Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Як вибрати і встановити вимикач з датчиком руху світла

  1. Як працює вимикач з ДД?
  2. Різновиди датчиків руху
  3. Вибір оптимального місця установки
  4. Технічні параметри та налаштування
  5. Принципові схеми монтажу
  6. Висновки і корисне відео по темі

Наша сеть партнеров Banwar

Щоб спростити собі життя і знизити витрати на електрику, господарі часто встановлюють в своїх будинках різні системи автоматичного управління світлом. Одне з таких електронних пристроїв - це вимикач з датчиком руху (ДР), що включає висвітлення без участі людини при входженні того в кімнату.

А коли в приміщенні нікого немає, цей прилад сам же і вимикає лампочки. Встановити такий девайс нескладно, а користі від нього маса. Ми розповімо про те, як грамотно підібрати інтелектуальний пристрій, в який порядок і де закріпити.

Як працює вимикач з ДД?

Під автоматичним вимикачем з безконтактним сенсором руху мається на увазі комбінований електроприлад, що реагує на переміщення кого-небудь в певній зоні контролю. Він підходить для установки в закритих приміщеннях і на вулиці. Треба лише грамотно вибирати ступінь його захищеності по IP.

Це може бути як блок управління тільки з датчиком, так і доповнене клавішним вимикачем пристрій. Однак в першому випадку самостійно рукою увімкнути освітлення, грюкнувши по клавіші на стіні, не вийде. Про цю особливість безконтактної автоматики забувати не варто.

Щоб спростити собі життя і знизити витрати на електрику, господарі часто встановлюють в своїх будинках різні системи автоматичного управління світлом

В ідеалі датчик руху найкраще доповнювати звичайним клавішним вимикачем, абсолютна автоматизація всього і вся при збоях в електроніці може доставити масу клопоту

Модельний ряд розглянутих приладів величезний. У магазинах електротехніки є варіанти з різними типами детекторів і різної компонуванням. При виборі подібного вимикача найважливіше - це заздалегідь визначитися з місцем його монтажу.

В одних випадках більше підійде комбінована модель в одному корпусі, а в інших доведеться брати кілька самостійних пристроїв і з'єднувати їх між собою проводами.

Працює вимикач освітлення з сенсором руху наступним чином:

  • коли в зоні спостереження рухомих об'єктів немає, пристрій розмикає ланцюг живлення;
  • при вході в зону людини відбувається спрацьовування датчика, який замикає контур електроживлення лампочок;
  • поки в межах дії сенсора будь-хто переміщається, ланцюг залишається замкнутої;
  • після виходу всіх з контрольованого приміщення (або площадки на вулиці) відбувається зворотне розмикання контуру з вимиканням світла.

Щоб даремно не палити електрику днем, такої вимикач нерідко доповнюється ще й фотодатчиком контролю рівня освітленості. В цьому випадку, поки сонячного світла досить, прилад спрацьовувати і включати електролампочки не буде.

В цьому випадку, поки сонячного світла досить, прилад спрацьовувати і включати електролампочки не буде

Якщо крім датчика руху обраний вимикач оснастити і фотореле, то в денний час освітлення включатися не буде навіть при появі в кімнаті людини

Встановлюються вимикачі з датчиком руху для управління світлом в наступних зонах:

  • на сходових клітках і в коридорах багатоквартирних будинків;
  • в підвалах, коморах і гаражах, де природного світла немає зовсім, а кнопку звичайного вимикача в темряві знайти складно;
  • в туалетах і санвузлах для підвищення комфортності користування сантехнікою спросоння ночами;
  • в приватних котеджах, побудованих за технологією «розумний дім».

Нерідко такий прилад є частиною охоронної системи. В цьому випадку при нефункціонуючої сигналізації сенсор працює на включення / вимикання світла, а при задіяної - відстежує проникнення в приміщення, що охороняється сторонніх.

Різновиди датчиків руху

Щоб класифікувати прилади, визначимо два основні чинники: наявність і тип сенсорного пристрою, а також особливості монтажу.

Головний елемент в даному автоматичному вимикачі - це датчик руху. Існує кілька його різновидів, заснованих на різних фізичних законах.

При цьому результат у всіх випадках однаковий: при появі об'єкта в контрольованій зоні відбувається спрацьовування сенсора і замикання контактів живильної прилади освітлення ланцюга.

При цьому результат у всіх випадках однаковий: при появі об'єкта в контрольованій зоні відбувається спрацьовування сенсора і замикання контактів живильної прилади освітлення ланцюга

Найбільш поширеним датчиком руху є інфрачервоний - він нічого не випромінює, відносно дешевий і може монтуватися не тільки в приміщенні, але і на вулиці

Датчики руху для автоматичного включення і виключення світла бувають:

  1. Акустичні.
  2. Інфрачервоні.
  3. Ультразвукові.
  4. Мікрохвильові.

Перші дві категорії сенсорів відносяться до пасивних приладів, вони нічого не випромінюють. Детектори двох, що залишилися різновидів - пристрої активні. Ці варіанти посилають в приміщення хвилі різної довжини, а вже за характером їх відображення визначають наявність або відсутність нових об'єктів в зоні своєї дії.

Устаткування «активного» класу з випромінювачем і приймачем коштує дорожче «пасивних» моделей. Прилади більш складні конструктивно, але володіють низьким рівнем помилкових спрацьовувань. Пасивні пристрої в цьому відношенні сильно поступаються активним аналогам, зате дешевше конкурентів.

Акустичні датчики спрацьовують від звуків відкриваються дверей, стукоту каблуків і просто різких ударів. Цей варіант найкраще брати для коридорів громадських будівель.

Оптимально він підійде і в якості доповнення до інших сенсорів, щоб світло можна було включати грюканням долоньок. Поодинці його ставити в приватному будинку не рекомендується. Занадто багато буде помилкових реагувань на різні різкі звуки.

Інфрачервоні датчики розраховані на спрацьовування від тепла людини. Але вони також реагують на тварин і на нагріті радіатори. Їх необхідно ретельно налаштовувати, а зону дії встановлювати так, щоб в неї не потрапляли батареї опалення. Це найбільш простий, довговічний і дешевий сенсорний датчик для автоматичного управління світлом.

Це найбільш простий, довговічний і дешевий сенсорний датчик для автоматичного управління світлом

Принцип дії у / з датчиків. Ультразвукові та мікрохвильові сенсори схожі за принципом дії, у них лише різний діапазон випромінюваних хвиль

Працюючі за рахунок випромінювання мікрохвиль і ультразвуку датчики встановлювати в житлових приміщеннях не рекомендується. Людина їх вплив відчути не здатний, але воно є, а користі від нього точно немає. Помічено, що на це випромінювання часто в різко негативній формі реагують домашні тварини.

Подібні випромінювачі більше підходять для паркінгів або відкритих територій. При цьому активні датчики руху ще і мають обмежену дальність дії.

При організації контролю за великий за площею зоною ультразвукових приладів встановлювати доведеться чимало. Плюс багато з них спрацьовує тільки при різких рухах. Повільно йде людина може зовсім "випасти" з поля їх дії.

Ідеальний варіант - це комбінований сенсор з декількома способами виявлення входять в контрольовану зону людей. Він надійніше і рідше помилково спрацьовує. Однак за цю безпомилковість заплатити доведеться чимало, так як подібні датчики стоять явно дорожче звичайних аналогів.

Вибір оптимального місця установки

Якщо клавішний вимикач йде відразу з датчиком в одному корпусі, то він розрахований на настінний монтаж. Однак якщо сенсори поставляються в розібраному комплекті або купуються зовсім окремо, то їх можна встановити не тільки на стіні, але і на стелі. Причому стельовий варіант часто кращий, тому що охоплює велику територію.

Причому стельовий варіант часто кращий, тому що охоплює велику територію

Місце установки безпосередньо залежить від зазначеного в технічному паспорті кута огляду, на який розрахований датчик руху для вимикача світла

Кожен сенсорний прилад має власний кут огляду в межах від 10 до 360 градусів. Якщо у нього даний параметр менше 360о, то відслідковувати руху датчик зможе тільки у вузькому секторі спостереження. В цьому випадку в приміщенні доведеться ставити кілька пристроїв стеження, щоб вони охоплювали всі потрібний простір.

Ширококутові і кругові детектори коштують дорожче тих, що розраховані на невеликий кут охоплення. Однак друге для повного контролю за кімнатою може знадобитися занадто багато. Тут важливо все ретельно зважити і прорахувати, перш ніж йти в магазин за видатковими матеріалами.

Якщо вимикач ставиться в невеликій кімнаті з одними дверима, то з вузьким сектором огляду цілком вистачить. Його треба буде лише точно навести на вхід і встановити в настройках максимально можливий час включення світла.

Ще один момент - це наявність у детектора руху «глухий зони» по висоті. При монтажі треба уважно вивчити паспорт, щоб правильно виставити напрямок роботи датчика.

Плюс ще є обмеження по дальності зони виявлення. Для веранд або довгих коридорів рекомендується вибирати далекобійні прилади. Однак пам'ятайте, що при великій області контролю вони можуть почати занадто часто спрацьовувати не тоді, коли треба.

Технічні параметри та налаштування

Більшість моделей вимикачів світла з датчиком руху розраховані на пряме підключення освітлювальних приладів до мережі 220 Вольт. Фактично це стандартний клавішний пристрій включення світла, але доповнене детектором і платою автоматики.

Фактично це стандартний клавішний пристрій включення світла, але доповнене детектором і платою автоматики

Сенсори руху можуть бути запитані безпосередньо від електромережі 220 В, батарейок і через блок живлення 12 В - перший варіант вимагає більшої кількості проводів, але надійніше і краще

У кожної моделі розглянутого вимикача в паспорті вказано параметр - максимальна підключається потужність. Він відображає сумарну потужність підключаються ламп. Якщо прилад береться на групу ліхтарів в огорожі у котеджу, то ця величина повинна бути в межах 1000 Вт.

В іншому випадку він перегорить при першому ж включенні. Для установки в кімнатах приватного будинку або квартири з надлишком вистачить і девайса на 300-500 Вт.

З правилами підключення датчика руху до яку він обслуговує приладу освітлення, утримання якої присвячено розбору цього непростого питання.

Ступінь захисту по мінімум повинна бути IP44. Для опалювальних приміщень в котеджі цього цілком вистачить. Але для установки на вулиці або в санвузлі краще взяти з IP «55», «56» або вище.

Як правило, оснащений датчиком руху вимикач на корпусі має три регулятора налаштування:

  1. «TIME» - час спрацьовування на вимкнення світла після відходу людини з приміщення.
  2. «LUX» ( «DAY_LIGHT») - чутливість на освітленість (при наявності фотореле).
  3. «SENSE» - чутливість на рух (температуру в випадку з інфрачервоним сенсором).

Перший параметр може варіюватися від 0 до 10 хвилин. Якщо вузький датчик націлений тільки на двері в коморі, то це регулювання краще виставити на максимум. Тоді під час заходу в «мертву зону» можна буде не боятися, що світло вимкнеться в самий невідповідний час. При цьому 5-10-ти хвилин для взяття чогось з полиці в коморі цілком достатньо.

Чутливість на спрацьовування від руху і ступінь освітленості виставляються методом проб. Тут позначається рівень інсоляції, наявність тварин в будинку і радіаторів опалення поруч, і навіть гойдаються дерев поблизу. Якщо помилкових спрацьовувань відбувається занадто багато, то поступово цей параметр потрібно знизити і довести до оптимальних значень.

Принципові схеми монтажу

Існує кілька схем підключення вимикача і зовнішнього датчика руху в контур живлення приладів освітлення. У загальних рисах: сенсор вставляється в розрив проводу з фазою. На його корпусі є три клеми. На «L» і «N» приєднуються відповідні жили кабелю електромережі, а з третього виведення провід відправляється на лампу.

На «L» і «N» приєднуються відповідні жили кабелю електромережі, а з третього виведення провід відправляється на лампу

Найпростіша схема з датчиком руху, але без клавішного вимикача - світло включатися буде тільки від вбудованого в прилад сенсора

Якщо одного автоматичного детектора мало і потрібен ще ручний спосіб включення освітлення, то «ключ» в ланцюг можна включити двома способами. У першому такий вимикач вставляється в фазовий провід, що йде до датчика від щитка. Коли він розімкнути, сенсор просто не працює і напруги на лампочку не подає.

Другий варіант передбачає вставку вимикача в лінію від фази до введення на електролампу. При замиканні такого «ключа» світло буде горіти навіть при не спрацював датчик.

При замиканні такого «ключа» світло буде горіти навіть при не спрацював датчик

Дві схеми з різними способами під'єднання клавішного вимикача в контур з навантаженням (електроприладом освітлення) і сенсором руху

Якщо потрібно встановити кілька детекторів, то вони між собою з'єднуються паралельно. На лампу провід живлення йде з кожного з них. Світло з'явиться при спрацьовуванні будь-якого з датчиків. Якщо це рішення здається зайво складним, краще придбати.

Якщо світильник потужний або їх кілька, то в ланцюг замість лампочки слід встановити магнітний пускач з підсилювачем. А вже за допомогою нього живити окремий контур освітлення. В цьому випадку детектор можна вибрати малопотужний і дешевший.

Більшість швидко перегорають при частих включеннях і вимкненнях напруги. Тому підключати їх через датчик руху не завжди доцільно, так як вони будуть занадто часто виходити з ладу. Економії від застосування таких лампочок в результаті вийде нуль.

Щоб уникнути проблем з перегоранням дорогих ламп, після датчика руху перед ними необхідно ставити блок захисту з м'яким включенням світла. Завдяки відсутності в електромережі різких перепадів по напрузі електролампочки не будуть "горіти" настільки часто, як без подібного захисного пристрою.

З маркуванням і правилами підбору розумних вимикачів ознайомить, прочитати яку ми наполегливо радимо.

Висновки і корисне відео по темі

Щоб вам простіше було розібратися у всіх особливостях вибору і монтажу розглянутих приладів, ми зробили для вас добірку відеоматеріалів. У них все пояснено детально і докладно.

Ролик # 1. Нюанси підключення датчика руху і стандартного вимикача з клавішею:

Ролик # 2. Огляд сенсорів для комбінованих автоматичних вимикачів освітлення:

Ролик # 3. Опис схем підключення:

Автоматичні «вимикачі», мають в своєму складі датчик руху, гранично прості в монтажі. При цьому економія електроенергії від їх використання істотна. Крім того, вони роблять будинок більш комфортним для проживання.

З установкою таких автоматичних пристроїв зволікати не варто. Все зробити можна самостійно, без залучення висококваліфікованих електриків.

Пишіть, будь ласка, коментарі в розташованому нижче блоці, задавайте питання, публікуйте фото по темі статті. Розкажіть про те, як вибирали розумний вимикач для власного будинку / квартири / офісу. Діліться корисними відомостями з відвідувачами сайту.

Як працює вимикач з ДД?
Як працює вимикач з ДД?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов