Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Як користуватися індикаторною викруткою, види, принцип роботи

  1. Види індикаторних викруток та їх пристрій
  2. Звичайна (проста) з неоновою лампою
  3. Індикаторна викрутка на батарейках (з функцією прозвонки), контактного типу
  4. Тестери напруги безконтактного типу
  5. Електронні або розумні індикатори
  6. Як користуватися індикаторною викруткою: правила використання
  7. Проста індикаторна викрутка
  8. З батарейками і світлодіодом
  9. електронні моделі
  10. параметри вибору

Наша сеть партнеров Banwar

Не завжди корисний прилад значить складний і дорогий. Наприклад, в сумці з інструментами повинна бути індикаторна викрутка. З її допомогою можна визначити наявність напруги, перевірити дроти, запобіжники. Та ще багато чого. Про те, що вони можуть і як користуватися індикаторною викруткою і будемо говорити далі.

Зміст статті

Види індикаторних викруток та їх пристрій

У цього не дуже складного пристрою безліч назв. Одні більш поширені, інші - менш. Ось, ті назви, які можна зустріти:

  • викрутка-тестер;
  • індикатор напруги;
  • фазометр або вимірювач фаз; Не завжди корисний прилад значить складний і дорогий

    Як працювати індикаторною викруткою залежить від її типу

  • викрутка електрика;
  • викрутка-пробник;
  • викрутка для перевірки електрики (фаз);
  • електропробнік.

Можливо, є й інші назви - це прилад хоч і нескладний і варто трохи, корисний як для професіоналів, так і для любителів. З його допомогою можна визначити найбільш поширені пошкодження, перевірити цілісність проводів і працездатність радіоелементів.

Звичайна (проста) з неоновою лампою

Сама проста індикаторна викрутка підходить тільки для перевірки наявності фази. Можна її назвати ще електричним пробником (електропробнік), так як за допомогою цього пристрою нічого іншого не можна зробити - тільки «спробувати» є напруга чи ні. Нуль «знаходиться» тільки методом виключення. Ще можна визначити місце обриву (або відсутності контакту в релейних схемах), але для цього пристрій повинен знаходиться під напругою.

Існує два типи простих індикаторних викруток. Їх можна відрізнити за зовнішнім виглядом. У одних є тільки жало і пластикова ручка, у інших на торці ручки є металева контактна площадка. Перший вид (без контакту) - «самодостатній». Для виявлення напруги треба бодай доторкнутися жалом до струмоведучих провідників - при наявності напруги лампочка загориться. Але подібні пробники рідкісні, частіше їх можна знайти для роботи в мережі низької напруги - 12-36 В. При використанні індикаторних викруток другого виду, щоб побачити наявність фази, треба додатково торкнутися пальцем контактної площадки на ручці. Без цього індикатор буде світитися, так як через нього не протікає електричний струм.

Пристрій простий індикаторної викрутки

Перед тим як користуватися індикаторною викруткою, бажано знати як вона влаштована - це полегшить її експлуатацію в подальшому. Пристрій простий викрутки для перевірки електрики зовсім нескладна. Ланцюг створюється така: щуп викрутки, резистор (1 МОм), неонова лампа, пружина і контактна пластина / сенсор у вигляді кнопки на ручці. Коли ви торкаєтеся кнопки, утворюється ланцюг, частиною якої є ваше тіло. В результаті неонова лампочка загоряється. Протікає струм дуже незначний, так як він обмежується опором.

Якщо вам необхідна тільки така функціональність (перевірити фазу і знайти обрив) - це один з найкращих варіантів. Причому він найдешевший. Коштує така індикаторна викрутка від 20 рублів. Недолік - вона нічого не покаже при малому напрузі. Якщо вольтаж нижче 70-60 В, вона марна.

Індикаторна викрутка на батарейках (з функцією прозвонки), контактного типу

Цей вид тестерної викруток для перевірки напруги зовні відрізнити майже неможливо від описаних вище. Зате по функціоналу вони відрізняються, та й схематично теж. Цей прилад зроблений на основі польового або складеного транзистора, в одну з ланцюгів вбудований світлодіод. Джерелом живлення в даній моделі є батарейки в формі «таблетки». Зазвичай батарейок дві, але може бути і три. На торці рукоятки також є металева пластина, але торкатися її треба не завжди. І про це слід пам'ятати.

І про це слід пам'ятати

Індикаторна викрутка зі світлодіодом, полем транзистором і батарейками

Відрізнити цю викрутку можна торкнувшись двох її кінців - жала і кнопки на рукоятці. При цьому загоряється світлодіод. Цим, до речі, перевіряємо її працездатність. Це треба робити кожен раз перед тим як користуватися індикаторною викруткою. Адже якщо батарейки сіли, світлодіод просто не буде світитися ... В результаті можна доторкнутися до фази ...

Індикаторна викрутка з батарейками дозволяє не тільки визначити наявність фази. Крім фази можна ще:

  • Визначити наявність нуля. Нічим іншим, окрім мультиметра , Ви нуль не визначите. Зазвичай його «визначають» методом виключення. Там, де звичайна індикаторна викрутка не горить, вважається нуль. Але він теж може бути в обриві. І тоді доводиться прозванивать ланцюг, що не завжди зручно. А так, за допомогою індикатора напруги з батарейками, можна відразу відстежити наявність «нуля» і цілісність проводу.
  • Продзвонити провід, перевірити цілісність запобіжників, цілісність Тена, ламп розжарювання, трансформаторних обмоток, визначити наявність обриву в будь-якому обладнанні.
  • Перевірити на пробій діод, знайти його анод і катод.
  • Визначення наявність напруги на ізольованому провіднику. Це точно дозволяє знайти місце обриву провідника.
  • Знайти проводку в стіні. Це не повноцінний детектор проводки , Але з його допомогою можна припустити, де проходить провід. Правда, є обмеження: відстань від проводу до поверхні стіни не повинно перевищувати 1,5 см.

Дві схеми індикаторної викрутки з батарейками і світлодіодом

З урахуванням того, що коштує така індикаторна викрутка зовсім небагато - від 150 рублів до 300 рублів, функціональність більш ніж вражаюча. Тільки треба вміти з нею працювати і стежити за станом елементів живлення. У цьому їх головний недолік, адже батарейки «таблетки» можуть швидко розряджатися. Щоб працездатність тестера проводки зберігалася довше, краще в неробочий час щуп ізолювати. Наприклад, підібрати шматок кембрика (ізоляційної трубки з ПВХ) відповідного діаметру. Цим шматком ізоляції, як ковпачком, закривати щуп.

Тестери напруги безконтактного типу

Індикаторна викрутка безконтактного типу теж працює від батарейки, але елемент живлення варто більш потужний - міні-батарейка типу 23A на 12 В. Зовні визначити пристрій просто - жало не металева, а пластикове.

Відмінність безконтактних тестерної викруток в тому, що для визначення наявності напруги, немає необхідності доторкатися до струмоведучих частин металевим щупом. Напруга «знаходиться» за наведенням. Тобто даний вид - це тільки індикатор, який дозволяє визначити наявність напруги. Для того щоб можна було знаходити різні джерела напруги, зазвичай мають кілька режимів роботи по чутливості.

Викрутка-пробник безконтактного типу має пластиковий щуп

По можливостях вони такі ж, як описані вище. З тією лише різницею, що необов'язково домагатися контакту з токонесущей частиною або з ізоляцією проводи. Безконтактна індикаторна викрутка може перебувати в кількох сантиметрах від об'єкта і при цьому сигналізувати про наявність напруги. У цьому випадку «світлодіод моргає», включається звукова сигналізація (пищить). Коли потрібні безконтактні тестери напруги? Коли треба визначити, чи є в кабель-каналі провід під напругою чи ні. Якщо ви прокладали проводку самі, то напевно і так знаєте, де що йде (краще, звичайно, мати схему). Якщо ж проводка вам дісталася «у спадок» або вам її зробили фахівці, а схему не залишили, за допомогою цього приборчика можна визначити, чи варто розкривати кабель канал чи ні.

І це ще не всі функції. Наприклад, безконтактний тестер може знайти металевий предмет (проводів без напруги або арматури) в стіні. Правда, поріг чутливості у них зовсім невеликий, і краще скористатися спеціальним приладом - детектором прихованої проводки. Так що це не дуже потрібне доповнення. Хоча, є, напевно, моделі, які можуть відшукати глибоко прокладену проводку. Але комбіновані пристрої, зазвичай, мають меншу точністю. Так що варто доплачувати за цю функцію - вирішувати вам.

Електронні або розумні індикатори

Ці прилади можна назвати «міні-мультиметром», так як функціональність досить широка. Різниця в тому, що це не вимірювальний прилад і показаннями його можна вірити з натяжкою. Отримати орієнтовні значення ви можете, але для точних вимірювань потрібно все-таки мультиметр.

Можуть мати два режими роботи:

  • контактний;
  • безконтактний.

Одна з найпоширеніших електронних індикаторних викруток - IEK ОП 2Е

У безконтактному зазвичай є робота з більшою і меншою чутливістю. Так що цей прилад об'єднує в собі два описаних раніше - контактну і безконтактну індикаторну викрутку. Є два варіанти виконання:

  • з сигнальними світлодіодами;
  • з рідкокристалічним дисплеєм.

Для моделей зі світлодіодами, доведеться для початку запам'ятовувати, в якому випадку світяться які світлодіоди. Зазвичай їх два - червоний і зелений, але можуть бути й інші варіанти. З рідкокристалічним дисплеєм простіше - прочитати свідчення не складе труднощів.

Як користуватися індикаторною викруткою: правила використання

Правила застосування різних індикаторних викруток можуть відрізнятися, але все контактні моделі (а їх більшість), вимагають дотримання правил електробезпеки. В тому сенсі, що тримати їх треба тільки і виключно за пластиковий корпус. Ні в якому разі не можна допускати, щоб пальці виявилися на оголеною частини щупа - це призведе до поразки електрострумом. Чим це може загрожувати, напевно, знають усі. І, бажано, перед тим як користуватися індикаторною викруткою, прочитати інструкцію по застосуванню. Вона є до будь-якої більш-менш складної моделі. Якщо немає, ми розповімо, як приблизно перевіряти основні параметри.

Якщо немає, ми розповімо, як приблизно перевіряти основні параметри

Для достовірних свідчень треба знати, як користуватися індикаторною викруткою

Проста індикаторна викрутка

Як користуватися індикаторною викруткою цього типу ви, напевно, вже зрозуміли: треба щупом торкнутися струмоведучих частини, затиснути при цьому контакт-кнопку на ручці. Якщо ви доторкнулися до фази - неонова лампочка засвітиться. Якщо не горить - або фази немає, або це нефазние дроти - «нуль» або заземлення.

Якщо не горить - або фази немає, або це нефазние дроти - «нуль» або заземлення

Як працює індикаторна викрутка для перевірки напруги

Що ще можна перевірити цієї модифікацією індикаторної викрутки? Цілісність проводів в простому пристрої. Наприклад, в подовжувачі: перенесення перестала працювати, треба визначити в чому проблема. Для початку перевіряємо, де в «стінний» розетці фаза. Включаємо перенесення в мережу. У розетці подовжувача шукаємо фазу. Якщо знайшли - це проведення цілий. Якщо немає - він, швидше за все, в обриві. Щоб упевнитися в тому, що другий провід цілий, перевертаємо вилку, знову шукаємо фазу. Якщо знайшли - другий провід не пошкоджений. Якщо ні - значить обидва обірвані. Ось і всі можливості.

З батарейками і світлодіодом

Працювати з цією моделлю ненабагато складніше. Перед роботою обов'язково перевіряєте працездатність: треба одночасно торкнутися щупа і контакту-п'ятачка. Якщо світлодіод спалахнуло - Тестерна викрутка в робочому стан.

Перед тим як користуватися індикаторною викруткою з світлодіодом, слід запам'ятати, що перевірка фази проводиться без дотику до «п'ятачку» на рукоятці. Просто вставили в розетку або доторкнулися до контакту і все. Якщо світлодіод спалахнув - це фаза. Світлодіод не горить - можете торкнутися контакту на ручці. Загорівся - ви знайшли «нейтраль» (або «нуль» - кому як звичніше). Ні - або земля (якщо є), або провід в обриві.

Це дуже важливий момент - при перевірці фази не торкаємося контакту на ручці

Всі інші виміри проводяться з киснем контакту на рукоятці. Торкнувшись контакту, ви стаєте ділянкою ланцюга. Людське тіло «працює» як ємність, пропускаючи через себе мікроструми.

Використовуючи цей прилад можна провести досить перевірок. Розберемо як користуватися цим електропробніком, на кількох прикладах.

  • Можна перевірити шматок дроту (які не підключені). Беретеся однією рукою за оголений провідник проводу, до іншого прикладаєте щуп тестера і торкаєтеся контакту на рукоятці. Горить світлодіод - провід цілий. Не горить - в обриві.

    Перевірити можна і телефонний провід

  • Перевірити чи не перегорів кип'ятильник можна точно так же. За один з штирів вилки беремося пальцями вільної руки. До другого прикладаємо щуп і натискаємо на контакт. Якщо все в порядку, загоряється світлодіод. Якщо не горить, є кілька варіантів поломки: несправна вилка, шнур або перегорів ТЕН. Всі ці частини перевіряються окремо. Так і знаходимо, що не в порядку.
  • Перевірити запобіжник. Схема та ж: до одного кінця запобіжника торкаємося пальцем, до другого - щупом. Далі ви, напевно, вже зрозуміли.

Аналогічно можна перевірити і лампочки розжарювання, резистори, ємності, діоди, світлодіоди. У випадку з справними діодами світитися викрутка буде тільки в «одну сторону». Також і з світлодіодом. При перевірці ємності, вони «запалюють» індикатор на деякий час. Чим менше ємність, тим коротше спалах. Спалах є - елемент робочий, немає - пробитий. Зручно і швидко. Перевірити працездатність ємності за допомогою індикаторної викрутки швидше і простіше ніж мультиметром, але ємність при цьому не виміряти.

Є ще одна цікава функція у контактної індикаторної викрутки зі світлодіодами. Вона може визначити наявність напруги на ізольованому провіднику. Для цього до провідника треба притиснути контакт на рукоятці і вести так уздовж дроту.

Наявність напруги на ізольованому проводі

Деякі моделі дозволяють, навпаки, вести щупом по ізоляції і тримати при цьому палець на контакті. Але таких моделей менше (а шкода, так як так зручніше). Ця ж функція дозволяє локалізувати зону обриву проводу: в місці обриву світлодіод перестає горіти. Все обрив знайдений.

І ще один приємний момент: ця індикаторна викрутка дозволяє знайти приховану проводку. Для цього водимо «кнопкою» по стіні там, де ми плануємо знайти дроти. Один момент: дроти повинні бути під напругою.

Один момент: дроти повинні бути під напругою

Як користуватися індикаторною викруткою: шукаємо проводку в стіні

електронні моделі

Працювати з електронними індикаторами проводки треба в залежності від виставленого режиму. Принципи використання вже описані вище. Все точно так же, тільки з урахуванням режиму. Наприклад, в безконтактному немає нагальної потреби щупом до проводів, але це зрозуміло і з назви режиму.

У разі якщо у вас саме така індикаторна викрутка - багатофункціональна електронна, перед тим як користуватися, прочитайте інструкцію. Якщо і є якісь особливості, вони будуть вказані в інструкції.

параметри вибору

Як користуватися індикаторною викруткою і що вона може, ви вже знаєте. Тепер треба дізнатися, як вибрати відповідну модель. Навіть найскладніша індикаторна викрутка коштує не більше 12-15 $ (це європейських виробників, «китайці» втричі дешевше). Звичайну можна купити взагалі рублів за 20 (близько 25 центів). Незважаючи на це, вибирати її теж треба з розумом. У господарстві найкраще мати дві моделі: звичайну - як детектор фази, і з світлодіодом контактного типу - для прозвонки і визначення цілісності проводів. Більш «наворочені» моделі вимагають постійної практики, інакше ви просто забудете що і як робити. А читати кожен раз мануал - не найкращий варіант.

А читати кожен раз мануал - не найкращий варіант

Зовні дуже схожі, але функціональність може сильно відрізнятися

Навіть якщо ви визначилися з типом індикаторної викрутки, яку ходите придбати, треба вибирати її за певними параметрами:

  • Для якої напруги.
    • Якщо вимірювання треба проводити для однофазної мережі, діапазон вимірювань повинен бути 70-250 В або 100-250 В.
    • Для трифазних мереж є моделі, які можуть вимірювати напругу до 400 В.
    • Для низьковольтних теж свої моделі - 12-24-36 В.
  • Довжина індикаторної викрутки. За розмірами вони можуть бути в двох варіантах: близько 12 см і 18-19 см. Першими зручно працювати там, де мало місця. Наприклад, в електрошафі. Другими зручніше «діставати» знаходяться далеко контакти або проводу.

Ось, власне, і всі параметри. Вибір не так вже й складний. Головне - не забувайте: перед тим як користуватися індикаторною викруткою, обов'язково перевіряти її працездатність і дотримуйтесь правили електробезпеки при роботі.

Коли потрібні безконтактні тестери напруги?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов