Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Як працює холодильник (простими словами)

  1. Як влаштований холодильник
  2. Як утворюється холод
  3. капілярна трубка
  4. компресор
  5. Особливості одне і двокамерних холодильників
  6. Вплив температури навколишнього повітря
  7. Принцип дії абсорбційних холодильників
  8. Холодильники з системою No Frost
  9. Режим швидкої заморозки

Наша сеть партнеров Banwar

Робота холодильників, будь вони простими моделями або навороченими, заснована на одному базовому принципі. Знаючи його і пристрій холодильника, нескладно забезпечити зберігачу продуктів оптимальні умови експлуатації, що продовжить термін його служби. Ці знання також знадобляться, коли буде потрібно усунути дрібні, а в ряді випадків і великі несправності самотужки. Робота холодильників, будь вони простими моделями або навороченими, заснована на одному базовому принципі

Холодильник ATLANT XM-4008-022.

Як влаштований холодильник

Будь-який сучасний холодильний агрегат складається з наступних частин:

  • поршневого компресора, який забезпечує циркуляцію хладагента;
  • випарника розташованого усередині холодильника, забирає тепло з камери;
  • конденсатора (охолоджувача) розміщеного на задній або боковій стінці агрегату, відвідного тепло в навколишнє середовище;
  • терморегулюючого вентиля, що підтримує тиск на необхідному рівні;
  • холодоагенту (як правило, фреон), який циркулює всередині трубопроводів, переносячи тепло від випарника до охолоджувача.

Схема холодильника ATLANT МХМ 1709-00.

Схема холодильника ATLANT МХМ 1709-00

Пристрій двокамерного холодильника Атлант.

Як утворюється холод

Принцип роботи холодильника заснований на тому, що холодоагент, потрапляючи у випарник, різко розширюється, переходячи в газоподібний стан. Тому його температура падає, і він стає холодніше повітря в камері. В результаті температура в ній знижується, а фреон стає тепліше.

На відміну від сучасних холодильників, у яких випарник виготовлений у вигляді окремо розташованих трубок з алюмінію або пластин, в старих моделях для цієї мети використані стінки камери.

Тому в процесі розморожування не можна застосовувати гострі предмети для сколювання льоду, так як при пошкодженні стінки відбудеться витік холодоагенту. Для відновлення працездатності агрегату буде потрібно дороге заповнення системи циркуляції холодоагентом.

Потім газоподібний фреон, пройшовши через фільтр-осушувач, стискається компресором і потрапляє в охолоджувач. Остигаючи, він стає рідким і через капілярну трубку знову подається у випарник. Повторення циклів відбувається до досягнення заданої температури.

капілярна трубка

Капілярна трубка - це важлива деталь в будь-якому холодильнику. Вона виконує головне завдання - передачу холодоагенту (фреону) в випарник холодильного агрегату. Капілярна трубка - це, така труба, яка створює різницю в тиску між випарником і конденсатором. За допомогою капіляра відбувається подача в випарник потрібної кількості фреону.

компресор

Його по праву називають серцем холодильного агрегату. Його завданням є створення різниці тиску між нагнетательной і приймальні трубками для забезпечення надійної циркуляції холодоагенту. Тому від того, як працює компресор - залежить функціональність всього агрегату. Для побутових рефрижераторів застосовують герметично закриті корпуси, в яких можна побачити компресор і електромотор. Для змащення рухомих частин використовується спеціальне масло.

Для змащення рухомих частин використовується спеціальне масло

Два компресори двокамерного холодильника Атлант.

Захист електродвигуна здійснюється за допомогою пускозахисна реле, яке підключає пускову обмотку під час запуску і відключає мотор при перегріві. Для захисту компресора від попадання вологи служить фільтр-осушувач. Інверторний компресор в холодильнику, який встановлений на сучасних моделях, дозволяє значно продовжити термін служби агрегату.

Крім цього, використання інвертора дозволяє знизити рівень шуму.

При бажанні можна підрахувати ефективність роботи компресора. Для цього потрібно засікти час роботи Т1 і час відпочинку Т2. Потім Т1 / (Т1 + Т2) = ефективність. При значеннях менше 0,2 потрібне коригування заданої температури в камері в бік зниження. Якщо вище 0,6 - несправний ущільнювач двері або вона перекошена.

Магнітна стрічка на холодильнику і її заміна.

Особливості одне і двокамерних холодильників

Незважаючи на який об'єднує їх принцип роботи - відмінності все-таки є. У більшості однокамерних холодильників випарник розміщений в морозильній відсіку. У перегородці між ним і іншим обсягом камери зроблені вікна зі шторками, якими регулюється приплив холодного повітря. Надійно, ефективно і простіше нікуди!

Двокамерний холодильник, на якому є тільки один компресор, має по випарника в кожній камері. Спочатку холодоагент надходить у випарник морозилки. Після зниження в ній температури фреон переходить у випарник холодильної камери. Коли температура в ній досягає заданого терморегулятором значення, відключається компресор.

З недавніх пір стали популярні моделі з двома компресорами, кожен з яких призначений для роботи з однією камерою. Це дозволяє встановлювати в кожній камері свою температуру. На перший погляд здається, що холодильний агрегат з одним компресором економічніше. Однак це не зовсім так, оскільки при необхідності у двомоторних моделей можливе відключення однієї камери без шкоди для роботи інший, що неприпустимо у холодильників з одним компресором.

Деякі виробники замість другого компресора застосували клапана, керовані електромагнітними котушками. Вони встановлюються на трубках, через які фреон надходить у випаровувачі. Це дозволяє роздільно встановлювати температуру в камерах і відключати будь-яку з них.

Електрична схема холодильника Атлант 1709-02, 1700-02.

А1 - блок індикації В4-01-4,8 блок індикації М4-01-4,8, В1 - терморегулятор К-59 L2174, терморегулятор ТАМ 133-1М, EL -Лампа освітлення холодильної камери, S1 - вимикач ВМ-4,8 , S2-вимикач, B2- терморегулятор К-56 L1954, терморегулятор Там145-2м-29-2,0-4,8-9-А, R1-нагрівач заморожування HX -01, RH1-теплове реле компресора, RA1-пусковий реле компресора, CO1 - електродвигун компресора

Вплив температури навколишнього повітря

Знаючи, як працює холодильник, неважко здогадатися, що ставити його біля опалювальних приладів не можна, так як порушиться робота конденсатора. Найпростіша логіка підказує, що холодильник на морозі буде працювати краще. Однак це невірно, тому що доведеться зіткнутися з декількома проблемами:

  1. Перестане працювати терморегулятор. У звичайних умовах він включає компресор при підвищенні температури в камері. В умовах морозу приплив теплого повітря ззовні неможливий.
  2. Важкий пуск компресора. Масло в ньому на морозі стане в'язким і ускладнить пересування поршня.
  3. Попадання в компресор вологи. Через відсутність припливу теплого повітря порушиться функціонування випарника. В результаті надходять в компресор пари фреону будуть насичені краплями. При тривалій роботі в такому режимі компресор накаже довго жити.

Принцип дії абсорбційних холодильників

У цих агрегатах, які працюють на принципі випаровування холодоагенту, яким є аміак, немає компресора. Циркуляція підтримується за рахунок розчинення його у воді, виробленого в абсорбере. Після чого аміачний розчин прямує в десорбер, а потім в дефлегматор, де відбувається поділ розчину на складові.

Після проходу конденсатора аміак переходить в рідкий стан і через абсорбер повертається у випарник. Якщо сказати зрозумілими словами абсорбер - це ємність для створення і зберігання розчину, десорбер - випарник, дефлегматор - охолоджувач. Для поліпшення робочих характеристик в розчин додається водень або інший інертний газ.

У побуті холодильники цього виду зустрічаються вкрай рідко, так як недовговічні в порівнянні з компресійними моделями, а аміак отруйний.

Холодильники з системою No Frost

У дослівному перекладі назва системи означає: "без інею". Це досягається за допомогою вбудованого вентилятора, який передає холод від єдиного випарника, розміщеного в морозилці. Спочатку холодне повітря поширюється усередині морозильної камери, а потім через отвори переходить в холодильний відсік.

За рахунок циркуляції повітря досягається рівномірний розподіл температури в камерах. Щоб прибрати іній використовується електронагрівач, що знаходиться під випарником, який включається по сигналу таймера кілька разів на добу. Утвориться вода виводиться назовні. В іншому пристрій і принцип роботи ті ж, що у звичайних моделей.

Режим швидкої заморозки

Цією функцією володіє, наприклад, холодильник Атлант і багато інших двокамерні моделі. Щоб забезпечити швидке заморожування продуктів, в цьому режимі компресор холодильника працює безперервно, поки не буде натиснута кнопка відключення функції. У моделях з електронним управлінням відключення проводиться автоматично. Не рекомендується користуватися цим режимом більше 3 діб.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов