Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Як чистити системник від пилу. Сам собі системотехнік: як почистити комп'ютер від пилу будинку.

  1. 1. Перший етап.
  2. порядок чищення
  3. Очищення блоку живлення
  4. Очищення та змащування кулерів
  5. Очищення радіатора охолодження процесора
  6. Очищення материнської плати і її комплектуючих
  7. Навіщо потрібна чистка комп'ютера від пилу?
  8. Як очистити комп'ютер від пилу?
  9. висновок
  10. Порядок проведення чистки комп'ютера
  11. Частка блоку живлення
  12. Як почистити материнську плату і її комплектуючі
  13. Худни легко (результат за 25 днів)
  14. Так що ж трапилося з комп'ютером?
  15. Пил - головний ворог комп'ютера!
  16. Отже, чистимо комп'ютер від пилу, і що ж для цього необхідно?
  17. Етап другий. Чистка комп'ютера від пилу

Наша сеть партнеров Banwar

Цією статтею починаю цикл статей як самому почистити комп'ютер.
Згодом, будь-який комп'ютер обростає «непотрібними файлами», які залишаються після установки або видалення програм, або дрібні частинки, яка накопичується всередині системного блоку, осідаючи на материнській платі, відеокарти, жорстких дисках , Заважаючи їх нормальній роботі і охолодженню. Все це призводить до того, що комп'ютер починає «зависати», «гальмувати», «з'являються помилки», одним словом погано працювати.

Ось тоді ми починаємо бити тривогу, шукаємо знайомих або звертаємося в контори спеціалізуються на відновленні працездатності комп'ютерів, а за свою роботу вони беруть непогані гроші.

Я розповім, як це можна зробити самому, причому це може зробити будь-який користувач, і як надалі не потрапити в таку ситуацію.

Зазвичай чистка комп'ютера від сміття проходить в три етапи і займає близько двох - трьох годин, тому якщо Ви зважилися, то тоді запасіться терпінням.

Перший етап - чистка системного блоку від бруду і пилу;
Другий етап - перевірка на віруси, виправлення помилок системи;
Третій етап - очищення жорсткого диска від непотрібних файлів, і проведення дефрагментації.

1. Перший етап.

На першому етапі нам знадобиться викрутка, пилосос і малярська кисть з натуральним ворсом.
Відключаємо харчування системного блоку, від'єднуємо від нього всі дроти, вибираємо зручне місце і кладемо системний блок на бік. Знімаємо бічну кришку і бачимо, скільки пилу знаходиться всередині.

Можна просто зібрати пил з видимих ​​поверхонь і вважати, що справу зроблено, але раз Ви зважилися, будемо робити як належить.

Увага! Перед кожним дотиком до внутрішніх елементів системного блоку, обов'язково знімаємо з себе статику, доторкнувшись до металевої частини корпусу.

Першою знімаємо відеокарту, щоб вона нам не заважала. Для цього треба відкрутити гвинт або гвинти, що кріплять її до задньої частини корпусу, а коли будете виймати відеокарту з слота материнської плати , Одночасно відігніть пластмасову засувку, розташовану в задній частині слота. У кого до відеокарти підходять дроти додаткового харчування, запам'ятайте їх і від'єднайте.

Бажано зняти модулі оперативної пам'яті. Як правило, вони розташовані не далеко від кулера процесора. Щоб їх зняти, одночасно натисніть на рукоятки з обох сторін модуля, і він сам вийде з гнізда.

Всі попередні операції ми зробили, і тепер приступаємо до чищення комп'ютера від пилу.

Спочатку збираємо всю пил, що знаходиться навколо материнської плати, тобто з днища і корпусу системного блоку. Для цього водите кистю без натиску, як ніби фарбуєте, і пилососом з під пензля всмоктуєте все сміття.

Обов'язково відкрийте передню кришку корпусу комп'ютера, і приберіть всю пил звідти. Як правило, кришка кріпиться пластмасовими засувками, які віджимаються зсередини корпусу.

Тепер зчищають пил з компонентів системного блоку. Тут теж акуратно водите кистю, і пилососом всмоктуєте все сміття, яке вона підняла.


Якщо Ви боїтеся, що можете пошкодити або відламати радіодеталей - заспокойтеся і повірте, що для цього треба докласти гарне зусилля, а так як Ви пензлем водите без натиску, відповідно відламати нічого не зможете.

Обов'язково треба почистити кулер процесора. Відкручуємо чотири гвинти, що кріплять вентилятор до радіатора, і знімаємо його, але робити це треба обережно, щоб не пошкодити кріплення самого кулера. Якщо вентилятор не буде піддаватися, акуратно подсуньте викрутку між ним і радіатором, і подденьте. Все піде. Чи не Ви перший, не Ви останній.

Чи не Ви перший, не Ви останній

Зверніть увагу, як між ребрами радіатора скупчилася пил перетворилася в вату. А тепер уявіть, в якому режимі працює процесор без нормального охолодження, звідси і відбуваються всі зависання, помилки. Збираємо пил з вентилятора, радіатора і навколо нього.

Деякі, ще рекомендують знімати кулер повністю, тобто роз'єднати поверхні радіатора і процесора. Не робіть цього. Досить буде, якщо накопичилася пил між материнською платою і кольором Ви зберете пензлем і пилососом.

Наступним найважливішим елементом комп'ютера є. Без нього комп'ютер - це простий шматок заліза. Якщо він вийде з ладу, міняти начинку доведеться практично всю, тому без розмови відкручуємо чотири гвинти на задній стінці корпусу системного блоку, і виймаємо блок живлення.

А як бути з проводами? Для зручності, їх було б краще вийняти з роз'ємів на материнській платі і компонентах системного блоку, але якщо Ви припускаєте, що назад правильно їх не вставите - замалюйте, відзначте, сфотографуйте, або залишайте так, як є. Але попереджаю, буде не зовсім зручно. На фотографії показаний саме другий варіант - роз'єми не виймаємо.

Відкручуємо чотири гвинти на верхній кришці блоку живлення, знімаємо кришку і перед очима з'являється така картина: - «Красиво, чи не так?».

Так само пензлем і пилососом збираємо всю грязь, і ще, я б порекомендував Вам прибрати пил під самою платою блоку живлення. Можна цього і не робити, ми і так майже по максимуму зібрали всю грязь, але для очищення совісті зробимо.

Відкручуємо гвинти, що кріплять плату. Але так як повністю витягти ми її не зможемо, потрібно отпаять дроти, що йдуть до відповідного роз'єму, тому плату просто піднімаємо з протилежного боку від роз'єму, але так, щоб можна було працювати пензлем. Задирати сильно не треба.

Задирати сильно не треба

Якщо поглянути на нижню частину фотографії то видно, що між платою і ізолюючої прокладкою пилу зібралося досить таки пристойно, тому тут теж треба почистити. А вже перед самою складанням блоку живлення не забуваємо пропилососити і його кулер.

Блок живлення збираємо у зворотній послідовності і встановлюємо на місце.

Тепер займемося відкритий і оперативною пам'яттю. Беремо ластик, і злегка проходимся їм по доріжках, якими вони вставляються в роз'єм материнської плати, щоб зчистити наліт, що утворився за час експлуатації.
Якщо у Вашої відеокарти встановлений спеціальний кожух системи охолодження, розташований поверх радіоелементів, його бажано зняти, щоб дістатися до графічного процесора і кулера.

Трохи про модулях пам'яті. Коли будете їх ставити на місце, зверніть увагу на проріз розташовану ближче до середини - це «ключ». Навіть якщо почнете встановлювати не правильно, він не дасть цього зробити.


Перед тим як встановлювати модуль в слот, розведіть бічні засувки в сторони, потім відповідно до «ключу» вставте модуль і з силою натисніть на нього, щоб він увійшов в роз'єм. Модуль пам'яті встановлено правильно, якщо бічні засувки встали до кінця в його пази, розташовані з боків.

І останнє, що необхідно зробити, це «пересмикнути» все роз'ємні з'єднання на компонентах системного блоку, тобто витягнути і назад вставити на місце. Якщо десь і був поганий контакт , То він відновиться.
Тільки робимо все акуратно.

Встановлюємо пам'ять, кріпимо відеокарту і не забуваємо про її додаткове харчування , Якщо воно є, закриваємо кришку, підключаємо на місце всі шнурки. А якщо виникли питання, то можете подивитися цей відеоролик.

Все, перший етап зроблений. Як почистити комп'ютер на другому етапі, у другій частині.
Успіхів!

Аліна Борисова Автор сайту «Моєму-чістім.ру»

У вашого комп'ютера підвищився рівень шуму, відеокарта початку «пригальмовувати», а з вентиляційних отворів стало стирчати щось схоже на сірий пух?

Це пил, і ваш системний блок терміново потребує чищення. Ви хочете це зробити, але не знаєте, як почистити комп'ютер від пилу самостійно? Зараз ми вам все розповімо.

порядок чищення

Процедуру очищення системного блоку можна розділити на три етапи:

  • очищення блоку живлення;
  • очищення та змащування кулерів (вентиляторів);
  • очищення радіатора охолодження процесора;
  • очищення материнської плати і її комплектуючих.

Очищення блоку живлення


Очищення блоку живлення

Навіть деякі досвідчені користувачі нехтують цим етапом чищення, а даремно. Коли всередині блоку живлення накопичується пил, вона покриває всі мікросхеми і деталі, як ковдру.

Це помітно погіршує їх тепловіддачу і пристрій починає працювати при підвищених навантаженнях, що може привести до поломки блоку живлення.

Щоб очистити блок, необхідно відключити його від мережі і всі інші кабелі, дати час охолонути і провести наступні дії:

  • відкрутити болти і зняти бічну кришку системного блоку;
  • від'єднати кабель живлення від материнської плати, також провести від'єднання на жорсткому диску, пристрої читання оптичних дисків.

Не забудьте промаркувати від'єднані штекери, щоб не заплутатися, який з них звідки.

  • на задній панелі блоку знайти гвинти, якими він закріплений, і притримуючи блок, відкрутити їх;
  • м'яким пензликом змести пил з плати блоку живлення: тиснути і докладати силу не слід, щоб нічого не зламати.

Тепер, коли ви знаєте, як почистити блок живлення комп'ютера від пилу в домашніх умовах, можна переходити до наступного етапу.

Очищення та змащування кулерів


Очищення та змащування кулерів

Тепер очищаємо систему активного і пасивного охолодження (вентилятори і радіатори).

Зазвичай в системному блоці не менше трьох кольорів: в блоці живлення, на радіаторі процесора і видувний, розташований в корпусі системного блоку. Також міні-кулер може бути встановлений на відеокарті, розбирати і змащувати його новачкам не рекомендується.

Отже, щоб почистити систему охолодження, потрібно:

  • відкрутити гвинти і зняти кулери з блоку живлення і системного блоку. Пензликом і сухими ватяними паличками зчищають пил з вентилятора і його корпуса (якщо бруд «прикипіла», акуратно видаляємо її, зіскрібаючи зубочисткою);
  • акуратно відклеїти круглу етикетку. З поглиблення вийняти круглу гумову пробку. У поглибленні розташований вал, впресований на підшипник. Капнути в поглиблення машинного масла, бажано густого;
  • наклеїти етикетку назад. Якщо вона прийшла в непридатність, замінити її на шматочок гарного скотча.

Після того як ви почистили комп'ютер від пилу і змастили кулера, пора переходити до радіатора охолодження процесора.

Очищення радіатора охолодження процесора

Досвідчені користувачі знімають радіатор і чистять його з заміною термопасти. Новачкам це робити не рекомендується: можете «вбити» процесор. Як тоді почистити комп'ютер від пилу?

Тут теж немає нічого складного, приступимо:

  • дерев'яною зубочисткою акуратно виймаємо бруд з щілин радіатора охолодження процесора;
  • обмітали радіатор пензликом. Після його чистки ставимо назад на гвинти кулер охолодження.


Після його чистки ставимо назад на гвинти кулер охолодження

Очищення материнської плати і її комплектуючих

Залишилася остання робота - загальна чистка материнської плати і нутрощів корпусу від скопилася бруду.

Приступаємо до фінального етапу:

  • пензликом змітаємо грязьові відкладення з відеокарти, чистимо зубочисткою радіатор, не знімаючи міні-кулер, якщо його немає - завдання взагалі спрощується;
  • також пензликом змітаємо всю пил з материнської плати і її комплектуючих;
  • змітаємо весь бруд з самого корпусу системного блоку.

Ось і все: комп'ютер почищений від пилу. Встановіть назад блок живлення, підключіть кабель до материнської плати і роз'єми до пристрою для читання оптичних і жорсткого дисків.

Як бачите, нічого складного. Якщо ви хочете детально вивчити, як почистити комп'ютер від пилу, подивіться відео.

Привіт, друзі! У цій статті розповім навіщо потрібна чистка комп'ютера від пилу і як її проводити. Комп'ютер, як автомобіль, вимагає регулярного технічного обслуговування. Регулярно це приблизно раз на рік. Може частіше, може рідше все залежить від кількості пилу в тій місцевості де ви живете. Чистка комп'ютера завдання не термінова, не складна, але важлива. Саме через те, що вона не термінова деякі за неї забувають. Згадують коли комп'ютер починає нестабільно працювати, гальмувати і перезавантажуватися. У цій статті ви дізнаєтеся як очистити комп'ютер від пилу та іншого сміття. В кінці статті є відео, як це можна зробити просто і швидко використовуючи стареньких радянський пилосос)

Навіщо потрібна чистка комп'ютера від пилу?

Регулярне чищення комп'ютера це як профілактика болячок у людей. Якщо людина щороку проходить медогляд, то ймовірність попередити важку хворобу і відбутися легким переляком підвищується. Так і з вашим комп'ютером. Краще раз на рік заглядати всередину корпусу комп'ютера, ніж через 2 або 3 роки зробити йому капітальний ремонт. Це і краще і дешевше.

Що може бути якщо не проводити чистку комп'ютера від пилу?

Відбудеться підвищення температури комплектуючих. Пил забиває порожнини між ребрами радіатора ускладнюючи тим самим проходження повітря. Система охолодження комп'ютера зазвичай зі зворотним зв'язком, і цей зв'язок зав'язана на температурі. Тобто, чим вище температура певного компонента комп'ютера, тим вище частоту обертання буде встановлювати система на вентилятор за це відповідає. Це все зроблено спеціально для забезпечення більш високого ступеня надійності. Адже краще, що б комп'ютер працював голосно, що не стабільно.


У слідстві, збільшиться шум видаваний цієї самої системою охолодження. Це перша ознака того, що необхідно чистити комп'ютер. Підвищення шуму відбувається поступово і тому це важко помітити.

До якогось моменту система охолодження буде справлятися зі своєю функцією. Так як вентилятори почали продувати повітря з більшою швидкістю, то і пилу буде затримуватися відповідно більше. Це як снігова куля, який у міру скочування збільшується в розмірах


Це як снігова куля, який у міру скочування збільшується в розмірах

В результаті пилу набереться стільки, що система не впорається і відбудеться підвищення температури. Взимку це може ніяк не відіб'ється на працездатності комп'ютера. Але, в один прекрасний, жаркий, літній день температура підніметься вище допустимого. Але і тут у серця вашого комп'ютера процесора є захист. Він починає пропускати машинні такти. Це називається троттлінг. Чим вище температура, тим більше тактів він пропускає. Тобто ваш процесор починає працювати не на повну потужність. Комп'ютер починає гальмувати.

Дана система захисту є у процесора, але вона відсутня у інших комплектуючих. Шпиндель жорсткого диск не може знизити частоту обертання, для зниження температури. Підвищена температура = підвищений знос комплектуючих і як наслідок - нестабільна робота комп'ютера і підвищення шансу незабаром зробити капітальний апгрейд останнього.

Що б не доходити до крайнощів необхідно періодично (раз на рік) відкривати корпус комп'ютера та прибирати звідти все зайве. У наступному розділі ви дізнаєтеся як це можна робити. Так само необхідно чистити ноутбуки і нетбуки. Це такі ж пилососи тільки менших розмірів. Необхідно хоча б своїми силами (силами своїх легких) продувати вихлопні отвори.

Як очистити комп'ютер від пилу?

Для виконання цієї простої і (не побоюся цього слова) приємної процедури нам знадобиться:

  • Порохотяг
  • Зубна щітка і пензлик з довгим ворсом 3-5 см
  • Викрутки (можливо)

Якщо у вас є старенький пилосос здатний працювати на видув. Вам пощастило. Подивіться відео в кінці статті і зробіть те ж саме. Якщо у вас простий пилосос, без функції видування, то доведеться повозиться.

14_10_2013 Важливо! Продувайте комп'ютери акуратно! Якщо у вашого пилососа потужний повітрянний струм , Але тримайте його близько до вентиляторів розмірів 120 мм і більше. Мені вдалося зламати 120 мм в блоці живлення FSP epsilon 800 Вт.

Розбирання комп'ютера перед чищенням від пилу

Вимикаєте комп'ютер. Від'єднуєте все від задньої панелі. Знімаєте бічні кришки. Робите корпус максимально відкритим. Передня панель теж в більшості корпусів знімається. Спробуйте це зробити.

Для того що б якісніше очистити комп'ютер від пилу необхідно зняти всі плати починаючи з відеоадаптера. Відкручує кріпильні гвинти, від'єднуєте харчування (якщо є), відсуваєте засувку з протилежного боку роз'єму і дістаєте комплектуючі.

Деякі рекомендують виймати жорсткі диски і оптичні приводи. Мені здається це не потрібно, так як зверху пил можна витерти ганчіркою, а в важкодоступних місцях дістатися пензликом. Якщо у вас в корпусі зручне без гвинтове кріплення накопичувачів або зручно можна дістати всю корзину, обов'язково зробіть це. Якщо ж у вас накопичувачі встановлюються прямо в корпус, то при вилученні та встановлення можна залишити подряпини на жорсткому диску, і в гарантійний випадках доведеться доводити своє дбайливе поводження до останнього.

Якщо ж ви таки вирішили відключити всі роз'єми, але переживаєте про підключення їх назад, сфотографуйте початковий стан і відключайте.

чистка комп'ютера

Якщо є можливість вийдіть на вулицю або в інше місце де можна пиліть з від'єднаними комплектуючими і зубною щіткою. За допомогою сили своїх легких і щітки приберіть пил з іншого сміття. Пилосос в цьому випадку не потрібен. Так само можна вчинити і з блоком живлення, що б його не розкручувати (особливо якщо він на гарантії).


Поверніться до розібраному системного блоку. Увімкніть пилосос на максимальну потужність і прибирайте ту пил, яку ви буде очищати пензликом і щіткою. Пройдіться по всій материнській платі та інших місцях системного блоку. Не забувайте про роз'єми звідки ви вийняли

Після очищення повертаєте всі комплектуючі на місце, підключаєте всі від'єднані роз'єми від блоку живлення і роз'єми на задній панелі. Включаєте комп'ютер. Якщо не працює, то перевіряєте всі підключення, можливо щось не з'єднали або не до кінця встромили. І пробуєте знову поки не включите. Якщо ви боїтеся самі лізти в комп'ютер зробіть це з одним, який в цьому розбирається.

висновок

У цій статті чистка комп'ютера від пилу спробував донести до вас всю важливість цього процесу. Як ви бачите тут немає нічого складного. Просто необхідно уважно розібрати і зібрати системний блок. При очищенні важливо проявити акуратність особливо при роботі із зубною щіткою. Ворсу у неї не велика і жорстка, можна пошкодити елементи на материнській або інший платах. Використовуйте її більше при очищенні рівних поверхонь (зворотного боку відеоадаптера і жорсткого диска) і роз'ємів під карти розширення і

Для примусового охолодження блоків і плат стаціонарного ПК в ньому встановлені кулера (вентилятори), які засмоктують холодне повітря всередину корпусу. Разом із зовнішнім повітрям всередину потрапляють дрібні частинки різного сміття, тому через деякий час виникає питання: як почистити комп'ютер від пилу. Якщо це не зробити своєчасно, то блоки комп'ютера почнуть перегріватися і ефективність роботи домашнього помічника помітно знизиться. При сильному перегріві буде спрацьовувати захист і ПК почне мимоволі вимикатися.

Порядок проведення чистки комп'ютера

Якщо під час роботи комп'ютер став шуміти голосніше, ніж зазвичай, а зображення на моніторі стало явно пригальмовувати, то цілком ймовірно, системний блок потребує чищення від пилу. Можна здати комп'ютер в сервісну фірму, а можна спробувати впоратися з проблемою в домашніх умовах, самостійно. Для початку треба визначити послідовність проведення робіт.


процесор комп'ютера

Чистку зазвичай проводять в наступному порядку:

  1. Очистити блок живлення.
  2. Видалити з внутрішньої частини корпусу великі фрагменти скопилася пилу.
  3. Почистити радіатор, що охолоджує процесор.
  4. Очистити і змастити або замінити кулера (вентилятори)
  5. Очистити від пилу материнську плату, її комплектуючі та закріплені на ній пристрою.


Очистити і змастити або замінити кулера (вентилятори)   Очистити від пилу материнську плату, її комплектуючі та закріплені на ній пристрою

Перед проведенням чистки слід приготувати м'які серветку, пилосос, хрестоподібну і плоску викрутки. Крім цього, бажано мати під рукою м'яку пензлик (цілком підійде стара кисть для макіяжу, невелика малярська пензлик або помазок для гоління).


Крім цього, бажано мати під рукою м'яку пензлик (цілком підійде стара кисть для макіяжу, невелика малярська пензлик або помазок для гоління)

Слід пам'ятати, що при проведенні робіт частина пилу буде вилітати назовні, тому очищати системний блок бажано у відповідному приміщенні - на балконі, у ванній кімнаті, коридорі, майстерні або в гаражі.


Слід пам'ятати, що при проведенні робіт частина пилу буде вилітати назовні, тому очищати системний блок бажано у відповідному приміщенні - на балконі, у ванній кімнаті, коридорі, майстерні або в гаражі

Частка блоку живлення

Під час чищення ПК часто залишають «на потім» блок живлення. Але робити це не слід. Пил засмоктується кольором всередину пристрою разом з повітрям. Вона осідає на платі, покриваючи деталі, радіатори і мікросхеми на зразок пухкого повсті. Це сильно знижує тепловіддачу. В результаті пристрій перегрівається, погіршується його робота, в кінцевому підсумку воно може вийти з ладу.


Блок живлення комп'ютера

Перед початком роботи необхідно відключити комп'ютер від електричної мережі та від'єднати провід від блоку живлення, потім можна приступати до демонтажу і чищення:

  • Укладаємо системний блок на бік, відкручуємо болти в торці (зазвичай два) і знімаємо бічну кришку.
  • Оглядаємо пучок проводів, що відходить від блоку живлення. В обов'язковому порядку від'єднуємо роз'єми на жорсткому диску і оптичному приводі для читання CD-DVD дисків.
  • Провід живлення материнської плати зазвичай мають досить велику довжину і їх можна не від'єднувати. Але якщо вирішили повністю від'єднати пристрій, то довгий роз'єм слід виймати з гнізда дуже обережно, притримуючи при цьому плату, так як він зазвичай виймається туго.
  • Викрутити 4 болта кріплення на задній панелі і зняти блок живлення.
  • Знайти і вигвинтити чотири маленьких болтика, розташовані по кутах на бічній стороні знятого пристрою. Один з них зазвичай знаходиться під паперової наклейкою.
  • Зняти кришку. Вона має форму літери «П» і закриває три сторони одночасно.
  • Пензликом або маленьким пилососом обережно очистити від пилу плату, деталі та радіатори.
  • Очистити кулер пензликом. Не треба чіпати лопаті вентилятора руками, так як на сальні відбитки пальців пил налипне дуже швидко.
  • Зібрати блок живлення. Всі операції виконуються у зворотній послідовності. Якщо він не заважає доступу до материнської плати, то можна відразу встановити даний вузол на місце. А можна закріпити його в системному блоці після очищення всіх пристроїв ПК.


А можна закріпити його в системному блоці після очищення всіх пристроїв ПК

Провід живлення материнської плати

Як почистити материнську плату і її комплектуючі

В першу чергу треба прибрати бруд з радіатора охолодження, встановленого на процесорі. Фахівці при цьому демонтують кулер і радіатор, чистять їх і замінюють термопасту. Його користувачі не можуть зробити це правильно і ризикують привести в непридатність процесор. Тому в домашніх умовах радіатор не знімають. Якщо встановлений на ньому кулер закріплений на болтах, то його слід зняти, так як це дозволить більш якісно прибрати пил між пластинами.


Тонкої дерев'яною паличкою (цілком підійде зубочистка) треба прибрати бруд з усіх щілин між пластинками радіатора. Після закінчення слід обмести його пензликом, очистити від пилу кулер і встановити на місце. Після такого обслуговування процесор не буде перегріватися, а, значить, ефективність його роботи стане помітно вище.

Фінальна стадія - чистка материнської плати.


Фінальна стадія - чистка материнської плати

Материнська плата

  • Якщо відеокарта не вбудована, то треба її зняти (це зробити не складно), потім очистити пензликом від пилу. Радіатор і кулер на мікросхемі чистять так само як радіатор, що охолоджує процесор.
  • Пензликом змести пил з материнської плати і закріплених на ній деталей.
  • Видалити всю грязь і пил з корпусу системного блоку.
  • Закріпити на місце відеокарту.
  • Встановити на місце блок живлення, якщо це не було зроблено раніше.

Провід живлення підключаємо до материнської плати.


Підключення дроти живлення до материнської плати

Довгий роз'єм треба вставляти в з'єднання на материнській платі дуже обережно, ні в якому разі не докладаючи великих зусиль. Материнська плата закріплена в декількох точках таким чином, що фактично знаходиться на вазі. При сильному натисканні на неї можуть утворитися тріщини. Таку плату, швидше за все, доведеться міняти на нову.

Приєднати до харчування жорсткий диск і оптичний привід.

Залишилося переконатися, що все, що відгвинчуємо і відокремлювали встановлено правильно. Після цього треба встановити бічну кришку на системний блок і закріпити її болтами.

Можна підключати комп'ютер до мережі і перевіряти його в роботі.

Худни легко (результат за 25 днів)

Чому завзяте сидіння на дієтах НЕ ПРИНОСИТЬ видимого результату, а призводить лише до розладів і депресії, і як же все-таки худнути, щоб:

  • Повернути увагу чоловіка або знайти нового чоловіка.
  • Знову відчути заздрісні погляди подруг і колег.
  • Повірити в себе, відчути себе стрункою і бажаною.
  • Не соромитися піти в кіно або в кафе з подругами.
  • Чи не соромляться викласти фото з відпочинку або з дітьми в соціальні мережі.

Спалюйте жир цілеспрямовано в проблемних зонах

Рано чи пізно, але майже кожен власник комп'ютера задає собі питання: як почистити комп'ютер від пилу? Хтось приходить до цієї думки самостійно. А хтось чекає, поки, як мовиться, "рак на горе не свисне".

Нерідко користувачі стикаються з проблемами незадовільної роботи їх «залізного друга», які викликані аж ніяк не застарілим процесором, слабкою відеокартою або недостатньої оперативною пам'яттю. Часто бувають випадки, коли сідаєш грати в свій улюблений 3D-шутер, і в самий невідповідний момент комп'ютер зависає, а на екрані в цю секунду споглядаємо скріншот летить в вас ворожої кулі. Проходить 3-5 секунд - і ви вже в списку героїчно загиблих.

З'являються питання, чому так? Що з комп'ютером? Може звернутися в професійний ремонт ПК? Адже тільки вчора грав в ту ж гру, і не було ніяких перебоїв в роботі системи ?! Що трапилося? Може, відеокарта накрилася? Процесор «втомився»? А, може, на флешці друзі принесли не тільки нові фільми, а й пару вірусів?

Так що ж трапилося з комп'ютером?

І ви починаєте з допомогою різних антивірусних програм «Потрошити» свій комп'ютер на предмет «хвороботворних» троянів, черв'яків і т.д. Також за допомогою різних утиліт, які оптимізують роботу системи, виправляти помилки, чистити реєстр та інше.

Вилікувавши всі віруси, виправивши помилки, і з почуттям виконаного перед своїм комп'ютером боргу, знову завантажуємо улюблену гру. І-і-і ... через пару хвилин гри зі злості ледве не розбиваємо мишкою монітор! Знову те ж саме ...

Тепер вже дзвонимо приятелям і чекаємо від них відповіді, хто винен і що з цим робити. І тут один з них, жартома чи всерйоз, запропонував почистити комп'ютер від пилу. І ви за браком інших варіантів вирішення проблеми берете в руки щітку і пилосос, 15 хвилин нескладних маніпуляцій і БІНГО !!! Включаємо комп'ютер, а він - як заново народився.

Пил - головний ворог комп'ютера!

Сьогодні вже навряд чи можна знайти сім'ю, у якій в будинку не було ні одного комп'ютера. Але з часом на ньому накопичуються непотрібні файли . Вони залишаються після установки різних програм і додатків, або пил, що накопичується всередині системного блоку, осідаючи на жорстких дисках, відеокарти, материнської плати.

Крім того, пил огортає дроти (шлейфи), вентилятори і радіатори, тим самим заважаючи їх охолодження і підвищуючи пожежонебезпека. При цьому температура процесора може досягати 90 ° C, коли його нормальна температура варіюється в межах від 30 до 60 ° C, в залежності від моделі самого процесора.

Безпосередньо перед самою чищенням ПК від пилу потрібно перевірити температуру свого процесора, чіпсета, жорсткого диска і відеокарти. Після чищення комп'ютера від пилу ви помітите значне зниження температури. Цей момент дуже важливий, так як при відсутності необхідного охолодження ваш комп'ютер буде часто автоматично перезавантажуватися, або ж взагалі не включатися.

Отже, чистимо комп'ютер від пилу, і що ж для цього необхідно?

  • Пилосос (якщо немає, попросіть у сусідів)
  • Викрутка (хрестова)
  • Пензлик (краще взяти з м'якою щетиною)
  • Простий олівець
  • Стёрка (ластик)
  • Дві вмілі руки
  • акуратність
  • За бажанням - гумові рукавички

Чистка комп'ютера від пилу. Етапи.

Етап перший. Підготовка до чищення

1. Відключаємо комп'ютер від мережі (дістаємо вилку з розетки).

2. Від системного блоку відключаємо всі комплектуючі (зовнішній модем, принтер, звукову систему і т.д.) До речі, щоб уникнути згодом проблем із зворотним підключенням всіх цих «приладів» до комп'ютера, слід запам'ятати, як все було спочатку підключено, промаркувати дроти або сфотографувати.

3. Слід зазначити, що в отворі, в який підключається штекер із розетки, іноді збирається невелика статичну електрику. Його можна зняти, просто доторкнувшись пальцем до трьох відкритих контактів. Може злегка вдарити струмом, але не боляче, тим більше, не смертельно (адже ви вже відключили живлення від мережі).

4. Далі слід відкрутити ззаду болти, які тримають бічну стінку системного блоку. Відкрутивши болти, знімаємо кришку. Тут важливо не переплутати кришки, а то, якщо зніміть ту, з боку якої кріпиться материнська плата - в цьому випадку ви точно нічого не почистіть. Якщо дивимося спереду, потрібно відкручувати ліву сторону системника.


Якщо дивимося спереду, потрібно відкручувати ліву сторону системника

5. Болти кладете в баночку або будь-яке інше місце, про яке не забудете, що саме туди ви поклали болти. У кого корпус на засувках, той може це крок пропустити.

6. Кладемо системний блок на праву сторону, таким чином, щоб материнська плата була обличчям до нас. Почистити комп'ютер від пилу можна і стоячи, але коли системник лежить - так набагато зручніше.

7. Виймає з системного блоку оперативну пам'ять. І не забудьте по торцях плати зняти засувки. Їх може бути одна або дві.


Їх може бути одна або дві


9. Крім того, у вашому системному блоці можуть стояти ще звукова плата, модем і т.д. Найчастіше вони розташовані під відеокартою - їх теж дістаємо.

10. Після вище згаданих маніпуляцій відключаємо жорсткий диск (вінчестер) і дисковод.

11. Всі деталі, які ви витягли, розкладаємо акуратно на підлогу, бажано в тій послідовності, в якій Ви їх виймали. Знаючи черговість, вам буде зручніше встановлювати їх назад.

Етап другий. Чистка комп'ютера від пилу

1. Беремо пилосос, включаємо його в розетку, знімаємо трубку і насадку так, щоб Ви в руках тримали тільки шланг з ручкою. У деяких пилососів є спеціальні маленькі пластикові насадки, можемо використовувати їх.

2. Беремо в другу руку щітку і натискаємо кнопку «Пуск». Чи не на компі, а на пилососі!

3. Далі повільно, але впевнено, а головне, ретельно чистимо щіткою материнську плату і системний блок. При цьому тримаємо трубку пилососа в п'яти сантиметрах від того місця, де чистимо щіткою. Так, весь пил, яка підніметься щіткою, буде засмоктуватися в пилосос - це один з найважливіших моментів в чищенні комп'ютера від пилу.

4. Також слід загострити увагу на чищенні від пилу і бруду самих кулер через те, що основна маса пилу саме там і збирається. При цьому трубку пилососа необхідно вставляти впритул до Куллер, тоді він починає крутитися, і звідти висмоктується знаходиться там пил. Зверху стоїть решітка, і ми можемо не боятися, що чистка від пилу зашкодить одну з його лопатей.

5. УВАГА! Слід бути обережними, коли тримаємо трубку пилососа біля системних плат , Так як можна не втримати трубку і вона прилипне до плати. Звичайно, компонентів материнської плати слухавка не засмокче, але може вийти несильний удар. Навіть такий удар може нанести ушкодження тендітної платі. C цим слід бути акуратними. Не тримайте трубку пилососа занадто близько.

7. Після цього приступаємо до малювання, де вже піде в хід той самий простий олівець з Вашого арсеналу. Він буде потрібен Вам для наступного: справа тут в тому, що контакти - ті ділянки плат, які безпосередньо вставляються в роз'єми материнської плати, іноді мають властивості окислюватися, внаслідок чого плата працює нестабільно, а іноді взагалі перестає працювати. Такі випадки непоодинокі, коли не працює ні оперативна пам'ять , Ні відеокарта. У цьому страшного нічого немає, потрібна максимально акуратна чистка від пилу.

Повернемося безпосередньо до малювання. Беремо в руки плату, і максимально ніжно з двох сторін замальовує контакти (ребра) простим олівцем. Обов'язково ніжно і акуратно. Так, як ніби Вам дали на реставрацію гравюру відомого італійського художника епохи Відродження. Ця невигадлива процедура дозволяє позбутися від окису на контактах.

8. Потім беремо стерку, і знову ніжно і акуратно стираємо намальоване. При цьому не слід сильно тиснути ластиком, щоб не залишилося гуми на контактах. Якщо все-таки залишиться - можна просто чистими руками стерти її.


Якщо все-таки залишиться - можна просто чистими руками стерти її

Як очистити комп'ютер від пилу?
Отже, чистимо комп'ютер від пилу, і що ж для цього необхідно?
А як бути з проводами?
Відкручуємо чотири гвинти на верхній кришці блоку живлення, знімаємо кришку і перед очима з'являється така картина: - «Красиво, чи не так?
Ви хочете це зробити, але не знаєте, як почистити комп'ютер від пилу самостійно?
Як тоді почистити комп'ютер від пилу?
Що може бути якщо не проводити чистку комп'ютера від пилу?
Як очистити комп'ютер від пилу?
З'являються питання, чому так?
Що з комп'ютером?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов