Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Як влаштований геомагнітний компас тварин

Наша сеть партнеров Banwar

Магнітна стрілка біокомпаса є білковий комплекс з постійним магнітним моментом.

Зараз в біології накопичилося вже досить багато свідчень на користь того, що тварини можуть орієнтуватися по геомагнитному полю. Як ми знаємо, близько екватора силові лінії магнітного поля планети майже паралельні земної поверхні; при русі до полюсів вони утворюють все більший кут; нарешті, на полюсах вони перпендикулярно входять в поверхню Землі. Інший параметр поля, його сила, максимальна біля полюсів і слабшає при русі до екватора. Очевидно, що вміння «ловити» хоча б один з цих параметрів може сильно допомогти в навігації. І дійсно, приклади геомагнітної орієнтації можна знайти у риб, морських черепах, птахів і ряду інших видів; взагалі ж вперше здатність орієнтації в магнітному полі була виявлена ​​ще в 1960-х роках як раз у птахів. Однак з тих самих пір біологів мучить одна проблема - їм ніяк не вдається знайти орган магнітного почуття; тобто, виходить, що саме почуття є, а рецепторів для нього немає.

Геомагнітне почуття допомагає птахам знаходити дроги додому. (Фото Willem Verhagen / NIS / Minden Pictures / Corbis.)

Мігруючі лососі користуються карткою магнітного поля Землі. (Фото Natalie Fobes / CORBIS.)

Черепахи логгерхеди - ще одні тварини з розвиненим магнітним почуттям. (Фото moodboard / Corbis.)

<

>

Час від часу з'являються повідомлення про те, що виявлений той чи інший компонент системи магнітної рецепції. Так, в 2012 році зоологи з Мюнхенського університету Людвіга - Максиміліана описали магніточутливі клітини, що знаходяться в райдужній оболонці ока у форелі. У тому ж році дослідники з Університету Бейлора опублікували в Science статтю, в якій говорилося про нейронах в мозку птахів, які реагували на зміни магнітного поля. Але питання про рецепторах, проте, залишався відкритим - від якого органу до таких нейронів можуть приходити сигнали?

У рецепторних клітинах має бути щось, що реагує на магнітне поле, і це «щось», очевидно, має бути з'єднанням заліза. Спочатку вважали, що пташиним магнітним компасом служить дзьоб, потім в теорії «магнітного дзьоба» начебто розчарувалися - в ньому так і не знайшли рецепторів, які могли відчувати магнітне поле. У 2013 році в Current Biology вийшла стаття з описом залізних мікрокульок, знайдених в клітинах внутрішнього вуха птахів. Проте чи дійсно мікрошарікі допомагають відчувати зміни в магнітному полі? Крім того, вони є тільки у пернатих, і тоді залишається питання, за допомогою чого орієнтуються в геомагнитном поле інші тварини.

Крім того, вони є тільки у пернатих, і тоді залишається питання, за допомогою чого орієнтуються в геомагнитном поле інші тварини

Дослідникам з Пекінського університету, Університету Цінхуа і Китайської академії наук вдалося визначити білки, які можуть служити універсальної магнітної антеною для самих різних видів живих істот. Магнітне почуття зазвичай зводять до двох молекулярним механізмам: один заснований на з'єднаннях, до складу яких входять оксиди заліза, в іншому передбачається участь білка Cry, які реагує на магнітне поле. Однак сам по собі Cry навряд чи здатний працювати рецептором. Цань Се (Can Xie) і його колеги прочесали геном дрозофіли на предмет потенційних партнерів Cry - ним виявився білок MagR, в структуру якого входять кластери атомів заліза і сірки (без заліза в магнітному почутті все-таки ніяк не обійтися).

Незабаром з'ясувалося, що і Cry, і MagR є не тільки у дрозофіл, а й у голубів, метеликів, щурів, акул, людей і інших тварин, і що у всіх них ці білки досить консервативні, тобто вони мало змінювалися в ході еволюції. Подальші експерименти дозволили побудувати модель магнітного біокомпаса: в статті в Nature Materials автори пишуть, що молекули білків складаються в щось на зразок нанопалочкі, яка володіє постійним магнітним моментом (завдяки залізо-сірчаних структурам) і розташовується в просторі відповідно до напряму зовнішнього магнітного поля. Тобто Cry і MagR формують справжню стрілку компаса, і тепер залишається тільки зрозуміти, як клітина, в якій така стрілка знаходиться, відчуває її повороти: може бути, вона зачіпає за якісь цитоскелетних структури, може, безпосередньо включає і вимикає іонні канали, від яких залежить генерація нейрохимического імпульсу.

На користь такого компаса говорить те, що він, очевидно, універсальний - як було сказано вище, білки Cry і MagR є у багатьох, якщо не у всіх, тварин (тільки хтось навчився використовувати їх як магнітний сенсор, а хтось - немає) - і що з його допомогою можна відстежувати як інтенсивність, так і напрямок поля. Однак якщо взяти тих же голубів, то вони здатні відчувати таку річ, як магнітне нахилення, тобто кут, на який відхиляється стрілка під дією магнітного поля Землі в вертикальній площині. Комплекс MagR / Cry, судячи з того, як його описують, навряд чи може реєструвати ще й спосіб, так що не виключено, що, крім нього, існують ще й інші молекулярні системи магнітного почуття.

за матеріалами The Scientist .

Але питання про рецепторах, проте, залишався відкритим - від якого органу до таких нейронів можуть приходити сигнали?
Проте чи дійсно мікрошарікі допомагають відчувати зміни в магнітному полі?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов