Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Як замінити кулер процесора, відеокарти, блоку живлення комп'ютера

  1. Програма для вимірювання температура процесора
  2. Для чого встановлюється кулер для процесора
  3. Підключення кулера в комп'ютері
  4. Як замінити роз'єм на кулері
  5. Як замінити роз'єм або подовжити провід на кулері перепайкой
  6. Як наростити дроти кулера без їх перепайки
  7. Як відкрити системний блок комп'ютера
  8. Який же кулер шумить?
  9. Заміна кулера на процесорі
  10. Заміна кулера на відеокарті
  11. Заміна кулера в блоці живлення
  12. Зниженя оборотів кулера

Наша сеть партнеров Banwar

Усі працюючі деталі комп'ютера виділяють теплову енергію. Особливо багато енергії виділяє відеокарта, блок живлення, процесор, оперативна пам'ять. Циркуляція повітря в природних умовах не завжди дозволить відвести тепло, щоб знизити температуру деталей нижче максимальної, яка не повинна бути вище 80 ° С.

Оптимальною температурою нагріву для забезпечення роботи напівпровідникових приладів є 60? С. Це питання особливо актуальне в літній період часу, коли температура повітря за вікном може досягати плюс 30? С. Коли процесор перегрівається, його робота сповільнюється, що призводить до так званого зависання комп'ютера. Однак зовсім вивести з ладу процесор, важко так як є схема теплового захисту.

Програма для вимірювання температура процесора

Щоб знати і мати контроль над температурою відеокарти і процесора, в їх ядра вбудовані сенсори. Температуру CPU сучасних комп'ютерів можна побачити, зайшовши в BIOS. Але кожен раз робити перезавантаження комп'ютера незручно, та й поки це зробиш, навантаження спаде, температура зменшиться, що не дозволяє спостерігати за температурою під час максимального навантаження. Це проблема вирішується за допомогою програми. Запускаємо утиліту і проводимо моніторинг температурних режимів CPU комп'ютера. Крім цього, програми надають масу додаткової інформації про комп'ютер.

На ваш вибір надаємо дві прості програми, службовці для моніторингу температурних режимів процесорів. Вони безкоштовні і завантажити їх можна з сайту. Їх не потрібно встановлювати, просто запускаємо і у вікні бачимо температуру CPU і інших параметрів.

Їх не потрібно встановлювати, просто запускаємо і у вікні бачимо температуру CPU і інших параметрів

Real Temp працює тільки під Windows, призначена для контролю температурного режиму та інших параметрів, працює з процесорами Intel.

Real Temp працює тільки під Windows, призначена для контролю температурного режиму та інших параметрів, працює з процесорами Intel

Open Hardware Monitor - працює з процесорами AMD і Intel в середовищі Linux і Windows.

Для чого встановлюється кулер для процесора

Щоб забезпечити стабільну роботу комп'ютера, проводять установку радіаторів на елементи, що виділяють великий обсяг тепла. Радіатор - масивна деталь з міді або алюмінію, що має велику площу поверхні. Щоб поліпшити теплопередачу на поверхню прямого контакту радіатора і процесора наноситься тонким шаром термопаста. Це необхідно для того, щоб все мікронерівності заповнилися. Але це не завжди допомагає, тоді встановлюється додатковий вентилятор, так званий кулер.

Кулер дозволяє прогнати великий обсяг повітря через ребра радіатора, забезпечуючи тепловий режим, придатний для роботи деталей комп'ютера. Завдяки кулерам комп'ютери мають малі габарити. Однак виникає додатковий акустичний шум видається кулерами.

Потік повітря від кулера легко визначити без підключення напруги живлення. З боку, з якої виходить потік повітря, лопаті підігнуті. Корпус кулера може мати стрілки, які вказують напрямок повітря і обертання крильчатки.

Як і всі механічні пристрої, кулер потребує обслуговування. Воно полягає в тому, що підшипники ковзання і кочення змащуються машинним маслом. Не можна застосовувати соняшникова, рослинне і оливкове масло. Так як воно засохне і відновити роботу кулера буде неможливо. Якщо кількість мастила знизилося, виникає шум.

Чи не виконавши профілактичні роботи з підшипниками, вони почнуть зношуватися, і буде потрібно заміна кулера новим. У продажу можна знайти стандартні кулери, якими можна замінити відмовили.

При виготовленні відеокарт і процесорів виробники встановлюють на них оригінальні кулери. Знайти такі в асортименті немає можливості. Якщо буде потрібно заміна одного з таких кольорів, виникає величезна проблема. Доводиться створювати замовлення і чекати довгий час, найчастіше марно.

Існує простий спосіб вирішення проблеми. Він полягає в тому, що оригінальні конструкції замінюються стандартним кулером. Функції, що виконуються кулерами однакові, відмінність полягає тільки в способі кріплення до ґрат радіатора і продуктивності. Продуктивність залежить від швидкості обертання і діаметра крильчатки. У кулерів приблизно однакова швидкість обертання, вона дорівнює 5000 об / хв. Так що, вибираючи кулер, орієнтуйтеся на його діаметр. Новий кулер повинен мати діаметр крильчатки рівний старому або бути більше.

Головний ворог охолодження - пил. Покриваючи всі елементи комп'ютера всередині корпусу, вона знижує ефективність теплообміну. Необхідно раз на рік знімати кришку системного блоку і за допомогою пензлика з пилососом, видаляти пил. Особливо важливим місцем є ребра радіатора відеокарти і процесора. Через шару пилу тепловіддача знижується в кілька разів, що може викликати збій комп'ютера. Кулер теж стає мішенню пилу, яка не дає охолоджувати кулер, що призводить до його перегріву і згорянню.

Підключення кулера в комп'ютері

Щоб змусити кулер працювати, на його обмотки подається постійний струм 12v. Кулер приєднується до комп'ютера за допомогою роз'єму. Раніше блоки живлення мали подвійний роз'єм, але зараз дроти впаюються в друковану плату, що ускладнює процес мастила і заміни кулера.

Провід доводиться випоювати або розрізати, а потім зрощувати. Залежно від того, який кулер застосовується, він може мати 2, 3, 4 контакти. Якщо роз'єм двоконтактний, напруга живлення подається по чорному проводу і одно -12 В (висновок один), по червоному +12 В.

Якщо роз'єм двоконтактний, напруга живлення подається по чорному проводу і одно -12 В (висновок один), по червоному +12 В

Трьохконтактні роз'єми живляться за тим же принципом, що і двоконтактний: червоний +12 В, чорний -12 В. Але є ще один провід, позначений жовтим кольором. Він служить для передачі даних про швидкість роботи кулера на материнську плату. Він не бере участі в роботі кулера, його роль - контроль швидкості і висновок на монітор. Жовтий провід приєднувати необов'язково, кулер обійдеться і без нього.

Жовтий провід приєднувати необов'язково, кулер обійдеться і без нього

Чотирьохконтактні кулери мають іншу колірну схему проводів: жовтий +12 В, чорний -12 В, зелений виступає в ролі датчика швидкості обертання, синій - подає сигнал управління оборотами кулера з материнської плати. Материнська плата має маркування CPU_FAN поруч з роз'ємом. На фото нижче це чітко видно.

На фото нижче це чітко видно

Крім роз'єму для кулера, материнська плата має ще кілька роз'ємів. Вони однотипні, знайти їх легко. Трьохконтактний роз'єм служить для підключення кулера, що знаходиться в корпусі системного блоку. Поруч є напис SYS_FAN. Ще 2 або 1 трьохконтактні роз'єми, які не мають написи. Вони вільні, до них можна приєднати додатково пару кулерів.

Кулери, що мають 4 дроти, використовуються рідко. Найчастіше обороти кулера регулюються за допомогою зміни напруження, яке може змінюватися в залежності від того, яка температура процесора. Провід, які виходять з блоку живлення, мають іншу маркування. Черний- загальний, жовті +12 В, червоні +5 В.

Коли відбувається підключення проводів кулера, що йдуть блоку живлення, червоний (від кулера) підключається до жовтого. Якщо червоний підключити до червоного (+5 В), обертання буде повільним, досягти максимальних обертів буде неможливо. Якщо переплутати полярність, нічого не відбудеться. Ви просто помітите, що кулер не запускається.

Як замінити роз'єм на кулері

При заміні кулера може виникнути труднощі, пов'язані з підключенням роз'єму в материнській платі. Припустимо, материнська плата має трьохконтактний роз'єм, а кулер двоконтактний. Це питання вирішується без зрощування і перекушування дроту.

З одного роз'єму витягуються контакти, і встановлюються в інший кінець. Щоб вийняти контакти з корпусу, беремо голку або шило і утапливаем фіксатор контакту. Для цього необхідно натиснути на місце в прорізі, що знаходяться у виходить дроти, підтягнути дріт і вийняти контакт.

Для цього необхідно натиснути на місце в прорізі, що знаходяться у виходить дроти, підтягнути дріт і вийняти контакт

На фото праворуч виразно видно фіксатор, що забезпечує фіксацію контактів в корпусі роз'єму. За таким типом фіксуються всі контакти, незалежно від їх кількості та розмірів. Коли всі контакти витягнуті, вставляємо їх в роз'єм іншого корпусу. Після того, як вони встановлені, посмикайте за дроти, переконавшись в надійної фіксації. Якщо контакт випадає, за допомогою ножа відгинаємо фіксатор, який при сильному натисканні міг втопитися.

Якщо контакт випадає, за допомогою ножа відгинаємо фіксатор, який при сильному натисканні міг втопитися

Коли ви перевстановлюєте контакти з одного корпусу в інший, заізоліруйте жовтий провід парою витків ізоляційної стрічки або надіньте ізоляційну трубку.

Коли ви перевстановлюєте контакти з одного корпусу в інший, заізоліруйте жовтий провід парою витків ізоляційної стрічки або надіньте ізоляційну трубку

Ось так, не розрізаючи і не паяя дроти, можна поміняти роз'єми місцями. Це займає не більше пари хвилин, забезпечуючи надійне фіксування.

Як замінити роз'єм або подовжити провід на кулері перепайкой

При заміні кулера може виявитися, що довжина провідників нового кулера занадто коротке або роз'єм не підходить під материнську плату. Цю проблему можна вирішити одним із способів, які описані нижче: зробити подовжувач або замінити дроти на довші. Для тих, хто вміє поводитися з паяльником, є спосіб, який допоможе подовжити дроти або замінити роз'єм.

Провід запущені в корпус кулера через отвір, яке має вузький проріз. Показано на фото зліва, припаиваются вони до плати, як на фотографії справа. Місця мастила і пайки заклеєні етикеткою.

Перш ніж приступити до заміни проводів, отпаиваем дроти з роз'ємами з нового і старого кулера. Перед тим як приступати до пайки, сфотографуйте, або замалюйте колірну схему пайки проводів. Навіщо до майданчиків плати припаюємо дроти від старого кулера, дотримуючись маркування. Один з дротів, що попалися мені від донора, був жовтим. На новому кулері цей провід має білий колір. Не дивуйтеся, якщо така ситуація з вами трапитися.

Покладіть дроти і наклейте етикетку. Можна запускати кулер. Перевірка показує, що заміна проводів не порушила його роботу.

Як наростити дроти кулера без їх перепайки

Купивши новий кулер, не кожен захоче перепоювати дроти. Та й чи може бути випадок, коли довжини проводів кулера не вистачає для під'єднання до гнізда материнської плати. Є просте рішення, необхідно виготовити подовжувач.

Візьмемо дріт від старого кулера, що має такий же роз'єм в кінці і відповідну частину з материнської плати, що іменується «тато». Мені дістався провід для подовження від кулера процесора, кольорове маркування не відповідала стандарту.

Кінці проводів звільняються від ізоляції на 5 мм, лудяться припоєм. Потім вони припаиваются до гнізда, які ми Випаяв з материнської плати. Щоб ізолювати дроти в місці пайки і отримати естетичний вигляд, надягаємо відрізки поліхлорвінілової трубочки.

На фото видно результат роботи. Спосіб зручний тим, що роботи з кольором проводити не потрібно. Цей подовжувач може стати в нагоді для інших цілей.

Як відкрити системний блок комп'ютера

Щоб дістатися до кулера, знімаємо одну з бічних кришок системного блоку. Знімати потрібно ту, яка віддалена від материнської плати.

Важливо! Перед роботою з будь-якими електричними приладами, в тому числі системним блоком, вийміть дріт з розетки. Тепер витягаємо дроти з роз'ємів, починати необхідно з кабелю, по якому підводиться напруга 220v.

Цей провід чорного кольору, в рідкісних випадках сірого, найтовстіша. Він встановлюється в блок живлення за допомогою вилки. Наступний крок - відкрутити 2 гвинти (на фотографії верхні), які кріплять кришку. Зніміть кришку на себе, зачепи звільняться, кришка легко отведется вгору. Тепер у нас є повний доступ до карт і вузлів комп'ютера.

Тепер у нас є повний доступ до карт і вузлів комп'ютера

Цей системний блок має 4 кулера. На відеокарті (встановлений вертикально), процесорі, в блоці живлення (на фото не показаний) і в корпусі системного блоку (зліва, підсвічується світлодіодом синього кольору). Кришку слід надягати в зворотному порядку.

Коли ви збираєте, подивіться, щоб дроти, які йдуть від блоку живлення, не стикалися з крильчаткою кулера. Це може привести до тертя і додаткового шуму, або навіть до повної відсутності обертання кулера.

Який же кулер шумить?

Не завжди можна виявити, який кулер видає шум. Може здаватися, що шумить один, а насправді справа в іншому. Це обумовлено акустичним резонансом. Щоб зрозуміти, який кулер видає шум, відключіть кожен від харчування.

Це можна зробити, вийнявши роз'єм або пригальмувати крильчатку пальцем в її центрі. Не варто намагатися пригальмовувати за лопати, можна отримати травму. Якщо кулер процесора, системного блоку, відеокарти не видають шум, вся справа в блоці живлення.

Заміна кулера на процесорі

Останнім часом, кулер процесора став сильно шуміти. До цього шум видавався протягом перших хвилин включення комп'ютера. Це говорило про те, що пора змащувати кулер, але я цього не зробив. Через деякий час роботи комп'ютера, шум припинявся, так як залишки мастила через тертя в підшипнику нагрівалися, плинність збільшувалася, і масло проникало в підшипник.

Цього вистачало для забезпечення нормальної роботи. Але, перші хвилини роботи комп'ютера приводили до зносу підшипників. Змастивши кульковий підшипник, шум зник на пару годин, потім знову відновився. Знайти підшипник потрібного розміру виявилося завданням не з легких. Необхідно проводити заміну всього кулера, що має оригінальну конструкцію. Пошуки не дали результатів. Довелося вирішити проблему виходячи з того що є.

Довелося вирішити проблему виходячи з того що є

Найчастіше кулер кріпиться на радіаторі за допомогою саморізів, які вкручуються в пазики між ребрами. Якщо гвинтів немає, потрібно шукати засувки. Щоб кулер можна було звільнити від засувок, їх слід по черзі відводити в бік, утримуючи відведені. Якщо цього не зробити, вони повернуться на колишнє місце.

Цю роботу слід проводити акуратно, стежачи за тим, щоб інструмент не зісковзнув і не завдав удар по материнській платі. Буває таке, що до засувок майже нереально дістатися. Простіше вийняти радіатор цілком і вже потім зняти кулер. Але слід врахувати, що замість засохлої пасти доведеться нанести нову на процесор і поверхню радіатора. Такий кулер можливо замінити на стандартний, необхідно виготовити пору кріплень.

Технічні характеристики кулера блоку живлення показують, що він підійде замість старого. Іноді, кулери такого розміру встановлюються в корпус системного блоку, забезпечуючи додаткове охолодження. Виламавши дві заглушки від системного блоку, які були встановлені в місці кріплення додаткових карт, я зробив дві планки.

Чотирма гвинтами прикрутив їх до кулера. Від старого кулера взяв живлять дроти, з'єднав їх за технологією зсуву з новими провідниками. Червоний (+12 В) з червоним, чорний (-12 В, загальний) з чорним. Навіть якщо дроти будуть з'єднані невірно, нічого не станеться, просто новий кулер не почне працювати. Жовтий провід, який служить для передачі сигналу про частоту обертання, що не підключав. Мене не влаштовує, якщо частота обертання крильчатка змінюється з «завиванням». Відсутність цього проводу мене не засмучує.

Відсутність цього проводу мене не засмучує

Взявши 2 самореза, я прикрутив кулер до радіатора через просвіт в крильчатці. Діаметр саморізів слід підбирати таким чином, щоб фіксація була надійною. Якщо з якоїсь причини саморіз доторкнеться до материнської плати під час її роботи, вона може вийти з ладу.

Якщо з якоїсь причини саморіз доторкнеться до материнської плати під час її роботи, вона може вийти з ладу

Справив заміну, я приступив до випробування. При температурі середовища понад 30 ° С, охолодження було достатнім. При повному навантаженні процесора, BIOS показував температуру в районі 60? С.

Заміна кулера на відеокарті

Всі відеокарти оснащуються кулерами оригінальної конструкції, їх заміна досить-таки актуальна. Придбати оригінальний кулер майже неможливо, особливо якщо відеокарта працює на протязі декількох років.

Кулер відеокарти почав видавати занадто сильний шум. Я вирішив змастити підшипник, після розбирання виявив, що пластикову основу крильчатки покрито тріщинами.

В даному випадку мастило нічим не допоможе. Необхідно купувати новий кулер. Я виміряв діаметр крильчатки і купив, попався кулер з великим розміром. Він буде охолоджувати відеокарту краще, ніж попередній. Коли ви підбираєте новий кулер, враховуйте розмір ребер радіатора. Це необхідно для того, щоб не довелося робити додаткові елементи кріплення і прикрутити саморізи в пази, розташовані між ребрами.

Прикріпив за допомогою двох саморізів, чого виявилося достатньо, ребра мають пристойну жорсткість. Можна кріпити і 4-ма шурупами. Якщо не хочете прикручувати, до кріпильних отвором кулера можна прив'язати товсту нитку і вже, потім закріпити за протилежні сторони радіатора. Такий спосіб кріплення не гірше попереднього.

Такий спосіб кріплення не гірше попереднього

На рідній кулер напруга подавалося через 2 контактних роз'єми. На новому було 3 контакту. Для уникнення зайвого клопоту, встановив відеокарту в роз'єм, кулер підключив до материнської плати. Вона майже завжди має вільні трьохконтактні слоти для живлення додаткового охолодження. Кулер, що стояв раніше, не мав етикетки. Можливо, він харчувався від напруги 5 В. Тому, якщо ви будете підключати кулер в роз'єм відеокарти, зверніть увагу на напругу живлення.

Тому, якщо ви будете підключати кулер в роз'єм відеокарти, зверніть увагу на напругу живлення

При роботі шуму майже не було, охолодження відео процесора було достатнім.

Заміна кулера в блоці живлення

Перш чем сделать заміну кулера або его обслуговування, та патенти, до него дістатіся. После того, як бічна кришка системного блоку зняти, відкручуємо 4 Гвинт, Які кріплять блок живлення. Смороду знаходяться на стінці, на Якій розташовані всі роз'єми. Системний блок розташуйте так, що б блок живлення при звільненні не впав на материнську плату.

Далі витягуємо блок живлення з системного блоку. Від блоку живлення йдуть дроти, на яких розташовані вилки. Вони служать для подачі напруги на материнську плату і пристрої. Якщо дроти мають достатню довжину, роз'єми можна залишити. Вийняти слід тільки ті, які натягнуті.

Маємо в своєму розпорядженні блок живлення на розі системного блоку. Відгвинчуємо 4 гвинта, які позначені на фото рожевим кольором. Вони можуть бути заклеєні, для цього відриваємо етикетки і викручуємо їх. Потім знімаємо кришку. Вона знімається зі зрушенням вгору. Ви здивуєтеся, побачивши величезну кількість пилу. Вона видаляється за допомогою кисті і пилососа.

Навіщо откручиваются гвинти, відмічені на фотографії жовтим кольором, виймається кулер. Від нього йдуть два дроти чорного і червоного кольору. Чорний провід -12 В, червоний +12 В. Для зручності обслуговування кулера, відкручуємо плату БП і отпаиваем обидва дроти. Однак це не обов'язково робити, якщо ви впевнені, що досить змастити кулер, що б він почав добре працювати.

Однак це не обов'язково робити, якщо ви впевнені, що досить змастити кулер, що б він почав добре працювати

Якщо кулер не почав нормально працювати після мастила, замінюємо його новим.

Зниженя оборотів кулера

Якщо після заміни кулера його продуктивність сильно підвищилася, можна зменшити обороти за допомогою зменшення напруги, що подається на нього. Для цього в розрив червоного проводу включається діод будь-якого типу, або кілька послідовно, розташованим катодом до кулера (має маркування у вигляді смуги).

Якщо маркування невідома, включити його можна, як вдасться, якщо не почнеться обертатися кулер, кінці підключення диада слід поміняти місцями. 1 діод зменшить напругу на 0,8 В або до 11,2 В. Відповідно, 5 діодів зменшать напруга на 4 В. Воно буде рівним 8 В. Зменшивши оберти, необхідно переконатися, що програв процесора при повному навантаженні не виникає.

Для цього використовуються спеціальні програми, які дозволяють контролювати нагрів процесора, не виходячи з системи. Якщо процесор працює при сильному тепловому режимі, він сповільнюється, починає зависати, після чого може виникнути збій.

За матеріалами сайту: ydoma.info

Оптимальною температурою нагріву для забезпечення роботи напівпровідникових приладів є 60?
Це питання особливо актуальне в літній період часу, коли температура повітря за вікном може досягати плюс 30?
Який же кулер шумить?
При повному навантаженні процесора, BIOS показував температуру в районі 60?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов