Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Як правильно користуватися мультиметром: корисні поради

  1. різновиди
  2. аналоговий
  3. цифровий
  4. Що можна виміряти приладом
  5. З чого складається прилад
  6. Пристрій цифрового мультиметра
  7. вимірюємо опір
  8. Як перевірити працездатність конденсатора: інструкція
  9. Перевіряємо напруга і силу струму
  10. Прозвон польового транзистора
  11. Поради

Наша сеть партнеров Banwar

Посилання на статтю успішно відправлено!

Відправимо матеріал вам на e-mail

Коли вам потрібно виміряти силу струму, напруги або перевірити провід на цілісність, для кожного виду робіт можна використовувати окремий прилад або скористатися мультиметром. Він дуже корисний не тільки професіоналам, але і новачкам в цій справі. Розглянемо, як правильно його використовувати і які види існують.

Мультиметр - це універсальний пристрій для вимірювань, напруги, сили струму, опору, а також можливо визначити цілісність проводу. Сучасні моделі мають більшу функціональність, щоб використовувати їх слід знати, як правильно користуватися мультиметром.

Сучасні моделі мають більшу функціональність, щоб використовувати їх слід знати, як правильно користуватися мультиметром

аналоговий варіант

різновиди

Виділяють два варіанти мультиметра:

  • аналоговий;
  • цифровий.

аналоговий

В аналоговому свідчення виглядає по руху стрілки щодо шкали, де є спеціальні позначення (напруга, струм, опір). Якщо використовуєте китайську модель, то може виникнути незручність через особливості нанесення шкали. Маючи значну похибку в результатах, така конструкція приладу все одно популярна завдяки доступній вартості. Якщо вам потрібні точні свідчення вимірювань, необхідно використовувати построечний резистор.

цифровий

Всі дані виводяться на екран, який буває світлодіодний або рідкокристалічний. Легкість застосування та точність показань приваблює споживачів.

Легкість застосування та точність показань приваблює споживачів

цифровий варіант

Нові мультиметри з графічним екраном можна співвіднести з простим осціоллографам, так як вони відображають форму сигналу. А деякі розробки можуть бути сумісні з комп'ютером, і тоді управляти приладом можна через нього. Тобто мультиметр вбирає в себе все більше функцій, дозволяючи спростити роботу і замінити відразу кілька пристосувань.

Що можна виміряти приладом

Всі різновиди мультиметров здатні виміряти силу струму і величину опору, а також напруга в ланцюзі. Напруга показує, з якою силою електрику проходить через ланцюг. Позначається знаком «V». Струм відображає, з якою інтенсивністю тече електрику ( «А»). А опір показує, якої сили труднощі зустрічає електрику по шляху ланцюга.

У комплектації присутній пробник для дзвінків за ланцюга. Суть полягає в тому, що прилад подає сигнал за допомогою звуку, якщо його щупи замкнуті або опір не вище 20 Ом. За допомогою такої функції легко перевірити наявність коротких замикань, цілісність з'єднань.

Деякі моделі здатні перевірити діоди, які виступають в ролі клапанів, де струм йде в одну сторону. Останні моделі додатково вимірюють температуру, частоту електричного сигналу, вимірювання параметрів транзистора, конденсатора, індуктивності. У кожного показника вимірювання є своє позначення.

У кожного показника вимірювання є своє позначення

позначення мультиметра

Для того щоб зрозуміти, як правильно користуватися мультиметром, треба знати, з чого він складається.

З чого складається прилад

Комплектація аналогового мультиметра включає стрілочний магнітоелектричний прилад, набір додаткових резисторів і щупи. При необхідності перевірки змінних напруги і струму, підключається прилад через випрямні діоди.

Більш докладно зупинимося на цифровий моделі, і подальші вимірювання будемо проводити саме їй, так як функціональність значно вище, а показання точніше. У базову комплектацію цифрової моделі входять також щупи, які необхідно перед використанням зміцнити. Для цього зафіксуйте точки входу проводів в пластмасовій трубці-держателі. Це потрібно для того, щоб при вимірі дроти в вигинах щупів не розривалися.

вигини щупів

Пристрій цифрового мультиметра

Щоб використовувати правильно цифровий мультиметр, розглянемо його більш докладно. У верхній частині розташовано табло (цифрове), здатне показувати до 4 (іноді більше) цифр, тобто найбільше значення буде «9999». Якщо заряд акумулятора під кінець, то з'явиться напис «bat».

Якщо заряд акумулятора під кінець, то з'явиться напис «bat»

варіант екрану

Під екраном розташувалися 2 кнопки. Зазвичай це «hold», яка зберігає свідчення останнього вимірювання. І справа «back light» (можуть бути не тільки буквене позначення, але картинки (зірочка або лампочка)), при її натисканні включається підсвічування екрану. Зі зворотного боку прилади зазвичай є відкидна ніжка, щоб поставити прилад.

Підставка на задній кришці

Зазвичай харчується такий пристрій від дев'яти вольтової батарейки. Щоб дістатися до неї необхідно повністю зняти задню кришку. Щоб правильно користуватися цифровим мультиметром, необхідно правильно під'єднати щупи.

  • Чорний провід - це мінус. Приєднується до гнізда «com».
  • Червоний - це плюс. Вставляється в отвір праворуч від мінуса.

Час, що залишився незайняте гніздо використовується для вимірювання змінного струму з межею до десяти ампер і без запобіжника.

Час, що залишився незайняте гніздо використовується для вимірювання змінного струму з межею до десяти ампер і без запобіжника

Правильне підключення щупів

Працюють з мультиметром пі допомогою круглої кнопки зі стрілкою, за замовчуванням яка виставлена на положення «Викл». Її слід обертати до потрібного положення. Вивчивши основні кнопки і роз'єми цифрового мультиметра, розберемо детально кожен спосіб вимірювання.

вимірюємо опір

Для того щоб зрозуміти, як перевірити мультиметром опір, перемикаємо прилад в режим «К» або «М» (кілоомах або мегаомах). Вибір режиму залежить від необхідної межі вимірювання.

Для того щоб навчитися знімати показання, візьмемо найпростіший резистор 82R, опір якого має бути рівним 82 Ома. Докладаємо один щуп до одного кінця, другий до другого. Відхилення в межах 10% вважаються нормою. Тобто якщо у вас показав прилад 81,9 - то все в порядку.

Вимірювання опору резистора

Таким чином, відповідаючи на питання, як мультиметром заміряти опір, досить просто притулити щупи до відкритих (оголених) кінців пристрою, з якого треба зняти показання. Часто з роботи виходить конденсатор, щоб визначити його справність, необхідна перевірка конденсатора мультиметром.

Як перевірити працездатність конденсатора: інструкція

За типом кріплення все конденсатори можна розділити на полярні та неполярні. До полярних якраз відносяться електричні, які будемо перевіряти. Перевіряючи цей пристрій не варто забувати, що воно пропускає тільки змінний струм, а прямий проходить через нього всього кілька секунд спочатку роботи. За допомогою мультиметра можна перевірити конденсатор ємністю від 0,25 мк Фарад.

За допомогою мультиметра можна перевірити конденсатор ємністю від 0,25 мк Фарад

приклад конденсатора

Послідовність дій:

  • Тепер необхідно виставити ручку на вимірювання опору або на прозвон ланцюга. У цих режимах прилад виробляє постійний струм. В той момент часу, коли струм все ж буде текти по конденсатору, показання опору будуть мінімальними.
  • Притискаємо щупи до висновків конденсатора. При цьому поки будуть зніматися показання, конденсатор заряджатиметься від приладу.
  • У момент дотику опір току буде маленьким, продовжуючи тримати щупи, показники будуть рости. Чекаємо, поки не стануть цифри на екрані великими. Якщо в процесі вимірювання не відбулося збоїв, то конденсатор справний.

Вимірювання опору в конденсаторі

Якщо на самому початку, коли ви тільки доторкнулися щупами до висновків конденсатора, мультиметр показав нульове опір і почав пищати - сталося коротке замикання.

Перевіряємо напруга і силу струму

При знятті показань сили струму, необхідно з'єднувати щупи послідовно з навантаженням, на відміну від інших величин, де з'єднання відбувається паралельно.

При знятті показань сили струму, необхідно з'єднувати щупи послідовно з навантаженням, на відміну від інших величин, де з'єднання відбувається паралельно

Схема приєднання для вимірювання сили струму

Розглянемо, як виміряти силу струму мультиметром на прикладі кулера від комп'ютера. Даний показник вимірюється в амперах, тому ставимо на приладі показник в 12 Вт, а ручку переставляємо на вимір струму постійного. Межа можна поставити 20 Амп. Збираємо по схемі і стежимо за екраном приладу. Якщо вони збігаються, то все працює справно.

приклад перевірки

Якщо необхідно перевірити змінну напругу, то на мультиметри слід виставити ручку на відповідний показник. А самі вимірювання проводяться так само.

Тепер розглянемо, як виміряти напругу мультиметром в розетці. Використовуємо також цифровий прилад, так як він вже відноситься до професійного обладнання. Сам процес вимірювання гранично простий, необхідно вставити щупи в розетку і повернути перемикач на позначку в 750 Вольт. Відхилення від норми в 10% при вимірюванні вважається нормою, тому не варто очікувати побачити рівно 220 Вт.

Зверніть увагу!

Не забувайте про техніку безпеки, тому перед тим як вставити прилад в розетку, перевірте цілісність ізоляції щупів.

Важливо не переплутати режим роботи, якщо ви виставите на опір, то просто зіпсуєте прилад.

Приклад діагностики розетки

Прозвон польового транзистора

За допомогою цифрового мультиметра можна знімати показання з інших пристроїв. Розглянемо, як перевірити мультиметром польовий транзистор.

Коли у вас виникла необхідність протестувати такий пристрій, виконайте наступне:

  • Встановіть чорний щуп на висновок стоку транзистора, а червоний - початку.
  • Мультиметр показує пряме зменшення напруги на внутрішньому діоді (450мВ), а в іншу сторону нескінченне опір.
  • Тепер червоний щуп переміщаємо до затвору, потім на колишнє місце. При цьому показання повинні змінитися (стане 280 мВ), що покаже, що транзистор відкрився дотиком.
  • Виконайте те ж саме з чорним щупом, при цьому має відбутися закриття, а напруга при цьому впаде.

Перевірка транзистора

Якщо не виникло ніяких проблем при такій перевірці, то ваш транзистор справний. Цей спосіб також відповідає на питання, як продзвонити транзистор мультиметром.

Поради

Мультиметр - необхідний інструмент для роботи з електричними приладами, який допоможе перевірити справність їх роботи.

Мультиметр - необхідний інструмент для роботи з електричними приладами, який допоможе перевірити справність їх роботи

цифровий варіант

Щоб провести коректні вимірювання, підключайте прилад згідно зі схемами, уважно стежте за обраним режимом перевірки у цифрового мультиметра. А також пропонуємо вам подивитися відео з прикладами використання цифрового мультиметра.

Відео: як виміряти напругу в розетці 220 Вольт мультиметром

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов