Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Як підключити глибинний насос до автоматики. Схема підключення реле тиску

  1. насосна автоматика
  2. Насосна автоматика в формі блоку
  3. Реле тиску
  4. Панель пуску (пускозахисне пристрій)
  5. Станція управління насосом
  6. Особливості пристрою глибинного насоса
  7. Принцип роботи погружного апарату
  8. Огляд моделей: призначення і характеристики
  9. Як правильно підключити свердловинний насос
  10. Вибір моделі по конкретним характеристикам
  11. Купівля комплектуючих для установки в свердловину
  12. Підготовка і підводка напірного трубопроводу
  13. Кріплення обладнання на тросі
  14. Підключення до електроживлення і тестування
  15. Як усунути можливі несправності
  16. Відео про пристрій, роботі та ремонті насоса Водолій
  17. А чи можна в принципі використовувати ваше реле тиск з вашим насосом?
  18. Підключаємо реле до водяної магістралі
  19. Порядок підключення реле тиску до водяної магістралі для чайників (спецам можна не читати)
  20. Підключаємо реле тиску до електрики
  21. Вимоги до електричного проводу
  22. Підключаємо 220 вольт
  23. Підключаємо реле до насоса
  24. Перш ніж почати користуватися.
  25. налаштовуємо тиск

Наша сеть партнеров Banwar

Насосна автоматика являє собою блоки, що встановлюються в насосному обладнанні і призначені для забезпечення його автоматизованої роботи. В даному сегменті представлені: реле тиску, блок автоматики, пускозахисна пристрої та станції управління насосом.

насосна автоматика

Насосна автоматика призначена для управління насосом і контролю його роботи. Основні функції насосної автоматики - запуск насоса і припинення його роботи. Як правило, це відбувається за рахунок реле тиску, блоку автоматики, пускозахисна пристроїв і станції управління насосом. Вся автоматика для насосних станцій захищає обладнання від перепадів напруги, коротких замикань, а також від безперервної безконтрольної роботи. Розглянемо кожен елемент автоматики для насосних станцій.

Насосна автоматика в формі блоку

Призначений для автоматизації роботи насоса. Він реагує на зниження або підвищення тиску в водопровідній системі і запускає насос при відкриванні крана або зупиняє при його закритті. Блок автоматики захищає насос від так званого «сухого ходу», не дозволяючи йому працювати при відсутності води. У нашому інтернет-магазині ви можете знайти автоматичний регулятор по потоку і тиску Джілекс. Він здатний працювати при максимальній температурі води до 60 ° C і допускає тиск 10 атм.

Реле тиску

Реле тиску, як і блок автоматики призначене для регулювання роботи насоса і його автоматизації. Принцип роботи пристрою простий. Реле включає насос, коли тиск в системі падає (наприклад, під час використання води людиною) і вимикає, коли користувач закриває кран і тиск знову виростає до потрібної точки. Реле тиску також захищає насос від «сухого ходу». Цим вимогам відповідає реле тиску ДЖИЛЕКС РДМ 5.

Панель пуску (пускозахисне пристрій)

Створено для запуску двигунів в свердловинних насосах, причому під кожну модель насоса підбирається конкретна панель пуску. Такий прилад відповідає за роботу самого насоса, регулюючи його включення і виключення, правда, тільки при наявності датчиків сухого ходу.

Станція управління насосом

Служить для автоматизації та контролю роботи насоса і захищає його від «сухого ходу». Як правило, час спрацьовування захисту становить близько 10 секунд. Існує цілий модельний ряд, здатний забезпечити надійний контроль роботи насоса, він представлений в чотирьох модифікаціях: КИВ-1 А3, КИВ-1 Б3, КИВ-1 В3 і КИВ-1 SQ3.

Купити насосну автоматику можна прямо зараз у нашому інтернет-магазині «220 вольт». У нас Ви завжди знайдете будь-який необхідний Вам побутової і професійний електроінструмент, силову і будівельну техніку, а наші менеджери допоможуть Вам вибрати з найширшого асортименту найбільш підходящу Вам модель і потрібну до неї оснащення.

Власники ділянок з водозабірної свердловиною стикаються зі складним вибором насосного обладнання . Якщо пристрій підійде по характеристикам і буде встановлено за всіма правилами монтажу, господарі надовго забудуть про проблеми з постачанням води. Дачникам і власникам заміських будинків рекомендуємо звернути увагу на свердловини насос Водолій, який при належному догляді здатний функціонувати більше 10 років.

Зручний в застосуванні і монтажі агрегат випускає компанія «Промелектро» (м.Харків, Україна). Крім заглибних насосів підприємство виробляє дренажний і поверхневе насосне обладнання, електродвигуни, подрібнювачі кормів.

Серія насосів для глибинного використання включає продукцію, експлуатований в свердловинах, встановлених «на пісок» і «на вапняк». Діапазон відстані від забору води до подачі її на поверхню від 20 до 200 м. Найбільш потужні моделі можуть обслуговувати великий за площею котедж або 2-3 дачних будиночка, так як їх продуктивність досягає 12 м³ / год.

Продукція компанії «Промелектро» відома з 1995 року - з моменту утворення підприємства. А з 1996 року побачило світ обладнання, що не втратило популярності донині, - заглибні і поверхневі насоси

Серед плюсів лінійки приладів Водолій можна виділити:

  • економне споживання електроенергії;
  • високу продуктивність;
  • низький шумовий коефіцієнт;
  • зносостійкість деталей, виготовлених з нержавіючої сталі, латуні та безпечного харчового пластику;
  • можливість гарантійного або самостійного ремонту;
  • невелика вага і розміри, відповідні діаметру свердловини;
  • повну комплектацію, що дозволяє негайно приступити до монтажу.

Не забуваємо про IEC 335-1 (міжнародний стандарт безпеки), гарантійне обслуговування протягом півтора років і можливість при необхідності ремонту придбати запчастини у виробника. За технічними характеристиками модифікації можна порівняти із зарубіжними аналогами PEDROLLO і GRUNDFOS. Вартість в залежності від моделі - від 1800 руб. до 27 400 руб.

Галерея зображень

Галерея зображень

Особливості пристрою глибинного насоса

Всі свердловини заглибні моделі Водолій мають схожу будову. Головними частинами є:

  • багатоступінчастий насосний сектор;
  • електродвигун, відокремлений фільтром;
  • конденсаторная коробка, яка перебуває зовні.

Під корпусом ховається насосний блок - монолітна коробка з обертовими лопатевими колесами і приводом. Саме розміри робочого колеса відповідають за одну з головних характеристик агрегату - продуктивність. Чим більше його діаметр, тим об'ємніше порція води, що подається за певний часовий відрізок.

Всі деталі надійно закріплені кришкою з гвинтовим різьбленням. Вона ж є місцем фіксації троса, одного з елементів кріплення насоса всередині свердловини.


Вона ж є місцем фіксації троса, одного з елементів кріплення насоса всередині свердловини

За даними таблиці можна простежити співвідношення габаритів апарату і двох важливих технічних показників - продуктивності і величини номінального напору (клікніть для збільшення)

Двигун за допомогою комбінації ротор-статор і підшипників призводить в рух апарат. Він заповнений маслом. Конденсатори і електричний кабель укладені в конденсаційної коробці. Щоб обладнання не вийшло з ладу при форс-мажорних обставинах (наприклад, при швидкому осушенні), передбачена автоматичний захист німецького виробництва.

Контроль за роботою і керування здійснюється за допомогою виносного приладу. Знання пристрою насоса Водолій допоможе при його ремонті.

Принцип роботи погружного апарату

Щоб подавати воду наверх і переміщати її на необхідну відстань, необхідно створити тиск. Відцентровий тип насосів виробляє потрібний натиск за допомогою обертання колеса (або декількох коліс), яке закріплене на робочому стрижні (валу) і пов'язане з двигуном.

При запускання колеса виникає кінетична енергія, що передається лопатей, а від них - до рідини. В результаті вода розкидається до стінок, потім з приймача переміщається в сусідню (верхню) камеру, а на її місце під тиском надходить чергова порція води з колодязя.


В результаті вода розкидається до стінок, потім з приймача переміщається в сусідню (верхню) камеру, а на її місце під тиском надходить чергова порція води з колодязя

Завдяки простому, але продуманому пристрою, вода плавно, в щадному режимі надходить спочатку в корпус апарату, потім по трубах - в накопичувальний бак

Для забору рідини призначений всмоктуючий патрубок, а для захисту внутрішніх частин пристрою від засмічення і швидкого зносу передбачений фільтр. Пристрій простий, але настільки ефективне, що немає сенсу шукати апарат з іншим принципом роботи. Всі елементи механізму поміщаються в досить компактну довгасту «гільзу», конструкція якої ідеально підходить для спуску в вузький ствол свердловини.

На відміну від вібраційних аналогів, відцентрові працюють рівномірно і дбайливо, завдяки чому не піднімають з дна пісок і не руйнують стінки свердловини.

Огляд моделей: призначення і характеристики

Щоб охопити більшу аудиторію, компанія «Промелектро» виготовляє моделі різних модифікацій. Для зручної орієнтування деякі параметри агрегатів укладені в їх назві.

Для прикладу візьмемо позицію БЦПЕ 0,5-100У 60/150 і розшифруємо цифрові дані:

  • БЦПЕ - побутовий відцентровий заглибний електронасос;
  • 0,5 (л / с) - продуктивність;
  • 100 (м) - номінальний напір при номінальній об'ємній подачі;
  • 60 (л / м) - максимальна продуктивність;
  • 150 (м) - висота підйому води в свердловині при найбільшому напорі.

Відповідно до індивідуальних вимог ви можете вибрати апарат, що відноситься до однієї з чотирьох груп: 0,32 л / с, 0,5 л / с, 1,2 л / с, 1,6 л / с. Припустимо, що ви є власником колодязя або свердловини (діаметром 100 мм, 120 мм і вище) з обмеженим дебітом. Швидше за все, споживання води не виходить за межі 2 м3 / год. Очевидно, що вибір повинен лягти на модель БЦПЕ-0,32.


У таблиці представлені технічні характеристики всіх моделей насоса Водолій з продуктивністю 0,32: за допомогою аналізу даних легко підібрати апарат для власного використання

Моделі з продуктивністю 0,32 досить популярні, так як багато хто відвідує дачу нерегулярно, а кількість постійно проживаючих осіб рідко перевищує 3-4. Якщо ви вирішили придбати апарат з мінімальною продуктивністю, врахуйте, що інші показники можуть відрізнятися (наприклад, параметрами напору). Дана серія складається з 9 моделей.

У наступній серії - БЦПЕ 0,5 - всього 8 моделей, що розрізняються за величиною напору (від 16 м до 100 м). Насоси можуть робіт і з ручним, і з автоматичним управлінням . Апарати забезпечені захисною функцією, яка оберігає від перегріву.

Якщо діаметр вашої свердловини не менше 110 мм, а дебіт - від 2 м³ / год, можете вибрати одну з моделей даної серії. Апарат може стати в нагоді і для інших цілей, наприклад, якщо виникне необхідність відкачати воду з басейну, ставка або природної водойми. Насосне обладнання з продуктивністю 0,5 л / с прекрасно підходить для поливу газонів, грядок, клумб або садових посадок.


Насосне обладнання з продуктивністю 0,5 л / с прекрасно підходить для поливу газонів, грядок, клумб або садових посадок

Насоси Водолій БЦПЕ-1,2 досягають максимального ККД при подачі води 1,2 л / с (4 м³ / год): графік відображає залежність обсягу води від напору

Наступна серія - з продуктивністю 1,2 л / с - включає лінійку з 8 виробів, що відрізняються напором (від 12 м до 80 м). Виробник попереджає, що гарячу воду (З температурою вище + 35ºС) перекачувати не можна, як і занадто забруднену рідину.

Найбільш продуктивними є моделі БЦЕП 1,6, які представлені трьома модифікаціями - з напором 25 м, 32 м, 40 м. У своїй лінійці вони різняться і конструктивно - мають різну кількість ступенів насосної частини, від 6 до 8. З огляду на технічні характеристики насоса Водолій , ви можете підібрати агрегат за індивідуальними вимогами.

Як правильно підключити свердловинний насос

Розглянемо всі етапи вибору і підключення насосного обладнання марки Водолій. Дані рекомендації носять загальний характер, з більш детальною інформацією ви можете познайомитися в технічному паспорті і інструкції по установці.


Уточнивши технічні дані свердловини і порівнявши характеристики різних насосів Водолій, ви можете підібрати модель, що оптимально підходить для вашої ділянки

Вибір моделі по конкретним характеристикам

Перед покупкою важливо врахувати всі характеристики, необхідні для правильного вибору , а саме:

  • діаметр свердловини;
  • дебіт свердловини;
  • рівні води в свердловині (статичний і динамічний);
  • передбачуваний витрата води;
  • відстань від джерела до будинку;
  • тиск в гидроаккумуляторе (демпферному баку).

Діаметр свердловини визначити дуже просто - він вказаний в техпаспорті, який видає на руки компанія, яка виробляє буріння і установку устаткування. Швидше за все, діаметр є типовим, тобто має розміри 100 мм, 133 мм, 152 мм. Насоси Водолій краще встановлювати в свердловини, що мають перетин більше 100 мм.

Дебіт також вказано в паспорті, завдяки даному параметру легко підібрати насос по продуктивності. Важливо, щоб параметри насоса не перевищували цифри, зазначені в документах. Припустимо, що дебіт джерела 3 м³ / год. Це досить низький показник, який свідчить про, що моделі з серії БЦПЕ 1,2 (або більш високої продуктивності) купувати не потрібно, достатньо БЦПЕ 0,5.

При роботі більш потужного обладнання обсяг води в джерелі не встигне відновитися, відбудеться осушення і автоматичне відключення пристрою.

Рівень води необхідно знати, щоб правильно визначити глибину установки насоса. Зазвичай відстань до дзеркала води і від поверхні до дна зазначено в паспорті, проте необхідно пам'ятати про пару нюансів. Перший стосується особливостей монтажу насосу - його опускають нижче поверхні на 4-5 м. Другий - нестабільності рівня води.

У теплий період рівень зазвичай знижується, причому різниця з початковим показником може становити до 4-5 м. Виходить, що для установки необхідно знати мінімальний рівень.


Ще на етапі планування системи водопостачання необхідно скласти схему будинку із зазначенням всіх можливих точок водорозбору - дані стануть в нагоді і для монтажу розводки, і для вибору насоса

Для підрахунку загальної витрати води необхідно враховувати кілька факторів:

  • кількість постійно проживаючих;
  • кількість точок користування всередині будинку (санвузол, кухня, душ);
  • наявність точок розбору за межами будинку (полив городу, кран в літній кухні, кран в лазні) і ін.

В середньому, якщо не брати до уваги додаткові об'єкти, на одну людину припадає добовий витрата 200 л.

Відстань між джерелом води і будинком необхідно для підрахунку додаткового навантаження на насос. Стандартний розрахунок: 10 м горизонтально прокладених труб дорівнює 1 м вертикально розташованих (те й інше - 0,1 атмосфери).

Тиск демпферного бака впливає на поріг відключення. Припустимо, якщо у вас встановлений об'ємний бак в 300 л, то для його відключення необхідно тиск в 3,5 атмосфер (в перекладі в вертикальні метри - 35).

Галерея зображень

Галерея зображень

Купівля комплектуючих для установки в свердловину

Крім покупки насоса, до якого додається електричний кабель і трос для підвішування, може виникнути необхідність в придбанні наступного обладнання:

  • Гидроаккумулятор з набором перехідників. Потрібен для невеликої сім'ї (2-3 людини) досить агрегату об'ємом 100 л: чим більший об'єм, тим рідше буде відключатися пристрій).
  • Оголовок. Прикриває шахту свердловини від вуличного сміття та атмосферних опадів, служить місцем кріплення труб.
  • Труба від насоса до бака. Потрібно для зовнішнього застосування, діаметром 32 мм або 40 мм.
  • Перехідник від труби до заглибних насосів. Для насоса Водолій і труби з діаметром 32 мм підійде виріб типу 1 'з наруж.рез.32 мм.
  • Сталевий трос з зажимами. Е слі виріб, що постачається в комплекті, з якихось причин не влаштовує.
  • Підводний кабель. Застосовується для електричних кабелів.

Разом з гідроакумулятором і насосом набувають реле тиску і манометр. Прекрасно себе зарекомендувало устаткування німецького та італійського виробництва. Наприклад, якщо обсяг бака понад 300 л (8 атм.), Підійде модель реле MDR 5-8 Грундфос.


Один з варіантів монтажу реле тиску і манометра - за допомогою муфт, на штуцері, що виходить з гідроакумулятора (накопичувального бака)

Підготовка і підводка напірного трубопроводу

Щоб проблем з доставкою води зі свердловини в будинок було менше, трубопровід повинен володіти такими якостями:

  • герметичністю;
  • міцністю;
  • мінімальною довжиною;
  • відсутністю вигинів.

Повороти і вигини можуть викликати утворення повітряних мішків, що заважають руху води. Чим коротше труби, тим менше потрібно сполучних елементів: фітингів, муфт, фланців. Не рекомендується використовувати різьбове з'єднання. Можливий варіант вироби - труба ПНД-32.


Схема розташування напірної труби при монтажі погружного відцентрового насоса : Трубопровід покладений нижче рівня промерзання грунту з додатковим утепленням

Зворотний клапан не йде в комплекті з насосом Водолій, але його присутність в пристрої водопостачання будинку необхідно. Основне призначення клапана - блокування руху води в зворотному напрямку. Це означає, що в процесі роботи клапан відкритий і дає можливість рідини вільно переміщатися по напрямку до точок розбору. Однак при виключенні насоса він перекриває воду, не даючи їй рухатися назад.

Клапан встановлюють безпосередньо біля виходу свердловинного насоса. Його монтують в трубу вище насоса, в деяких випадках - на невеликій відстані від нього (не більше 1 м). При установці клапана зверніть увагу на стрілочку, яка вказує напрямок руху води. Це необхідно, щоб не врізати деталь зворотною стороною.


схема монтажу зворотного клапана в свердловині, трубі насосу. При встановленні поверхневого насоса клапан фіксують на кінці якого опустили в воду патрубка

Кріплення обладнання на тросі

Капронову трос для монтажу насоса є в комплекті, однак деякі користувачі відзначають, що з часом еластичний матеріал втрачає пружність і розтягується. Для запобігання деформацій можна використовувати трос з нержавіючої сталі. Його протягують крізь спеціальні отвори в верхній частині корпусу насоса і міцно прив'язують.

Разом з тросом необхідно опустити в свердловину і електричний кабель. Щоб попередити механічні пошкодження і додаткове навантаження на нього, слід зробити своєрідну зв'язку зі страхувального троса, труби і електрокабеля. Шнур кріпимо не в натяжку, а петлеобразно, з невеликими припусками. Піднімати насос зі свердловини за електричний кабель заборонено.


Піднімати насос зі свердловини за електричний кабель заборонено

Приблизно так повинна виглядати труба після того, як насос опущений в свердловину. Електричний кабель фіксують спеціальними скобами або клейкою стрічкою

Сполучені між собою комунікації акуратно опускаємо в обсадних труб на заздалегідь розраховану глибину. Насос ні в якому разі не повинен стосуватися дна.

Підключення до електроживлення і тестування

Пам'ятайте, що робота насоса Водолій можлива лише за умови дотримання параметрів напруги - 220 В. При інших показниках нормальне функціонування обладнання не гарантовано. Якщо характеристики мережі не відповідають вимогам виробника, підключіть стабілізатор напруги.

Зануривши насос в свердловину, переконайтеся, що його корпус повністю знаходиться в воді. Шнур живлення не повинен бути натягнутим, як струна. Тільки після перевірки виконаних умов приступайте до підключення насоса Водолій до джерела живлення. Якщо пристрій стало качати воду і відключилася тільки при спрацьовуванні автоматики - все зроблено правильно.

Для безперебійної роботи обладнання проводять профілактичну розбирання. Якщо після огляду помічені недоліки, їх необхідно усунути. Наприклад, можна замінити підшипники (при тугому ході), поміняти масло, перевірити обмотку двигуна.

Як усунути можливі несправності

Незважаючи на профілактику, можливі випадки поломки, тому розглянемо найбільш часті з них.


Профілактичну чистку необхідно проводити раз в 1-2 року, але можливий і аварійний позаплановий ремонт, якщо деталі зносилися або всмоктуючий патрубок завчасно наповнився піском

Якщо насос не включили, виробляємо наступні дії:

  • перевіряємо наявність контактів в розетці;
  • оглядаємо насос на предмет засмічення піском;
  • вимірюємо напруга, при нестачі підключаємо стабілізатор.

Якщо раптом знизилася продуктивність, перевіряємо, чи не з'явилася в трубопроводі текти. Заодно оглядаємо і чистимо фільтри. При зниженні напруги користуємося стабілізатором.

Насос рано чи пізно заб'ється піском, тому виробляємо чистку: знімаємо сітку і захисний жолоб, поділяємо насосну частину і електродвигун, перевіряємо роботу вала, промиваємо все елементи. Збираємо пристрій в зворотному порядку.

Відео про пристрій, роботі та ремонті насоса Водолій

Як зробити розрахунки для грамотного вибору насоса Водолій:

Технічні характеристики і можливості моделі Водолій БЦПЕ 1.6 40У:

Як відремонтувати апарат Водолій (1/3):

Як розібрати і прочистити насос Водолій своїми руками:

Послідовність установки і підключення агрегату:

Як бачите, насос Водолій - зручне в монтажі і обслуговуванні, ефективний пристрій для подачі води в автономній системі водопостачання. Регулярні самостійні огляди та дрібний ремонт допоможуть продовжити термін його життя, але якщо виникли труднощі з установкою або вибором нової моделі - скористайтеся послугами професіоналів.

Використовується для автоматизації роботи водопровідних систем і забезпечує управління включенням і вимиканням насоса (або насосної станції). Для цього реле та патенти підключіті до системи водопостачання, до електромережі и насосу. У цій статті мова буде розглянуто найпростіший приклад підключення реле в системі зі свердловинним насосом і.

Спочатку реле підключають до водопровідної системи, потім до насоса і електромережі.

При розрахунках систем водопостачання визначається тиск води (напір), яке має забезпечувати гідроакумулятор, тому вимірювальні і керуючі прилади - манометри і реле - підключають в безпосередній близькості від гідроакумулятора. У переважній більшості випадків - прямо на вихідний патрубок гідроакумулятора. Для цього є спеціальні штуцери з п'ятьма виходами.

Штуцер для підключення реле тиску і манометра до трубопроводу та гідроакумулятори

Два виходу служать для підключення водопровідних труб (Один кінець в бік споживачів води, інший - до насоса), один вихід підключається до гідроаккмулятору, і два маленьких виходу використовуються для підключення манометра і реле тиску.

Для підключення до водопроводу реле тиску води має отвір (зазвичай діаметром ¼ дюйма) з різьбленням, так що реле потрібно накручувати на штуцер, тому потрібно передбачити, щоб у місці його установки було достатньо простору. Так само потрібно забезпечити герметичність цього з'єднання, наприклад, використовуючи стрічку ФУМ.

Так само потрібно забезпечити герметичність цього з'єднання, наприклад, використовуючи стрічку ФУМ

Так само у реле є два отвори для підведення електрокабелів - один кабель йде до насоса, інший до розетки. Далі потрібно зняти кришку корпусу і підключити дроти до клем реле.

Перед тим, як братися за підключення реле до електромережі, звичайно ж, всі кабелі треба відключити від розетки. Потрібно продёрнуть кабель живлення (який йде від реле до розетки) в один вхідний отвір в корпусі, розділити на жили (один провід - фаза, другий - нейтраль, третій -якщо є, заземлення), очистити від ізоляції і підключити до клем. Аналогічно треба підключити контакти і для насоса.



Після підключення до електромережі та насосу, можна приступати до настройки реле тиску і тестування його роботи. Для контролю поточного тиску використовується манометр, який підключається до окремого виходу штуцера. Так само бувають реле тиску, які мають свій власний вбудований манометр.


Все разом - реле тиску, манометр, гідроакумулятор і підключення до водопроводу - в зборі буде виглядати приблизно так:



Коли всі компоненти встановлені, можна приступати до тестування системи і, яке полягає в установці потрібних порогів включення і виключення.

    Припустимо, ви вирішили замінити реле тиску або просто напросто зібрати автоматичну насосну станцію з деталей, які ви купили в магазині, або отримали в подарунок, або знайшли і так далі.
    Практика показує, що виникають труднощі з самостійним підключенням реле тиску до насоса. У цій статті я дам гранично докладні і зрозумілі інструкції та схеми такого підключення.

    А чи можна в принципі використовувати ваше реле тиск з вашим насосом?

    Реле тиску підключається не тільки до електрики, але і до води. Для водяного підключення служить гайка, яка жорстко прикріплена до реле. Це означає, що пригвинчуючи реле тиску до насоса, доведеться крутити саме реле. Таким чином, в першу чергу прикиньте, чи є у вас на насосі можливість крутити це саме реле за годинниковою стрілкою? Поміститься воно? Чи не упреться чи в інші труби або сам корпус насоса?

    У реле тиску вхід води не зовсім стандартний по діаметру. У більшості побутових реле це чверть дюйма. У професійних реле діаметр підключення може бути більше. Цим питанням потрібно обов'язково потурбуватися і, якщо треба, купити латунний перехідник на потрібний діаметр.

    Раніше при виробництві автоматичних насосних станцій використовувалася спеціальна і цілком стандартна деталь, яка називається в народі ялинкою. Це такий симпатичний відрізок латунної труби сантиметрів 10 або 12 довжиною і діаметром 1 дюйм. Ялинка одним кінцем накручується на вихідний патрубок насоса і має стандартні "виходи" для підключення манометра, реле тиску, бака аквааккумулятора і власне водяній магістралі. Зараз все стало на багато складніше. Бувають насоси, де реле тиску вкручується прямо на насос або в дуже невідповідні, з першого погляду, місця. Така різноманітність досить ускладнює мою роботу по написанню докладної інструкції.

    Підключаємо реле до водяної магістралі

    Підключати реле тиску до води потрібно в першу чергу, а до електрики в другу. Налаштування реле - це самий останній, третій етап.

    Припустимо, все склалося чудово і ми знайшли той шматочок труби з різьбленням, до якої треба прикрутити реле тиску. Ви вмієте робити надійні нарізні сполучення? Якщо так, то добре. Якщо немає, то доведеться потренуватися. Зараз є в продажу нитка танго Унілок. Це досить симпатична і зручна штука. Вона зручніше льону для ущільнення різьбових водопровідних з'єднань, але коштує досить дорого. будемо користуватися їй!

    Порядок підключення реле тиску до водяної магістралі для чайників (спецам можна не читати)

    Отже, помолившись, приступаємо. При ущільненні резьб льоном або тангітом є невеликі хитрощі. Танго намотується, що очевидно, на різьбу, яка на трубці знаходиться. Маємо в своєму розпорядженні цю трубку кінцем, тобто торцем до себе. Виходить, ми дивимося прямо на торець, на який будемо накручувати що б там не було. Прикидаємо приблизно, скільки різьблення у нас буде використано. Беремо нитку тангіта і починаємо обмотувати. Починаємо цей процес не від торця, а до торця, відступивши від краю на ту відстань, яку буде всередині гайки. На наведеній схемі я вказав зразкове положення, від якого треба починати зеленою стрілкою. При намотуванні тангіта крутимо нитку за годинниковою стрілкою (червона стрілка на схемі), дивлячись на торець труби. Перша петля повинна жорстко закріпити нитку. щоб вона не тягнулася і не розпускали. Далі діємо за інструкцією до тангіту, тобто стежимо за тим, щоб нитка не лягала всередину канавок різьблення.


    Намотувати потрібно досить рівномірно і туго. Не прагніть обмотати так, що виходить ціла пухлина з тангіта. Ось тут реально потрібен певний досвід. Мало намотати - погано. Тектиме. Багато - не накрутите гайку, сомнется нитку і знову ж буде текти. Не турбуйтеся! Вийде - добре. Ні - потренуєтеся. Припустимо обмотали. Починаємо накручувати реле. Накручуємо не поспішаючи! дуже повільно і обережно. Спочатку руками, але не довго. Як тільки відчули опір, починаємо працювати гайковим ключем. Перша ознака, що все добре - це те, що по тангіту гайка накручується НЕ лишком легко. Наявність нитки має відчуватися, але в міру. Уважно стежимо за тим, як гайка реле накручується. Якщо вона накручується на танго - то це просто відмінно. На жаль, може вийти так, що ви побачите, що танго під гайкою утворює петлі, збір і вилазить з різьби. Це погано. В цьому випадку я пропоную ще трохи закрутити і, якщо ситуація з петлями погіршується, то краще реле відкрутити і всю намотування переробити. При цьому різьблення краще звільнити від старої нитки і зробити все начисто.


    Припустимо, все вийшло, петель не було, або була одна маленька, яка утворилася, коли ми вже все практично накрутили. Закручуємо тоді реле до кінця. Але чи не занадто сильно! Переводимо дух. Велика ймовірність того, що все буде в порядку і течі не буде.

    Підключаємо реле тиску до електрики

    Реле тиску володіє або однієї, що рідше, або двома, що частіше, групами контактів. Поки ми не створили тиску. ці контакти замкнуті. В процесі набору тиску, контакти розмикаються. Як знайти потрібні контакти? В ідеальному випадку контакти повинні бути вказані в інструкції. Якщо немає, то вони можуть бути виявлені шляхом уважного огляду реле. Я думаю, можна знайти місце, куди треба дроти підключати. Це справа зовсім звичайне. Так от якось ці контакти повинні бути позначені. Як помічені? Так як завгодно. Головне виявити групи контактів. Пара може маркуватися словами LINE і LOAD, Може ще як-небудь, наприклад MOTOR і LINE. Якщо ви знайомі з азами електрики, то контакти можна знайти буквально на око, щоб переглянути свою знахідку пробником. Тим більше, що на контакти можна трохи пальцем натиснути і вони розімкнуться.

    Реле FSG-2 - електричні підключення

    Ліворуч дроти йдуть до розетки 220 вольт, а направо до мотору насоса. А можна і навпаки. Від зміни місць доданків сума, як то кажуть, не змінюється

    Вимоги до електричного проводу

    Провід, яким ми підключаємо насос, повинен відповідати потужності нашого насоса. Припустимо, що наш насос не потужні 1500 ват. Тоді найкраще використовувати мідний двох або трьох жильний провід з діаметром жили 1.5 мм і більше. Якщо у нас є заземлення, то використовуємо трижильний провід. Якщо у нас немає заземлення і ми не знаємо, що це таке, то консультуємося з електриком, який живе по сусідству і з'ясовуємо, як вчинити в цьому випадку. Якщо ви принциповий противник заземлення, то забуваємо про нього, хоча це дуже небезпечно, і я цього не раджу!

    Діаметр і площа жили

    Я вище зазначив діаметр жили. У магазині часто вказується площа перетину жили. Площа - це правильно. Якщо у нас діаметр 1.5мм, то площа вважається як пі-де-квадрат-на-чотири, а саме квадрат діаметра, помножений на пі (3.14) і поділений на 4. Для діаметра 1.5 площа буде дорівнює 1.76мм. Візьміть як-небудь з собою в магазин штанген-циркуль і калькулятор і подивіться, на скільки діаметри проводів відповідають їх перетину, вказаною на етикетках. Я думаю, вас чекає сюрприз!

    Важліво !!!

    Електричні мотори, особливо старі і заслужені, характеризуються тим, що можуть створювати наведення на корпусі. Потім ці наведення через воду передаються на деталі сантехніки і вас може м'яко кажучи, полоскотати. А може і тріснути струмом. Притому, при особливо невдалому збігу обставин, ви можете від цього сильно постраждати. Дуже рекомендую якщо не заземлити, то хоча б занулити ваш насос. А досвідчені електрики радять і занулити, і заземлити. Але перш, ніж заземлювати, упевніться, що ваша електропроводка є проводкою з глухозаземленою нейтраллю. Швидше за все це так і є, але чим чорт не жартує? А якщо сумніваєтеся, викличте, краще, електрика!

    Підключаємо 220 вольт

    Беремо наш провід з 220 вольт. Відключаємо його від електрики !!! Прикручуємо одну жилу цього проводу до вільного контакту однієї пари, другу жилу дроту до вільного контакту другої пари контактів. Абсолютно неважливо, як вони називаються. Можна прикрутити наш провід до контакту MOTOR на одній парі і до контакту LINE на інший. Головне не прикрутити обидва кінці до контактів однієї пари, інакше ми відразу отримуємо коротке замикання. Провід заземлення прикручуємо до спеціального гвинта на залізному корпусі реле тиску. Заземлення позначається спеціальним символом.

    Підключаємо реле до насоса

    Беремо шматок дроту. Провід повинен мати жили відповідного діаметру, див. Вище. Відрізаємо від цього проводу шматок потрібної довжини. Жили нашого шматка прикручуємо до вільних контактів. Добре б дотримати колір жив. Другий кінець дроту прикручуємо до контактів насоса. Маємо на увазі, що синій провід зазвичай маркується літерою N. Краще і це правило дотримати. Залишається надія, що при проводці електрики земля і фаза проводилися за загальноприйнятими правилами. Провід заземлення зазвичай має жовто-зелену оплетку. З'єднувати чи контакт заземлення реле з контактом заземлення насоса? Я не з'єдную, а ви як хочете.

    Перш ніж почати користуватися.

    Перш ніж почати користуватися потрібно або занурити мотор в воду, якщо він стаціонарний, або залити його водою, якщо він поверхневий. Ця інформація не відноситься до теми поточної статті. Можливо я напишу про це в іншій статті.

    Якщо ми все перевірили і підготували, то клацаємо вимикачем і мотор починає працювати. Це означає, що ми все підключили правильно !.

    Ми біжимо до насоса і з завмиранням серця дивимося, як зростає тиск. У нас для цього є манометр. Припустимо, воно виросло до 1.5 атмосфер і насос виключився. Ура! Все працює. Залишилося тільки налаштувати реле на потрібний тиск . Але перед цим ми відкриваємо воду в туалеті (кричимо кому-небудь із рідних, або дзвонимо, якщо будинок великий) і стежимо, як тиск починає падати. Припустимо, воно впало до 1 атмосфери і насос включився. Так! Дійсно все працює.

    налаштовуємо тиск

    Перед налаштуванням тиску хотілося б зауважити, що для звичайного життя особливо великий тиск не потрібно! Можна залишити таке, яке є. Якщо нам треба вичавити з насоса все можливе тиск, то закручуємо велику пружину доти, поки тиск включення не складе потрібну величину. Наприклад, 3 атмосфери. Якщо ми не чіпали малу пружину, то вимикатися мотор повинен на тиску 3.5 атмосфери. Нагадую, що мала пружина задається не тиск відключення, а дельту між включенням і вимиканням Якщо тиск відключення нам здається мало, то закручуємо малу пружину до тих пір, поки не отримаємо потрібний тиск виключення.

    Обов'язково прочитайте статтю про те, як я розбирав реле тиску і розбирався в принципі його роботи. Там купа важливих відомостей, які сильно корелюють зі змістом цієї статті.

А чи можна в принципі використовувати ваше реле тиск з вашим насосом?
Таким чином, в першу чергу прикиньте, чи є у вас на насосі можливість крутити це саме реле за годинниковою стрілкою?
Поміститься воно?
Чи не упреться чи в інші труби або сам корпус насоса?
Ви вмієте робити надійні нарізні сполучення?
Як знайти потрібні контакти?
Як помічені?
Швидше за все це так і є, але чим чорт не жартує?
З'єднувати чи контакт заземлення реле з контактом заземлення насоса?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов