Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Як правильно заряджати акумулятор: нікель кадмієвий, літій полімерний, гелевий

  1. Правила безпеки
  2. Скільки вольт повинен показувати заряджений акумулятор?
  3. ступінь зарядженості
  4. Як заряджати акумулятор зарядним пристроєм?
  5. Особливості зарядки 18650 акумуляторів
  6. Акумулятори нікель-кадмієві: як заряджати?
  7. Як заряджати гелевий акумулятор для мотоцикла?
  8. Акумулятор літій полімерний: як заряджати?

Наша сеть партнеров Banwar

Зарядка акумулятора - це непростий процес, який повинен проводитися з дотриманням всіх правил безпеки, а також знанням того, до скількох вольт потрібно заряджати той чи інший акумулятор. Так, пропонуємо ознайомитися з основними правилами обслуговування і зарядкою основних типів акумуляторів.

Правила безпеки

Розглянемо важливі рекомендації, що стосуються безпеки зарядки акумулятора:

  • Обов'язково варто потурбуватися про власну захисту, тому підключення акумулятора до мережі краще здійснювати в окулярах і з рукавичками.
  • Найкраще здійснювати зарядку в добре провітрюваному приміщенні або на вулиці під навісом, адже в ході процесу з нього виділяються небезпечні речовини, які при тривалому впливі на організм можуть стати причиною різних захворювань і патологій.
  • Рекомендується уникати підвищення температури поблизу заряджаючого акумулятора. Підпал чого-небудь, куріння, користування іскрять приладами - все це може стати причиною займання суміші водню, що виділяється в процесі зарядки, і кисню.
  • Обов'язково перевірте, чи є в мережі живлення запобіжник. Цей елемент повинен захистити пристрій в разі короткого замикання.

Всі вищеописані правила стосуються вашої особистої безпеки, тому не варто нехтувати ними.

Скільки вольт повинен показувати заряджений акумулятор?

На сучасних автомобілях, як правило, використовуються акумулятори на 6 банок, які видають сумарну напругу в 12В. Ефект складання цих показників досягається, завдяки тому, що вони приєднані один до одного послідовно. Відповідно, можна виділити два способи вимірювання напруги в акумуляторі:

  • Вимірювання на всій батареї. Повністю заряджений АКБ повинен показувати не менше 12,5 -12,9 В. Нові акумулятори зазвичай видають 12,2-12,4 B, що відповідає 80-90% повного заряду.
  • Вимірювання на кожній окремій банку. Повністю заряджений акумулятор при вимірюванні на кожній банці повинен показувати не менше 2-2,1 B. Тобто, сумарна величина всіх показань складе 12-12,6 В.

Для визначення напруги використовується спеціальний прилад - навантажувальна вилка, зображена на картинці.

Вимірювання можна здійснювати тільки після закінчення 8 годин з моменту від'єднання акумулятора від зарядки. При цьому бажано, щоб вони проводилися при кімнатній температурі, адже свідчення можуть спотворюватися в залежності від неї.

ступінь зарядженості

Існує два способи перевірити ступінь зарядженості акумулятора - по напрузі і щільності електроліту. Вони відрізняються по вимірюється параметрами, а також використовуваним пристроїв. Розглянемо обидва більш докладно:

  • По напрузі. Нормальним напругою на виході з акумулятора вважається 12,5-12,9 В. Фахівці рекомендують не встановлювати на авто АКБ з напругою менше, ніж 12 В. Природно, батарея зможе працювати і при мінімальних 10,8 В, але це суттєво позначиться на її працездатності в подальшому.
  • За щільністю електроліту. Нормальним показником щільності для електроліту при повному заряді вважається 1,27─1,29 г / см3. Відповідно, чим нижче щільність, тим нижче заряд АКБ.

Для більшої наочності пропонуємо розглянути таблицю, де вказана залежність між щільністю електроліту, напругою, зарядженості і розрядженого (зворотний показник зарядженості) АКБ.

Як заряджати акумулятор зарядним пристроєм?

Зарядка акумулятор за допомогою зарядного пристрою вимагає попередньої підготовки самої батареї. Вона повинна виконуватися не тільки для забезпечення безпеки самої процедури, а й підвищення її ефективності. Перед приєднанням зарядного пристрою необхідно здійснити наступні дії:

  1. Очистити сам акумулятор від бруду і пилу, які можуть стати причиною зниження пропускної здатності клем.
  2. Оглянути корпус на факт наявності будь-яких ушкоджень або закипання електроліту.
  3. Відкрити батареї і перевірити рівень електроліту. При недостачі його можна заповнити дистильованою водою.
  4. Оглянути електроліт. Ця речовина має бути повністю прозорим. Електроліт темного кольору або при наявності суспензій не придатний для зарядки.

Після здійснення всіх вищеописаних дій можна підключати акумулятор із зарядним пристроєм.

Важливо пам'ятати, що зарядний пристрій, в першу чергу, повинно підключатися до акумулятора, а тільки потім приєднаються до мережі.

Існує 3 методи зарядки акумулятора за допомогою зарядного пристрою:

  • При постійній напрузі. Такий спосіб має на увазі пряму залежність між напругою і інтенсивністю заряду акумулятора. Наприклад, при напрузі в 14,5 Вольт повний цикл зарядки становитиме близько 2-х діб, а вже при 16,5 Вольт - 1 добу. При цьому сила струму не є постійною. Цей метод вважається найбільш щадним і не вимагає постійного контролю з боку людини.
  • При постійній силі струму. Зарядка акумулятора даними способом вимагає постійного контролю з боку людини. Це необхідно для того, щоб регулювати силу струму в залежності від ємності самої батареї. Рекомендується утримувати показник в 10% від ємності. Тобто, якщо акумулятор має ємність 70Ач, то оптимальною силою струму буде 7А, а повний цикл зарядки займе 10 годин.
  • Комбінований метод. Має на увазі первинну зарядку при постійному струмі і доведення до повного «насичення» при постійній напрузі. Цей метод не вимагає участі людини і є найбільш зручним. При досягненні повної зарядки пристрій відключається автоматично.

При досягненні повної зарядки пристрій відключається автоматично

Практично всі сучасні зарядні пристрої працюють саме за останнім принципом. Крім того, більшість акумуляторів, випущених в останнє десятиліття, не можуть заряджатися методом постійного струму.

Особливості зарядки 18650 акумуляторів

18650 акумулятори - це літій-іонні батареї, які складаються з банок формату 18650. Вони мають форму жерстяних ємностей, в яких продається газована вода. Головною особливістю таких АКБ є те, що вони дуже вимогливі до напруги. Коли на елементі воно досягає певного рівня, подача напруги з зарядного пристрою повинна припинятися. При цьому допуск складає всього 0,05 В.

Важливо використовувати тільки оригінальні зарядні пристрої при роботі з акумуляторами формату 18650. Це обумовлено жорсткими вимогами по напруженням. В іншому випадку може статися википання електроліту і вихід АКБ з ладу.

До основних правил зарядки літій-іонних акумуляторів слід віднести:

  • З урахуванням електро-хімічних властивостей, характерних для акумуляторів 18650, вкрай не рекомендується допускати перезарядку або надмірну розрядку АКБ. Найкраще утримувати заряд в межах 10-90%.
  • Варто уникати впливу перепадів температур на літій-іонні акумулятори. Це обумовлено тим, що самі електроліти в складі таких АКБ знаходяться в рідкому стані, відповідно - при зміні температури змінюється їх в'язкість.
  • Якщо планується тривале зберігання акумулятора 18650 без використання, краще заздалегідь зарядити його хоча б до половини. В іншому випадку, повернути батарею до життя при необхідності буде практично неможливо.

Таким чином, дотримуючись вищеописаних правил, можна продовжити термін ефективної роботи літій-іонного АКБ до 3-5 років. Також не варто заздалегідь купувати батареї даного типу, адже термін їх експлуатації починає відраховуватися вже з дати виробництва.

Спосіб зарядити акумулятор 18650 демонструється на відео:

Акумулятори нікель-кадмієві: як заряджати?

Незважаючи на те, що останнім часом вони все частіше замінюються на літій-іонні, навіть сьогодні зустріти їх можна в багатьох апаратах, наприклад, шуруповертах, плеєрах, фотоапаратах. Існує всього декілька ключових правил зарядки нікель-кадмієвих АКБ:

  • Такі батареї мають неймовірно сильний «ефект пам'яті». Тобто, хімічний склад, який використовується в якості електроліту, здатний запам'ятовувати нижню межу розрядки батареї. Що це означає? Якщо ви часто підключаєте АКБ до мережі при рівні заряду, наприклад, в 30%, то в подальшому він буде знижувати ефективність своєї роботи саме на цьому показнику. Тому нікель-кадмієві акумулятори рекомендується розряджати і заряджати до максимально граничних меж.
  • Нікель-кадмієві АКБ вимагають тренування. Для того щоб задіяти весь потенціал батареї, необхідно провести 3-5 циклів повної розрядки і зарядки. Тільки тоді вона зможе працювати на своїх максимальних параметрах. Також такі АКБ необхідно «тренувати» і після тривалого пролежування.

О 5 правилах зарядки, розрядки і зберігання Ni-Cd акумуляторів ви дізнаєтеся з відео:

Як заряджати гелевий акумулятор для мотоцикла?

Багато, хто стикаються з гелієвими акумуляторами, задаються питанням, чи потрібно їх заряджати, адже виробники стверджують, що такі батареї здатні працювати до 10 років без підзарядки. Насправді ж, як і будь-який інший АКБ, гелевий потребує підзарядки і особливому обслуговуванні.

Гелієвий акумулятор для мотоцикла обов'язково слід заряджати спеціальним мотоциклетним зарядним пристроєм для гелієвих акумуляторів. Ні в якому разі не можна використовувати автомобільні зарядки!

Як і у випадку з іншими акумуляторами, гелевий необхідно заряджати при певній силі струму. Наприклад, АКБ з ємністю 50А потрібно «заправляти» струмом на 5А. Тобто, зберігається співвідношення між подається струмом і ємністю в 10%. Також рекомендується не використовувати напругу вище граничного. Як правило, граничний показник становить 14,5 B. При перевищенні цього значення АКБ може вийти з ладу.

Періодичність зарядки залежить від інтенсивності використання акумуляторної батареї гелиевого типу. Зазвичай вона становить 1-2 рази на рік. Головне в цій процедурі - довести зарядку до кінця, адже гелієві акумулятори мають досить сильний «ефект пам'яті», що призводить до зниження ємності. В середньому тривалість зарядки становить 10-12 годин. Але сучасні ЗУ здатні самостійно визначати тривалість циклу, тому краще віддавати перевагу саме їм.

Акумулятор літій полімерний: як заряджати?

Літій-полімерні АКБ відрізняються від літій-іонних тільки в'язкістю електроліту. Якщо в іонних використовуються рідкі речовини, то в полімерних - тверді. За своїм електротехнічним властивостям вони абсолютно ідентичні. Відповідно - правила зарядки для них такі ж.

До них відносяться:

  • варто утримувати заряд акумулятора в межах від 10 до 90% повного заряду;
  • перед зберіганням акумулятор потрібно зарядити хоча б наполовину;
  • варто уникати прямого впливу перепадів температур на АКБ.

Завдяки тому, що літій-полімерні акумуляторні батареї мають в складі твердий електроліт, вони можуть мати будь-яку форму на відміну від літій-іонних АКБ.

Про те, чим і як правильно заряджати Li-Po акумулятори, розповідається в відео:

Також ми радимо вивчити статтю про те, як правильно заряджати акумулятор для телефону .

Правильна зарядка і постійний контроль стану АКБ - це гарантія того, що він не підведе вас в самий невідповідний момент. Тому рекомендується постійно контролювати його ступінь заряду, а також дотримуватися правил зарядки відповідно до типу батареї.

Як заряджати гелевий акумулятор для мотоцикла?
Акумулятор літій полімерний: як заряджати?
Скільки вольт повинен показувати заряджений акумулятор?
Як заряджати акумулятор зарядним пристроєм?
Що це означає?
Акумулятор літій полімерний: як заряджати?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов