Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Як правильно вибрати блок живлення для комп'ютера

  1. розрахунок потужності
  2. енергоспоживання компонентів
  3. роз'єми
  4. Приклади розрахунку енергоспоживання ПК
  5. висновок

Наша сеть партнеров Banwar

від блоку живлення залежить нормальна робота всіх комплектуючих. Цей компонент, на перший погляд, не робить істотного впливу на загальну продуктивність. Але надійний БП - як хороший системний адміністратор в офісі: поки працює як треба - його праця непомітний. Тому щоб зрозуміти, як правильно вибрати блок живлення для комп'ютера, варто уважно підійти до аналізу характеристик його (БП) характеристик і специфікацій заліза.

розрахунок потужності

Як вибрати потужність блоку живлення для комп'ютера

Як правило, в якості основної характеристики цього компонента ПК вказують загальну теоретичну потужність. Ця цифра має значення, але не є вирішальною. Покладаючись тільки на неї, не можна визначитися, який БП вибрати для ПК. Більш важливим параметром є сила струму по лініях +12 В. Саме від них харчуються високопродуктивні комплектуючі (процесор, відеокарта).

Саме від них харчуються високопродуктивні комплектуючі (процесор, відеокарта)

Ігровий БП OCZ. Червоним виділені лінії +12 В. При теоретичної сумарної потужності 864 Вт практичне значення становить всього 680 Вт.

Для розрахунку оптимальної потужності блоку живлення спочатку слід помножити значення максимального струму по кожній лінії +12 В на напругу і скласти результати. Якщо лінія +12 В одна, запас потужності повинен становити близько 20% від реального споживання компонентів. Якщо таких дві і більше - від сумарного результату слід відняти приблизно 30%. Число, що вийшло і буде вказувати на практичну потужність БП по основній лінії. За додатковими (+5, +3,3) дефіцит потужності не виникає, так як ці лінії використовуються для харчування більш економічних компонентів.

приклад 1

У блоку вказана 1 лінія +12 В з силою струму до 22 А, 12 В * 22 А = 264 Вт. Отже, цей БП може віддати ЦП і відеокарти не більш 264 Вт енергії.

приклад 2

На БП зазначено 3 лінії +12 В, по 15 А кожна. (12 В * 15 А) * 3 = 540. Віднімаємо 30% і отримуємо приблизно 378 Вт.

енергоспоживання компонентів

Споживання кожного компонента зазвичай вказується виробником. Щоб зрозуміти, як вибрати блок живлення для комп'ютера, рекомендується уважно вивчити специфікації обраного заліза.

  • ЦП витрачає електроенергії від 50 (бюджетні Core i3 ) До 250 (флагмани AMD) ват. Завдяки застосуванню більш сучасного техпроцесу Intel відрізняються більшою економічністю. Восьмиядерні Core i7 і Xeon нового покоління споживають 100-150 Вт, AMD FX - до 250.
  • У відеокарт розкид за цим параметром ще більше: що знаходяться на одному рівні (ігрові відеокарти бюджетного класу) GeForce GTX 750 Ti і Radeon R7 360 витрачають 60 і 150 Вт, відповідно. Варто відзначити, що в топовом сегменті різниця не така істотна: і GTX 980 Ti , і Radeon R9 Fury споживають приблизно по 300 Вт енергії.
  • Традиційні жорсткі диски розміру 3,5 "вимагають до 20-30 Вт енергії в момент розкрутки, але в процесі роботи їх споживання знижується до 5-10 Вт. SSD в цьому плані виглядають привабливіше: стрибків струму при старті вони не створюють, і постійно «їдять» до 5 Вт електроенергії.
  • Материнської плати і оперативної пам'яті теж слід приділити увагу. Разом вони витрачають до 20-50 Вт по лінії +12 В. Решта навантаження припадає на ланцюзі +3,3 і +5 В.
  • До 5 Вт буде витрачати потужна повітряна система охолодження. Для «гідравліки» цей показник знаходиться на приблизно такому ж рівні.

Виробники вказують споживання комплектуючих у себе на сайті. На ілюстрації - скріншот з офіційного ресурсу ark.intel.com

роз'єми

Більшість сучасних блоків живлення оснащуються достатньою кількістю кабелів і штекерів для всіх компонентів. У більш доступних моделях проводка підключена безпосередньо до плати методом пайки, в топових моделях шнури відстібаються. Щоб зрозуміти, який БП вибрати для комп'ютера, потрібно підрахувати кількість потрібних кабелів і їх форму.

Коннектори блоків живлення уніфіковані. У складі будь-якого сучасного PSU є (як мінімум) 24-контактний кабель системної плати, 4-контактний кабель живлення ЦП, 6-контактний провід для відеокарти, а також Molex і SATA-конектори для периферії і жорстких дисків. В принципі, цього достатньо для забезпечення нормального харчування. Але з метою зниження опору жив при передачі великих струмів - виробники заліза збільшують кількість контактів і проводів. Для ЦП застосовують 8 пинов замість 4, а для відеокарт - 8 замість 6. Такі роз'єми повністю сумісні (8-контактним коннектором можна живити відеокарту з 6 висновками, 4-контактний штекер буде подавати напругу на плату з 8-контактним гніздом, і т. д.), але рекомендується враховувати і підбирати відповідне число контактів.

Основні види роз'ємів блоку живлення

Приклади розрахунку енергоспоживання ПК

Як приклад можна привести збірку недорогого ігрового комп'ютера на базі Intel Core i3-6300 (Найшвидший двоядерний процесор) і GeForce GTX 750 Ti. Під систему і для ігор встановлений SSD на 128 Гб, для зберігання контенту - жорсткий диск на 1 Тб. Оперативної пам'яті 8 Гб. ЦП споживає 51 Вт, ДП - 60 ВТ, системна плата з ОЗУ - до 30, SSD-накопичувача потрібно 2 Вт, жорсткого диска - 10 Вт. Сумарне навантаження - близько 160 Вт, або 13 А по лінії +12 В. С таким залізом здатні впоратися навіть бюджетні блоки живлення, що поставляються в комплекті з комп'ютерними корпусами.
Якщо ж залишити все залізо, але змінити процесор на Intel Core i7-6700 , А відеокарту - на Radeon R9 Fury X - витрата електроенергії ЦП виросте всього на 15 Вт, а ось ДП буде «їсти» майже на 250 Вт більше, ніж GTX 750 Ti. 160 Вт + 15 Вт + 250 Вт = 425 Вт або 35 А по лініях +12 В. З урахуванням запасу в 30% сумарна потужність 12-вольтів ланцюгів БП повинна скласти мінімум 45 А. Приклад відповідного БП - Aerocool KCAS-700W . При потужності 700 Вт він здатний видати до 53 А по лінії +12 В.

При потужності 700 Вт він здатний видати до 53 А по лінії +12 В

Aerocool KCAS-700W - потужний БП для ігрового ПК

висновок

Знаючи, як вибрати блок живлення для ПК, можна забезпечити безперебійне функціонування всіх компонентів, при цьому ще й заощадивши. Деякі моделі блоків живлення, які стосуються бюджетної категорії, можуть оснащуватися якісної і сильною ланцюгом +12 В. Інші ж, навпаки, при заявленій високої потужності, значну частину ват видають по лініях, не піддається навантаженням. У подібній ситуації велике і привабливу число на етикетці привертає користувачів, але платять вони за можливості, які на практиці затребувані не будуть.

Який блок живлення вибрати для комп'ютера - безпосередньо залежить від енергоспоживання комплектуючих, області застосування ПК і фінансових можливостей. Для побутового комп'ютера, зібраного з недорогих і економічних деталей, нерідко досить навіть БП, що поставляється в комплекті з корпусом . Геймери можуть звернути увагу на просунуті моделі від іменитих виробників, таких як Corsair , Zalman або Thermaltake.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов