовувати цифровий мультиметр для вимірів напруги? Для цього ставите перемикач на мультиметри в відповідне положення. Якщо ця напруга в розетці будинку (змінна напруга), то клацають перемикач в положення ACV. Щупи вставляєте в роз'єми COM і VΩmA. Як використовувати цифровий мультиметр для вимірів напруги

Насамперед перевіряйте, чи правильно підключено роз'ємів. Якщо один з них помилково буде встановлений в контакт 10ADC - при вимірі напруги виникне коротке замикання.

Починайте вимір з максимального значення на приладі - 750V. Полярність щупів при цьому абсолютно не має ніякого значення. Не потрібно щупом чорного кольору обов'язково стосуватися нуля, а червоним - фази. Якщо на екрані висвітиться значення набагато менше, а перед ним буде стояти цифра «0», це означає, що для більш точного виміру можна переключитися в інший режим, з меншою шкалою рівня напруги, яку дозволяє вимірювати ваш мультиметр.

При вимірі постійної напруги (наприклад електропроводка в машині) перемикаєтеся в режим DCV. При вимірі постійної напруги (наприклад електропроводка в машині) перемикаєтеся в режим DCV

І також починаєте виміри з найбільшою шкали, поступово знижуючи ступені виміру. Для вимірів напруги підключати щупи потрібно паралельно вимірюваного ланцюга, при цьому пальцями тримайтеся тільки ізольованій частині щупа, щоб самому не потрапити під напругу. Якщо на дисплеї висвітилося значення напруги зі знаком «мінус», це означає що Ви переплутали полярність.

УВАГА: при замірах напруги в обов'язковому порядку перевіряйте, що шкала мультиметра виставлена ​​правильно. Якщо почати заміряти напругу при включеному положенні перемикача DCA, тобто на завмер струму, то легко можна створити коротке замикання безпосередньо у себе в руках!

Деякі досвідчені електрики радять при вимірі напруги в розетці, обидва щупа тримати в одній руці. При поганій ізоляції щупів і їх пробої, це дозволить убезпечити в деякій мірі себе від поразки ел.током.

Мультиметр працює на батарейці (використовується крона на 9 Вольт). Якщо батарейка починає сідати, мультиметр починає безбожно брехати. У розетці замість 220В може здатися все 300 або 100 Вольт. Тому, якщо показання приладу вас починають сильно дивувати, в першу чергу перевірте харчування. Непрямим ознакою розрядки батареї можуть служити хаотичні зміни показань на дисплеї, навіть коли щупи не підключені до вимірюваного об'єкта.

Замір струму

Приладом можна заміряти тільки силу постійного струму. Перемикач повинен бути в положенні - DCA. Приладом можна заміряти тільки силу постійного струму

Будьте уважні! При вимірюванні струму, якщо Ви не знаєте, приблизно в яких межах буде сила струму, краще почати вимірювання, вставивши щуп в роз'єм 10ADC, інакше заміряючи струм більш 200мА на роз'ємі VΩmA, можна легко спалити внутрішній запобіжник.

Тут щупи на відміну від вимірів напруги потрібно підключати послідовно в ланцюг з вимірюваним об'єктом Тут щупи на відміну від вимірів напруги потрібно підключати послідовно в ланцюг з вимірюваним об'єктом. Тобто вам доведеться розривати ланцюг і після цього в розрив, що утворився підключити щупи. Робити це можна в будь-якому зручному місці (на початку, середині, наприкінці ланцюга).

Щоб постійно не тримати руками щупи, можна використовувати для приєднання крокодильчики. Щоб постійно не тримати руками щупи, можна використовувати для приєднання крокодильчики

Знайте, що якщо при вимірюванні струму помилково поставити перемикач в режим ACV (завмер напруги), то з приладом з великою ймовірністю нічого страшного не станеться. А ось якщо навпаки, то мультиметр вийде з ладу.

Замір опору

Для вимірювання опору перемикач ставите в положення - Ω. Для вимірювання опору перемикач ставите в положення - Ω

Вибираєте потрібне значення опору або ж знову починаєте з найбільшого. Якщо Ви вимірюєте опір на якому то працюючому апараті або дроті, рекомендується відключити з нього харчування (навіть від батарейки). Таким чином дані вимірів будуть більш точними. Якщо при вимірюванні на дисплеї у вас висвітилося значення «1, OL» - це означає, що прилад сигналізує про перевантаження і перемикач потрібно поставити в більший діапазон вимірів. Якщо ж висвічується «0» - то навпаки, зменшіть шкалу вимірювань.

Найчастіше мультиметр в режимі опору використовують при ремонтних роботах, для перевірки працездатності побутової техніки, справності обмоток, відсутність замикання в ланцюзі.

При вимірах опору не торкайтеся пальцями оголених частин щупів - це позначиться на точності вимірювань.

прозвонка

Ще один режим роботи тестера яким часто користуються - це прозвонка.

Для чого вона потрібна? Наприклад для того, щоб знайти обрив в ланцюзі, або навпаки - упевнитися що ланцюг не ушкоджена (перевірка цілісності запобіжника). Тут уже не важливий рівень опору, важливо зрозуміти що з самої ланцюгом - ціла вона чи ні.

Потрібно зауважити що звукового сигналу на DT830B немає.

У інших марок як правило сигнал лунає при опорі ланцюга не більше 80 Ом. Сам режим прозвонки відбувається при положенні покажчика - перевірка діодів. У інших марок як правило сигнал лунає при опорі ланцюга не більше 80 Ом

Прозвонкой також корисно перевіряти цілісність самих щупів замикаючи їх один з одним. Так як при частому використанні може статися їх пошкодження, особливо в місці входу дроти в трубку щупа. Обов'язково перед кожним вимірюванням переконайтеся що відсутня напруга на тій ділянці, куди будете підключати щупи для прозвонки, інакше можете спалити прилад або створити коротке замикання.

Техніка безпеки при роботі з мультиметром

  • не проводьте виміри у вологому приміщенні
  • не перемикайте межі вимірювань в момент самих вимірів
  • не заміряв напругу і силу струму, якщо його розміри більше тих, на які розрахований мультиметр
  • використовуйте щупи зі справною ізоляцією

Сподіваюся даний матеріал допоміг вам ознайомитися з основними параметрами роботи мультиметра. І Ви зможете безпечно і продуктивно його використовувати при ремонтних роботах.

Завантажити інструкцію мультиметр

Статті по темі

Для чого вона потрібна?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов