Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Як вибрати кулер ЦП


Наша сеть партнеров Banwar

Як вибрати кулер ЦП | Основи (чому більше - краще)

Будь-яка електрична ланцюг має опір, і саме принцип електричного опору закладений як в ЦП, так і в тостери. У електричних напівпровідників є незвичайна риса - вони можуть змінювати опір з низького на високий при подачі електричного струму певним способом. Ці стану представлені в логічній схемі як одиниці і нулі. Хоча логічні схеми ЦП не призначені для нагріву чого-небудь, по суті, ми використовуємо в комп'ютерах маленькі електроплитки.

Групи логічних схем, виконуючи обробку даних, сильно нагріваються. Тому перед розробниками стоїть завдання запобігти плавлення невеликих шматочків скла, на яких витравлені ці схеми. Для цього придумали тепловідводи у вигляді масивних металевих радіаторів - це і є ключові елементи системи охолодження процесора.

І все ж термін "тепловідвід" означає щось, що поглинає тепло. Розсіяти великий обсяг тепла в відносно холодне повітря радіаторів допомагають їх ребра, які збільшують площею поверхні, що розсіює. Завдяки цим ребрах стандартний тепловідвід ЦП перетворюється в особливий тип радіатора, якщо не звертати увагу на термінологію. Як і у більшості радіаторів основним їх принципом тепловіддачі є конвекція (і трохи - теплове випромінювання), це коли нагріте повітря піднімається вгору, заміщаючи знизу холодним.

Тепловиділення процесора залежить від його тактової частоти, напруги, складності схеми і матеріалу, на якому викарбувано схема. Для охолодження деяких процесорів малої потужності достатньо радіаторів з малим числом ребер, проте більшість користувачів настільних ПК хочуть отримати більше продуктивності, що призводить до підвищеного виділення тепла, яке потрібно розсіювати.

Коли природна конвекція недостатньо швидко замінює тепле повітря холодним, процесснеобходімо прискорити, що досягається за рахунок установки вентилятора. На фотографії вище показаний рідкісний, повністю мідний кулер. Мідь швидше передає тепло, ніж алюміній, але вона також важить більше і коштує дорожче. Щоб домогтися кращого співвідношення ціни до охолодження і охолодження до ваги виробники часто використовують мідний стрижень, оточений алюмінієвими ребрами.

Додаткові вентилятори і збільшена площа поверхні радіатора підвищують ефективність процесорного кулера. Рідинне охолодження дозволяє встановлювати величезні радіатори, які кріпляться не до материнської плати, а до корпусу комп'ютера. На ЦП встановлюється так званий водоблок, який передає тепло рідини. Помпа встановлюється збоку від радіатора (як на фото вище) і перекачує воду (або холодоагент) через канали радіатора і водоблоку.

Будь-яке з описаних вище рішень максимізує контакт з циркулюючим повітрям, але вони не будуть працювати ефективно при відсутності хорошого контакту поверхні ЦП і кулера. Для заповнення простору між поверхнями використовується теплопровідні матеріал , Він витісняє повітря, який діє як ізолятор. У комплекті більшості кулерів для ЦП він присутній. У багатьох моделей він відразу нанесений на контактує поверхню. Але замість заводських матеріалів ентузіасти часто вибирають теплопроводящие склади сторонніх виробників, хоча наші тести показали, що різниця між ними досить мала .

Для екстремального охолодження використовуються компресорні установки з холодоагентом. Такі системи здатні знизити температуру ЦП набагато нижче температури навколишнього повітря. Але, як правило, вони використовують набагато більше енергії, ніж сам процесор. Є версії, які стискають і охолоджуються повітря для виробництва рідкого азоту. Однак серйозні побоювання викликає конденсація навколо холодних компонентів, тому навіть найпростіші "холодильники" зазвичай використовують тільки на виставках і змаганнях.

Правило "більше - краще", яке застосовується для кулерів, в даному випадку обмежується розмірами вашого корпусу, але також необхідно враховувати і кілька інших факторів. Оскільки ця стаття написана для новачків, ми будемо розглядати моделі тільки з нашого списку кращих процесорних кулерів . У нього входять великі повітряні кулери (висота понад 150 мм), низькопрофільні кулери (до 76 мм), кулери середніх розмірів (від 76 до 150 мм), а також готові рідинні системи охолодження.

Як вибрати кулер ЦП | А як щодо "боксових" кольорів?

"Боксового" або "коробкові" кулери - це кулери, які поставляються виробниками ЦП в комплекті з їх продуктами. Зазвичай вони не розраховані на підвищене тепловиділення процесора в розгоні або для установки в обмеженому просторі вузьких комп'ютерних корпусів. Системна плата, як правило, знижує швидкість обертання вентиляторів, щоб зменшити рівень шуму і першою реагує на підвищення температури ЦП збільшенням швидкості обертання вентилятора аж до максимуму. Якщо при максимальній швидкості обертання вентилятора кулер не в змозі знизити температуру ЦП до прийнятного рівня, система знижує тактову частоту і напругу ЦП. Це процес ми називаємо тепловим регулюванням (дросселированием) або троттлінг. У найгіршому випадку можна спостерігати картину, коли гуде комп'ютер не в змозі забезпечити необхідний рівень продуктивності.

Кулери сторонніх виробників зазвичай мають більшу площу поверхні, що розсіює, а також більші вентилятори, що дозволяють прокачувати великі обсяги повітря при меншому шумовиделеніі. На фотографії вище зліва направо показані: система водяного охолодження з радіатором під два 140-міліметрових вентилятора, великий повітряний кулер з двома радіаторами, два покоління штатних або коробкових кулерів Intel і широкий низькопрофільний кулер, спроектований в першу чергу для систем HTPC.

У комплекті з процесорами FX-8370 AMD надає кулер Wraith , Який є черговою спробою підняти ефективність охолодження коробкових кулерів.


Зміна температури в процесі нагрівання процесора

Незважаючи на хороші показники нового кулера AMD, покупці все ж іноді змушені купувати сторонні кулери, оскільки деякі високопродуктивні моделі ЦП поставляються без них.

Останнім часом AMD і Intel почали постачати компактні рідинні системи охолодження, що задовольняють вимоги дуже гарячих процесорів до охолодження, і покупцям немає необхідності звертатися до альтернативних брендам. Зростаюча популярність кріплень для 120-міліметрових вентиляторів в сучасних корпусах дозволяє встановлювати маленькі СВО в корпусу різних форм і розмірів, що вигідно відрізняє їх від повітряних кулерів аналогічних габаритів.

Як вибрати кулер ЦП | Пошук кращої позиції для установки

Комп'ютерні корпуси типу "вежа" мають найменше обмежень по установці великих кольорів. Сучасні корпуси стають ширшими, щоб в них могли розміститися високі процесорні кулери, а також вище, щоб вміщати радіатори у верхній частині, і іноді довше, для установки радіаторів і вентиляторів на передній панелі. Переміщення внутрішніх відсіків або скорочення їх кількості дозволяють розробникам отримати більше простору для установки радіаторів без необхідності збільшення розмірів корпусу.

Корпуси і раніше розробляються так, щоб повітря проходило спереду-назад і знизу-вгору, але в сучасних моделях впускний отвір блоку живлення більше не використовується для допомоги маленькому витяжного вентилятора (80 або 92 мм) на задній панелі. Тепер там встановлюють великий 140 або 120-міліметровий витяжний вентилятор в парі з вентилятором на передній панелі. Напрямок повітряного потоку можна поміняти в протилежну сторону, але так повітря буде рухатися проти конвекції, а робота пилових фільтрів, які зазвичай встановлюються спереду і знизу корпусу, ставати безглуздою.

Однак деякі дешеві корпусу не враховують сучасні тренди. Як показано вище, теплові трубки великого повітряного кулера виходять за межі бічної стінки баштового корпусу традиційних розмірів. Максимальна висота підтримуваних кольорів ЦП зазвичай вказана в специфікаціях моделі на сайті виробника корпусу.

Тим не менше, корпус не завжди є обмежуючим фактором при виборі кулера ЦП. Наприклад, конструкція Zalman CNPS12X має зсув на 6 мм в сторону відеокарти, щоб кулер не впирався в верхню панель корпусу. Виробник розраховував на те, що в багатьох системних платах для геймерів замість верхнього слота розширення є вільний простір. У нашому випадку цього простору немає, тому припали монтувати кулер задом наперед, щоб протестувати його на відкритому стенді.

Ще один приклад, Thermalright Archon SB-E шириною 170 мм не має зміщення і нависає над верхнім слотом в будь-якої орієнтації. Можна було перевернути кулер особою до відеокарти, але тоді він зачіпав би за модулі ОЗУ. Така конструкція була розрахована на системні плати без встановленої карти в верхньому слоті, до того ж обов'язково має залишатися вільне місце між матплата і верхньою панеллю корпусу. Це досить поширені вимоги для геймерських систем, але не в нашому випадку.

Поки ми говорили лише про те, що можуть виникнути проблеми з установкою великого кулера на велику системну плату, але подивіться на моделі плат меншого форм-фактора. Ось де можуть бути справжні проблеми. Різноманітні плати формату mini ITX привносять свої обмеження на простору між роз'ємом ЦП і пам'яттю, платами розширення, радіаторами регуляторів напруги і лівим краєм деяких корпусів. Найширші низькопрофільні кулери зазвичай мають зміщення хоча б в одному напрямку від центру, щоб максимально використовувати вільне місце.

Деякі кулери можуть бути зміщені навіть в двох напрямках. Зверніть увагу, що кулер на фото вище спроектований так, щоб вентилятор перебував подалі від відеокарти (зміщення вліво) і переднього краю плати (зміщення назад). Ми завжди вказуємо наявність зсуву в наших оглядах кольорів, так ви зможете хоча б приблизно оцінити, чи підійде кулер для вашої системної плати.

Якщо покупець не може виявити можливі проблеми з установкою, можна використовувати кулер меншого розміру або СВО, при наявності на корпусі місця для кріплення радіатора.

Як вибрати кулер ЦП | Чи завжди СВО є найкращим рішенням?

Найбільші охолоджуючі системи для найбільших корпусів, як правило, рідинні. Гнучкі шланги дозволяють (в залежності від конструкції корпусу) встановлювати радіатори на передній панелі - там, де забирається холодне повітря. У цьому випадку тепло від ЦП повертається в корпус, але великий обсяг проходить через радіатор повітря, зменшує його вплив на інші компоненти.

Однак найбільш поширений варіант монтажу радіатора СВО - на верхній панелі корпусу. Найкраще, якщо вентилятори знаходяться під ним і "дують" вгору. Проблеми можуть виникати, коли тепло від потужної і гарячої відеокарти виходить в корпус нижче радіатора. У цьому випадку більш тепле повітря, потрапляє на радіатор, буде знижувати ефективність роботи СВО. Дуже важливо спланувати систему охолодження заздалегідь, оскільки більшість високопродуктивних відеокарт мають різні варіанти виконання їх власної системи охолодження, яка може виводити гаряче повітря як в корпус, так і за його межі.

Якщо ви турбуєтеся, що тепло від відеокарти буде негативно впливати на ефективність радіатора СВО, розташованого на верхній панелі, можна використовувати відеокарту, яка виводить основну масу тепла через вентиляційні отвори в торцевій частині (як у сріблястій карти на фотографії вище). Проте, оглядачі відеокарт часто рекомендують відеокарти з двома або трьома вентиляторами (як чорна карта на фотографії вище), які ставлять в пріоритет краще співвідношення генерується шуму до температури, і не враховують вплив теплового повітря на компоненти, які знаходяться вище відеокарти. З точки зору повітрообміну всередині корпусу і ефективності роботи кулера ЦП, відеокарти, що відводять тепле повітря всередину корпусу, можна віднести до шкідливих факторів.

Спори про першорядної важливості охолодження відеокарти або процесора можна вирішити за допомогою рідинного охолодження для ЦП і GPU.

Альтернативою рідинного охолодження є великі повітряні кулери, у яких ребра радіатора контактують з основою за допомогою теплових трубок. У наших тестах деякі повітряні кулери навіть обходили моделі, що використовують для охолодження рідина. І хоча системи рідинного охолодження зазвичай забезпечують більш низькі температури ЦП, по співвідношенню охолодження до шуму повітряні кулери і СВО приблизно рівні (зверніть увагу, що рідинний кулер Kraken X61 і повітряний NH-D15 мають приблизно однакові розміри).


Акустична ефективність: відносна температура / відносний рівень шуму) - 1, базове значення = 0

Відсутність помпи, в порівнянні з СВО, дозволяє знизити вартість повітряного кулера, проте у цих двох рішень є недоліки, в першу чергу, це розміри. По-перше, великий повітряний кулер розташований безпосередньо на ЦП і часто блокує доступ до слотів пам'яті і деяким роз'ємів. Радіатор рідинних кольорів кріпиться до однієї з панелей корпусу, а на процесор встановлюється тільки водоблок або комбінація водоблоку і помпи. З іншого боку, рідина в системах "замкнутого циклу", що не мають отворів для доливання, може з часом зменшуватися через мікроскопічних витоків. У великих повітряних кулерів немає помпи, яка поступово виходить з ладу і постійно гуде. І хоча сучасні помпи працюють дуже тихо, шум все ж таки присутня.

Великі повітряні кулери не тільки ускладнюють доступ до ОЗУ і деяким роз'ємів, але вони також громіздкі і важкі. Можливо, це найбільший недолік в порівнянні з СВО. Згодом такі кулери можуть послабити текстолит системної плати і нанести їй непоправної шкоди при незручному зверненні або просто перенесення. А також зігнути контакти ЦП в роз'ємах Intel Land Grid Array (LGA). Не рідкісні випадки, коли в процесі транспортування зібраної системи великі повітряні кулери відвалювалися від плати і пошкоджували відеокарту.

В цілому, рідинні кулери краще повітряних, хоча в плані охолодження ЦП це справедливо не завжди. Зазвичай ми використовуємо великі повітряні кулери виключно в стаціонарних системах і перемикається на СВО, коли збираємо ПК, який буде переїжджати, або коли потрібно щось більше, ніж компактний кулер, який ми рекомендуємо початківцям збирачам.

Тепер у вас є інформація, необхідна для розуміння наших оглядів кольорів. Сподіваємося, що вона буде корисна.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов