Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Як зробити всюдихід з мотоблока своїми руками: відео, креслення, фото

  1. Особливості всюдиходів з мотоблока
  2. Як зробити саморобний колісний всюдихід
  3. рама всюдихода
  4. Задній міст і підвіска саморобного всюдихода
  5. Колеса (камери низького тиску)
  6. Збірка саморобного всюдихода з мотоблока
  7. Саморобні гусеничні всюдиходи своїми руками

Наша сеть партнеров Banwar

На основі мотоблока часто роблять саморобні всюдиходи і інші транспортні засоби високої прохідності. Причин для цього декілька:

  • є енергонасичених транспортний блок, що володіє високими тяговими характеристиками, зібраний на рамі;
  • управління двигуном і трансмісією перенесено на зручні ручки;
  • маса мотоблоків невисока, їх можна перевозити до потрібного місця в багажнику, кузові або на автомобільному причепі.

Для полювання та риболовлі легкий міні всюдихід досить затребуваний. Але промисловість поки не побачила комерційних перспектив у створенні комплектів навісного обладнання, що перетворює серійний мотоблок в транспорт підвищеної прохідності. Є досить цікаві приклади створення подібних машин. Самодельщики своїми руками створили зразки для наслідування. Є простір для ідей при розробці нових цікавих пристроїв.

Особливості всюдиходів з мотоблока

Особливості всюдиходів з мотоблока

Основні вузли, які слід придбати або виготовити самостійно для транспортного засобу на базі мотоблока:

  • рама, вона служить для організації мобільного транспортного засобу;
  • задній міст потрібен для установки задніх коліс;
  • посадочне місце для водія, його бажано захистити від попадання вологи і бруду з-під коліс;
  • система освітлення потрібна, щоб безпечно рухатися в будь-який час доби.

Всюдихід на базі мотоблока створюється, як одномісний транспортний засіб. Його вантажопідйомність повинна бути близько 200 кг. Ширина розраховується з умов стійкості до перекидання, зазвичай вона становить від 1100 мм і більше.

Сучасні мотоблоки Нева, Угра, МТЗ і інші оснащені двигунами потужністю понад 10 к.с. Цієї потужності достатньо, щоб рухатися зі швидкістю більше 10 км / ч. По бездоріжжю, при проходженні рідини або боліт швидкість може знизитися до 1-2 км / год.

Як зробити саморобний колісний всюдихід

Приклад креслення всюдихода на шинах низького тиску

Є сенс оснастити базовий агрегат знижувальним редуктором . Причина в тому, що кращі показники по крутний момент бензинові і дизельні двигуни мають при частоті обертання колінчастого вала приблизно в 75-85% від максимальної.

Двигун повинен мати систему примусового охолодження. При русі на малій швидкості набігаючого потоку буде недостатньо, щоб підтримати оптимальний тепловий режим.

рама всюдихода

Приклад креслення рами-переломка

Між переднім і заднім мостами створюється рама. В основу краще використовувати профільні труби прямокутного або квадратного перетину. Вони забезпечують більшу жорсткість, ніж катані куточки, швелери і двотаври тієї ж маси.

Стиковка елементів рами колісного всюдихода може бути жорсткою, тоді він буде сформований в Однооб'ємний форматі. При використанні важких мотоблоків «Нева» або МТЗ такий варіант стане кращим.

Як варіант, виготовляють ламати раму (переломка), варіант використовується для місцевостей зі складним профілем. Тут зчленування виконується через шворінь. Передній і задній мости мають незалежну один від одного підвіску. Такі всюдиходи майстри створюють на базі мотоблоків «Нева» і «Угра».

Для полювання та риболовлі краще мати колісний всюдихід з ламаються рамою. Його прохідність вище, ніж при використанні конструкції з жорсткою рамою.

Задній міст і підвіска саморобного всюдихода

Задній міст і підвіска саморобного всюдихода

Деякі самодельщики для спрощення конструкції використовують готовий задній міст від легкового автомобіля. Наприклад, від автомобіля «Москвич-412»: його невелика маса дозволяє виконати монтаж на легкому всюдиході. Підвіска виконується на амортизаторах для плавного ходу і зниженою вібрації.

Інші майстри роблять незалежну підвіску на кожне заднє колесо. Такий підхід реалізований на моторолері «Мураха». При русі відчувається невелике розгойдування, в той же час колеса відчувають менший опір на нерівностях, помітно знижується витрата палива.

З'єднують задній міст з рамою довгими загартованими болтами. Для еластичного зчленування застосовують гумові вставки, наприклад, сайлентблоки. Це покращує експлуатаційні характеристики всюдихода на базі мотоблока.

Задній міст на лижах застосовується в зимовий час. Опір руху мінімальне, конструкція значно спрощується.

Колеса (камери низького тиску)

Колеса (камери низького тиску)

Щоб рухатися по вологому і хиткому ґрунті можна застосувати грунтозацепи. Вони забезпечують високе зчеплення. Ще краще поводяться камери низького тиску великого діаметру. Пневматики мають мінімальний тиск на грунт, а наявність повітря, укладеного в камерах всюдихода, дозволять створити плаваючий всюдихід.

Для установки на задньому мосту використовують саморобні або спеціальні колеса для всюдиходів, болотоходи і снігоходів. Набувають їх в зборі або окремими елементами: покришка, камера, диск. Збирається колесо просто.

  1. Саморобні диски під пневматики виготовляються шляхом зварювання звичайних дисків і кріпильних пластин за допомогою металевих трубок. Таке розширення необхідно для того, щоб підігнати невеликий діаметр автомобільного диска під великі камери і кращої їх фіксації.
  2. На спеціально розширений диск надівається велика камера - чи фірмова, або від інших агрегатів (ГАЗ 53, Урал, Камаз або інша вантажівка, авіаційна камера і т.п.).
  3. В отвір диска виводиться повітряний клапан.
  4. Колесо накачується повітрям.
  5. Утворені шини встановлюються на всюдихід саморобку.

Збільшити прохідність звичайного коліс на камерах низького тиску можна, створивши додатковий протектор. Наприклад, додатково закріпити камери ланцюгами, транспортерної стрічкою, саморобними траками або іншим способом.

Інший варіант - вирізати з покришки накладної грунтозацепи. Глибина зацепа конструкції сягає понад 20-25 мм. Опір перекатуванню збільшується, в той же час різко знижується коефіцієнт буксування.

Детальніше - в статті пневмохід на шинах низького тиску .

Збірка саморобного всюдихода з мотоблока

Коли всі інструменти, запчастини і комплектуючі будуть підготовлені, можна приступати до складання. Це приблизний план, як зібрати саморобний всюдихід, все залежить від обраної конструкції.

  1. На зварену або готову раму встановлюється мотоблок.
  2. Монтується задній міст і, якщо потрібно, передній.
  3. На рамі розміщується сидіння.
  4. Якщо передбачено кресленням і схемою, виконується монтаж рульового управління.
  5. До рами кріпиться захист, її виготовляють із пластику або металевого листа.
  6. Майбутній водій повинен випробувати зручність посадки, при необхідності передбачають допоміжні пристосування для регулювання посадки.
  7. Перевіряється працездатність гальм.
  8. Встановлюються електричні ланцюги та освітлювальні прилади.

У міру виготовлення окремих елементів і вузлів перевіряють їх працездатність. Тут передбачається п'ятикратний запас міцності.

Після завершення стендових випробувань приступають до польових. Потрібно знати, як веде себе машина в складних умовах.

Саморобні гусеничні всюдиходи своїми руками

Знизити питомий тиск на грунт допоможе використання гусениць. Вага розподіляється по всій площі траків. Такий рушій всюдихода на базі мотоблока здатний долати пісок, заболочені ділянки, крутий підйом і інші перешкоди.

Детальніше по темі читайте в статті про снігохід на гусеницях своїми руками .

Деякі самодельщики роблять траки для гусениць металевими з пластин товщиною понад 5 мм. До пластин приварюють кільця з водопровідних труб. Інший варіант виконання траків - повністю з труб ПВХ, нарізаних вздовж. Траки кріпляться між собою на транспортерної стрічці або іншій основі.

Простіше виготовити траки з композитних матеріалів. Для цього застосовують склотканина і епоксидну смолу. Як каркас використовують стеклополімерную арматуру. У спеціальних формах виготовляють траки. Після виготовлення потрібної кількості їх збирають в гусеницю. При виготовленні траків з композитних матеріалів використовують елементи для зчленування з зносостійких сталей.

Є варіанти застосування траків з деревини. Буде потрібно їх просочення захисними сумішами.

Найпростіший спосіб виготовлення гусениці для всюдихода на базі мотоблока - це використання транспортерної стрічки. Для однієї гусениці потрібні дві смуги. Їх з'єднують в кільце, а потім за допомогою відрізків сталевої труби створюють гусеницю.

На відео можна побачити варіант виготовлення водонепроникного корпусу, який перебуває на утриманні плаву. В цьому випадку гусеничний рушій дозволить переміщатися не тільки по землі, а й по воді. Вийде всюдихід-амфібія. Для полювання та риболовлі він буде незамінний.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов