Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Як не купити автомобіль-двійник і убезпечити себе від аферистів

  1. Як з'являються двійники
  2. Якими бувають автомобільні клони
  3. Як виявляють порушників
  4. Наслідки для постраждалих
  5. Що робити, якщо ви купили клон
  6. Як не попастися на гачок

Наша сеть партнеров Banwar

Ви купуєте собі авто за зручною ціною і спокійно на ньому їздите, але після, проїжджаючи містом, помічаєте близнюка. Це автомобіль точно такої ж марки, кольору і на тих же номерах. Така ситуація сьогодні цілком можлива - рахунок таких випадків в Україні вже йде на тисячі.

Аферисти "впарюють" громадянам автомобілі, а ті навіть не здогадуються, що в будь-який момент можуть їх втратити. Особливо часто схеми провертають з дорогими моделями.

Як виникають автоклони, як перевірити, оригінальна Чи є у вас машина, і що робити, щоб не попастися на гачок аферистів?

Як з'являються двійники

Так як в Україні скасували обов'язковий техогляд, багато хто починає на ньому економити, і ризикують потрапити в неприємну історію, купивши неперевірений автомобіль.

Аферисти сильно занижують ціни, намагаються показувати машини тоді, коли МРЕВ не працює, і просто заявляють, що зніматися з обліку не будуть, а на автомобіль вже стоїть черга за таку ціну.

"Не секрет, що автомобілі з поганою репутацією значно дешевше своїх легальних братів.Люди шукають різні схеми, махінації, щоб заощадити, і звертають увагу на такі варіанти.Чому вони не перевіряють автомобілі?Подібна покупка емоційна.Людина хоче якомога швидше і дешевше, а шахраї знають, як на нього впливати ", - вважає Автоюрист Богдан Глядик.

Аферистові необов'язково знижувати вартість автомобіля, щоб заманити покупця. Багато громадян просто не хочуть займатися оформленням машин.

У МВС кажуть, що кількість нелегальних авто зашкалює. Найбільша небезпека загрожує тим, хто купує дорогі автомобілі, що були у вжитку. Часто переганяють BMW, Mazda, Audi, Mercedes, Land Cruiser, Lexus, - на них в Україні є попит.

Часто переганяють BMW, Mazda, Audi, Mercedes, Land Cruiser, Lexus, - на них в Україні є попит

Експерти називають цифру в 2 000 "автодвойніков" і стверджують, що аферисти копіюють необов'язково дорогі авто. Навпаки, такі машини в Європі не завжди ризикують викрадати. Крім того, в Україні мало хто може собі дозволити купувати їх за реальну ціну, а якщо її знижувати, у пильних громадян можуть виникнути питання.

"В Україну ввозять все більше двійників, але скільки конкретно - незрозуміло. У митниці, звичайно, є офіційні дані, але вони далекі від істини. Порахувати контрабанду майже неможливо", - говорить голова Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів Олег Назаренко.

Багато "двійників" у Волинській, Закарпатській та інших прикордонних областях. "Сірі" салони, які торгують двійниками, знаходили і в Одесі, Херсоні, Харкові. Двійник часто також виявляються автомобілі з номерами непідконтрольних територій України, адже їх серій немає в наших базах даних. Виходить, навіть якщо правоохоронці зупинять близнюка, вони не зможуть встановити двійник це чи ні.

Якими бувають автомобільні клони

Завдання шахрая - реалізувати викрадені або нерозмитнені авто. Візуально авто-близнюки абсолютно однакові. Роботу аферисти виконують продумано і акуратно. Продавши одну таку машину, шахраї можуть рік не працювати. А якщо вони змовилися з співробітниками станцій техогляду, то прибуток йде їм в руки ще простіше.

Часто двійниками виявляються "Єврономер", які побували в ДТП, або викрадені авто, що не розмитнили після перетину українського кордону. Намагаються викрадати авто під аналогічні машини. По суті, абсолютно під будь-який автомобіль можна викрасти машину і зробити її двійник. Від цього не застрахований ніхто.

За перегін прикордонникам платять кілька сотень євро - все залежить від ризиків. У підсумку оригінал їздить в одному місті, двійник - в іншому.

Двійники бувають декількох видів.

Перший випадок: коли номери автомобіля і техпаспорта збігаються, але номер кузова інший. Цей варіант найпростіше розкрити: можна просто звірити номер кузова в техпаспорті і на автомобілі. Такі авто намагаються продати з вивертами. То не відкривається капот, то замазані номера. Це впадає в очі більш-менш досвідченому покупцеві. Двійники також бувають і без номерних кузовів. У техпаспорті може бути написано, що номер кузова з якихось причин пошкоджений.

Другий варіант, яким користуються аферисти - використовують загублений техпаспорт. По ньому підбирають автомобіль відповідної моделі. При такому розкладі і технічний паспорт, і номери збігаються, в тому числі і номер кузова. Робиться все просто: на самому кузові вибивають повторно такий же номер, як в технічному паспорті. Справа в тому, що ВІН-код, тобто ідентифікаційний номер транспортного засобу, за яким можна встановити дані про автомобіль, аферисти навчилися підробляти.

Справа в тому, що ВІН-код, тобто ідентифікаційний номер транспортного засобу, за яким можна встановити дані про автомобіль, аферисти навчилися підробляти

Також номерна частина може бути приварена від іншої машини. Такі випадки обману розпізнати складно.

Третій випадок: у вас на машині все збігається, але автомобіля немає в базі даних, або деякі дані відрізняються, наприклад, номер техпаспорта, кузова. Швидше за все, на нелегальну машину виготовили фальшивий техпаспорт з даними аналогічного автомобіля. Для цього використовують незаповнений бланк, в який вносять інформацію про легальне автомобілі з відкритих баз даних. Номери на "двійника" також перебивають. Це найбільш складний випадок, коли шахраї в змові з правоохоронними органами.

Читайте також

Як виявляють порушників

Про те, що він їздить на двійнику, власник може і не впізнати, чи виявити це в самий невідповідний момент. Якщо полінуватися при покупці і не звірити ВІН-код, можна не знати про проблему до першої звірки госномеров поліцейськими. Або ж зіткнутися віч-на-віч з нею доведеться при спробі продати авто або перейти на газ, коли прийде час експертизи.

Перевіряючи документи, патрульні порівнюють всі внесені відомості з тими, що є в базі даних. Якщо є розбіжності, вони підозрюють підробку документів. Звичайно, поліцейські можуть і не запідозрити, що автомобіль - клон. Найчастіше обман виявляється під час техогляду та в МРЕВ.

Якщо ж патрульний підозрює, що машина, яку він зупинив - двійник, він викликає експертну службу МВС України, яка підтвердить або спростує кримінальне минуле машини. Спроби домовитися, щоб справи не давали подальшого ходу, можуть залишитися марними.

Далі авто перевірять в науково-дослідних експертно-криміналістичних центрах МВС. Тоді і дізнаються, перебивалися чи номера, і в угоні чи машина. Якщо встановлюють, що номери на кузові перебиті, звинувачувати водія не поспішають. Це може бути не тільки спеціальна, але і заводська перебивання. В такому випадку авто конфіскують, і воно потрапляє на штрафмайданчик.

Також можна втратити машину не тільки в Україні, але і в Європі. Там можуть перевірити документи і конфіскувати автомобіль, якщо машина викрадена. Правоохоронці просто повернуть її законному власнику. Розгляд також може зайняти багато часу, адже водій під підозрою в угоні.

Також пошуком вашого вкраденого з Європи двійника може зайнятися Інтерпол. Але знаходять такі автомобілі рідко. Після певного терміну їх просто переносять в іншу категорію бази Інтерполу, непріоритетних.

Наслідки для постраждалих

Власнику "автодвойніка" висунутий підозра за статтею 290 КК України. Втручання в номерні частини карається законом штрафом або тюремним ув'язненням. Можна втратити від 2 550 до 4 250 гривень. Також загрожують виправні роботи або три роки в'язниці.

Потерпілому нічого не залишається, як через суд доводити, що він не аферист, а добросовісний покупець. Суд можна програти і ніколи більше не побачити свою машину. Якщо власник доведе, що не знав про двійника, то уникне штрафів, але авто все одно заберуть.

Машину перевірять на розшук Інтерполу. Пошук того, у кого автомобіль викрадений - дорога процедура. Виявити справжнього власника складно, так що не факт, що автомобіль повернеться до свого господаря. Далі долю машини визначить митниця.

Якщо номери не перебили, і автомобіль не викрадений, то автомобіль все-таки повернуть, а власник втратить нерви і гроші, наприклад, за розмитнення. Правда, при такому розкладі машина вийде недбайливому покупцеві вже далеко не дешево. Але в основному, звичайно, все закінчується не так добре.

Якщо номери були перебиті, автомобіль на облік не поставлять. Доведеться або замінювати агрегати з перебитим номером, тобто двигун і кузов, або розбирати машину на запчастини. Також залишається варіант уподібнитися аферистам і перепродати авто.

Ситуація може виявитися проблематичною не тільки для покупця такого авто, але і для водія, дані якого використовували при створенні фейк. Йому можуть почати приходити повістки зі штрафами за порушення, про які він чує вперше. А в разі ДТП може прийти з вимогою з'явитися в суд. Продати машину теж може виявитися важко.

Що робити, якщо ви купили клон

NEWSONE поспілкувався з людиною, яка свідомо придбав "автодвойнік".

"Я розумів, що" Мазда "не може стільки коштувати.Мені не повідомили, що номери перебиті, а документи несправжні, але я все розумів.Один раз патрульні зупинили, але все обійшлося.Після не міг перестати про це думати, побоювався, що автомобіль заберуть, тому просто перепродав його.Що далі з ним трапилося - не знаю ", - розповів Станіслав.

Але для багатьох українців це стало сюрпризом.

"П'ять років тому я купив" беху ". Два роки тому мене зупинили і конфіскували автомобіль, сказали, що номер перебитий. Я спершу нічого не зрозумів - раніше адже мене теж не раз зупиняли. За МРЕО все перевіряв, машина чиста. Більше свій автомобіль я не бачив - сказали, що "двійник". А правоохоронці послалися на працівників сервісного центру, які під час огляду мого кузова могли просто не побачити порушення ", - говорить Олексій.

А правоохоронці послалися на працівників сервісного центру, які під час огляду мого кузова могли просто не побачити порушення , - говорить Олексій

У МВС повідомляють, що люди натикаються на копії своїх машин не тільки на дорогах, а й прямо на ринках автомобілів. Були випадки, коли люди, перетворившись клієнтами, просто заводили машину, а потім викликали правоохоронців.

Якщо ви власник оригінального авто, дійсно, можна написати в поліцію заяву про виявлення двійника. Але у громадян, машина яких - фейк, немає мотивації цим займатися, адже її просто відберуть. Так що постраждалі або намагаються продати свою машину, як Станіслав, або віддати на запчастини. Половину вартості автомобіля при такому розкладі доведеться втратити. Деякі українці ж продовжують їздити, намагаючись не порушувати ПДР і не потрапляти на очі патрульним.

Читайте також

Як не попастися на гачок

Бажання заощадити може обійтися дорожче, так що не варто купувати авто за ціною набагато нижчою за ринкову. Якщо ви все-таки вирішили купити неновий автомобіль, варто все-таки знайти гроші на експертизу техпаспорта.

Не варто ризикувати і купувати машину за дорученням. Шахраї найчастіше звертаються саме до такої афери. Вони йдуть до підкупленим нотаріусам, а договір складають на підроблених бланках.

"У покупця відразу повинен виникнути питання: що заважає оформити машину нормально? Можна ж потрапити на вкрадену або заарештовану машину. Перереєстрація не варто багато", - каже адвокат Андрій Вареник.

Якщо навіть транспортний засіб легальне, проблеми з законом у власника можуть привести до конфіскації автомобіля, який де-факто належить покупцеві.

Так що потрібно зняти з обліку колишнього власника і постановити на облік нового. Але і тут потрібно бути обережним - облік теж часто роблять через "своїх" людей. Крім того, бувають і випадки, коли через пару днів після реєстрації покупцеві повідомляють, що в базі сталася помилка, а його автомобіль насправді - двійник.

"Варто офіційно реєструвати машину, перевіряти номерні знаки якомога детальніше.Експерт скаже - перебиті або справжні номери ", - говорить Богдан Глядик.

Таким чином, спочатку ідентифікаційні номери складових частин потрібно звірити з тими, що вказані в документах, перевірити автомобіль "на угон". Якщо з'явилися сумніви - заплатити за експертизу 400 гривень. У порівнянні з можливими втратами це ніщо. Ще краще звернутися в експертну службу МВС, де перевірять, перебиті і переварені чи номера. Сертифікат, який видадуть експерти, буде серйозним доказом вашої правоти, а перевірка займе всього близько півгодини.

Не варто ризикувати - безкоштовний сир буває тільки в мишоловці. Купуючи автомобіль, переконайтеся, що він - не клон. А якщо вам вже не пощастило стати власником такої машини, варто подумати, як ви будете від неї позбавлятися, і підшукати хорошого юриста для можливого суду.

Анна Пєшкова


Як виникають автоклони, як перевірити, оригінальна Чи є у вас машина, і що робити, щоб не попастися на гачок аферистів?
Чому вони не перевіряють автомобілі?
У покупця відразу повинен виникнути питання: що заважає оформити машину нормально?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов