Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Як стріляють вночі | Журнал Популярна Механіка

  1. Нічні снайпери
  2. вчимо матчастину
  3. 32-й елемент
  4. електроніка
  5. Дивлячись на ніч
  6. Хто не сховався, я не винен
  7. А тепер - роботи!
  8. Найближче майбутнє

Наша сеть партнеров Banwar

Майже завжди в підготовці наших матеріалів на військові теми беруть участь фантомні експерти: нам не можна називати не те що їх справжніх імен, місць роботи, звань, а й навіть позивних і прізвиськ.

Мало того, багатьох ми знаємо тільки по іменах і вже виробили звичку не цікавитися їхніми прізвищами. Проте це найцікавіші наші знайомі, які знають про сучасній зброї не з чуток. І останнім часом одне з найбільш вживані слова в бесідах з ними - «тепловізор».

«Напевно, ми останнє покоління фахівців такої кваліфікації, - каже снайпер спецназу, назвемо його, наприклад, Дмитро. - Підготовка фахівця такого рівня коштує дуже дорого і вимагає багато часу і різноманітних знань: від звичайної стрілецької підготовки до розрахунків даних для стрільби, навичок маскування, розвідки, складних обчислень, експлуатації складної сучасної техніки і ще купи всього. Майже у всіх нас вищу освіту і фізичні дані спортсменів вищого рівня. Плюс ще безліч параметрів, які роблять нас штучним продуктом ». Дійсно, при спілкуванні бійці спецпідрозділів швидше нагадують молодих інженерів, ніж звичних нам військових. «Але останнім часом ми несемо невиправдано високі втрати, - продовжує Дмитро. - Скорочення дистанцій бойових зіткнень, поява потужних гвинтівок і, найголовніше, сучасних прицільних комплексів дозволяє нашим менш кваліфікованим противникам гідно протистояти нам. Особливо змінюють характер бойових дій тепловізори. Сховатися від них майже неможливо ».

Монтаж Незважаючи на гадану простоту, установка нових прицілів займає деякий час, а в темряві це і зовсім важкоздійснюване завдання Монтаж Незважаючи на гадану простоту, установка нових прицілів займає деякий час, а в темряві це і зовсім важкоздійснюване завдання.

Нічні снайпери

Війна давно перестала бути благородною лицарської забавою, і справжні професіонали воліють залишати противнику мінімум шансів, в ідеалі - нуль. І краще для них час - ніч. Особливо коли ти противника бачиш, а він тебе - ні. Починаючи з Другої світової війни противника брали на приціл через прилади нічного бачення (ПНВ). Зараз - все більше через тепловізори. Опитані співробітники різних спецпідрозділів, не змовляючись, назвали нам трьох російських виробників, продукцією яких вони користуються: Dedal-NV, Infratech і IWT. Ми поговорили з фахівцями з цих компаній, постріляли в непроглядній темряві за допомогою їхньої продукції і тепер знаємо, які приціли використовують наші знайомі зі спецпідрозділів і що будуть використовувати в найближчому майбутньому.

Ось воно, найближче майбутнє - прицільний робот Ось воно, найближче майбутнє - прицільний робот. Керувати налаштуваннями можна зі смартфона, з «годин» або традиційними кнопками.

вчимо матчастину

«Давайте внесемо ясність, - говорить заступник генерального директора компанії Infratech Вадим Павлов. - ПНВ - прилади, засновані на електронно-оптичних перетворювачах (ЕОП), які посилюють світло і трохи перетворять ближнє короткий інфрачервоне випромінювання - до 0,8-0,92 мкм (область бачення людського ока закінчується на 0,75 мкм). ПНВ працюють на відбитому випромінюванні місяця, зірок, неба та інших джерел, яке посилюється ЕОПом в десятки тисяч разів. Тому картинка, яку ми бачимо в ЕОП, близька до картинки, до якої звик наш очей, де зображення побудовано на контрасті тінь / світло ». Тепловізори ж перетворять власне інфрачервоне випромінювання об'єкта - чим він тепліше, тим яскравіше світиться. Розрізняють три діапазону випромінювання, придатних для роботи тепловізорів: SWIR (Shot Wave Infra Red) з довжиною хвилі 1-2 мкм, MWIR (Mid Wave Infra Red) - 3-5 мкм і LWIR (Long Wave Infra Red) - 8-14 мкм . Ці діапазони «прикручені» до вікон прозорості атмосфери, в проміжках між ними випромінювання поглинають вуглекислий газ і водяну пару. У стрілецьких тепловізійних прицілах за рідкісним винятком використовуються неохолоджувані мікроболометричних матриці (теплові приймачі випромінювання), що працюють в діапазоні LWIR. У перших мікроболометр пікселі були розміром 35 мкм, а матриця - 120 х 80, а то і зовсім 80 х 80. Зараз доступні серійні масові зразки дозволу 384 х 288 і 640 х 480 з розміром пікселя до 17 мкм. І вже стали з'являтися 12-мікронні матриці з роздільною здатністю 1024 х 768 і 1024 х 1024.

Ось ці маленькі мікроболометр і є серцем тепловізорів, і вони як кров потрібні майже всієї військової техніки: вертольотам, танкам, літакам, беспилотникам, БМП, голівках наведення ракет і всім прицільним комплексам - від протитанкових до стрілецьких. І з ними у нас зараз, на жаль, туго. Єдиний серйозний виробник не охолоджуваних мікроболометрів в країні - «ЦНДІ Циклон», продукція якого коштує в більшості армійських тепловізорів. Поки він не може наздогнати за якістю і характеристикам провідних виробників - американську компанію FLIR і французьку ULIS. Останнім часом до них приєдналося кілька китайських виробників.

І Infratech, і IWT, і Dedal-NV в своїх прицілах використовують всі доступні тепловізійні матриці європейських і американських виробників, але готові в разі посилення ембарго перейти на китайські аналоги, а в ідеалі (ну а раптом у «Циклону» вийде) і на вітчизняні мікроболометр.

Грілка - ідеальна мішень для тепловізора Грілка - ідеальна мішень для тепловізора. Тільки важко пояснити продавцеві, навіщо вам п'ять грілок.

32-й елемент

У собівартості тепловізійних прицілів на мікроболометр доводиться від 30 до 50%. Друга витратна частина - об'єктиви. Справа в тому, що скло повністю поглинає інфрачервоне випромінювання, і в тепловізорах використовуються об'єктиви з оптичного германію, матеріалу рідкісного і дорогого (до недавнього часу оптика з розбитих тепловізійних об'єктивів відправлялася на переплавку). Тому в більшості тепловізійних прицілів варто двохлінзовому германієвої асферична оптика, і від діаметра вхідної лінзи сильно залежить ціна тепловізора. Внесок германієвого об'єктива - ще до 30% ціни тепловізора. Втім, об'єктиви - це вже російське ноу-хау, все три наші компанії розраховують їх самі.

DXL-4 «Севастополь» (праворуч) з дивовижною комбінацією глушника і компенсатора DXL-4 «Севастополь» (праворуч) з дивовижною комбінацією глушника і компенсатора. І ефективною - приглушений звук і віддача нижче, ніж у АК-47. При майже протитанковому калібрі.

електроніка

Але головні відмінності прицілів криються в програмному забезпеченні, цифровій обробці сигналів. «У мікроболометр елементи мають великий розкид чутливості, - пояснює Вадим Павлов. - Для того щоб правильно відтворити теплову картину, матриці потрібно відкалібрувати, привести до одного знаменника. Якщо через неоткаліброванную матрицю подивитися на аркуш паперу, то ми побачимо плямисту картинку ». Існує кілька систем калібрування. Наприклад, в деяких приладах для цього потрібно закрити об'єктив спеціальною кришкою і натиснути кнопку. Трохи пізніше з'явилися системи з вбудованою шторкою, автоматично закриває оптичний канал. Це подобалося не всім: тільки прицілився - раптом «клац», шторка перекрила огляд та ще видала тебе звуком. А без періодичного калібрування ніяк не можна. «Коли довго спостерігаєш, зображення починає« йти », з'являється фон, - каже Дмитро. - Закрив, вирівнявся - зовсім інша справа ». Останнє досягнення - електронна калібрування: нічого не треба закривати, не потрібно ніяких шторок, все робить електроніка. Але деякі стрілки воліють старі добрі кришечки для калібрування.

Наступне завдання, яке вирішує електроніка, - підвищення дозволу. Матриці мікроболометрів по вирішенню нагадують перші телевізори, і сучасне програмне забезпечення добудовує відсутні пікселі, підвищуючи якість зображення. Допомагає електроніка «витягати» і теплову картинку. Наприклад, полкадра небо, полкадра - підстильний фон, небо, як кажуть стрілки, «тисне». Завдання електроніки - при великій кількості тепла не задавити менш тепле. Або, навпаки, виділити мета, що для військових важливіше, ніж добре бачити ландшафт.

Глушники Майже необхідна умова для нічних стрільб Глушники Майже необхідна умова для нічних стрільб. Жоден сплячий житель прилеглих селищ не був розбуджений.

Дивлячись на ніч

Коли я після заходу сказав дружині, що поїхав з пацанами на стрільбищі, я не здався їй переконливим. Багато ви бачили опівнічних стрільців? Ось і я до цього моменту не бачив. Треба сказати, виробники не тільки все нам розповіли, а й відвантажили обладнання мільйонів на десять. Я виглядав щасливішим десятирічного хлопчика, який під новорічною ялинкою знайшов купу подарунків. Можна я похвалюся? Виробник високоточного далекобійної стрілецької зброї Lobaev Arms забезпечив нас гвинтівками ДВЛ-10 М2 «Урбана» в калібрі .308, ТСВЛ-8 «Сталінград» в снайперський калібрі .338 Lapua і неймовірною DXL-4 «Севастополь» в калібрі .408 Cheytac. Гвинтівки в такому калібрі мало хто не те що тримав в руках, а й бачив. Хіба що на кіноекрані - саме гвинтівка CheyTac M200 Intervention була головним героєм в блокбастері 2007 року «Стрілець», а не Марк Уолберг, як думають деякі. Цій трійці ми підібрали гідних компаньйонів: дві предоб'ектівние тепловізійні насадки Dedal-TA2.642 Pro c 50-мм об'єктивом і Infratech ІТ 310 ТПН зі 100-мм оптикою, а також роботизований тепловізійний прицільний комплекс IWT LF640 Mk2. Це прилади різного класу, і об'єднує їх тільки дозвіл мікроболометричної матриці - 640 х 480. Нашим завданням не була порівняльний тест, а скоріше демонстрація можливостей сучасної російської техніки. Ну а на десерт хлопці з Lobaev Arms накрутили на гвинтівки глушники - без них вночі постріли, особливо з «Севастополя», нагадують хлопки невеликих протитанкових гармат. Ми готові!

Їхня допомога безцінна, а особи невідомі Їхня допомога безцінна, а особи невідомі. Наші незамінні експерти за роботою.

Хто не сховався, я не винен

Чому раптом виникли предоб'ектівние насадки, а не приціли, які на фотографіях виглядають більш виграшно? «Справа в тому, що снайпер звикає працювати з певними денними прицілами, бачити певну прицільну марку, сітку, далекомірну шкалу, - пояснює начальник конструкторського відділу Dedal-NV Сергій Шишов. - І коли він знімає свій денний приціл, з яким працює 90% часу, і ставить новий прилад, його треба ще раз пристрілювати. А коли ви ставите предоб'ектівную насадку, ви зберігаєте всю ергономіку, жертвуючи невеликим відведенням лінії прицілювання - не більше 0,5 МОА. Тому снайпери часто вважають за краще насадки ». А ось з прицільним роботом від IWT це вже не працює.

Так як приціли встановлювалися на зброю вперше, пристрілюють на 100 м в непроглядній темряві. Стрілець компанії IWT Вадим ділиться спецназівські Лайфхак - найкраще пристрілюватись в цвях, нагрітий запальничкою. Дійсно, в тепловізори він сяє яскравою крапкою. Пара пострілів - і ми готові. Як грудних мішеней вивішуємо звичайні гумові грілки з теплою водою і від'їжджаємо на півкілометра - далі не дозволяє стрільбищі.

IWT LF640 Mk2 задокументував весь процес IWT LF640 Mk2 задокументував весь процес. Дуже зручно і не викликає суперечок. Хто писав звіти, той зрозуміє.

Починаємо з найменших калібрів і тепловізійних насадок. Найлегша, проста і доступна - Dedal-TA2.642 Pro. У нашому варіанті вона ще й сама швидкознімна - кріпиться прямо на об'єктив прицілу одним поворотом важеля. Раз - і насадка на місці. Натискаємо кнопку харчування, пара секунд - і в окулярі прицілу з'являється зображення. Мішень-грілка нам видно приблизно як чотири світяться пікселя. Але світяться вони так, що не помітити їх неможливо, прямо кричать: «Ось ми!». Для перевірки дивимося на те саме місце через ПНВ, прекрасно бачимо бруствер, гілки кущів, траву, горизонт, але на грілку навіть натяку немає. Цікаво, що пікселі неяскраво-червоні, як в «хижаків», а білі. Мені пояснюють, що реальне життя не схожа на голлівудський блокбастер і снайпери воліють спокійні сірі відтінки. Починаємо стріляти. Звуки пострілів заворожують, глушники роблять їх несхожими ні на що. Їх неможливо описати словами, в реальному житті аналогів просто немає. Почути з найближчих населених пунктів теж неможливо. Періодично бігаємо до мішенях - в повній темряві зорові труби марні. На чотири сантиметри вліво, на два вправо, з третього потрапили. На тепловізорі це виглядає так, як ніби компактне пляма мішені раптом починає розпливатися. Переходимо до Infratech ІТ 310 ТПН. 100-мм оптика робить зображення більш розбірливим, але потрапити з першого разу теж не вдається. Приціл тут ні при чому, мета видна чітко, справа в стрілці - неважливо вважає поправки. Але ось і ще одна грілка попливла. З боку наше заняття виглядає дивно. У повній темряві можна почути приглушені незрозумілі звуки і досить тиха мова. Зрідка світло ліхтарика висвітлює мету далеко і телефон повідомляє результат. Це для глядачів. А для стрілка життя здається набагато яскравішою, в прямому і переносному сенсі слова. Після першого попадання я зміг впевнено всаджувати кулі в грілку одну за одною - вони світилися переді мною, як лампочки. І мені не хотілося б опинитися в реальній обстановці на місці грілки.

Поранення, несумісні з життям Поранення, несумісні з життям. У грілок не залишилося ні найменшого шансу.

А тепер - роботи!

Але ось справа доходить до роботизованого тепловізійного прицільного комплексу IWT LF640 Mk2 і ТСВЛ-8 «Сталінград». Пам'ятайте легендарну фразу з «Бумера»: «Така тачка тільки у мене і у Майкла Джексона»? Ось це якраз про мене. Про цю штуку я читав тільки в «Популярною механіці» рік тому. А живцем не бачив жодного разу. Мало того, я не бачив людей, які б бачили прицільних роботів (за винятком, звичайно, співробітників «Популярною механіки»). IWT LF640 Mk2 - це найближче майбутнє сучасних прицільних комплексів. У нього всередині тепловізійний сенсор, лазерний далекомір, метеостанція, модуль GPS, електронний компас, комп'ютер, балістичний обчислювач, трехосевой гіроскоп і акселерометр, засоби зв'язку і передачі даних і датчик пострілу! Цілком можливо, що я щось забув. Мені треба було тільки попередньо внести дані використовуваного патрона (це все робиться на екрані смартфона через Bluetooth), заміряти дальність вбудованим далекоміром, навести перехрестя на грілку і спокійно натиснути на спуск. Я навіть побачив, як бризнула вода з грілки, - потрапляння з першого пострілу! Результати пострілу прилад скинув на телефон, як і координати цілі - якщо буде потрібно забрати трофей. Нічого подібного я навіть у фантастичних фільмах не бачив. Єдине, що зупинило мій порив (як, напевно, і багатьох інших стрільців) кинути все і бігти в магазин за цим роботом, - його ціна. Як три моїх автомобіля!

Найближче майбутнє

Як пояснив мені Вадим, подібні приціли зводять нанівець навички професіоналів, раніше недосяжні для любителів. Точне визначення дистанції до мети, сили і напряму вітру, облік температури і атмосферного тиску і т. П. - складний навик, напрацьовуваний роками. А роботизований приціл це робить за тебе, залишається лише акуратно натиснути на спуск. Більш того, вже випробовуються прототипи, що дозволяють вести прицільний вогонь по рухомій цілі, - це вищий пілотаж навіть серед висококласних снайперів. Єдине, що електроніка ще не може взяти на себе, - це читання вітру, своєрідне снайперську шаманство. Втім, технології вирішення цього завдання вже існують - це доплеровские лідари.

На оптичні приціли дана технологія поки не переноситься. Справа в тому, що комп'ютер прицілу після обчислень миттєво переміщує прицільну сітку. Так як в тепловізорах ми бачимо не реальне, а сгенерированное комп'ютером зображення, прицільна сітка просто перемальовує. А денний приціл - прилад аналоговий, і переміщення сітки - процес механічний і нешвидкий. Так що роботизовані комплекси - це доля тепловізійних і телевізійних (про які ми розповімо іншим разом) прицілів. Над подібними приладами працюють, і це не секрет, і два інших учасники наших випробувань.

А в тому, що без тепловізорів в сучасній війні робити нічого, ми прекрасно переконалися на прикладі наших грілок. Ми цілими і неушкодженими в повній темряві повернулися додому, а грілки - немає.

Стаття «Опівнічний стрілок» опублікована в журналі «Популярна механіка» ( №8, серпень 2016 ).

Багато ви бачили опівнічних стрільців?
Можна я похвалюся?
Пам'ятайте легендарну фразу з «Бумера»: «Така тачка тільки у мене і у Майкла Джексона»?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов