Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Як визначити несправність жорсткого диска

  1. Оцінка фізичного стану жорсткого диска
  2. Диск видає незвичайні звуки
  3. Жорсткий диск не видає ніяких звуків
  4. Диск розкручується і не видає ніяких незвичайних звуків

Наша сеть партнеров Banwar

У цій статті розглянемо найбільш важливі фактори, які необхідно враховувати при діагностиці жорсткого диска. Симптоми виходу з ладу жорсткого диска. Діагностика пристрої - це ключовий крок процесу відновлення даних , Який зазвичай здійснюється досвідченим фахівцем. До 50% успіху кожного випадку відновлення даних залежить від правильності діагностування несправностей пристрою і причин, які спричинили за собою втрату даних. У цій статті розглянемо найбільш важливі фактори, які необхідно враховувати при діагностиці жорсткого диска

І на це є кілька причин:

  • Без встановлення причини втрати даних неможливо відновити до них доступ.
  • Кожна спроба усунути не ту несправність збільшує ризик безповоротної втрати даних.

Відповідно до статистики, більше 13% випадків при яких відновлення даних стало неможливим, а дані втрачені безповоротно, стали результатом невдалих спроб відновлення даних.

Давайте розглянемо найбільш важливі фактори, які необхідно враховувати при діагностиці жорсткого диска. Деякі з таких чинників можуть здатися очевидними, але досить часто виявляється, що очевидні речі не враховуються, а використовуються більш складні і трудомісткі методи визначення причин несправностей жорстких дисків .

зміст:
  1. Оцінка фізичного стану жорсткого диска.
  2. Диск видає незвичайні звуки.
  3. Жорсткий диск не видає ніяких звуків.
  4. Диск розкручується і не видає незвичайних звуків.

Оцінка фізичного стану жорсткого диска

Це перше, що необхідно зробити при здійсненні діагностики.

Огляньте жорсткий диск на предмет наявності таких ознак:

  • Підгорілі або потемнілі компоненти
  • запах гару
  • Ознаки потрапляння на жорсткий диск води, сліди диму або бруду
  • окислені контакти

Легенький струсіть жорсткий диск на предмет визначення відчутних ознак внутрішнього пошкодження жорсткого диска. Це можуть бути як зламані, так і від'єднати деталі вузла головок або навіть просто фільтри.

Це можуть бути як зламані, так і від'єднати деталі вузла головок або навіть просто фільтри

Звичайно ж, якщо ви побачите якісь підгорілі або пошкоджені компоненти, або почуєте якісь пошкодження всередині жорсткого диска, то, не намагайтеся підключати такий жорсткий диск поки відповідні деталі не будуть замінені або полагоджені.

Якщо ви виявите, що окислюються контакти, то спочатку спробуйте почистити їх. Хоча в будь-якому випадку рекомендується почистити всі контакти жорсткого диска (рас вже він демонтований і піддається ретельному огляду), так як окислилися контакти одна з найчастіших причин виходу з ладу або відмови в роботі жорсткого диска. Це навіть може стати причиною нестабільної роботи жорсткого диска і виникнення битих секторів.

Якщо фізичний стан диска виявилося задовільним, його можуть підключатися до мережі з метою оцінки його роботи, до того, як підключати його якій-небудь пристрою. Деякі вийшли з ладу жорсткі диски можуть стати причиною збою в роботі комп'ютера або іншого пристрою, їх зависання або відмови запускатися. У таких випадках, з метою діагностики, рекомендується мати окреме джерело живлення (можна використовувати блок живлення від настільного комп'ютера).

Ваші подальші дії діагностики жорсткого диска залежать від виявлених вами симптомів після підключення жорсткого диска до харчування.

Диск видає незвичайні звуки

Жорсткий диск з вийшли з ладу або несправними головками зазвичай видає клацають або клікати звуки. Головки видають такі звуки під час своєї роботи. Такий пристрій не може знайти потрібну інформацію на диску і штовхає головки по всій його поверхні. Єдиний вихід, це відключити диск, після чого головки повернуться в стартове положення, після чого заново запустити його (для цього може знадобитися кілька спроб).

Головки деяких дисків можуть неправильно зчитувати інформацію з причини прилипання до елементу читання-запису пилу або частинок сміття. В такому випадку жорсткий диск буде себе вести схожим чином, як і у випадку з вийшов з ладу блоком головок. Дану несправність можливо продіагностувати дослідивши елемент читання-запису під мікроскопом. У таких випадках необхідно очистити головок для їх безперешкодного доступу до пластин диска.

Рідше, жорсткий диск може видавати клацають звуці через несправність його плати. Якщо описати в загальних рисах, то клацання сигналізує про втрату або низьку якість сигналу під час процесу читання-запису. Мова йде про сигнал, який проходить від мікроконтролера до головок диска.

Цікавий факт: багато сучасних жорстких дисків будуть виробляти клацають звуки в разі використання плати з іншого диска (навіть якщо диск буде точно такою ж моделлю). Це відбувається з тієї причини, що адаптивні параметри які прописані в чіпі, унікальні для кожного диска.

Саме з цієї причини рекомендується по можливості ідентифікувати, оригінальна чи плата встановлена на жорсткому диску. Це можна зробити за допомогою спеціального програмного забезпечення або, якщо такої можливості немає, хоча б оцінити візуально виглядає чи плата оригінальної чи ні. Тобто: закріплена вона у всіх необхідних кріпильних місцях, чи збігаються вирізи на платі з фіксують виступами на жорсткому диску і.т.д.

Це варто зробити через те, що диск міг вже раннє піддаватися ремонту або спробі відновлення з використанням плати іншого диска.

Деякі диски можуть кликати через вихід з ладу тільки однією з головок. Важливо визначити весь блок головок вийшов з ладу або тільки одна з них, або ж кілька, так як процес відновлення в зазначених випадку буде різним. У деяких випадках, коли в диску вийшла з ладу тільки одна головка, то дані з нього можна відновити без заміни блоку головок.

У деяких випадках, коли в диску вийшла з ладу тільки одна головка, то дані з нього можна відновити без заміни блоку головок

Є інструменти, за допомогою яких можна відключити конкретну головку жорсткого диска на рівні контролера, для того щоб визначити яка саме з головок є причиною сторонніх звуків в роботі диска, і відновити дані за допомогою працюючих головок. Так як сучасні жорсткі диски мають до 10 головок, то в разі виходу з ладу тільки однією з них все ще залишається можливим відновити велику кількість інформації.

І останнє, в найбільш рідкісних випадках, клацають звуки можуть бути результатом збою прошивки в Системної Області. Хоча помилки прошивки можуть бути діагностовані за допомогою спеціальних інструментів, їх також можна визначити за допомогою наступного методу:

Визначте характер клікати звуку. Він простий або складний, можливо складається з декількох одночасних КЛІКАНІЙ блоку головок. Якщо ви визначаєте, що диск працює головками, але завжди зупиняється в якийсь певний момент або після певної послідовності КЛІКАНІЙ, то в такому випадку це не є помилкою каналу читання записи. Це або збій прошивки, або проблема з якоюсь однією з головок. У разі збою в роботі каналу читання-запису, головки не зможуть навіть встановити головки в певному місці.

Жорсткий диск не видає ніяких звуків

Якщо жорсткий диск взагалі не видає ніяких звуків, то може мати місце як ушкодження електроніки, так і механічне пошкодження диска.

Однією з найбільш поширених причин таких симптомів жорсткого диска є вихід з ладу одного з компонентів мікросхеми харчування: це може бути перегоріли запобіжник або TVS-діод. Сучасні жорсткі диски зазвичай мають захист від перепаду напруги: запобіжник або TVS-діод. Такий захист спрацьовує в разі виникнення істотного перепаду напруги. Часто досить просто замінити запобіжник або видалити TVS-діод на платі жорсткого диска, щоб відновити його працездатність.

Рідше, плата жорсткого диска може постраждати від виходу з ладу мікросхем або головок жорсткого диска.

Ще одна з проблем дисків які не створюють ніяких звуків - це механічне пошкодження, таке як залипання головок жорсткого диска або заїдання рушійного елемента. Для діагностики даного виду поломки необхідно розкрити корпус жорсткого диска і перевірити чи знаходяться в стартовому положенні головки жорсткого диска. Потім спробувати покрутити диск вручну, щоб визначити його заклинювання. Більш простий спосіб визначення даних механічних пошкоджень без розтину жорсткого диска, це його перевірка за допомогою спеціального програмного забезпечення. Але для цього його необхідно підключити до іншого комп'ютера.

Іноді, жорсткий диск може визначати головки як непрацюючі в процесі діагностики під час його включення. В такому випадку диска не запускатися. Для того щоб визначити, що ви має справу саме з зазначеним випадком, необхідно від'єднати плату диска від контакту головок диска. Для цього можна використовувати шматочок паперу, який необхідно втиснути між контактами. Після цього запустіть жорсткий диск. Більшість дисків не будуть визначати помилку головок, але диск розкрутитися, і ви дізнаєтеся працюють головки чи ні.

Диск розкручується і не видає ніяких незвичайних звуків

Якщо диск розкручується і звук його роботи вам не здається незвичайним, підключіть його до інструменту для відновлення даних для подальшої діагностики. Найчастіше диски, що не видають жодних незвичайних звуків постраждали від збою прошивки або помилки головок читання-запису.

Примітка: Пам'ятайте, що всі дії, з жорстким диском які ми виробляли до цього, здійснювалися з його підключенням тільки до харчування. Мова йде про проблемні жорстких дисках - до даних на яких з якихось причин немає доступу.

BIOS і операційна система може не розпізнати жорсткий диск навіть в разі некритичних збоїв читання. Наприклад, звернення з помилкою до якихось незначним командам, занадто тривала завантаження, занадто повільна реакція на запит або інша неузгодженість комунікації з хостом.

Без спеціального системного програмного забезпечення точно діагностувати такий жорсткий диск дуже важко. Можна тільки ідентифікувати, збій чи це прошивки або пошкодження одного з компонентів жорсткого диска, або це некритичний збій читання при якому можна просто зняти образ диска, з якого в подальшому відновити дані.

У разі збою прошивки диска, для його діагностики необхідно використовувати спеціальне програмне забезпечення. Але в багатьох випадках буде досить просто правильно визначити звук роботи диска.

Але в багатьох випадках буде досить просто правильно визначити звук роботи диска

У даній статті ми розглянули найбільш поширені симптоми поломок жорсткого диска , А також способи їх діагностики та методи усунення, які використовуються лабораторіями для відновлення даних. Дана тема набагато ширше і якщо її розглядати глибше, то необхідно використовувати різні галузі експертизи та знання про структуру файлових систем та ін.

Тому, як правило, відновлення даних і діагностика жорсткого диска зокрема - це досить складна область, що вимагає професійних інструментів.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов