Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Як можна захистити насос від "сухого ходу" :: Статті :: Відповіді на питання :: Інтернет-магазин Помпа: насоси Wilo, насоси Grundfos, насоси Pedrollo, сепаратори Spirotech. Продаж насосів в Києві, Україні

Наша сеть партнеров Banwar

Сухий хід - це робота насоса без води, є найбільш частою причиною виходу з ладу насоса "Сухий хід" - це робота насоса без води, є найбільш частою причиною виходу з ладу насоса. Це, в рівній мірі, відноситься як до поверхневих відцентровим , занурювальним свердловинним і дренажним насосів.

У відцентрових самоусмоктувальних насосах при роботі без води, яка в нормальних умовах працює і як мастило, і як джерело відведення тепла, внутрішні деталі насоса починають нагріватися і деформуватися. У крайніх випадках може заклинити вал насоса і згоріти електродвигун. Як правило, після такого «випробування», насос може зовсім перестати подавати воду, або подавати її, не видаючи своїх паспортних характеристик.

"Сухий хід" дуже просто визначається фахівцем при розбиранні насоса і не відноситься до гарантійних випадків! Виробники насосів вказують, що експлуатація насоса без води неприпустима. Тому дуже важливо передбачити захист від сухого ходу, особливо в потенційно небезпечних з цієї точки зору випадках:

1. Якщо насос, для подачі води з свердловин, підібраний неправильно, з продуктивністю вище дебіту свердловини, або рівень води в свердловині падає нижче рівня установки насоса.

2. При підключенні насоса до мережевого трубопроводу для підвищення тиску в системі водопостачання. Оскільки тиск в мережевому трубопроводі, особливо влітку, часто буває недостатнім, і відстежити, коли в мережі пропаде вода, не представляється можливим. При відсутності води у всмоктуючому трубопроводі, без пристрою захисту від "сухого ходу" насос самостійно не відключиться. Він буде продовжувати працювати далі, до тих пір, поки не вийде з ладу, або поки його не вимкнуть примусово.

3. При подачі води з ємностей потрібно так само своєчасно вимкнути насос.

Основні види захисту від «сухого ходу»

У підвищувальних насосах невеликої продуктивності таких як: Grundfos UPA , Wilo PB для захисту насоса від «сухого ходу» застосовують датчик протоку . У проточної частини датчика розташовується пелюстковий клапан. Клапан подпружинен і має конструкцію у вигляді коромисла на другому кінці, якого знаходиться магніт. При появі потоку, пелюстковий клапан переміщається, стискаючи пружину, зрушує магніт з нейтрального положення. Контакти герконового реле замикаються, насос запускається. При припиненні подачі рідини пружина повертає клапан в початкове положення, магніт переміщається і займає положення, при якому контакти герконового реле розмикаються, і насос відключається.

поплавковий вимикач - надійний спосіб захисту від "сухого ходу" при подачі води з ємностей або колодязів. Контакти всередині поплавця розімкнуться, і насос зупиниться, коли рідина в ємності (колодязі) досягне певного рівня. Кабель поплавка підключається в розрив однієї фази, яка живить насос. Необхідний рівень спрацьовування задається місцем установки і довжиною кабелю поплавця. Кабель поплавка необхідно закріпити на фіксованому рівні так, щоб при опусканні поплавка разом із загальним рівнем води в момент розмикання контактів в ємності ще залишалася вода. У разі ж подачі води з колодязя занурювальним або поверхневим насосом, закріпити потрібно так, щоб при розмиканні контактів вода перебувала над всмоктуючої гратами або донним клапаном насоса. Цей принцип захисту реалізований практично у всіх колодязних і дренажних насосах різних виробників. На жаль, поплавок не універсальний. В свердловині або мережевому трубопроводі його застосувати не можна. Треба застосовувати інші види захисту.

Реле тиску з захистом по "сухому ходу" - це пристрій являє собою звичайне реле тиску з додатковою функцією розмикання контактів при падінні тиску нижче порогового рівня. Зазвичай цей рівень задається заводом-виробником на рівні 0.5 бар і регулюванню не піддається. При нормальних умовах експлуатації, тиск в системі не може впасти нижче цих значень, оскільки всі насоси, використовувані для приватних потреб, працюють при значно більшому тиску (від 1 бар і вище). Впасти ж до 0.5 бар тиск може практично тільки в одному випадку - якщо в насосі відсутня вода. Немає води - немає тиску, і реле реєструючи "сухий хід" розмикає контакти живлять насос. Заново запустити насос можна буде тільки вручну, попередньо встановивши і усунувши причину виникнення "сухого ходу". Насос ж перед новим запуском знову доведеться заповнювати водою. Варто зазначити, що застосування реле тиску можливо лише в разі спільної роботи насоса з гідроакумулятором.

Реле протоку з функціями реле тиску ( FluidСontrol , PM 1 15 , Smart Press, Easy Pro ). Багато виробників пропонують використовувати замість гидробака і реле тиску це компактний пристрій. Дане реле подає команду на включення насоса при падінні тиску в системі до 1.5 - 2.5 бар, в залежності від моделі пристрою. Відключається же насос після припинення водорозбору, зважаючи на відсутність протоки рідини через реле. Захист по "сухому ходу" здійснюється завдяки вбудованому в реле датчику протоку, який реєструє фактичні витрати рідини через реле. Відключення насоса відбувається з короткою затримкою за часом, після реєстрації сухого ходу, що не впливає на працездатність насоса. Основна перевага реле - малі габарити і вага.

Реле рівня являє собою електронну плату, до якої підключається декілька датчиків (електродів). Зазвичай їх три, один контрольний і два робочих. Датчики підключаються до реле звичайним одножильним електричним дротом, і служать тільки для подачі сигналу. Принцип їх роботи наступний: датчики опускаються в свердловину на різних рівнях і при опусканні рівня води нижче контрольного датчика, який повинен розташовуватися трохи вище рівня установки самого насоса, сигнал від нього передається в реле рівня і подається команда на зупинку насоса. Після того, як вода в свердловині підніметься вище контрольного датчика, насос автоматично запуститься. Цей спосіб захисту є дуже надійним, але і більш дорогим, ніж інші. Його застосовують і в разі відкачування води з ємностей. Саме ж реле рівня розташовується в будинку або іншому, захищеному від вологи, місці.

Датчик тиску застосовуються для захисту від «сухого ходу», при прямому підключенні насосів до мережевого трубопроводу. Датчики працюють спільно з пультами управління насосами. Основне їхнє завдання подати сигнал на відключення насоса при низькому тиску (1 бар і нижче) на вході в насос. Датчики застосовуються для захисту насосів в насосних станціях водопостачання та пожежогасіння.

Ефективним способом захисту насоса від сухого ходу буде застосування мікропроцесорного пристрою міні АКН . У цьому пристрої режим "сухого ходу" визначається за коефіцієнтом потужності і струму електродвигуна. Пристрій може бути використано для захисту дренажних і підвищувальних насосів. Основними перевагами пристрою є: надійність в роботі, простота підключення, розширені функції захисту насоса.

Пристрої захисту насосів від сухого ходу можна не використовувати, якщо у Вас пробурена свердловина з хорошим дебітом, ви маєте досвід експлуатації насосів, знаєте конструкцію і принцип роботи і пройшли тренажерну підготовку щодо дій в аварійних ситуаціях. Будьте уважні - як тільки побачите, що насос став переривчасто подавати воду, або пропала вода в напірному патрубку, або насос відключився, не намагайтеся запустити його знову, чи не встановивши причину несправності. Який спосіб захисту вибрати залежить від конкретного завдання і переваг. Проконсультуйтеся з цього питання з фахівцем.


 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов