Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Як самому накачати кулі гелієм. Як зробити гелій в домашніх умовах - фото і відео.

  1. Як самому зробити гелевий кульку: основні аспекти
  2. Робимо літаючий кулька: майстер-класи
  3. Кислота і гідрокарбонат натрію
  4. Необхідні матеріали:
  5. Необхідні матеріали:
  6. Від чого залежить тривалість польоту гелієвих кульок?
  7. Як зробити аналог гелію будинку
  8. Історія виникнення гелію
  9. Як викачувати газ з природного
  10. Використання газу і його використання
  11. Що ж робити з гелієм, після отримання
  12. Рецепт приготування
  13. Відео
  14. Надування кулі за допомогою оцту і соди
  15. електричний метод
  16. «Відрадний снаряд»

Наша сеть партнеров Banwar

Ширяють у повітрі різнокольорові кульки дуже популярні. Недоліком такого розваги є лише те, що повітряні кульки літають, тільки коли наповнені гелієм. Однак кульку з цим газом коштує трохи дорожче. На щастя, є кілька способів зробити його самостійно і уникнути великих витрат. Отже, як зробити гелевий кульку в домашніх умовах?

Як самому зробити гелевий кульку: основні аспекти

Гелій - нетоксичний і негорючий газ, який легший за повітря. З цієї причини його використовують для наповнення повітряних куль . Гелій доступний в балонах різних розмірів і упаковки. Найменший комерційний контейнер являє собою одноразовий флакон з газоподібним гелієм. Такою кількістю газу можна надути 8-10 круглих гелієвих кульок діаметром близько 25 см, а обійдеться це задоволення в суму від 1500 до 1700 рублів.

Однак, як уже було сказано, ми можемо зробити літаючі кульки самостійно і з мінімальними витратами. Правда, щоб надути кульку, ми будемо використовувати не гелій, оскільки його синтез вимагає дуже низьких температур, яких можна досягти тільки в лабораторних умовах. У нашому випадку кульки полетять в результаті хімічних реакцій з використанням доступних і недорогих речовин, тому є сенс говорити, що кульки будуть, як гелієві.

Про які хімічних реакціях йде мова? Для того щоб кулька полетів, нам потрібен газ, який легший за повітря. Раз гелій синтезувати у себе в коморі не вийде, залишається ще один більш доступний газ - водень. Причому він набагато легше не тільки повітря, а й гелію, тому кульки з воднем всередині будуть злітати вгору набагато швидше. До речі, раніше за допомогою цього газу піднімали в повітря дирижаблі та повітряні кулі.

Добути водень можна в умовах домашньої кухні за допомогою таких доступних матеріалів, як:

  • столовий оцет;
  • харчова сода;
  • алюмінієва фольга або дріт;
  • кухонна сіль;
  • мідний купорос;
  • Питна вода.

Робимо літаючий кулька: майстер-класи

Що ж, як то кажуть, менше слів, більше діла. Спочатку розглянемо більш простий і менш витратний спосіб надування кульки воднем.

Кислота і гідрокарбонат натрію


Кислота і гідрокарбонат натрію

Необхідні матеріали:

  • 150 г бікарбонату натрію або соди;
  • столовий оцет - 500 мл;
  • пляшка із пластику;
  • повітряна кулька.

Опис процесу:


Мідний купорос і сіль


Мідний купорос і сіль

Необхідні матеріали:

  • медична крапельниця;
  • пляшка ємністю в один літр (бажано зі скла, оскільки в ході реакції буде виділятися тепло і пластик може розплавитися);
  • мідний купорос - 100 г;
  • кухонна сіль - 100-150 г;
  • алюміній, переважно у вигляді дроту довжиною до 2 м;
  • вода з-під крана - 0,7 л;
  • повітряна куля.

Опис процесу:


Таким чином, кулька буде надутий без гелію, щоб літати, а весь процес у вас займе близько 20 хвилин.

Від чого залежить тривалість польоту гелієвих кульок?

Час польоту повітряних куль, заповнених газом, залежить від типу використовуваного матеріалу. У звичайних повітряних кулях гелій швидко виходить з пор матеріалу оболонки. Саме тому часто використовують спеціальні латексні кулі традиційної круглої форми або будь-який інший.

Круглі гелієві кулі в нормальних умовах навколишнього середовища літають до 10 годин. Кулі зі спеціальної фольги газ зберігають набагато довше - до кількох днів. Крім того, вони є багаторазовими і завжди можуть бути доповнені газом або повітрям.

Повітряні кульки здатні прикрасити будь-який день народження. Більшість людей не знають про те, як зробити гелевий кульку в домашніх умовах. Проте даний навик буде дуже корисний, оскільки ніколи не знаєш, де знадобляться «повітряні іграшки».

Кожні батьки намагаються зробити день народження своєї дитини особливим. Для цього печеться або купується красивий торт , Готуються подарунки, запрошуються друзі. Як іноді хочеться прикрасити приміщення, щоб воно відповідало торжества! Але про це батьки згадують часто напередодні свята, коли магазини закриті і немає можливості придбати навіть елементарні паперові гірлянди . Ось тут і стане в нагоді знання про те, як зробити гелеві кульки будинку.

Варіанти накачування куль

Існує кілька способів для прикраси будинку. Насамперед потрібно надути кулі. Зробити це можна за трьома алгоритмами:

1. Якщо вас цікавить те, як зробити гелевий кульку в домашніх умовах, то можна не вигадувати велосипед, а скористатися перевіреним методом - купити гелій. Він продається в спеціальних невеликих балонах. Для любителів шукати альтернативу хочемо уточнити: є й інші способи.

2. Водень. Цей хімічний елемент легший за повітря. Тому, якщо накачати ним надувну іграшку - вона буде парити під стелею. Але де його добути? Давайте згадаємо уроки хімії. Досить проста реакція відбувається, якщо в пробірку з водою і додати сульфат міді і алюміній. Для тих, хто знає суть даної реакції, не важко буде відповісти на питання про те, як зробити гелевий кульку. У домашніх умовах це можливо. Хоча в даному випадку замість гелію буде використовуватися вільний водень. Отже, для проведення даного досвіду нам знадобляться:


- шприц; - шприц;

Пляшка пластикова разом з кришкою;

Мідний дріт або нитка;

Алюмінієвий стрижень;

Харчова сіль;

Звичайний герметик;

Повітряна куля.

У кришці проробляємо пару отворів: для шприца і для шланга, які ми вставляємо і закріплюємо герметиком. Далі з іншого боку цього шланга вставляємо пробку на місце кріплення кульки. До шприцеві поршня прикріплюємо до якої приєднуємо алюмінієвий дріт. Це дозволить за допомогою поршня регулювати розташування реагенту. Всередину пляшки насипаємо купорос і харчову сіль, заливаємо суміш водою і чекаємо повного розчинення. На пробку надягаємо кульку і закриваємо кришкою пляшку. При цьому опускаємо всередину. В результаті цих дій буде відбуватися реакція і куля почне надуватися.

Слідкуйте за тим, щоб пляшка не перегрілася: поставте її в таз з холодною водою Слідкуйте за тим, щоб пляшка не перегрілася: поставте її в таз з холодною водою.

Тепер ви знаєте про те, як зробити гелевий кульку без гелію. Ще один плюс такого газу всередині надувний іграшки - можливість влаштувати фаєр-шоу. Якщо засунути кульку в багаття, він спалахне.

3. Для бажаючих піти найпростішим шляхом є компоненти, що дозволяють відповісти на питання про те, як зробити гелевий кульку. У домашніх умовах це можна виконати за допомогою соди і оцту. Бурхлива реакція цих двох речовин - ні для кого не секрет. Для цього потрібно зробити наступне:

Всередину кульки насипте дві чайних ложки соди;

У пляшку треба налити склянку оцту (приблизно 200 грам);

В результаті утворилася шипучою маси буде виділятися газ і наповнювати кулька.

Гелій - це досить поширене газоподібна речовина, що не має ні смаку, ні кольору, ні запаху. У промислових умовах зовсім нескладно зробити гелій - адже його добувають з природного газу за допомогою поділу при низьких температурах, який називають фракційної перегонкою.

Чи можна якось зробити гелій самостійно? В принципі, зробити гелій і в домашніх умовах можливо. Так, відомо, що гелій в природних умовах міститься в мінеральних покладах радіоактивних елементів (уран, плутоній). Якщо такий мінерал обробити концентрованою кислотою або іншою речовиною, гелій в цьому процесі буде виділятися як побічний продукт. Це відбувається тому, що гелій ніякими хімічними зв'язками Ти не будеш поєднаний з радіоактивним елементом, а тільки утримується в їх структурі механічним шляхом.

Однак щоб добути газ таким шляхом, необхідно, як мінімум, десь придбати будь-який радіоактивний елемент у вигляді руди. Адже зробити це практично неможливо, до того ж, згубно для здоров'я.

Як зробити аналог гелію будинку

Якщо гелію немає під рукою, а надути кульки, щоб вони парили в повітрі, хочеться, можна скористатися одним способом. Щоб зробити домашній гелій, потрібно спочатку підготувати оцет, соду, пластикова пляшку і самі кульки, які будете заповнювати. Далі дотримуйтесь цієї інструкції:

  1. У пляшку налити 100 м оцту.
  2. У кульку насипати 5 ст. л. соди.
  3. «Одягти» кульку на горлечко пляшки і підняти його так, щоб сода змішалася з оцтом.
  4. Оцет з содою відреагують, після чого виділиться вуглекислий газ (СО 2), який і наповнить кульку.

СО 2 легший за повітря, тому кулька буде парити. Ось і весь секрет!

Зробити гелій будинку

На сьогоднішній день вже неможливо уявити жодну яскраву вечірку без куль з гелієм. Гелій в домашніх умовах створити практично нереально, але це далеко не простий процес. Ця речовина щільно увійшло в наше життя. Завдяки гелію, кулі можуть довгий час залишатися в надутому стані і радувати дітей і дорослих. Але мало хто знає, ця речовина, яке було винайдено дуже давно Норманом Локьером.

Історія виникнення гелію

Цей учений відкрив світові дана речовина, причому абсолютно випадково при вивченні світла атомів. Необхідно сказати, що гелій, як речовина вперше була виділена лише в 1895 році. Купуючи дитині кулю, який наповнений гелієм, ви не замислюєтеся про те, наскільки його вистачить, до того моменту, як він остаточно здметься. Гелій продається в балонах, і якщо ви зважитеся придбати його, то приготуйтеся до того, що задоволення це не з дешевих.


Гелій продається в балонах, і якщо ви зважитеся придбати його, то приготуйтеся до того, що задоволення це не з дешевих

Як виник шгелій

Якщо ж вам все-таки цікаво, як це зробити, то прочитайте нашу інструкцію і випробуйте свої сили в хімії. Отже, для початку вам варто дізнатися, що 1 \ 2 речовини знаходиться саме в корі планети. Велика його частина зосереджена в оболонці з граніту. Тому, якщо ви твердо впевнені, що гелій вам необхідний, то для його видобутку вам доведеться відправитися в шахту, причому ви повинні зрозуміти, що вам потрібно наблизитися до гранітних пластом. Щоб ваше відчайдушну подорож принесло плоди, вам варто до нього підготуватися дуже грунтовно.

Як викачувати газ з природного

Гелій в домашніх умовах добути - це завдання для тих, хто не боїться труднощів. Очевидно, що вам знадобиться взяти з собою балони. Це ємності, в яких ви після успішної викачування гелію, можна його зберегти. Гелій варто викачувати з так званого вільного скупчення природних газів, або з уранових газів, їх ще називають уранові джерела. Ви вже зрозуміли, що це завдання не з легких.

Зрозумійте, що якщо ви хочете отримати гелій, то вам доведеться потрудитися на славу, і запам'ятайте одну просту істину, що гелій в домашніх умовах з підручних засобів створити просто не можливо. Ви, звичайно, можете створити його якісний замінник, але саме гелій приготувати з матеріалів, які можна купити в магазині не можливо. Якщо ви не можете в це повірити, то перегорніть банальні підручники з хімії. Там про отримання гелію ви нічого не знайдете. Навіть якщо ви натрапите на інструкцію, яка обіцяє вам без проблем відтворити цю речовину і купивши всі інструменти, ви врятли досягнете бажаного результату.

Використання газу і його використання

У підручниках ви зустрінете гелій фото, з його зображенням і його властивості. Щоб отримати гелій, вам доведеться купити завод, так, як для його створення вам знадобиться велика кількість обладнання. Що стосується способу отримання гелію в промисловості, то дл того, щоб здійснити цей процес вам знадобиться гелійсодержащій газ. Можна використовувати і інші гази, але для цього знадобиться застосувати спосіб глибокого охолодження.

Щоб отримати гелій як на фото, знадобиться враховувати, то, що ця речовина має дуже низьку температуру охолодження. Ви можете виконати наступні дії і отримати рідкий гелій, але для це потрібно бути гранично уважним. Вам буде потрібно балон зі звичним природним газом і так званий пульсаційний апарат. Якщо ви не знаєте, що це, раді вас проінформувати, що під даним інструментом варто розуміти камеру, завдяки якій охолоджується і збирається газ.


Закачувати газ, можна так

Потім ви повинні заповнити при цьому, чергуючи ємності з газом напівзамкненого типу, які подаються з сопел. Після чого, можна переходити до нагрівання газу, для цього створити переходу тепла в холодну середу, при цьому варто зробити, так, щоб газ звільнився в холод. Це потрібно робити до тих пір, поки газ повністю не охолоне. Вам необхідно зробити так, щоб з камер випустилися всі сторонні гази і в результаті залишився тільки гелій. Цей спосіб відмінно підійде для тих, хто хоче отримати гелій рідкого типу. Врахуйте, що дана речовина, можна отримати лише при температурі в 5.22 Кельвіна. Ви повинні врахувати, що рідка речовина - це непросто гелій. Ця рідина в холодній температурі не зможе замерзнути, а якщо вам буде потрібно змінити її агрегатний стан, то для цього слід змінити тиск. Отже, для цього вам необхідно створити тиск в 25 атмосфер.

Що ж робити з гелієм, після отримання

Швидше за все, гелій вам потрібен був для того, щоб надути святкові кулі . Припустимо, що отримати гелій вам вдалося. Тепер варто визначитися, як правильно надути кульки. Це досить просто, поспішаємо вас запевнити, для цього необхідно надіти куля на невеликий отвір насадки і не поспішаючи відкрити вентелі, яким оснащений балон. Після чого куля наповниться гелієм, і ви зможете, також плавно закрити вентелі.


Після чого куля наповниться гелієм, і ви зможете, також плавно закрити вентелі

Очікування від домашнього гелію буде не гірше

Для того, щоб заощадити час і не надувати кожну кулю окремо, ви можете використовувати сайзер. Це досить просте пристосування, яке допоможе вам без проблем здійснити регулювання розміру куль. Щоб вам було простіше зрозуміти, це простий лист картону або такого матеріалу, як пластик, в якому необхідно вирізати отвір, яке буде відповідати габаритам кулі.

Процес підгонки куль полягає в наступному. Куля необхідно надути і вставити в отвір, яке належить сайзер. Таким простим способом можна зрозуміти, чи варто взагалі збільшувати об'єм кулі чи ні. Все досить просто. Ви можете для виготовлення куль використовувати замінник гелію, відео, створення можна зняти самостійно.

Рецепт приготування

Його приготувати дуже просто. Для цього налийте в звичайну пластмасову пляшку оцет. Вам знадобиться півсклянки цієї речовини. Потім необхідно всипати 5 столових ложки звичайної соди в кулю, яку можна придбати в магазині. Після цього надіньте куля і всипте соду з нього в пляшку. Розпочнеться хімічна реакція, і ви отримаєте надута кулька.


Розпочнеться хімічна реакція, і ви отримаєте надута кулька

Приготувати гелій будинку і не мучаться

У тому випадку, якщо все-таки віддали перевагу справжньому гелію, то варто приділити особливу увагу питанню зберігання гелію. Ви повинні знати, що для цього вам буде потрібно спеціальне приміщення. Можна виробляти зберігання і на свіжому повітрі . Але врахуйте, що їли ви зберігаєте балон на вулиці, то в обов'язковому порядку повинні потурбуватися про його захист від дощу. Необхідно також прибрати балон з місця, де на нього можуть світити сонячні промені.

Не можна зберігати балони з киснем і гелієм поруч. Це дуже небезпечно. Ви повинні про це пам'ятати. Ви повинні знати, що зберігання гелію - це велика відповідальність. Категорично не допускається зберігання цього газу в приміщенні, де є вогонь. Вплив вогню може привести до необоротних наслідків. Знайте це. При перевезенні зазначеної речовини машина повинна бути оснащена сучасною системою вентиляції. Гелій необхідно зберігає, дотримуючись усіх правил безпеки, в іншому випадку - це може коштувати життя.

Відео

Повітряними кульками можна прикрасити будь-яке свято. Багато хто не знає про те, як в домашніх умовах зробити гелевий кульку. Але даний навик стане в нагоді кожному, тому що ніколи не знаєш, де знадобляться «повітряні іграшки».

У цій статті буде описано три методи, які допоможуть це здійснити.

Всі знають, що літаючі кульки, які можна купити в цирках і парках заповнені гелієм. Одне не варто намагатися отримати його в домашніх умовах - це неможливо. Тому що реакції, які повинні синтезувати гелій, здатні протікати тільки при дуже низьких температурах. Але це не означає, що в домашніх умовах зробити гелевий кульку неможливо.

Надування кулі за допомогою оцту і соди

Вам знадобиться

  • Шарик;
  • Будь-яка ложка;
  • Порожня пляшка (краще дволітрова);
  • Харчова сода (в нашому випадку потрібна саме гідрокарбонат натрію);
  • Столовий оцет.

виготовлення

  1. У пляшку, приблизно до половини, налийте оцет.
  2. Ложкою додайте в кульку харчову соду (чим більше, тим краще).
  3. На шийку пляшки надіньте кульку.
  4. Готово!

Але в результаті реакції оцту з содою утворюється вуглекислий газ, який важчий за повітря. Тому кулька не злетить. Звичайно, шкода, зате вам не потрібно напружувати м'язи рота, щоб надути кульку. А як же зробити кульку, щоб він міг літати? Читайте нижче!

електричний метод

Вам знадобиться

  • Електроліт (необхідний хороший провідник, наприклад, гідроксид калію або сірчана кислота);
  • вода;
  • Акумулятор - 12 Ватт;
  • Два графітових електрода (тільки не мідні, тому що руйнуються);
  • Два надувних кульки;
  • Пластикові пляшки по два літри;
  • Звичайний таз для білизни.

виготовлення

  1. Налийте в таз воду приблизно наполовину.
  2. Потім доверху налити електроліт в пляшку.
  3. На шийку пляшки надіньте кульки.
  4. На дні кожної з них зробіть дірки і вставте в них електроди.
  5. У тазик поставте пляшки.
  6. До джерела живлення на 12 Ватт приєднаєте електроди.
  7. В кінці підключіть акумулятор в розетку.

Після цього почнеться реакція. Той кулька зможе літати, в який ви вставили катод. У ньому буде водень, який легший за повітря. А другий кулька заповниться киснем. Конструкція, яку ви зробили, називається апаратом Гофмана. Вона повинна бути приблизно такою:

Найголовніше у всьому цьому - герметичність. Потрібно щоб електроди входили в пляшку із зусиллям. Цей досвід відноситься до фізики, а якщо хочете дізнатися, як зробити кульку хімічним шляхом, тоді читайте далі.

«Відрадний снаряд»

Вам знадобиться

  • Надувна кулька;
  • Луг (їдкий натрій і каустична сода - він же гідроксид натрію);
  • Фольга (алюміній, можете взяти і інший метал, проте цей є у всіх вдома);
  • Мірна ложка;
  • Тепла вода;
  • Невелика колба.

виготовлення

  1. У колбу приблизно наполовину налийте теплої води.
  2. Поділіть фольгу на маленькі шматочки і висипте в ємність.
  3. Потім додайте три ложки гідроксиду натрію (робіть це в рукавичках, тому що речовина небезпечна для шкіри).
  4. На шийку колби надіньте кульку.
  5. Після цього потрясіть її так, щоб фольга була повністю в лужному середовищі.
  6. Кулька почне надуватися.

Отже, як зробити гелевий кульку в домашніх умовах?
Про які хімічних реакціях йде мова?
Від чого залежить тривалість польоту гелієвих кульок?
Але де його добути?
Чи можна якось зробити гелій самостійно?
А як же зробити кульку, щоб він міг літати?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов