Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Як виміряти мультиметром силу струму, напругу і опір

  1. Вимірювання сили струму
  2. Вимірювання напруги
  3. Вимірювання опору
  4. Вимірювання ємності акумулятора

Наша сеть партнеров Banwar

Мультиметр є важливим інструментом в роботі електрика - він дозволяє з точністю дізнатися найрізноманітніші характеристики електрики: як основні (опір, силу струму, напругу), так і другорядні (частоту, індуктивність конденсаторів і резисторів і навіть температуру кабельних ліній). Однак знати, як виміряти опір мультиметром і як користуватися електричними вимірювальними приладами в цілому, слід знати не тільки професіоналам. Це допоможе приблизно виміряти ємність акумулятора автомобіля, визначити витік струму в автомобілі, дізнатися напруга в розетці і багато іншого. Як правильно використовувати цей прилад?

Вимірювання сили струму

Головним параметром електрики, що вимірюється мультиметром, є сила струму. Щоб перевірити силу струму акумулятора мобільника, автомобільних акумуляторних батарей або простий батарейки мультиметром, потрібно налаштувати прилад на режим вимірювання постійного струму. У дешевих моделей, таких як М-831, перемикання немає - він завжди працює на постійний струм, однак більш складні пристрої можуть працювати і зі змінним струмом.

Після цього до гнізд (портам) на корпусі пристрою підключаються щупи - два кабелі, червоного і чорного кольору, з оголеними контактами на кінцях. Чорний щуп (мінусовій) вставляється в гніздо, зазвичай позначене написом COM. Червоний (плюсової) - в один з додаткових портів. Вони можуть мати різне маркування; зазвичай є два гнізда: одне - для невеликих величин (до 200 мА), друге-до 10 А. Точну маркування можна дізнатися з інструкції до конкретного пристрою.

Важливо! Незважаючи на те, що стандартна сила струму в розетці менше 10 А, вимірювати мультиметром цей параметр побутової електромережі не можна. Станеться коротке замикання, і прилад вибухне.

Станеться коротке замикання, і прилад вибухне

Натисніть для увелечения

Вимірювання сили токаПеред тим як виміряти силу струму мультиметром, потрібно вибрати відповідний діапазон значень. Для цього потрібно приблизно знати очікуваний результат. У секції сили струму на корпусі приладу можна знайти різні межі (зазвичай від 200 мкА до 200 мА), окремо - 10 А. Якщо навіть приблизної інформації немає, краще вибрати варіант побільше - в крайньому випадку вимір вийде неточним, тоді можна буде знизити межу і провести тест знову. Професійні електрики користуються цифровими пристроями, які самостійно виставляють потрібний діапазон, автоматично визначаючи проходять через ланцюг ампер.

Після настройки приладу при вимірюванні сили струму зарядного пристрою, АКБ або іншого споживача вільні кінці щупів прикладаються до контактів послідовно (з розривом ланцюга). Робити це слід, давши навантаження, щоб не спалити прилад. Рекомендується дотримуватись полярності, але це не обов'язково - при помилці на екрані мультиметра просто з'явиться число з мінусом. Підключати прилад паралельно можна, в т. Ч. Досліджуючи акумулятор мультиметром під навантаженням!

Важливо також знати про те, як виміряти струм витоку в автомобілі мультиметром. Цей параметр характеризує споживання енергії при вимкненому двигуні, і для різних моделей машин варіюється між 10 і 80 мА. Він впливає на швидкість деградації акумуляторів.

Вимірюється витік так само, тільки при відключенні всього обладнання, здатного споживати електричну енергію.

Вимірювання напруги

Далі слід дізнатися, як виміряти напругу мультиметром. На відміну від сили струму, напруга можна визначати і у постійного, і у змінним струмом, навіть при використанні самих бюджетних пристроїв.

Дізнатися певну напругу постійного струму потрібно, наприклад, якщо знадобиться виміряти залишкову ємність акумулятора мультиметром. Перед тим як приступати до вимірів, потрібно вибрати тип струму і діапазон значень. Межа встановлюється виходячи з тестованого об'єкта - у пальчикових батарейок стандартна напруга дорівнює 1,5 вольт, у автомобільної батареї - 12-12,5 вольт і т. Д., Точні цифри завжди написані на електроприладах. Межа ставиться найближчий до передбачуваного значенням з округленням у більшу сторону.

Натисніть для увелечения

Далі потрібно зробити наступне:

  1. Підключити чорний щуп до порту COM.
  2. Підключити червоний щуп до порту для вимірювання напруги (відзначений буквою V).
  3. Підключити вільні кінці щупів до контактів досліджуваного об'єкта.

У школі на уроках фізики вчать, як виміряти напругу вольтметром, - включати прилад в ланцюг потрібно паралельно споживачеві. Тут принцип той же: підключати щупи потрібно паралельно клем автомобільного акумулятора, ділянці кабелю і т. Д.

Постійний струм вимірюється, якщо потрібно дізнатися напруга акумулятора або іншого джерела; якщо ж досліджується електромережу, потрібно переключити мультиметр в режим змінного струму, далі порядок дій аналогічний. Напруга спокійно можна вимірювати і в розетці.

Виходячи з перших двох параметрів можна виміряти потужність приладу, просто перемноживши ці величини.

Вимірювання опору

Цю функцію належить використовувати найчастіше, так як мультиметром виміряти опору резисторів, кабелів, ізоляції та інших провідників будь електричного кола найбільш просто. У теорії, можна виміряти навіть опір повітря, так як цією характеристикою володіють всі речовини.

У теорії, можна виміряти навіть опір повітря, так як цією характеристикою володіють всі речовини

Натисніть для увелечения

Порядок дій практично ідентичний попереднім:

  1. Вибирається діапазон вимірювань. Перевіряючи опір дроти тестером, вибрати можна з набагато більшого асортименту - аж до сотень мега (мільйонів ом). У таких великих Омасі зазвичай вимірюється опір ізоляції; опір спіралі електроприладів зазвичай знаходиться в межах 200 Ом.
  2. Підключаються щупи.
  3. Кінці щупів паралельно прикладаються до контактів аналізованого приладу або кабелю. Попередньо потрібно вимкнути живлення.

Показання зазвичай незначно відступають від заявлених, так як виміряти опір резистора без похибки не вийде. Наприклад, перевіряючи резистор мультиметром, потрібно отримати 82 Ом, а прилад показує 81,9 Ом це можна списати на власний опір мультиметра.

Для того, щоб поміряти опір ізоляції, потрібно підключити один щуп до виходу фазового кабелю, другий - до виходу заземлення в розподільній коробці, попередньо знеструмивши проводку і відключивши від мережі всі прилади. У розетці вимірювати опір безглуздо, але можна.

Важливо! Точні параметри опору ізоляції можна отримати тільки при вимірюванні під підвищеним навантаженням - цим повинні займатися професійні електрики, самостійно проводити таку роботу небезпечно.

Крім того, варто знати, як виміряти внутрішній опір акумулятора. Робиться це за допомогою вимірювання мультиметром сили струму і напруги і простої формули. До наполовину розрядженому акумулятору потрібно підключити два споживача, після чого провести заміри і порахувати:

  • ΔU = U1-U2 - різницю напруг при різних навантаженнях;
  • Δ I = I1-I2 - різницю сил струму;
  • R = Δ U / ΔI - внутрішні опір АКБ.

Опір окремих банок можна порахувати, поділивши R на їх кількість.

Вимірювання ємності акумулятора

Використовувати мультиметр для визначення ємності акумулятора не рекомендується, так як виміряти ємність акумулятора з точністю можна тільки спеціальним приладом, що оцінює щільність електроліта.Еслі все ж потрібно перевірити заряд акумулятора мультиметром, ємність батареї вимірюється наступним чином:

  1. До клем зарядженого акумулятора підключається потужний споживач, наприклад, лампочка на 60 ват.
  2. Після підключення одного або декількох споживачів мультиметр включається в режим вимірювання напруги і засікається час. Коли напруга впаде нижче 12 В, для визначення ємності минулий час потрібно помножити на силу струму, яку використовували споживачі.

За такою ж схемою можна дізнатися ємність акумулятора телефону або будь-якого іншого носія енергії - наприклад, заряд батареї. Якщо щось незрозуміло, варто подивитися відео, на якому пояснюється як оцінити обсяг заряду, щоб не зіпсувати пристрій.

Це тільки самі основні функції будь-якого мультиметра. Дорогі моделі мають набагато більше можливостей, докладніше про які можна дізнатися з інструкції - наприклад про те, як виміряти частоту мультиметром в розетці. Якщо прилад цей та інші параметри будуть вимірюватися, слід заздалегідь переконатися, що на ньому є сектор з Герца.

Відео

Як правильно використовувати цей прилад?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов