Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Як вибрати мотопомпу

  1. конструкція мотопомпи
  2. Мотопомпи з бензиновим двигуном
  3. Мотопомпи, що працюють на газі (метан, пропан-бутан)
  4. Мотопомпи з дизельним двигуном
  5. Яку воду може перекачувати мотопомпа
  6. Розрахунок потрібної продуктивності
  7. Необхідний рівень напору
  8. Особливості роботи мотопомпи
  9. критерії вибору

Наша сеть партнеров Banwar

Головна відмінність мотопомп від насосів полягає в тому, що вони працюють від різних джерел живлення. Насоси жорстко «прив'язані» до електромережі, а мотопомпи повністю автономні (вони обладнуються бензиновим, дизельним або газовим двигуном внутрішнього згоряння). Крім цього, мотопомпи відрізняються помітно більшою продуктивністю.

Дачникові мотопомпа в колосальної мірі полегшує виснажлива праця по поливанні саду або городу (вода при цьому відбирається зі ставка або басейну). У приватному будинку мотопомпа прекрасно справляється зі зміною води в басейні, викачування зливних ям, а в разі необхідності - з відкачуванням води із затопленого паводком підвалу або котловану.

конструкція мотопомпи

Обов'язковими вузлами мотопомпи є двигун внутрішнього згоряння, паливний бак для бензину або дизельного палива, водний і повітряний фільтри, а також насос відцентрового або мембранного типу.

Вся конструкція, як правило, укладена в жорстку раму, яка, з одного боку, оберігає її від випадкових ударів і пошкоджень, а з іншого - може служити своєрідною «ручкою», за яку мотопомпу беруть при транспортуванні. Прямокутна форма рами додає апарату додаткову стійкість.

З метою зменшення ваги корпус двигуна і насоса часто виконуються з легких металів, переважно алюмінієвих сплавів. Внутрішні деталі у найбільш якісних моделей, що характеризуються великою продуктивністю, робляться з якісного чавуну із спеціальним антикорозійним покриттям.

Мотопомпи з бензиновим двигуном

Залежно від конструкції двигуна такі помпи поділяються на дво- і чотиритактні.

Мотопомпи з двотактним двигуном більш компактні, але менш продуктивні (забезпечують менший натиск води). Заправляти їх необхідно сумішшю бензину з маслом (необхідні пропорції вказуються в техпаспорті моделі).

Чотиритактні двигуни обходяться трохи дорожче, але вони є більш потужними. Також вони простіше у використанні, так як не вимагають складання бензиново-масляної суміші (працюють на чистому бензині).

мотопомпа Forte FP20C для чистої води

Основна перевага бензинової мотопомпи - більш низька вартість у порівнянні з дизельними моделями.

Недолік полягає в тому, що з паливного ряду бензин-дизель-газ саме бензин є найбільш дорогим. З іншого боку, сучасні моделі мотопомп витрачають паливо вельми економно. Наприклад, за даними японських виробників, одного літра бензину потужної помпи повинно вистачати для закачування приблизно 60 кубічних метрів води (для порівняння: 62 м3 - це корисний об'єм стандартної залізничної цистерни).

Мотопомпи, що працюють на газі (метан, пропан-бутан)

За своєю конструкцією та характеристиками схожі на бензинові настільки, що за допомогою відносно простих маніпуляцій майже будь-яку бензинову мотопомпу можна переробити в газову. Для цього знадобиться придбати додатковий редуктор модуль.

До найбільш помітним переваг даної конструкції відноситься більш низька ціна палива.

До негативних рис газових мотопомп відноситься те, що вони менш зручні в роботі (доводиться перевозити або переносити по ділянці не тільки саму помпу, а й балон з газом для неї). Мотопомпи, здатні працювати від магістрального газопроводу, зустрічаються в наших краях надзвичайно рідко.

Мотопомпи з дизельним двигуном

Моделі з дизельним двигуном дорожчі і більш гучні. Але зате до їх безумовних плюсів можна віднести підвищену «живучість» (моторесурс дизельної мотопомпи в два-три рази вище, ніж бензинової), максимально високу продуктивність, а також те, що дизельне паливо обходиться помітно дешевше бензину.

мотопомпа Кентавр ЛДМ-100Б

З огляду на високий показник крутного моменту, властивий дизельним мотопомпи, саме вони використовуються для прокачування в'язких або сильно забруднених рідин.

Яку воду може перекачувати мотопомпа

Незалежно від виду палива, все мотопомпи підрозділяються додатково ще на три категорії, залежно від того, з якою водою вони здатні працювати - чистої, помірно або сильно забрудненою. Підкреслимо важливий момент: саме з водою. Для перекачування будь-яких інших рідин і розчинів (різного роду хімічних речовин, добрив і так далі) використовуються тільки спеціальні мотопомпи, внутрішні деталі яких призначені для роботи в агресивному середовищі.

Параметри забрудненості води, з якими здатна працювати дана конкретна модель, вказуються в її техпаспорті.

Параметри забрудненості води, з якими здатна працювати дана конкретна модель, вказуються в її техпаспорті

мотопомпа Vulkan SCWT80 для брудної води

Розрахунок потрібної продуктивності

Продуктивність - це те, скільки води мотопомпа може перекачати за одиницю часу. У технічному паспорті даний показник вказується в літрах або кубічних метрах на годину. Наприклад, по ньому можна легко зрозуміти, скільки часу даної моделі доведеться витратити, щоб викачати воду з конкретної ємності (наприклад, з вашого дачного басейну).

Для того, щоб визначити, помпа якої продуктивності потрібна для поливу городу, потрібно кількість води, необхідне для одного квадратного метра, помножити на загальну площу поливати ділянки. За нормами, на 1 м2 городу за один полив має припадати від 3 до 6 літрів води (для надійності краще брати максимальну цифру).

Плодові дерева (яблуні, вишні, груші) зазвичай поливають три-чотири рази за сезон, але кожен полив проводиться досить рясно, щоб вода добре просочила грунт не тільки на поверхні, а й на тій глибині, де розташовується коренева система. Для розрахунку продуктивності мотопомпи в цьому випадку потрібно визначити, скільки води повинні «взяти» за один полив все дерева вашого саду, разом узяті. Стандартна норма: для саджанця у віці 1-3 років - від 30 до 50 літрів, 3-5 років - від 50 до 80, а 7-9 років - від 120 до 150 літрів води.

В обох випадках (і для саду, і для городу) розрахунки потрібно округляти в більшу сторону. Отримана цифра покаже, скільки води ваша мотопомпа повинна прокачати за годину (ємність паливного бака у більшості представлених на нашому ринку моделей розрахована на те, щоб забезпечувати один годину безперервної роботи помпи).

Необхідний рівень напору

Значення, вказане в характеристиках моделі, показує те, на яку висоту вона може підняти воду. При цьому слід розуміти, що наведений в техпаспорті показник напору є гранично допустимим (мотопомпа, проштовхує воду на таку висоту, буде працювати з мінімальною продуктивністю).

Показник напору дуже корисний при визначенні того, по шлангу якої довжини мотопомпа зможе прокачати воду «по горизонталі». Дане відстань обчислюється дуже просто: вказане в технічному паспорті значення треба помножити на десять. Тобто, якщо воно становить 26 метрів, то модель здатна проштовхнути воду по горизонтальному шлангу довжиною 260 метрів. Але оскільки продуктивність мотопомпи при цьому (як уже говорилося) буде мінімальною, то необхідний рівень напору треба вибирати із запасом близько 20%.

Але оскільки продуктивність мотопомпи при цьому (як уже говорилося) буде мінімальною, то необхідний рівень напору треба вибирати із запасом близько 20%

Особливості роботи мотопомпи

Мотопомпа ні в якому разі не повинна працювати «всуху» - це призводить до серйозних несправностей апарату. Стандартний режим роботи розрахований на те, що механізм помпи повинен охолоджуватися прокачується через неї водою.

Також, на жаль, мотопомпи притаманний ще один відносний недолік - переважна їх більшість не здатна піднімати рідину з великої глибини. Як правило, глибина всмоктування води у них не перевищує 7-9 метрів. Призначення мотопомпи - НЕ викачка води з артезіанської свердловини, а прокачування значних обсягів рідини по місцевості з досить невеликими змінами рельєфу.

критерії вибору

Якщо в технічному паспорті мотопомпи немає спеціального примітки про те, що дана модель призначається для роботи з агресивними середовищами (хімрастворамі, морською водою і тому подібним), то її слід використовувати тільки для перекачування води. Використання мотопомпи не за призначенням призведе до її швидкої поломки.

Мотопомпи для перекачування чистої води найбільш чутливі до зважити, які можуть бути присутніми у воді. Відповідно, вони мають найбільш «густим» фільтром забору води, що затримує всі частинки більше 5 мм (в деяких моделях - 8 мм). Призначені для перекачування прісної води. Користуються великою популярністю у дачників. Згідно зі статистикою, найчастіше застосовуються для поливальних робіт в саду і городі, зміни води в басейнах і декоративних водоймах.

Мотопомпи для помірно забрудненої води здатні ефективно працювати з домішками і твердими частинками розміром до 15 мм (більш рідкісний варіант - до 18 мм). Наприклад, вони відмінно справляються з відкачуванням води з не надто забруднених побутових водойм, а також затоплених котлованів і підвалів.

Мотопомпи для роботи з сильно забрудненою водою призначені для перекачування рідини з підвищеним вмістом домішок, піску, мулу, вапна і великих частинок (наприклад, щебеню та гравію) розміром до 25-31 мм (в окремих професійних моделях - до 76 мм). Як правило, найбільш часто використовуються на будмайданчиках, а також застосовуються рятувальними службами для ліквідації наслідків аварійних і позаштатних ситуацій.

Мотопомпи продуктивністю до 30 м3 на годину, як правило, мають досить компактні розміри і легко поміщаються в багажник легкового автомобіля. Часто купуються для поливу рослин на дачній ділянці площею до 6 соток.

Моделі продуктивністю до 60 м3 на годину переважно купуються для відкачування води з декоративних і рибних водойм і великих басейнів.

Мотопомпи, продуктивність яких перевищує 60 м3 на годину, призначені для важкої інтенсивної роботи (наприклад, відкачування води з котлованів і ставків). Це переважно моделі професійного рівня.

Діаметр шланга, потрібного конкретної мотопомпи, залежить від величини її вхідного (або вихідного) патрубка. Як правило, він знаходиться в межах від одного до чотирьох дюймів (в окремих випадках зустрічаються і більші патрубки). Тому перед покупкою ви повинні чітко знати, шланг якого діаметру вам потрібен.

Довжина вхідного шланга повинна бути достатньою для того, щоб при перекачуванні води його вхідний отвір не чинилося над поверхнею рідини, він не починав «хапати» повітря (це загрожує гідроударів і серйозною поломкою механізму помпи). З тих же міркувань, вхідний шланг мотопомпи обов'язково повинен бути армованим (це не дасть йому «схлопнуться» і перекрити тим самим подачу води).

Текст: Ігор Тихий

Спеціально для Rozetka.com.ua

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов