Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Як перевірити материнську плату на справність

  1. Перевірка працездатності материнської плати - початок
  2. Перевірка живлення материнської плати і пам'яті CMOS
  3. Поетапний тест материнської плати на працездатність

Наша сеть партнеров Banwar

Якщо комп'ютер або ноутбук почав працювати нестабільно, тобто, почастішало поява синіх «екранів смерті», помилок, що сигналізують про якісь проблеми, з'явилися проблеми із завантаженням системи, аж до повної відсутності її ознак життя, то причиною цього може стати несправність материнської плати . У цій ситуації можна віднести комп'ютер в сервісний центр, де діагностика комп'ютера буде коштувати вам грошей або спробувати провести тестування материнської плати самому. Але як перевірити працездатність материнської плати в домашніх умовах, якщо немає спеціалізованого обладнання, необхідних навичок і знань? Саме про це ми і поговоримо далі.

Перевірка працездатності материнської плати - початок

Діагностика материнської плати, як і будь-якого іншого електронного пристрою, починається із зовнішнього огляду і тільки після нього, за умови, що видимі ознаки ушкоджень відсутні, приступають до виконання наступних тестів.

Для цього знімаємо ліву кришку системного блоку комп'ютера для доступу до Матен. Далі оглядаємо її на наявність явних дефектів.

По-перше, потрібно звернути увагу на стан електролітичних конденсаторів. Вони не повинні бути роздутими, в іншому випадку, це може бути причиною повної або часткової несправності системної плати.

По-друге, оглядаємо інші електричні елементи (резистори, мікросхеми і т
По-друге, оглядаємо інші електричні елементи (резистори, мікросхеми і т.д.) на відсутність у них ознак перегорання. Як правило, температурний вплив, через підвищеного навантаження, стрибків напруги або короткого замикання, призводить до виходу їх з ладу з наступною зміною їх кольору. Вони стають темнішими, а написи на них, якщо такі є, стають важко читаються.

При виявленні будь-яких з перерахованих ознак або підозри на їх присутність краще звернутися до фахівців
При виявленні будь-яких з перерахованих ознак або підозри на їх присутність краще звернутися до фахівців.

Перевірка живлення материнської плати і пам'яті CMOS

Отже, зовнішній огляд не допоміг визначити справність материнської плати. Значить, далі перевіримо її систему харчування і вбудованої в неї пам'яті CMOS.

Включаємо блок живлення і дивимося на сигнальний світлодіод, розміщений на МП. Якщо він горить, то значить харчування на неї приходить, і до блоку живлення претензій немає. На жаль, подібна індикація харчування присутні не на всіх МП.

Якщо ж світіння отсутствует, а вентилятор блоку живлення стоїть нерухомо, то, швидше за все, причина криється в самому БП або кнопці включення ПК
Якщо ж світіння отсутствует, а вентилятор блоку живлення стоїть нерухомо, то, швидше за все, причина криється в самому БП або кнопці включення ПК. Як перевірити ці два компоненти комп'ютера на працездатність ми пояснювали в цієї статті .

Далі, переконавшись, що з блоку живлення приходить потрібне напруження, перевіряємо резервне живлення пам'яті CMOS, що забезпечує батарейкою типу CR2032 або CR2025. Яку роль відіграє дана пам'ять і як її обнулити ми писали в цієї статті . Витягуємо батарейку і мультиметром міряємо видається нею напруга. Воно повинно бути в районі 3 В. Якщо воно не відповідає нормі і сильно занижена, то її варто замінити, тому як вона також може стати причиною з'явилися проблем.

Якщо воно не відповідає нормі і сильно занижена, то її варто замінити, тому як вона також може стати причиною з'явилися проблем

Поетапний тест материнської плати на працездатність

Якщо перші два кроки по виявленню причин несправності материнської плати результатів не дали, то далі будемо тестувати її поетапно, по черзі підключаючи до неї всі компоненти системного блоку і орієнтуючись на звукові сигнали, що видаються спікером.

У цьому випадку, перед тим, як перевірити працездатність материнської плати, а точніше визначити несправний вузол підключається до неї, від'єднуємо від неї всі роз'єми внутрішніх пристроїв системного блоку, залишивши тільки включеним кабель живлення. Крім цього, витягаємо з слотів все модулі оперативної пам'яті, відеокарту і інші карти розширення, залишивши недоторканим лише центральний процесор.

Після, включаємо комп'ютер і звертаємо увагу на те, що у відсутності модулів пам'яті, справна материнська плата повинна видати один короткий і один довгий звуковий сигнал, що сигналізують про несправності оперативної пам'яті. Якщо спікер мовчить, то, швидше за все, МП підлягає заміні.

Зверніть увагу: всі описувані в цій статті типи і звукових сигналів, що сигналізують про будь-якої несправності, відповідають BIOS AWARD. Який BIOS саме у вашій МП потрібно дивитися в описі її характеристик.

Далі по черзі додаємо модулі пам'яті в відповідні слоти і перевіряємо реакцію спікера. За умови, що модулі пам'яті все справні він повинен видати один довгий і два коротких звукових сигнали, які говорять уже про можливу несправність, пов'язаної з відеосистемою. Тому наступним кроком встановлюємо відеокарту, підключаємо до неї монітор і перевіряємо працездатність материнської плати за наявністю одного звукового сигналу і появі на моніторі заставки BIOS.

Зверніть увагу: деякі сучасні МП і велика частина центральних процесорів оснащені вбудованим графічним ядром, що дозволяє обходитися без дискретної відеокарти. У цій ситуації, за відсутності відеокарти в слоті, справна материнська плата не видасть звукові сигнали, відповідні несправності відеосистеми, так як визначить наявність вбудованого графічного ядра.

Визначити, чи є у вашій МП або процесорі вбудоване графічне ядро, можна з їх керівництва по експлуатації або на сайті виробника. У будь-якому випадку, якщо системна плата оснащена або тільки підтримує вбудовану відеокарту в центральному процесорі, вона повинна мати відповідний роз'єм для підключення монітора.

Отже, в цій статті ми дали основні методи того, як перевірити материнську плату на працездатність самому, не залучаючи фахівців
Отже, в цій статті ми дали основні методи того, як перевірити материнську плату на працездатність самому, не залучаючи фахівців. Тому, якщо виконавши всі вище описані дії, ви так і не визначили причини поломки ПК, то радимо звернутися за допомогою до фахівців будь-якого сервісного центру.

Але як перевірити працездатність материнської плати в домашніх умовах, якщо немає спеціалізованого обладнання, необхідних навичок і знань?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов