Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Як вибрати звукову карту для комп'ютера і взагалі - навіщо вона потрібна?

Наша сеть партнеров Banwar

Був час, коли питання необхідності звукової карти взагалі не стояло. Потрібен в комп'ютері звук трохи краще, ніж похрюкивание динаміка в корпусі, купуй звукову карту. Чи не потрібен - не купуй. Коштували, правда, карти досить дорого, особливо поки їх робили для доісторичного порту ISA.

З переходом на PCI з'явилася можливість перекласти частину обчислень на центральний процесор, а також використовувати оперативну пам'ять для зберігання музичних семплів (в стародавні часи така потреба була не тільки у професійних музикантів, а й у нормальних людей, тому що найпопулярнішим форматом музики на комп'ютерах 20 років тому був MIDI). Так що незабаром звукові карти початкового рівня сильно подешевшали, а потім вбудований звук з'явився в топових материнських платах. Поганенький, звичайно, але зате безкоштовний. І це завдало по виробникам звукових карт найсильніший удар. З переходом на PCI з'явилася можливість перекласти частину обчислень на центральний процесор, а також використовувати оперативну пам'ять для зберігання музичних семплів (в стародавні часи така потреба була не тільки у професійних музикантів, а й у нормальних людей, тому що найпопулярнішим форматом музики на комп'ютерах 20 років тому був MIDI)

Сьогодні вбудований звук є абсолютно у всіх материнських платах. А в дорогих він навіть позиціонується, як якісний. Ось прямо Hi-Fi. Але насправді, на жаль, це далеко не так. У минулому році я збирав новий комп'ютер, куди поставив одну з найдорожчих і об'єктивно кращих материнських плат. І, звичайно ж, обіцяли висококласний звук на дискретних чіпах, та ще й з позолоченими роз'ємами. Так смачно написали, що вирішив не встановлювати звукову карту, обійтися вбудованим. І обійшовся. Приблизно тиждень. Потім розібрав корпус, поставив карту і більше дурницями не займався.

Чому вбудований звук не дуже хороший?

По-перше, питання ціни. Пристойна звукова карта коштує 5-6 тисяч рублів. І справа не в жадібності виробників, просто компоненти недешеві, і вимоги до якості збірки високі. Серйозна материнська плата коштує 15-20 тисяч рублів. Чи готовий виробник приплюсувати до них ще тисячі три, як мінімум? Чи не налякати чи користувач, не встигнувши оцінити якість звуку? Краще не ризикувати. І не ризикують.

По-друге, для дійсно якісного звуку, без сторонніх шумів, наведень і спотворень, компоненти повинні знаходиться на відомій відстані один від одного. Якщо подивитеся на звукову карту, побачите - як незвично багато на ній вільного місця. А на материнській платі його в обріз, все доводиться ставити дуже щільно. І, на жаль, зробити дійсно добре просто ніде.

Тому інтегрований звук - завжди компроміс. Я бачив плати з як би вбудованим звуком, який, насправді, ширяв зверху у вигляді окремої площадки, з'єднаної з "мамою" тільки роз'ємом. І так, звучало непогано. Але чи можна назвати такий звук інтегрованим? Не впевнений.

У читача, не пробував дискретні звукові рішення, може виникнути питання - а що, власне, означає "хороший звук в комп'ютері"?

1) Він банально голосніше. В звукову карту навіть бюджетного рівня вбудований підсилювач, здатний "прокачати" навіть великі динаміки або високоомні навушники. Багато хто дивується, що динаміки на максимумі перестають хрипіти і захлинатися. Це теж "побочки" нормального підсилювача.

2) Частоти доповнюють один одного, а не змішуються, перетворюючись в кашу. Нормальний цифро-аналоговий перетворювач (ЦАП) добротно "промальовує" баси, серединку і верхи, дозволяючи дуже точно налаштовувати їх за допомогою софта під власний смак. При прослуховуванні музики ви раптом почуєте кожен інструмент окремо. А фільми порадують ефектом присутності. В цілому враження, ніби раніше колонки, будучи накритими товстим пледом, а потім його прибрали.

3) Особливо чітко різниця відчувається в іграх. Ви здивуєтеся, що шум вітру і капання води не заглушає тихі кроки суперників за рогом. Що в навушниках, не обов'язково дорогих, з'являється розуміння - хто, звідки і на якій відстані рухається. Це безпосередньо впливає на результативність. Підкрастися / під'їхати нишком до вас просто не вийде.

Які звукові карти бувають?

Коли цей тип комплектуючих став цікавити тільки поціновувачів хорошого звуку, яких, на жаль, дуже небагато, виробників залишилося дуже мало. Всього два - Asus і Creative. Остання взагалі мастодонт ринку, який створив його і поставив все стандарти. Asus ж увійшла на нього відносно пізно, але зате і не залишає до сих пір.

Нові моделі виходять украй рідко, а старі продаються підлягає, років по 5-6. Справа в тому, що в плані звуку там уже нічого не поліпшиш без радикального збільшення ціни. А платити за аудіофільскій збочення в комп'ютері мало хто готовий. Я б сказав - ніхто не готовий. Планка якості і так задерта зависоко.

Перша відмінність - інтерфейс. Є карти, які призначені тільки для стаціонарних комп'ютерів, і вони встановлюються в материнську плату через інтерфейс PCI-Express. Інші підключаються по USB, і їх можна використовувати як з великими комп'ютерами, так і з ноутбуками. У останніх, до речі, звук огидний в 90% випадків, і апгрейд йому вже точно не завадить.

Друга відмінність - ціна. Якщо ми говоримо про внутрішні картах, то за 2-2.5 тисячі продаються моделі, які практично аналогічні вбудованому звуку. Їх зазвичай і купують у випадках, коли на материнській платі помер роз'єм (явище, на жаль, поширене). Неприємна особливість дешевих карт - низька стійкість до наведенням. Якщо поставити їх близько до відеокарти, фонові звуки будуть сильно дратувати.

Золота середина для вбудованих карт - 5-6 тисяч рублів. Тут вже є все, щоб порадувати нормальної людини: захист від наведень, якісні компоненти і гнучкий софт.

За 8-10 тисяч продаються найсвіжіші моделі, здатні відтворювати 32-бітний звук в діапазоні 384 кГц. Це прямо ось топ-топ. Якщо знаєте, де брати файли і гри в такій якості - неодмінно купуйте :)

Ще більш дорогі звукові карти апаратно мало відрізняються від вже згаданих варіантів, але зате знаходять додатковий обвіс - зовнішні модулі для підключення пристроїв, плати-компаньйони з виходами для професійного запису звуку і т.д. Тут вже залежить від реальних потреб користувача. Особисто мені обвіс ні разу не знадобився, хоча в магазині здавалося - потрібен.

У USB-карт цінової розкид приблизно такий же: від 2 тисяч альтернатива вбудованому звуку, 5-7 тисяч міцні середнячки, 8-10 хай-енд і понад цього все те ж саме, але з багатим обвісом.

Особисто я перестаю чути різницю на золотій середині. Просто тому, що крутіші рішення вимагають і хайфайних колонок з навушниками, а я, чесно кажучи, не бачу особливого сенсу грати в World of Tanks в навушниках за тисячу доларів. Напевно, для кожного завдання є свої рішення.

Кілька вдалих варіантів

Кілька звукових карт і адаптерів, які пробував і сподобалися.

Інтерфейс PCI-Express

Creative Sound Blaster Z. Продається вже 6 років, у мене в різних комп'ютерах коштує приблизно стільки ж, і до сих пір дуже радує. ЦАП CS4398, що використовується в цьому продукті, вже старенький, але аудіофіли порівнюють його звучання з CD-програвачами 500-доларового діапазону. Середня ціна 5500 рублів.

Asus Strix Soar. Якщо в продукті Creative все безсоромно заточене під гри, то Asus подбала і про любителів музики. ЦАП ESS SABRE9006A по звуку можна порівняти з CS4398, але Asus пропонує більш тонке налаштування параметрів для тих, хто любить послухати на комп'ютері "Пінк Флойд" в HD-якості. Ціна порівнянна, близько 5500 рублів.

інтерфейс USB

інтерфейс USB

Asus Xonar U3 - невелика коробочка, будучи вставленої в порт ноутбука, переводить якість звуку в ньому на новий рівень. Незважаючи на компактні габарити, знайшлося місце навіть цифрового виходу. І софт просто напрочуд гнучкий. Цікавий варіант, щоб спробувати - навіщо взагалі потрібна звукова карта. Ціна 2000 рублів.

Ціна 2000 рублів

Creative Sound BlasterX G5. Пристрій розміром з пачку сигарет (куріння - зло) за характеристиками майже не відрізняються від внутрішньої Sound Blaster Z, але нікуди не треба лазити, досить просто увіткнути штекер в порт USB. І відразу тобі семиканальний звук бездоганної якості, всякі примочки для музики та ігор, а також вбудований USB порт на той випадок, якщо тобі їх мало. Наявність місця дозволило підсадити додатковий підсилювач для навушників, і, одного разу почувши його в справі, важко відвикнути. Основні функції софта продубльовані апаратними кнопками. Ціна питання 10 тисяч рублів.

Грайте і слухайте музику з задоволенням! Не так їх і багато, задоволень цих.

Чому вбудований звук не дуже хороший?
Чи готовий виробник приплюсувати до них ще тисячі три, як мінімум?
Чи не налякати чи користувач, не встигнувши оцінити якість звуку?
Але чи можна назвати такий звук інтегрованим?
У читача, не пробував дискретні звукові рішення, може виникнути питання - а що, власне, означає "хороший звук в комп'ютері"?
Які звукові карти бувають?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов