Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Як працює автомобільний кондиціонер

Наша сеть партнеров Banwar

Як працює автомобільний кондиціонер   Зазвичай, це питання люди задають собі в той момент, коли кондиціонер вже не працює
Як працює автомобільний кондиціонер

Зазвичай, це питання люди задають собі в той момент, коли кондиціонер вже не працює. Бо перш, ніж щось лагодити, деякі хочуть з'ясувати, що зламалося. Взагалі кажучи, автомобільний кондиціонер по суті дуже схожий на звичайний побутовий холодильник. Складається він з декількох частин:
компресор;
конденсатор (він же конденсор), частіше відомий під ім'ям радіатора кондиціонера з додатковим вентилятором;
ресивер-осушувач;
терморегулюючий вентиль (ТРВ) або дросель (расширительная трубка);
випарник;
акумулятор;
кілька трубок і шлангів, які з'єднують ці вузли один з одним;
кілька датчиків тиску на чолі з блоком управління;
трохи холодоагенту (фреону) і спеціального масла всередині цього господарства.
Принцип дії простий:
Компресор стискає газоподібний холодоагент до 12-20 бар, який від цього нагрівається до 50-80oградусовC, і закачує його в конденсатор. В конденсаторі фреон охолоджується за рахунок хорошого теплообміну з навколишнім повітряним середовищем (потік, що набігає повітря при русі автомобіля або обдув додатковим вентилятором при зупинці авто) і перетворюється в рідину на внутрішніх стінках конденсатора. Потім рідкий фреон потрапляє в ресивер-осушувач, де відбувається фільтрація холодоагенту від бруду, осушення його від води селикогелем і відділення рідкої частини від газоподібної. Після ресивера рідкий фреон проходить через маленький отвір (ТРВ або розширювальну трубку), чому тиск холодоагенту різко падає до 1-3 бар, і потрапляє в випарник. Випарник - це той же конденсатор, тільки іншої форми, його завдання - забезпечити ефективний теплообмін між холодоагентом і проходять через стільники випарника повітрям. Так ось, коли рідкий фреон з низьким тиском потрапляє в випарник, то він починає інтенсивно випаровуватися і перетворюватися знову в газ (звідси і назва «випарник»), охолоджуючи при цьому сам випарник до 0-10oС. Газоподібний фреон під низьким тиском знову потрапляє в компресор, де стискається, і цикл замикається. Для змащення компресора використовується невелика кількість спеціального масла, яке розчиняється в рідкому холодоагенті. Вентилятор отопітеля салону прокачує через холодний випарник повітря, який від цього охолоджується. Весь процес роботи контролюється блоком управління за допомогою декількох датчиків тиску і температури, розташованих в різних частинах системи.

Як бачите, все досить просто. І працював би цей «холодильник» подібно мільйонам побутових холодильників десятки років без жодного ремонту, якби не постійна вібрація, перепади температур, вологість і шкідлива навколишнє середовище, не кажучи вже про недотримання тобою правил експлуатації ..

КОМПРЕССОР
(ПРО КОРИСТЬ ГРЯЗІ, СОЛІ, ВОДИ І ІНШИХ ФАКТОРІВ)

Компресор - це серце всієї системи автокондиціонера. Під компресором ми розуміємо власне компресор, електромагнітну муфту і приводний шків з підшипником.

Компресор виконує дві функції: стискає газоподібний холодоагент з 1-3 бар до 12-20 бар і забезпечує циркуляцію фреону по системі.

Являє собою досить складний, точний і, як наслідок, дорогий (від 800 $) механізм. Компресор дуже «боїться» бруду, рідкого фреону на всмоктуючої стороні, роботи «всуху» (без змащення або з недостатнім її кількістю), занадто високого тиску (понад 30 бар) і високих (понад 90oС) температур. Накопичена в системі бруд (механічні домішки) призводить до дуже швидкого зносу компресора, і ремонтувати його буде неможливо.

Звідки береться бруд?

Наприклад, вашому авто робили який-небудь ремонт і розібрали систему, а потім якусь трубку забули на місце поставити або зняли згнилий конденсор, а нового ви так і не купили. Ви проїздили зиму на машині, а в системі чого тільки немає - і сіль, і бруд, і вода. Якщо тепер «забуту» трубку просто на місце поставити, систему заправити і запустити, то Ваш компресор не жилець більше. Таких клієнтів у нас щоліта не один десяток набирається. «Заправиться» такий автолюбитель у хлопчаки з балоном фреону на газоні і через день-другий до нас приїжджає на заміну компресора і промивку всієї системи.

Або, припустимо, заправили Вам кондиціонер після якогось ремонту фреоном, а масла не додали потрібної кількості. Звичайно, в системі завжди є масло. Адже якщо фреон і випарувався з системи повністю, то масла хоч трохи, але залишилося. Погано тільки, що недостатньо. Ось і працює компресор як токарний верстат - сам себе на стружку переробляє, а стружку цю по всій системі жене. Добре, якщо вчасно вдалося виявити непорядок. Тоді можна обійтися тільки промиванням всієї системи. А якщо немає - шукайте інший компресор. Рідкий фреон на вході компресора - це динаміт. Призводить до гідроударів в компресорі з наступною заміною цього дорогого агрегату. Потрапити рідина в компресор може в кількох випадках: неправильно зібрали систему, заправляли неправильно (на деяких моделях а / м сервісні клапани розташовані безпосередньо на компресорі), закачали холодоагенту понад усяку міру.

Високі температури і тиску також дуже небезпечні. На більшості сучасних компресорів встановлені датчики температури і запобіжні клапани. Якщо температура досягає критичної, то блок управління просто відключає привід компресора. Якщо ж тиск в системі зашкалило за 30 бар, то спрацьовує запобіжний клапан, який просто скидає весь фреон в атмосферу. Видовище не для людей зі слабкими нервами - щось середнє між вибухом парового котла і літаком на зльоті.
Про ПРИВОДНОЙ муфти, шків і підшипників

Приводний шків обертається на двухрядном радіально-наполегливому підшипнику, який, в свою чергу, насаджений на шийку компресора. На тілі компресора укріплений також електромагніт циліндричної форми. І завершує картину кругла притискна пластина на пружинному або гумовому підвісі. Шків на підшипнику приводиться в обертання від коленвала двигуна приводним ременем, і обертається весь час, поки працює мотор, незалежно від того, включений кондиціонер чи ні. Коли ми включаємо кнопочку А / С в авто, на електромагніт надходить +12. Магніт нестримно тягне до себе притискну пластину, жорстко «сидить» на валу компресора і притискає її до шківа. Компресор завращался. Дуже схоже на зчеплення, тільки роль ноги, гнітючої на педаль, виконує електричний магніт.

У всій цій конструкції найчастіше «накривається» підшипник. Перша ознака - характерний шум з боку компресора. Добре, якщо компресор приводиться в дію окремим ременем - якщо підшипник заклинило, можна зняти ремінь. Якщо немає - потрібен евакуатор. Рідше виходять з ладу підвіс, притискна пластина або шків. Обрив в електромагнітної котушці зустрічається ще рідше.
РЕМОНТ

Якщо компресор безнадійно постраждав - заклинив, отримав гідроудар, то дешевше його замінити, ніж полагодити. На що можна замінити? Можна купити оригінальний, але дорогий. Можна спробувати пошукати аналог вартістю близько 400 $, але успіх в цих пошуках найчастіше вельми сумнівний. Можна добути оригінальний б / у в хорошому стані за 200-300 $. Який варіант вибрати - рішення за Вами.

При заміні компресора в будь-якому випадку необхідно ретельно промити систему кондиціонера - інакше доведеться ще разок пошукати відповідний компресор. Промивається система спеціальними фреонами, процедура досить клопітна, і варто пристойно.

Несправність муфти, шківа або підшипника усувається дуже просто - заміною на справні. На деяких машинах виходить міняти ці деталі без зняття компресора, на деяких - ні, тоді доводиться проводити весь комплекс по новій заправці системи холодоагентом.
конденсором

Конденсор (він же конденсатор, він же радіатор кондиціонера) знаходиться відразу за переднім бампером перед радіатором охолодження двигуна. В конденсаторі фреон охолоджується за рахунок хорошого теплообміну з навколишнім повітряним середовищем (потік, що набігає повітря при русі автомобіля або обдув додатковим вентилятором при зупинці авто) і конденсується (перетворюється в рідину) на внутрішніх стінках конденсора.

Особливості його розташування в підкапотному просторі і високі тиску (до 30 атмосфер в пробці в жаркий день) і викликають, як правило, його типові «хвороби».

Перша хвороба - це негерметичність. Негерметичність виникає як внаслідок корозії (конденсор, як правило, алюмінієвий і на нього потрапляє велика кількість хімічно активних антігололедних реагентів, бруду і води з доріг), так і внаслідок механічних пошкоджень (відлетів з-під коліс попереду автомобіля, що йде камінь, пошкодження через ДТП, некомпетентний сервіс). У разі механічних пошкоджень конденсор, як правило, можна заварити (використовується аргонно-дугове зварювання, так як на повітрі алюміній швидко окислюється), або «напилити» (використовується обладнання «Диметил 402», що дозволяє шляхом подачі з надзвуковою швидкістю нагрітої порошкоподібної суміші алюмінію з цинком домогтися високого ступеня адгезії). У випадках, коли негерметичність викликана корозією, доцільність ремонту такого конденсора залежить від ступеня «гнилість». Набагато простіше і дешевше в деяких випадках поміняти його на новий або б / у. Є моделі (наприклад, Daewoo Nexia), для яких заміна конденсора мало не пункт щорічного ТО. Благо, що вартість нового конденсора на цю модель становить близько 90 у.о. Але в деяких випадках, коли вартість оригінальної запчастини доходить до 500 доларів і вище, ми рекомендуємо підібрати неоригінал або б / у. Причому необов'язково саме з цієї моделі. Головне, щоб конденсор підходив по посадкових місцях, а магістралі можна перетравити.

Друга хвороба - це зовнішнє забруднення самого конденсора і простору між ним і радіатором охолодження, яке призводить до погіршення теплообміну, наслідком чого є підвищення тиску в системі (яке, в свою чергу, призводить до появи нових витоків холодоагенту), підвищення температури охолоджуючої рідини (аж до закипання) і, нарешті, відсутності холоду в салоні. Досить часто в період цвітіння тополь нам розповідають про одні й ті ж симптоми: система загалом справна, кондиціонер видає покладену температуру, але ... тільки в русі. Варто тільки стати в пробці і комфортна прохолода пропадає. Причина цього, як правило, криється в тому, що конденсор зовні покритий «шубою» з тополиного пуху, комах, масла, бруду та залишків збитого ще в позаминулому році велосипедиста. Усувається така несправність очищенням і миттям. Тут головне не перестаратися з напором струменя води (так як можна запросто погнути пластинки конденсора) і не забути, відкрутивши кронштейни радіатора охолодження двигуна, помити простір між ним і конденсором. І взагалі таку процедуру рекомендується проробляти як мінімум двічі на рік.

І, нарешті, третя хвороба - це відмова додаткового вентилятора, що також призводить до погіршення теплообміну і відсутності прохолоди в салоні в ті моменти, коли автомобіль не рухається. Лікується така хвороба ремонтом або заміною вентилятора на новий або б / у.
Ресівері-осушувачі, ПРИСТРІЙ

Ресивер-осушувач (далі - просто ресивер) використовується в системах з ТРВ і виконує кілька функцій одночасно: фільтрує холодоагент, очищаючи його від механічних домішок, осушує фреон від вологи і відокремлює рідку складову сконденсованого в конденсаторі холодоагент від газоподібної. Конструктивно являє металевий циліндричний стакан з двома отворами: входом і виходом. Найчастіше на верхній кришці розташовуються оглядове віконце у вигляді скляного «вічка» і датчик тиску холодоагенту. Усередині цього «склянки» розташовані сітчастий фільтр і абсорбуючі компоненти. Фільтр служить для очищення фреону від механічних домішок, абсорбер - для видалення вологи з холодоагенту.

Можлива несправність ресивера - розгерметизація корпусу. Можливі витоку холодоагенту з-під вхідних / вихідних магістралей або датчика - лікується заміною ущільнень або датчика. Витоку з-під оглядового віконця призводять до заміни ресивера на новий. Оглядове віконце - чудова штука, дуже допомагає оцінити роботу кондиціонера. У цей віконце видно, як циркулює по системі фреон - якщо бачимо, що холодоагент в ресівері рідкий, без бульбашок газу, то це означає, що конденсація фреону хороша. Якщо в віконці помітна піна, багато бульбашок, то це свідчить або про поганий конденсації, або про нестачу холодоагенту в системі. Зіставляючи візуальну картину в «очку» з показаннями контрольних приладів, можна добре зрозуміти, що відбувається в системі.

При заміні заклинило компресора кондиціонера ресивер підлягає обов'язковій заміні на новий.

Акумулятор використовується в усіх системах з розширювальної трубкою і в деяких системах з ТРВ. Являє собою закриту металеву банку з одним входом і одним виходом. Його завдання - акумулювати в собі рідкий фреон, який вийшов з випарника і можливі надлишки рідкого масла, пропускаючи через себе тільки газоподібну складову. Встановлюється на ділянці випарник - компресор і охороняє «серце» системи - компресор - від руйнівного гідроудару.

З несправностей можна виділити порушення герметичності по корпусу або в місцях підведення магістралей. Несправності усуваються тим же способом, що і в приймачі.

При заміні компресора акумулятор досить ретельно промити.
ТРВ (терморегулюючий вентиль), РОЗШИРЮВАЛЬНА ТРУБКА

Назва дуже солідне, і функція у них теж важлива - забезпечити перепад тиску холодоагенту з метою значного зниження температури випаровування фреону (до 0-10oС). Адже якщо в випарник подати рідкий фреон прямо з конденсатора, то він теж буде випаровуватися, тільки при температурі градусів так під 70 <sup> С - це вже обігрівач, а не кондиціонер вийде! По своїй фізичній природі ці пристрої - це ділянки з високим гідродинамічним опором. А на ділі все дуже просто: ТРВ - це тонке отвір з регульованим перетином, оформлене у вигляді металевої коробочки з входом (отвір тонший), виходом (товстіший) і капілярною трубкою (вона розташована на випарнику), заповненої фреоном. Кріпиться ТРВ або на випарнику, або в безпосередній близькості від нього. У вузький отвір ТРВ поміщена рухома голка з нерівномірним поперечним перерізом. Голка переміщується під впливом тиску фреону в капілярної трубці, регулюючи кількість фреону, що потрапляє в випарник. Це потрібно для більш ефективної роботи кондиціонера. Принцип роботи пристрою дуже схожий на принцип роботи термостата двигуна. Розширювальна трубка влаштована ще простіше: в пластмасовій втулці запрессована тонка латунна трубочка. Вся конструкція оточена тонкою сіточкою-фільтром і розташовується в трубопроводі високого тиску (зазвичай в місці стику двох частин), найчастіше неподалік від випарника.

Які несправності виникають в цих деталях?

Звичайний засмічення вузького отвору. У рідкісних випадках ТРВ лікується від цього ретельним промиванням. В інших випадках необхідна заміна.

Іноді в ТРВ капілярна трубка виходить з ладу, тоді теж необхідна заміна ТРВ.
випарник

Випарник - це той же конденсатор, тільки іншої форми, його завдання - забезпечити ефективний теплообмін між холодоагентом і проходять через стільники випарника повітрям. Коли рідкий фреон з низьким тиском потрапляє в випарник, він починає інтенсивно випаровуватися і перетворюватися знову в газ (звідси і назва - випарник!), Поглинаючи при цьому велику кількість тепла, охолоджуючи сам випарник до 0-10 <sup> С і конденсируя на собі вологу з салону.

Випарник, також як і конденсор, виготовлений з алюмінію і тому теж нерідко страждає від корозії. На нього, звичайно, в меншій мірі впливають несприятливі фактори навколишнього середовища, але і його умови перебування далекі від ідеальних. Справа в тому, що при роботі кондиціонера на випарнику конденсується волога з салону автомобіля (тому рекомендується включати кондиціонер в туман, дощ і т.п. - скла не потіють). Перепади температур, пил і волога і роблять свою «чорну справу». Відремонтувати випарник набагато складніше, тому що місце витоку холодоагенту не завжди доступно через конструктивних особливостей цього вузла. Крім того, сам випарник знаходиться під «торпедо», і процес його зняття і установки часом вимагає значних витрат.

На щастя, негерметічність віпарніка - Досить рідкісна несправність, На Відміну Від Іншої проблеми - непріємного запаху в салоні. Зазвічай цею запах люди, что служили в армії або жили в студентських гуртожитку, ідентіфікують як запах не прана тіжнів зо два шкарпеток. Насправді цею спеціфічній запах здалека НЕ ​​шкарпетки, забуті в бардачку попереднім власником авто, а бактерії, что Живуть на віпарніку. Там для них дуже сприятливі середовище - Постійна вологість, куля пилку. Бактерії ці неприємні не тільки запахом, але і тим, що вони потрапляють в наші легені, викликаючи простудні і алергічні захворювання. Дуже часто доводиться чути скарги клієнтів: «Тільки включу кондиціонер, і тут же соплі і кашель». Позбутися від всіх вищеописаних неприємностей ми пропонуємо за допомогою препарату Terosept від компанії Teroson. Цей препарат не тільки вбиває всі бактерії, але і перешкоджає їх повторної появи. Випарник обробляється Terosept'ом або після демонтажу, або через повітроводи і дренажний отвір в кожусі випарника.

Наступна неприємність якраз і пов'язана з дренажним отвором в кожусі випарника. Через вставлену в нього трубочку конденсат стікає назовні. Бачили калюжу води під машиною з включеним кондиціонером? Це і є конденсат. Так ось іноді трубочка забивається або зіскакує, і тоді конденсат потрапляє в салон. Несправність ця досить рідкісна і легко усунути.
МАГІСТРАЛІ

Всі елементи системи автокондиціонера пов'язані між собою алюмінієвими трубками або спеціальними армованими гнучкими шлангами. Шланги використовуються в тих випадках, коли зв'язуються агрегати рухливі по відношенню один до одного (наприклад, компресор, жорстко закріплений на двигуні і конденсор, жорстко закріплений на кузові).

Алюмінієві трубки часто страждають від корозії. Особливо під хомутами, якими вони кріпляться - адже саме там накопичується бруд і волога. Трапляються і механічні пошкодження. Ремонтуються вони або аргонно-дугового зварювання, або напиленням. Однак, в деяких випадках, коли під впливом корозії трубка просто розсипається в руках, ми рекомендуємо міняти її на нову, або на гнучкий шланг. Ми виготовляємо будь-які магістралі, і в більшості випадків новий гнучкий шланг набагато дешевше від оригіналу. Не кажучи вже про те, що прослужить він набагато довше, ніж алюмінієва магістраль. У місцях з'єднання магістралей з елементами системи використовуються спеціальні колечка ущільнювачів (O-rings). Ці колечка, так само як і інші елементи системи, змащуються маслом, розчиненому в холодоагенті, і розсихаються, якщо кондиціонером довгий час не користуватися. При демонтажі магістралі або будь-якого агрегату колечка підлягають заміні на нові.
ЗАДНИЙ КОНТУР

Говорячи про магістралях, не можна не сказати окремо про проблему заднього контуру на деяких позашляховиках, седанах представницького класу і мікроавтобусах. Ці автомобілі оснащені додатковим випарником, розташованим в задній частині салону, а іноді ще й міні-холодильником. Магістралі при цьому прокладені в арках коліс і під днищем автомобіля. У країнах з жарким кліматом, наприклад в Арабських Еміратах, така конструкція просто необхідна, так як один випарник не дає достатньої прохолоди для пасажирів заднього сидіння. І там вона служить досить довго. А ось в Москві ... Буває і однієї зими досить для того, щоб в результаті корозії магістралі почали текти, особливо під хомутами, якими вони кріпляться до рами або кузова, і де накопичується бруд і сіль. Офіційні дилери при цьому можуть лише запропонувати заміну магістралей заднього контуру на нові (теж алюмінієві). Інше не передбачено за технологією. І через рік-два проблема виникає знову. Ми ж пропонуємо виготовлення та встановлення гумових магістралей, не схильних до корозії. Коштує така процедура недешево, але позбавляє власників цих автомобілів від проблеми заднього контуру назавжди.
Автомобільний кондиціонер регулює температуру, циркуляцію і чистоту повітря в салоні вашого автомобіля. Існує кілька нескладних способів перевірки роботи системи кондиціонування.

1. Найбільш частою причиною незадовільної роботи кондиціонера є неповна його зарядка холодоагентом.
2. Для перевірки переведіть кондиціонер на максимальне охолодження, далі включите найбільшу швидкість вентилятора.
3. Відкрийте всі двері вашого автомобіля.
4. Подивіться в оглядове скло компресора - холодоагент піниться, це говорить про зниження його рівня.
5. Коли оглядове скло відсутня, тоді при роботі кондиціонера вам слід перевірити температуру шланга, що з'єднує випарник і компресор (в нормі холодний), і шланга, що з'єднує компресор і конденсор (в нормі гарячий). У тому випадку якщо ви не відчуваєте різницю температур, то це говорить про зниженому рівні холодоагенту і несправності кондиціонера.
6. При виявленні низького рівня холодоагенту вам потрібно звернутися в спеціалізований сервісний центр, де проведуть заповнення системи кондиціонування вашого автомобіля.
7. При митті підкапотного простору вам необхідно перевіряти надійність механічного кріплення трубок-фреонопроводов, при вібрації трубки її слід надійно закріпити.
8. Перевіряйте конденсор на наявність бруду, солі і промивайте його від накопичених забруднень, тому що це є частою причиною поганої роботи кондиціонера в цілому.

діагностику кондиціонера Ви можете провести у нас на СТО

Звідки береться бруд?
На що можна замінити?
Які несправності виникають в цих деталях?
Бачили калюжу води під машиною з включеним кондиціонером?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов