Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Як вибрати туристичний ліхтарик: хай засяє над свій шлях

  1. джерела світла В сучасних туристичних ліхтарях в якості джерела світла найчастіше використовуються...
  2. Про захист ліхтарів
  3. Про різноманітність видів - від налобних до велосипедних ліхтарів
  4. Скільки коштують ліхтарики?
  5. резюме

джерела світла

Наша сеть партнеров Banwar

В сучасних туристичних ліхтарях в якості джерела світла найчастіше використовуються світлодіоди, рідше лампи різних типів: ксенонові, галогенові, криптонові і т.д.

Ліхтар в похідних умовах дуже скрашує побут

Ліхтарики, що використовують лампи, забезпечують хорошу передачу кольору. Наприклад, трава, освітлена таким ліхтарем, буде сприйматися зеленою, а не сірою. Крім того, лампи використовуються в тих випадках, коли потрібен потужний сфокусований світло. З недоліків ламп можна назвати їх крихкість і неможливість регулювання яскравості. До того ж для ксенонових ламп потрібне спеціальне пусковий пристрій, що збільшує габарити ліхтаря.

Таким чином, з плюсів ліхтариків з лампами, порівнюючи їх зі світлодіодами, можна відзначити наступні:

  • вони забезпечують хорошу передачу кольору;
  • лампи дозволяють створювати дуже потужний сфокусований світловий потік.

Недоліки у лампових ліхтариків такі:

  • лампи менш ударостійкі в порівнянні зі світлодіодами;
  • лампи служать менше світлодіодів;
  • лампи менш економічні, ніж світлодіоди.

У порівнянні з лампами світлодіоди набагато економічніше. При однакових батарейках і рівному значенні світлового потоку світлодіодний ліхтар пропрацює рази в три довше лампового. На відміну від лампових ліхтарів, в світлодіодних регулюється яскравість і вони можуть мати спеціальні миготливі режими роботи, наприклад стробоскопический або сигнал SOS. Світлодіоди можуть давати світло різних відтінків - від теплого жовтуватого до холодного, що віддає синявою. Холодне світло здається більш яскравим в порівнянні з теплим, але у нього гірша передача кольору, освітлені таким світлом предмети можуть здаватися сірими. Цього недоліку позбавлені «теплі» світлодіоди. Варто також відзначити стійкість до ударів і довговічність світлодіодів. Якщо показник 5 тисяч годин безперервної роботи для ламп є видатним, то для світлодіодів це мінімум. Є і ще один плюс у світлодіодів - вони дозволяють створювати дуже компактні ліхтарики. При всіх цих достоїнствах не дивно, що світлодіодні ліхтарі в даний час зайняли левову частку ринку.

Якщо порівняти світлодіодні ліхтарі з ламповими, то можна відзначити наступні їх переваги:

  • економічність;
  • довговічність;
  • ударостойкость;
  • регулювання яскравості.

Мінусів у світлодіодів набагато менше, а саме:

  • найгірша перенесення кольорів у деяких типів світлодіодів;

Джерела живлення

Як джерела живлення в ліхтарях використовуються батарейки або акумулятори. Харчування від батарейок вигідніше в тих випадках, коли ліхтарик використовується епізодично (батарейки можуть зберігатися роками) або в походах, де немає можливості підзарядки акумулятора. Втім, існують акумуляторні батареї, які можна заряджати після використання, правда, вони стоять помітно дорожче одноразових батарейок.

Відзначимо також, що на ринку представлені моделі ліхтариків, забезпечені механічної підзарядкою акумуляторів. Такий пристрій розташовується в корпусі ліхтаря, а підзарядка проводиться шляхом обертання відкидний ручки. Найчастіше ліхтарі цього типу забезпечені виходом, через який можна заряджати мобільні телефони.

Найчастіше ліхтарі цього типу забезпечені виходом, через який можна заряджати мобільні телефони

Механічна підзарядка в моделі Кемпінг SB-3046 дозволяє заряджати не тільки акумулятор ліхтаря, але і мобільний телефон

Про захист ліхтарів

Ліхтар, що використовується в польових умовах, часто піддається впливу навколишнього середовища - він може потрапити під дощ, впасти на курну дорогу і т.п. Тому бажано для походів купувати ліхтарі, стійкі до зовнішніх впливів. Є міжнародний стандарт IP (Ingress Protection) - це стандарт захисту електричного обладнання від шкідливого впливу навколишнього середовища. Відповідне обладнання (в нашому випадку ліхтарики) маркується літерами IP і двома цифрами, перша з яких позначає ступінь захисту від проникнення твердих предметів і пилу, а друга - захист від вологи.

Захист від проникнення маркується цифрами від 0 (немає захисту) до 6 (повний захист від пилу). Ступінь захисту від вологи позначається цифрами від 0 (немає захисту від проникнення всередину корпусу вологи) до 8 (захист при повному і тривалому зануренні у воду на глибину більше 1 м). Таким чином, найбільш захищені ліхтарі будуть позначатися індексом IP68.

Стійкість до ударів і падінь ліхтарикам забезпечують корпусу, виконані з металів і ударопрочних пластиків. Як було вже сказано вище, світлодіодні ліхтарі помітно більш стійкі до таких дій, ніж лампові. Відзначимо також, що деякі моделі ліхтарів виконані з матеріалів, стійких до впливу бензину і машинного масла.

Про різноманітність видів - від налобних до велосипедних ліхтарів

Найпоширенішим видом ліхтариків, як неважко здогадатися, є класичний ручний ліхтар . Але такий ліхтарик не завжди зручний. Наприклад, для нічної риболовлі оптимально використовувати налобний ліхтар . Втім, такі ліхтарики дуже практичні і в безлічі інших випадків, коли бажано звільнити руки. Є також ліхтарі, які кріпляться на велосипед як фари, є і великі переносні ліхтарі, придатні для освітлення туристичного табору.

На нічний риболовлі налобний ліхтар річ незамінна (фото з сайту журналу «Риболов-Elite»)

Скільки коштують ліхтарики?

Діапазон цін на ліхтарики досить широкий. На ринку представлені як недорогі пристрої вартістю менше 20 доларів США, так і моделі вартістю близько 300 доларів. Прикладом бюджетної моделі може бути Varta Active Day Light 2D - ручний ліхтар з криптоновой лампою в сталевому вологозахищеного корпусі вартістю близько 15 доларів. ліхтар Кемпінг SB-3046 також відноситься до недорогих моделей (вартість близько 20 доларів), але при цьому у нього є механічна підзарядка.

Модель Ansmann Headlight HD3 LED вартість в 40 доларів є світлодіодний водостійкий налобний ліхтар. Ручний світлодіодний ліхтар Maglite XL100 Led обійдеться в 70 доларів, але він світить більше ніж на 130 метрів. Корпус світлодіодного ліхтаря Fenix ​​TK41 виконаний з авіаційного алюмінію, він може світити на 470 метрів, однак обійдеться такий пристрій в 180 доларів.

Корпус світлодіодного ліхтаря   Fenix ​​TK41   виконаний з авіаційного алюмінію, він може світити на 470 метрів, однак обійдеться такий пристрій в 180 доларів

ліхтар Fenix TK70 може світити на 720 метрів, правда коштує він близько 300 доларів

резюме

При виборі ліхтаря важливо уявляти, в яких умовах вони переважно будуть експлуатуватися - на рибалці або полюванні, при далеких переходах або для освітлення стаціонарного табору. При використанні ліхтаря в польових умовах є універсальні рекомендації - бажано, щоб він був ударостійким, волого- та пилу, а також як можна довше працював від наявного джерела живлення. А втім, все ліхтарі універсальні - в будь-якій ситуації вони забезпечать хоч якесь освітлення.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов