Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Як вибрати рушницю на певну дичину

  1. вибір рушниці Щоб правильно вибрати собі рушницю, треба хоча б приблизно уявляти, де, коли (в сенсі...
  2. Рушниця на бекасів
  3. Рушниця для полювання в горах
  4. Підбір рушниці
  5. Найбільш універсальне рушницю
  6. Вертикальне розташування стовбурів в рушницю
  7. Як же слід вибирати рушницю?
  8. Рушниця на борову дичину
  9. другий приклад
  10. Рушниця на дрібну дичину
  11. третій приклад

вибір рушниці

Наша сеть партнеров Banwar

Щоб правильно вибрати собі рушницю, треба хоча б приблизно уявляти, де, коли (в сенсі сезону), на кого має бути полювати (чи це полювання на невелике число видів дичини або на багато видів); знати не тільки масу свого тіла, але і враховувати силу, розвиток м'язів рук, загальну фізичну підготовку, стан серця. З урахуванням всіх цих показників треба вибирати рушницю відповідної системи, моделі, маси, калібру, неодмінно прикладистое.

Рушниця на гусячої полюванні

Так, на гусячої полюванні потрібно рушницю з дуже купчастим боєм і великою кількістю дробин в снаряді, щоб при стрільбі великої дробом вразити цю дичину на максимальній дистанції. Гусь - птах велика, міцна і, головне, обережна; підібратися до нього важко, так що стріляти доводиться здалеку, іноді на відстанях до 45-50 м.

Тому для такого полювання потрібно рушницю 12-го калібру (рушниці великих калібрів в Росії не випускають), краще - важке, щоб воно витримувало гранично допустимі заряди, з сильними дульними сужениями в обох стволах.

Так як полювання на гусаків не ходова, то важке рушницю в цьому випадку не буде обтяжливим. Те ж саме можна сказати і про полювання на качок з човна або з куреня: на цих полюваннях також бажано важке рушницю (двоствольна або самозарядна) 12-го калібру з повними чоками в обох стволах (або стовбурі, якщо мова йде про самозарядному рушницю).

Рушниця на бекасів

Але ось мисливець зі своїм потужним рушницею пішов на болото постріляти бекасів. Стрілянина по Бекас ведеться на відстані 10- 20 м. Ходити доводиться багато, та не просто ходити, а лазити по болоту. На цьому полюванні кучно б'є рушниця в разі потрапляння з близької відстань буде настільки розбивати дичину, що вона виявиться непридатною для подальшого використання.

Але це трапляється рідко, бо найчастіше мисливець буде давати промахи: адже на цьому полюванні потрібно, щоб дріб йшла не купчасто, а, навпаки, максимально розкидали, щоб рушницю давало широку, рівну осип. До того ж, пробираючись по болоту, мисливець швидко втомлюється і відчуває, що рушниця стало непідйомним ... З цим «качиним» рушницею по болотах не знаходишся. Рушниця на бекасів, потрібно легке рушницю 12, 16-го або навіть 20-го калібру з циліндричною сверловкой правого (нижнього) стовбура.

Рушниця для полювання в горах

Для полювання в горах незамінне рушницю двостволка 20-го калібру, а для видобутку дрібного хутрового звіра - рушниця 28-го або 32-го калібру. Обдумуючи вибір рушниці, не слід забувати про клімат (по жарі тягати важке рушницю майже неможливо) і про тип угідь.

У кущах рушницю з більш короткими стволами і розлогим боєм краще рушниці з довгими стволами і купчастим боєм. Роздумуючи, на якому рушницю зупинити свій вибір, прикиньте, чи часто вам доводиться бувати на полюваннях по лосі і кабану, на яких краще максимально потужна зброя, або для вас важливіше видобуток дрібного хутрового звіра; можливо, втім, що вас однаково цікавить і те, і інше. Певну роль, природно, грають і засоби, які у вас є.

штуцер МЦ110-09

(вгорі).

Підбір рушниці

Важливий і підбір рушниці в залежності від стрілецької підготовки мисливця. Малодосвідчених, з недостатньою стрілецькою підготовкою мисливцям не слід купувати занадто купчасто б'є рушниця, наприклад ІЖ-39т або ТОЗ-57Т, призначений для стрільби на траншейному стенді, або яку-небудь іноземну модель з повними чоками в обох стволах.

З такою рушницею при стрільбі на близькі і середні дистанції (15-30 м) буде або промах або (при точному попаданні) дичину перетвориться в розбитий шматок м'яса з пір'ям. Але і на далеких дистанціях (40-50 м) слабкий стрілок стане стріляти чи не краще, так як в цьому випадку необхідно точно визначати відстань і брати правильне попередження, а це досягається тільки великим досвідом. Тому мисливцям з посередньою стрілецькою підготовкою доцільніше купувати рушниця не з повними чоками, а з циліндром в правому (нижньому) і з получоком в лівому (верхньому) стовбурах. Відмінні стрілки можуть користуватися рушницями зі стволами будь сверловки, залежно від умов полювання.

На питання про вибір рушниці в залежності від його конструкції однозначної відповіді бути не може.

Куркова двостволка хороша своєю невибагливістю, дешевизною, простотою пристрою, але вона не настільки зручна і скорострільність, як безкуркові двостволка з ежектором. Самозарядна рушниця, наприклад МЦ21 або бельгійський браунінг, добре на прольоті, на полюваннях за вовком і лисицею, при стрільбі копитних; його перевага - можливість швидко провести 4-5 пострілів без перезарядки вручну.

Однак у цих рушниць є і недолік: неможливість швидко замінити патрон з одним номером дробу на патрон з іншим номером дробу або на кульової патрон. Для безвідмовної роботи самозарядного рушниці необхідно ретельно за ним доглядати, добре знати його пристрій, застосовувати мастило, відповідну сезону, вміло споряджати патрони, притому неодмінно в нові високоякісні паперові або поліетиленові гільзи, бо в іншому випадку (розбухання, розрив гільз) автоматика не спрацює. До того ж при полюваннях з напівавтоматом втрачається багато стріляних гільз. Однозарядні одностволки невигідні тому, що напоготові всього лише один постріл. При поломці механізму мисливець взагалі виявляється беззбройним.

Найбільш універсальне рушницю

Найбільш універсальне рушницю - двостволка, а якщо говорити про основній масі мисливців-любителів, то безкуркові двостволка з вертикальним розташуванням стволів. Якщо мисливцеві потрібно швидкість перезарядження, бажано рушницю з ежектором. Якщо важливіше зберегти стріляні гільзи, краще вибрати рушницю без ежектора.

У порівнянні з однозарядної одностволку двостволка дає можливість швидко зробити другий постріл, дозволяє мати напоготові патрони з різними снарядами і стріляти на різні дистанції з різних по сверловке стовбурів. При полюванні на великого, а особливо на великого і небезпечного звіра (кабана, ведмедя), два ствола завжди краще одного. При виході з ладу одного замку другий продовжує працювати.

Вертикальне розташування стовбурів в рушницю

Вертикальне розташування стовбурів в рушницю краще горизонтального, так як забезпечує більшу поле зору під час прицілювання. Рушниці з вертикально розташованими стволами дають більш точний бій, що особливо важливо при стрільбі кулею. Внутрішні курки зручніше, ніж зовнішні, так як вони не засмічуються, ні за що не зачіпають і зводяться при відкриванні (або закриванні) рушниці.

Двоствольна гладкоствольну бескурковую рушницю з вертикальним розташуванням стволів 12-го або 16-го калібру при масі 2,9-3,3 кг, стовбурах довжиною 68-75 см і поєднаннях циліндр - чок (або получок - чок) в якійсь мірі є універсальним, хоча в повному розумінні слова універсального рушниці, т. е. рушниці, однаково придатного для всіх видів полювання, не існує.

Як же слід вибирати рушницю?

Перший приклад.

Ви живете в великому місті центральній Росії; маєте масу 70 кг і середню фізичну підготовку. Ви збираєтеся полювати зі своїми друзями, які їздять на качину полювання, на зайців, зрідка - на борову дичину, бувають на облавних полюваннях на копитних. Так як ви збираєтеся брати участь приблизно в тих же полюваннях, що і ваші друзі, то, отже, ви повинні бути готові до полювання в рівнинних умовах восени і на початку зими.

Вибрати рушницю при масі людини 70кг (рушниця має бути приблизно в 22 рази менше маси людини ± 0,2 кг) вам підійде рушниця масою 70: 22≈3,18 кг, округлено 3,2 + 0,2 кг, т. Е. від 3,0 до 3,4 кг. З урахуванням середніх фізичних даних вам потрібно рушницю мінімальної маси, т. Е. 3 кг. Але, з іншого боку, полювання на качок вимагає від рушниці сильного, далекого бою.

Для стрільби копитних також потрібно рушницю з масивними стовбурами, так як стріляти доводиться посиленими зарядами. З урахуванням цього вам потрібно рушниця не 3кг, а 3,4 кг, причому для стрільби качок вигідніше мати стовбури зі сверловкой получок - чок (або навіть чок - чок), а для стрільби кулею у лося і кабана - циліндр - циліндр або циліндр - получок. Для полювання по виводках борової дичини з-під собаки добре мати рушницю масою не більше 3 кг зі стволами циліндр - чок (або циліндр - получок). Але ж одне виключає інше! Як тут бути?

Рушниця на борову дичину

Так як на борову дичину доводиться полювати рідко, ви відкидаєте вимоги цього полювання. Так як дістати рушницю зі стволами циліндричної сверловки важко - серійно їх не випускають, ви зупиняєтеся на стандартному поєднанні получок - чок, яке влаштовує вас не тільки при полюванні на качок, а й на зайців.

Однак бігати за зайцями з рушницею в 3,4 кг вам важко. І ви не помилитеся, якщо зупиніться на двоствольна безкуркові рушницю 12-го калібру масою 3,2 кг зі стволами получок - чок. Це рушниця буде непогано працювати і по качці, і по зайцю, і по лосі. З яким розташуванням стволів брати рушницю? Це, загалом, справа смаку, але рушниця з вертикально розташованими стволами має свої переваги, про які вже йшлося.

другий приклад

Ви живете в робочому селищі російською Півночі; маєте масу 76 кг, фізична підготовка непогана, серце працює відмінно. Ви збираєтеся протягом осінньо-зимового сезону полювати на рябчика, білку, глухаря, зайця. Іноді вдасться добути лисицю, вовка, рись.

Разом зі своєю командою ви берете участь в товарному і спортивному відстрілах лося. Можлива зустріч з ведмедем. Яке рушницю вам придбати?

Рушниця на дрібну дичину

Дрібну дичину - рябчика, білку - вигідніше стріляти з рушниці 28-го або 32-го калібру. З ним і ходити легше, і заряд у нього дешевше, і патронів забрати з собою якомога більше, ніж, наприклад, патронів 12-го калібру. Але для полювання на зайця, лисицю, вовка, лося воно малопригодно, а при зустрічі з ведмедем - небезпечно. Залишається купити звичайне рушницю 12-го калібру ...

З нього добре стріляти і зайця, і рись, і лося, і ведмедя. Однак навіть при доброму здоров'ї тягати по тайзі рушницю 12-го калібру (76: 22≈3,5 кг, інакше кажучи, від 3,3 до 3,7 кг) з запасом патронів важко. Рушниця ж 12-го калібру легкого типу (2,8-3,0 кг) буває зазвичай або занадто дорогим, або недостатньо міцним для тайгових полювань, до того ж має значення маса патронів. Тому слід подумати про двоствольна рушницю 20-го калібру нормальної маси або трохи важче, т. Е. Мова йде про такий рушницю, яке поєднує в собі необтяжливу масу (2,7-2,9 кг) з достатньою міцністю і силою бою.

Так як найчастіше вам доведеться стріляти на невеликій відстані, ідеальним було б поєднання: правий ствол - циліндричної сверловки, лівий - чок. Таке рушницю зменшеними зарядами дозволить успішно відстрілювати і рябчика, і дрібного хутрового звіра; нормальними зарядами - зайця, глухаря, лисицю, вовка. Нарешті, при правильно споряджених патронах і точній стрільбі воно дозволяє добути і лося, і ведмедя, хоча для стрільби цих звірів таку зброю кілька слабенько

Врахувавши всі ці міркування, ви зупинитеся на двостволки простої конструкції 20-го калібру, курковою або безкуркові, недорогий, з горизонтально розташованими стовбурами. Рушниця зі стовбурами циліндричної сверловки дістати важко, і вам доведеться брати рушницю зі стандартним поєднанням стовбурів (получок - чок). Це рушниця необхідно пристрелять не тільки нормальними зарядами на нормальну дистанцію, а й зменшеними зарядами (їх називають «полузарядамі») на більш короткі відстані, щоб не розбивати тушку рябчика і не псувати шкурку білки.

третій приклад

Ви живете в радгоспі, розташованому в степовому районі, маєте масу 68 кг, здоров'я - середнє, але ви не втомлюєтеся при ходьбі. У ваших місцях куріпок залишилося мало, полювання на них заборонена; дрохви і стрепети зникли. На початку сезону мисливці стріляють перепелів і горлиць, восени - зайців, взимку - зайців, лисиць, іноді вовків. Якщо від'їхати кілометрів на 50-70, то на степових озерах можна непогано пополювати на лисок і качок, на прольоті - на гусей.

Якби полювання відкривалася рано, в середині літа, в спеку, як в старі часи, і велася переважно на куріпок і перепелів, то без довгих роздумів варто було б зупинитися на рушницю 20-го або 28-го калібру масою 2,4-2, 6 кг. Але ви полюєте майже виключно пізньої осені та взимку, а для полювань на качок, гусей, зайців, лисиць, вовків легкі малокаліберні рушниці мало підходять або, кажучи точніше, зовсім не підходять. На цих полюваннях потрібно потужне, далекобійні рушницю, що дозволяє застосовувати гранично допустимі заряди. Маса вашого тіла 68 кг, значить, 68: 22≈3,1, інакше кажучи, від 2,9 до 3,3 кг.

З урахуванням того, що в степу ходити доводиться багато, доцільно мати рушницю масою 2,9 кг. З іншого боку, не можна забувати про те, що і у відкритому степу, і на прольоті доводиться часто стріляти на граничні дистанції, та ще посиленими зарядами, а для цього відмінно підійшло б потужне рушницю 12-го калібру масою 3,3 кг. Найбільш доцільно придбати двоствольну рушницю 12-го калібру масою 3,1 кг з сверловкой стовбурів чок - чок.

Таке рушницю, досить легке для довгих ходових полювань, в той же час дає можливість відстрілювати все ті види дичини, на які ви полюєте. Якщо ж ви захочете полювати на початку сезону, в теплі і спекотні дні, то і з таким не дуже важким рушницею довго за перепелами не походиш. В цьому випадку треба мати дві рушниці. Тому поряд з рушницею 12-го калібру для пізньоосінніх і зимових полювань бажано мати легке рушницю 20-го або навіть 28-го калібру (рушниці 24-го калібру в Росії не випускають) масою не більше 2,6-2,8 кг зі стволами сверловки циліндр - получок або получок - чок.

Далі >> При покупці конкретного рушниці потрібно звернути увагу.

Як же слід вибирати рушницю?
Як тут бути?
З яким розташуванням стволів брати рушницю?
Яке рушницю вам придбати?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов