Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Як перевірити світлодіод батарейкою або мультиметром в схемі

  1. Яскравий
  2. Як зробити щупи з перехідником на PHP-роз'єм
  3. Як виготовити щуп своїми руками
  4. інфрачервоні
  5. Діагностика світлодіода в ліхтарику

Наша сеть партнеров Banwar

В електротехніці світлодіоди застосовуються досить давно. Але якщо раніше вони використовувалися виключно в якості різноманітних індикаторів, то сьогодні сфера застосування цих елементів значно розширилася.

За допомогою інфрачервоних діодів передаються сигнали від пультів дистанційного керування і всіляких датчиків, вони ж використовуються в камерах спостереження, контрольно-вимірювальної апаратури та інших пристроях.

Ще один різновид - надяскравих елементи, навчившись нарешті світитися по-справжньому, досить впевнено тіснять традиційні джерела освітлення - лампи розжарювання і навіть більш досконалі і економічні люмінесцентні світильники.

Навряд чи хоч хтось в наші дні не чув про світлодіодних стрічках (для рослин наприклад), а вже ліхтарик з даним типом лампочок є практично у кожного. Так чи інакше, світлодіоди застосовуються всі ширше, а тому нам все частіше доводиться стикатися з необхідністю (при спробі з'ясувати причину поломки того чи іншого приладу) перевіряти їх працездатність.

Далі ми розповімо про декілька способів, що дозволяють вирішити цю задачу легко і професійно.

Яскравий

Перевірка жовтих, синіх і білих світлодіодів, що застосовуються в якості джерел освітлення і званих над'яскравих, особливої складності не представляє. Для цього висновки елемента досить під'єднати до джерела живлення напругою від 3 до 4,2 В (не більше!).

В якості подібного джерела найзручніше використовувати пару полуторавольтних батарейок, з'єднаних послідовно. Але в тому-то і справа, що вони далеко не завжди є під рукою.

Чи не можна здійснити перевірку за допомогою звичайного мультиметра, що є в розпорядженні кожен радіоаматор, тим більше що в сучасних версіях цього приладу передбачений спеціальний режим для перевірки діодів?

Чи не можна здійснити перевірку за допомогою звичайного мультиметра, що є в розпорядженні кожен радіоаматор, тим більше що в сучасних версіях цього приладу передбачений спеціальний режим для перевірки діодів

Як підключити світлодіод до мультиметру для перевірки на працездатність

Виявляється, така можливість є. Хоча згаданий режим, через недостатню потужність харчування, в даному випадку не допоможе. Замість нього ми скористаємося режимом вимірювання параметрів транзистора, який також передбачений в кожній сучасній моделі цифрового мультиметра.

цифровий мультиметр

Для дослідження транзисторів тестер забезпечений спеціальним роз'ємом, до якого підключаються висновки елемента. Він маркується літерами PHP. Катод над'яскравих світлодіода (це найкоротший висновок) необхідно підключити замість колектора (позиція «С» на роз'ємі), а анод - замість емітера (позиція «Е»). Якщо елемент придатний, він почне світитися, причому положення перемикача режимів вимірювання в даному випадку значення не має.

У більшості випадків освітлювальний елемент є частиною світлодіодним схеми і увіткнути його безпосередньо в PHP-роз'єм без розпаювання не вийде. Перевірити ж його за допомогою щупів не представляється можливим, оскільки ті не можуть бути підключені до гнізда.

Вирішити проблему можна шляхом виготовлення нескладної конструкції, що складається з перехідника і підключених до нього щупів від старого або поламаного мультиметра.

Стандартні щупи для мультиметра

Як зробити щупи з перехідником на PHP-роз'єм

Нам знадобиться зовсім небагато:

  • два непотрібних щупа (штекери необхідно відрізати);
  • невеликий фрагмент двостороннього текстоліту;
  • пара металевих скріпок;
  • СМД-світлодіод (Необхідний для зручності експлуатації, але пристрій буде працювати і без нього).

До текстолітової платівці з кожного боку слід припаяти по скріпці, попередньо відігнувши їх кінці на 180 градусів. Вийде щось на зразок електричної вилки.

Вийде щось на зразок електричної вилки

текстолітові пластинки

Товщина фрагмента текстоліту повинна бути такою, щоб відстань між штирями «вилки» відповідало відстані між входами «С» і «Е» на PHP-роз'ємі. Ось і все, перехідник готовий. Залишається припаяти до нього (знову ж з двох сторін) дроти від щупів.

Краще розміщувати текстолит між скріпками несиметрично. Завдяки цьому буде простіше зрозуміти, яким боком слід включати перехідник в транзисторний роз'єм мультиметра, щоб не переплутати полярність.

Конструкцію можна доповнити світлодіодом типу SMD, на який буде покладено функцію індикатора.

Як виготовити щуп своїми руками

Якщо стандартних щупів, якими можна було б пожертвувати, у вас немає, замість них можна використовувати саморобні. Для їх виготовлення знадобиться:

  • пара голок;
  • залуження дріт діаметром 0,2 мм (витягується з багатожильного дроти).

Дріт слід намотати на голку, так щоб її витки щільно прилягали один до одного, а потім припаяти. Дуже зручно використовувати для цієї мети нікельовані голки, тоді пайка проводиться максимально легко і швидко. Часто такий щуп забезпечує більш якісний контакт, ніж стандартний.

інфрачервоні

У міру набуття побутових електронних пристроїв кожен з нас поступово стає володарем цілої батареї пультів дистанційного керування. Поки техніка слухняно реагує на ваші команди, турбуватися нема про що.

Але цілком імовірна така ситуація, Але цілком імовірна така ситуація,   коли відчайдушні спроби переключити канал або зменшити яскравість люстри не призводять ні до якого результату коли відчайдушні спроби переключити канал або зменшити яскравість люстри не призводять ні до якого результату. У таких випадках спочатку перевіряють стан інфрачервоного світлодіода, за допомогою якого пульт ДУ передає основного пристрою ваші вимоги.

Перевірити інфрачервоний світлодіод в ДУ-пульті або іншому пристрої можна декількома способами. Почнемо з самого простого:

Направте випромінювання діода в об'єктив цифрової камери. Підійде не тільки фотоапарат, але і телефон, ноутбук, відеореєстратор, web-камера і т.д. ІЧ-випромінювання абсолютно невидимо для людського ока, але «очі» електронні реєструють його дуже добре. Якщо світлодіод справно виконує свої функції, на матриці будуть спостерігатися спалахи фіолетового кольору.

При відсутності вміє знімати гаджета підпав під підозру світлодіод можна демонтувати, замінивши його на надзвичайно яскравий або світлодіод SMD-типу. Переконайтеся тільки, що робоча напруга обох елементів збігається.

Якщо перевірки світлодіод при натисканні кнопок на пульті випускає видиме світлове випромінювання (швидше за все, воно буде неяскравим), значить, інфрачервоний світлодіод своє вже відслужив.

Більш складний спосіб, але зате не потрібно ні камера, ні перепайка. Можна скористатися інфрачервоним фотодиодом. При попаданні інфрачервоного випромінювання на сенсор цього елемента на його висновках утворюється різниця потенціалів.

Щоб перевірити будь-який інфрачервоний світлодіод, його випромінювання необхідно направити на чутливу зону фотодіода, попередньо підключеного до відкритого входу осцилографа.

Якщо при цьому на екрані приладу з'являються криві імпульсів, - тестований світлодіод перебуває в робочому стані. Якщо ж ви спостерігаєте повний штиль, значить пора купувати новий інфрачервоний світлодіод.

Діагностика світлодіода в ліхтарику

Світлодіодний ліхтарик акумуляторного або інших типів досить надійний пристрій, але і він від поломок не застрахований. Якщо навіть після установки нових батарейок світіння залишається слабким або зовсім відсутня, необхідно перевірити працездатність світлодіодів і їх драйверів.

Перед діагностикою ліхтарика буде незайвим перевірити батарейки (навіть якщо вони тільки що були розпаковані) на якому-небудь свідомо справному пристрої. Кому-то ця рада здасться банальним, але досить часто, як показала практика, причиною «розборок» з побутовою електронікою стають браковані батарейки, про що домашній умілець здогадується в останню чергу.

Перевірка ліхтарика виконується в наступній послідовності:

  1. Відгвинчуємо кришку або конічну частину в передній частині корпусу.
  2. Витягуємо світлодіодний модуль.
  3. На платі світлодіоди - дві контактні площадки, до яких підводяться червоний і чорний провід. Червоний дріт відповідає позитивній полярності (маркування «+» на платі), а чорний - негативною (маркування «-»). Відповідно до полярністю на контакти слід короткочасно подати напругу в 3 - 4 В (не більше 4,2 В!). Якщо яскравість світіння світлодіода не змінилася, значить його необхідно замінити. В іншому випадку (світлодіод горить належним чином) заміні підлягає драйвер.
  4. Заміна світлодіода можлива тільки в тому випадку, якщо його плата прикріплена до капсулі світлодіодного модуля за допомогою гвинтів. Якщо плата посаджена на термоклей, заміна буде недоцільною, в цьому випадку змінюють весь модуль.

Ось як виглядає світлодіодний модуль в ліхтарику Magicshine

Відгвинтивши плату, слід отпаять світлодіод, а потім встановити новий.

У ліхтариках світлодіоди встановлюються на алюмінієві радіатори. Для ефективного відводу тепла перед установкою нового світлодіода на радіатор слід нанести свіжий шар спеціальної теплопроводящей пасти, також званої термопастой. Старий висохлий шар, нехай навіть досить товстий, повторно використовуватися не може і повинен бути знищений.

Наочно перевірка відокремленого світлодіода і простота пристрою тестера демонструється в наступному відео від найбільшого постачальника електрообладнання в Росії.

Часто при поломці того чи іншого електронного пристрою ми без роздумів несемо потерпілого в ремонт, де нам пред'являють солідний рахунок. Тим часом, причина аварії може полягати лише у відмові світлодіода, який легко можна замінити своїми силами.

Таким чином, уміння перевірити працездатність цих елементів, які застосовуються сьогодні досить широко, дозволить заощадити кошти і скоротити час ремонту до мінімуму.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов