Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Як зняти радіатор грубки на ВАЗ 2113/2114/2115 без зняття панелі, відео

  1. Незручні конструкторські рішення
  2. Основні причини заміни
  3. Способи заміни радіатора
  4. Підбираємо радіатор на заміну
  5. Міняємо без зняття панелі
  6. Міняємо зі зняттям панелі

Наша сеть партнеров Banwar

У статті розглянуті способи заміни радіатора грубки на автомобілях серії ВАЗ 2113/2114/2115: як замінити грубку без зняття і зі зняттям панелі, як правильно вибрати пристрій, особливості заміни.

Незручні конструкторські рішення

Автомобілі ВАЗ-2114 і 2115 є цілком сучасним і досить затребуваними автомобілями бюджетного сегмента.

Але в цих авто, як і в більшості нових моделей, існує одна не дуже приємна особливість.

Підвищуючи комфортабельність салону і облаштування передній панелі, конструктори значно ускладнюють обслуговування системи обігріву.

Радіатор пічки в цих авто виходить захованими глибоко під панеллю і дістатися до нього не так просто.

Радіатор пічки в цих авто виходить захованими глибоко під панеллю і дістатися до нього не так просто

А адже радіатор опалення - досить уразливий елемент системи охолодження. І якщо, обігрів салону погіршився, в більшій половині випадків проблеми пов'язані саме з теплообмінником.

І все це при тому, що сам елемент практично не ремонтується і часто його просто замінюють.

Основні причини заміни

Причин, за якими може знадобитися заміна радіатора системи обігріву салону не так вже й багато. Однією з них є поява течі.

Теплообмінники виготовляються з кольорових металів - міді або алюмінію.

Поступово ці метали окислюються через вплив рідини, що і призводить до появи щілин, через які ОЖ випливає назовні.

Друга причина заміни радіатора грубки - закупорка трубок забруднюючими речовинами. ОЖ, циркулюючи по системі охолодження, змиває продукти корозії, дрібні частинки та інше.

Причому рідина не може містити їх в собі і ці забруднюючі елементи осідають на поверхнях, в тому числі і радіатора грубки.

В результаті спочатку система обігріву втрачає ефективність, а в наслідку (при сильному забрудненні) просто перестає працювати.

У деяких випадках засмічення радіатора вдається усунути промиванням з використанням хімічних засобів.

Але якщо закупорка трубок сильна, то видалити пробки з бруду можна лише механічним способом. А це вийде зробити тільки при знятому радіаторі.

Перед тим, як приступати до розбирання, слід спочатку переконатися, що проблеми виникли саме з радіатором.

Так, протікання цього елемента проявляється появою слідів антифризу на підлозі в салоні.

Але такий же результат може давати і пошкодження патрубків радіатора або ж втрата герметичності в місці їх з'єднання з теплообмінником.

Але такий же результат може давати і пошкодження патрубків радіатора або ж втрата герметичності в місці їх з'єднання з теплообмінником

Падіння ефективності обігріву може відбутися не тільки через закупорку трубок радіатора, але і через сильного засмічення його сот.

Пил, пух, листя, залишки комах забиваються між ребрами охолодження, тому віддача тепла повітрю ускладнюється.

Але в цьому випадку виявити проблему дуже легко - включаємо вентилятор печі на повну потужність і перевіряємо потік повітря з дефлекторів.

Якщо він не сильний, радіатор слід почистити, що теж неможливо якісно виконати без зняття елемента.

Піч може перестати гріти і через завоздушіванія радіатора, що нерідко трапляється при заміні ОЖ. Часто причиною ставати і несправність елементів системи охолодження, особливо термостата .

Загалом, перед тим, як знімати радіатор грубки, слід упевнитися, що саме в ній прихована причина поганого обігріву салону. А для цього доведеться перевірити практично повністю систему охолодження.

Способи заміни радіатора

Існує два способи зняття радіатора грубки на ВАЗ-2113, 2114, 2115. Перший має на увазі повне зняття передньої панелі, що необхідно для доступу до теплообмінника.

Відзначимо, що повний демонтаж - поняття умовне, оскільки сама панель з авто не витягується, а лише від'єднується від кузова, що дозволяє її змістити і тим самим дозволити підібратися до радіатора.

Відзначимо, що повний демонтаж - поняття умовне, оскільки сама панель з авто не витягується, а лише від'єднується від кузова, що дозволяє її змістити і тим самим дозволити підібратися до радіатора

Також доведеться відсовувати саму торпеду.

Також доведеться відсовувати саму торпеду

Другий метод - без зняття панелі. Але підійде він далеко не всім, оскільки для забезпечення доступу необхідно в деяких місцях зробити розрізи, щоб була можливість відхилити нижню частину панелі в районі розташування теплообмінника.

Але підійде він далеко не всім, оскільки для забезпечення доступу необхідно в деяких місцях зробити розрізи, щоб була можливість відхилити нижню частину панелі в районі розташування теплообмінника

Недоліком першого методу є трудомісткість робіт, оскільки доведеться викручувати безліч кріпильних елементів і від'єднувати проводку, якій до панелі підходить чимало.

Що стосується другого методу, то сама панель, по суті, буде зіпсована, хоча розрізається вона в прихованих від очей місцях.

Також після виконання заміни доведеться продумувати, як назад приєднати і закріпити відрізані частини.

Але так як радіатор грубки може потекти в будь-який момент, легкість доступу до нього дуже важлива, тому другий метод кращий.

Підбираємо радіатор на заміну

Але перед тим, як приступати до операції зі зняття і заміни, слід спочатку вибрати новий теплообмінник.

Можна купити заводський радіатор грубки, каталожний номер якого 2108-8101060. Але цілком підійдуть і аналогові вироби виробництва ДААЗ, «Лузар», «Fenox», «Weber», «Termal».

Але цілком підійдуть і аналогові вироби виробництва ДААЗ, «Лузар», «Fenox», «Weber», «Termal»

Що стосується матеріалу, то рекомендується використовувати мідні теплообмінники, але коштують вони значно дорожче алюмінієвих. Хоча це вже на любителя, багато хто використовує алюмінієві вироби та цілком задоволені.

Загалом, головне, щоб радіатор був призначений саме для цих авто.

Конструктори використовували одну і ту ж конструкцію передньої панелі на моделях ВАЗ-2113, 2114 і 2115, тому алгоритм дій при заміні для них однаковий.

Далі розглянемо, як зняти радіатор системи обігріву салону на прикладі ВАЗ-2114, причому як це робиться різними способами.

Міняємо без зняття панелі

Але який би метод не використовувався спочатку доведеться зливати охолоджуючу рідину з системи. Тому заздалегідь доведеться припасти антифриз в потрібній кількості.

Першим розберемо метод заміни без зняття панелі. Як уже згадувалося, для цього доведеться в деяких місцях робити розрізи.

Для виконання робіт буде потрібно:

  • Набір викруток різної довжини;
  • Полотно ножівки по металу;
  • Плоска ємність для зливу залишків ОЖ з радіатора;
  • Дрантя.

Підготувавши все і слив ОЖ з системи охолодження, можна приступати до робіт:

  1. Демонтуємо з панелі речовий бокс (бардачок), для чого необхідно викрутити 6 гвинтів його кріплення;
  2. Знімаємо бічні накладки на центральній консолі;
  3. Полотном по металу робимо необхідні розрізи: Перший розріз - вертикальний, робимо на внутрішній стінці панелі біля центральної консолі (за металевою планкою бардачка). Причому тут доведеться робити два розрізи. Другий розріз - горизонтальний, проходить у верхній частині по задній стінці отвору під бардачок. Третій - теж вертикальний, але не наскрізний. Робиться він праворуч на задній стінці нижньої речовий полки панелі;
  4. Після всіх розрізів частина панелі разом зі стінкою можна відігнути вниз, що забезпечить доступ до радіатора. Відгинаємо цю частину і фіксуємо;
  5. Відкручуємо ближній кронштейн кріплення троса управління заслінкою системи обігріву і відводимо трос в сторону;
  6. Попускають хомути патрубків подачі ОЖ на радіатор. При цьому слід під місця з'єднання підставити підготовлену ємність, оскільки з теплообмінника буде витікати рідина. Знімаємо патрубки;
  7. Відкручуємо три гвинти кріплення радіатора, витягаємо його і відразу ж оглядаємо.

Після проводимо заміну теплообмінника, фіксуємо його в посадковому місці, приєднуємо до нього патрубки і затискаємо хомутами. Щоб патрубки насаживались легко, змастіть їх милом.

На цьому етапі робіт слід заповнити систему охолодження рідиною і прогнати її для видалення повітряних пробок.

Далі залишається упевнитися, що місця з'єднання патрубків з радіатора не підтікають, а заслінка і краник підключені без помилок.

Після цього залишається повернути на місце відрізану частину панелі і зафіксувати. Для цього можна скористатися саморізами і пластинками.

Головне, провести фіксацію в декількох місцях, щоб в подальшому відрізана частина не деренчала при русі. Скористайтеся герметиком або силіконом.

Цей метод зручний тим, що при повторній заміні радіатора (що цілком можливо), всі роботи провести буде дуже просто - всього-то потрібно зняти речовий бокс і відвернути кілька саморізів.

До того ж, всі розрізи робляться в таких місцях, що після складання панелі і установки бардачка їх помітно не буде.

Міняємо зі зняттям панелі

Тим же, хто не хоче псувати панель, підійде метод, що припускає її зняття.

В цьому випадку знадобитися той же інструмент, що зазначений вище, крім полотна для пилки по металу.

Тут головне, щоб під рукою було якомога більше хрестових викруток різної довжини.

А далі робимо все так:

  1. Знімаємо бічні панелі центральної консолі (дивіться вище);
  2. Демонтуємо речовий бокс;
  3. Знімаємо накладку центральної консолі. Для цього знімаємо наконечники повзунків управління системою обігріву та «крутилку» включення вентилятора пічки. Витягуємо магнітолу. Викручуємо гвинти кріплення накладки - вгорі на центральній консолі (прихований заглушкою), над приладовою дошкою (2 шт.) І під нею (по обидва боки рульової колонки);
  4. Демонтуємо верхню частину кожуха рульової колонки;
  5. Відтягаємо на себе накладку консолі. Від'єднуємо від неї все колодки з проводкою, попередньо позначивши маркером, де яка розташовувалася (можна сфотографувати). Після цього повністю знімаємо накладку;
  6. Відкручуємо гвинти кріплення панелі до кузова (по два гвинти з кожного боку біля дверних прорізів);
  7. Відкручуємо гвинти, які утримують металеву рамку кріплення ЕБУ (вгорі під панеллю і внизу біля підлоги);
  8. Вивертаємо гвинти, розташовані над рульовою колонкою;
  9. Після цього панель вгору і на себе;
  10. Відводимо панель на себе, а після просимо помічника або ж високим домкратом піднімаємо її, щоб забезпечити доступ до радіатора. Тимчасово можна поставити якийсь упор;
  11. Від'єднуємо патрубки радіатора (не забуваючи підставити ємність для збору залишків ОЖ);
  12. Викручуємо три гвинти кріплення і витягаємо теплообмінник.

Після цього залишається тільки поставити новий елемент і зібрати все назад.

Але тут слід врахувати деякі нюанси:

  • Щоб надійно зафіксувати місця з'єднання патрубків з радіатором, слід хомути замінити на нові;
  • Не зайвим буде промазка місць з'єднання термостійким герметиком;
  • Після установки нового теплообмінника і приєднання до нього патрубком, слід відразу ж перевірити герметичність з'єднання шляхом заповнення системи охолодження антифризом. І тільки після посвідчення, що течі немає, можна ставити панель на місце.

Як видно, другий спосіб більш трудомісткий, але при цьому сама панель залишається цілою.

До того ж при такому методі під час збирання можна промазати всі місця з'єднання панелі з кузовом герметиком, щоб усунути скрипи.

Загалом, обидва методи хороші, але в кожному з них є свої переваги і недоліки. Тому, який з них використовувати - вирішувати самому автовласникові.

Заміна не знімаючи панелі, видон чи шви?

Заміна не знімаючи панелі, видон чи шви?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов